Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Providne zastitne folije za auto?
STRANA 1 OD 2  
luja-88 Providne zastitne folije za auto? 10.04.2015. 14:51 T61003

status: user
broj poruka: 1620
Cao drugari,
Je l` zna neko gde ima ovo iz naslova? Sa uslugim lepljenja, naravno.

Zanimaju me samo proverene kombinacije - po mogucnosti, sa garancijom bar 2-3 god.

Kolega zna jednog lika koji to radi u Zemunu, al` mi je delovao prilicno skupo (samo branici i hauba izadju ~180+140€) pa bih da cujem jos neki predlog pre nego sto se zaletim...

U toku sledece nedelje preuzimam novi Cee`d pa bih ga odmah zastitio kvalitetnom providnom folijom.

Unapred hvala na predlozima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ixtro Zasto 10.04.2015. 15:15 #590371

status: user
broj poruka: 441
Ne znam u kakvom si stanju finansiski ali meni je to bash ruzno ( samo retardirani taksisti to rade mislim folije i nafurani klinci) na kolima od 35k eura nista nije stavljano ali posle 5 godina koliko ih imam i sada cu da menjam nisam nista radio (samo koliko sam morao da bi imao garanciju). Mislish da ce da im podignesh cenu kada bidesh prodavao, to niko ne gleda samo gledaju da ti ubiju cenu. Vise ti znaci koje gorivo sipash i kako ga vozish, mislim mozesh da silujesh lamelu i kocnice ili da ti zena upada u svaku rupu jer gleda na retrovizor i sminka se (sve zene to rade) i td.. Sta hocu da ti kazem, ako kupujesh novi auto on ne ostaje duze kod tebe od 5 ili 6 godina i menja se ako ne i pre. Tako da ti farba nece izbledeti ili matirati. Zasto sam ovo hteo da napisem lepo idi uplati kasko i bole te uvo za folije i ogrebotine. Na primer meni je prosle nedelje kontejner za djubre slomio krilo od auta (kada je duvao onaj vetar) i lepo sam otisao i prijavio i dobicu novo krilo i farbu i sve sto ide pride, a mislim da tebe nebi nalepnice spasile a dao bi gomilu para. Izvini ali ovo je moje misljene i iskustvo.

i5-2500k @ 4.2Ghz CM Eisberg 120L
ASUS Sabertooth P67
12GB Kingston Gray
MSI GTX 970
Ausu ROG SWIFT PG278Q
CM Storm Sirus
CM 932 Advanced & Corsair TX750W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Zato 10.04.2015. 16:30 #590376

status: user
broj poruka: 1620
Ne razumem cemu tolika frustracija? Ko sta voli, stvar je licnog izbora... Decko, ja npr. nemam za kola od 35k €, a pitanje je da li cu i kada sledeci put moci sebi da priustim novo vozilo.
Cilj mi je da ocuvam nesto svoje, a ne da razmisljam o ceni polovnjaka i sl. glupostima (za vozilo koje jos uvek nisam ni preuzeo!).
Podizanje i ocuvanje cene me ne interesuje. Da je to u prvom planu, ne bih kupio Kiu, kojoj cena jos i najbrze pada od svih proizvodjaca!
Ovo je auto koji ce verovatno neko moj voziti cak i kada odlucim da ga menjam tako da sve sto si rekao ne vazi u konkretnom primeru.

Ako bas moram da objasnjavam razloge zbog cega su ove folije dobre (za mene), evo par primera:
-so i rizla koji se zimi prosipaju po ulicama (na Astri iz 2009. godine sam zbog ovoga farbao rubove jos u 2013-oj)
-imam vikendicu do koje ima oko 3-4km loseg puta (ostar sljunak), koji mi na kolima stalno pravi ogrebotine (a relativno cesto idem tamo)
-na istom tom putu ima i dosta granja koje strci i stvara slican problem kao pomenuti sljunak
-sitna lupkanja vratima na parkingu, koja ostecuju boju
-kao i jos dosta raznovrsnih slucajeva...

Naravno, potpuno je jasno da me ovo nece zastititi od jacih udaraca i vandalizma (npr. grebanja kljucem, koje sam bas pre nekoliko dana doziveo iz potpuno neobjasnjivih razloga)...
Kasko ce biti tu za sve ostale nezgodne situacije, ali ako vec mogu, zasto ne bih sprecio da mi auto bude u servisu po nekoliko dana zbog farbanja gluposti, kada je to vec moguce spreciti na lak nacin?!

Na kraju krajeva, kao sto na pocetku rekoh, sve je stvar licnog izbora. Providne folije meni uopste nisu ruzne i nikako ne narusavaju izgled vozila. Nekad ga cak i poboljsavaju.

I jos jedna stvar: misljenje necu promeniti tako da ce pojedincima biti lakse da se suzdrze od pokusaja odvracanja od moje odluke, vec bolje dajte neki predlog gde, sta, kako i koliko za ono sto sam trazio? Ako ste upuceni, naravno!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC To je sranje 10.04.2015. 18:17 #590378

status: user
broj poruka: 9381
A cena lika iz Zemuna je realna. Ako gledas cenu i ako hoces jeftinije, onda nema potrebe da ti govorimo da je to sranje i da te odvracamo... Odustaces sam.
Za te pare mozes da mu osvezis farbu posle par godina i bice opet kao nov. A to osvezavanje ce pokriti cak i ogrebotine od kljuca.
+ uplacivaces kasko... Hmmm...
Jos nisi ni preuzeo auto a vec si poceo da mu robujes... Kao doktor iz `Majstorske radionice`, samo jos da nabavis papuce za unutra :)
PS. Folija, ako se dobro ne odradi, moze posle par pranja da izgleda gore nego ono od cega bi trebala da stiti, stoga ne gledaj gde je jeftino, vec gde je provereno kvalitetno.

PPS. Neka te dobro sluzi!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: Zato 10.04.2015. 18:37 #590379

status: user
broj poruka: 1636
Onako objektivno, bez da kod tebe izazovem ikakvu negativnu reakciju ili bilo sta slicno, kapiram tvoje razloge ali mislim da je to bacanje para i da se previse opterecujes, to je auto, `ziva stvar` mora negde da bude grebnut, zakacen, pecnut cigarom (ja sam pusac ali i da nisam ne bih nikoga smarao i maltretirao da ne sme da zapali u autu, kao sto pojedinci rade) itd. Po meni auto treba da sluzi i da se uziva u njemu, a ne da mu se robuje. Ne trba biti ni aljkav i bezobziran ali ne treba mu ni robovat i zaljubljivati se, vreme cini svoje i to je normalno, koliko nas vozi automobile raznoraznih starosti bez folije i nista im ne fali.
Moj predlog je, uzmi auto, vozi koji mesec, ako te jos uvek bude drzalo, stavi mu proklete folije :D


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tech

:: Ne razumem cemu tolika frustracija? Ko sta voli, stvar je licnog izbora... Decko, ja npr. nemam za kola od 35k €, a pitanje je da li cu i kada sledeci put moci sebi da priustim novo vozilo
:: Cilj mi je da ocuvam nesto svoje, a ne da razmisljam o ceni polovnjaka i sl. glupostima (za vozilo koje jos uvek nisam ni preuzeo!)
:: Podizanje i ocuvanje cene me ne interesuje. Da je to u prvom planu, ne bih kupio Kiu, kojoj cena jos i najbrze pada od svih proizvodjaca!
:: Ovo je auto koji ce verovatno neko moj voziti cak i kada odlucim da ga menjam tako da sve sto si rekao ne vazi u konkretnom primeru
::
:: Ako bas moram da objasnjavam razloge zbog cega su ove folije dobre (za mene), evo par primera
:: -so i rizla koji se zimi prosipaju po ulicama (na Astri iz 2009. godine sam zbog ovoga farbao rubove jos u 2013-oj
:: -imam vikendicu do koje ima oko 3-4km loseg puta (ostar sljunak), koji mi na kolima stalno pravi ogrebotine (a relativno cesto idem tamo
:: -na istom tom putu ima i dosta granja koje strci i stvara slican problem kao pomenuti sljuna
:: -sitna lupkanja vratima na parkingu, koja ostecuju boj
:: -kao i jos dosta raznovrsnih slucajeva..
::
:: Naravno, potpuno je jasno da me ovo nece zastititi od jacih udaraca i vandalizma (npr. grebanja kljucem, koje sam bas pre nekoliko dana doziveo iz potpuno neobjasnjivih razloga)..
:: Kasko ce biti tu za sve ostale nezgodne situacije, ali ako vec mogu, zasto ne bih sprecio da mi auto bude u servisu po nekoliko dana zbog farbanja gluposti, kada je to vec moguce spreciti na lak nacin?
::
:: Na kraju krajeva, kao sto na pocetku rekoh, sve je stvar licnog izbora. Providne folije meni uopste nisu ruzne i nikako ne narusavaju izgled vozila. Nekad ga cak i poboljsavaju
::
:: I jos jedna stvar: misljenje necu promeniti tako da ce pojedincima biti lakse da se suzdrze od pokusaja odvracanja od moje odluke, vec bolje dajte neki predlog gde, sta, kako i koliko za ono sto sam trazio? Ako ste upuceni, naravno
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 10.04.2015. 20:08 #590385

status: user
broj poruka: 3974
Mmm mat folija na jugu brate, ludilo! Sto drecavije to bolje, a tek zadnji lonac sto sam mu stavio od dacije 1.6 iz 96, reze! O wooferima koji mi u sred voznje otvore gepek necu da pricam jer tu je svaka rec suvisna. Pricao mi drug da me jednom cuo kada sam stavio volume na pola, a on zivi u drugom selu, znaci vrh.

Po meni je folija ok ali vise bljak. Moze samo nuzno da bude jeftinija varijanta farbanja, ako je to ikako moguce.
Redovno poliranje, sredjivanje i cuvanje auta je mama, farbanje samo u extremnim slucajevima, a folije, kao sto rekoh. Te razloge sto si ti naveo mi nisu dovoljan razlog da bacim poveci kes za tako nesto.

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 10.04.2015. 20:20 #590390

status: user
broj poruka: 4054

neverujem kakvi licimuri , to je stvar , nemoj robovati stvarima i sl.

a ako im dirnes u nvidiu ili amd ima oci da ti iskopaju , pa jos kad ih vidim na vratima servisa sa grafikom u ruci i suzom u oku keve bi im jebao 24/7

luja , razlozi koje si naveo su realni , logicni i opravdani . Ja sam svaki auto izgrebao na pecanju, vrata su mi izlupana sa svih strana zbog kretena koji moraju otvoriti maximalno vrata na parkingu da izvuku svoje guzetine.

a sad , cena i kvalitet valjda idu zajedno , ako je preskupo mozes poskidati te delove sa vozila pa voziti kao mad max :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 10.04.2015. 20:30 #590393

status: user
broj poruka: 9381
Mislis da ce folija da ga zastiti od tih stvari...?
Kada bude otisao u neku garazu, pa kada mu stave losu foliju, pa kad bude pocela da mu se ljuska posle 5 puskiranja u perionici ima zivot da mu se smuci. A onda ce pozeleti da je skine... E onda ce poceti da proklinje...
Farbanje za taj auto je 70-100€ po delu. Za 500€ moze da osvezi ceo auto, da bude kao nov i izgledace bolje nego sa folijom posle 2 godine.

Da dodam: ni jedna grana ne moze da osteti farbu toliko da obicno poliranje ne moze da sredi. Poliraj auto na dve godine i bice ti dugo kao nov. Jos ako ti je auto `Miš` siva boja... Ma boli te uvo :)

:: luja , razlozi koje si naveo su realni , logicni i opravdani . Ja sam svaki auto izgrebao na pecanju, vrata su mi izlupana sa svih strana zbog kretena koji moraju otvoriti maximalno vrata na parkingu da izvuku svoje guzetine.
::
:: a sad , cena i kvalitet valjda idu zajedno , ako je preskupo mozes poskidati te delove sa vozila pa voziti kao mad max :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 10.04.2015. 20:39 #590397

status: user
broj poruka: 3974
Upravo to. Naravno svako ima pravo na svoje misljenje, ako on smatra da je ok, Boze moj..

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 10.04.2015. 20:57 #590404

status: user
broj poruka: 1301


Mislim da preterujete!
Ja prvi hejtujem džiberluke na kolima,ali stavljanje PROVIDNE zaštitne folije mi ima smisla,pogotovo u gradovima
Vidim da mnogi ljudi stavljaju takve folije na rezorvoare na motorima.Takva folija štiti od sitnih ogrebotina od `tank` torbe i grubljih farmerica.
Naravno,nije to crash-bar pa da će sprečiti krupnija oštećenja,ali za navedene sitne ogrebotine-i više nego korisno.
Ne znam firme ili privatnike koji se bave time,pa da preporučim,ali podržavam ideju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 10.04.2015. 21:04 #590408

status: user
broj poruka: 9381



I jos nesto da dodam...
Kasko ti ne pokriva foliju. Ako dodje do ostecenja na tom delu, moraces da ga vozis u ovlasceni servis a tamo ce ti vratiti deo u fabricko stanje, pa ces foliju morati opet sam da stavljas, tj. placas iz svog dzepa.
Znaci, ako imas cukanje, gde npr. hauba i prednja oplata branika zahtevaju farbanje ili zamenu, oni ti skidaju foliju, farbaju i takvog ti ga vracaju a ponovno stavljanje folije placas sam. Ili ces da vozis auto sa ostecenom haubom i branikom, ali ces i dalje imati foliju da ih stiti od grebanja :)
Zato, i pored najbolje volje, i dalje ne mogu da shvatim postojanje folije na novom autu, koji je, pri tom, kasko osiguran...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
un1 .... 10.04.2015. 21:06 #590409

status: user
broj poruka: 320
`a ako im dirnes u nvidiu ili amd ima oci da ti iskopaju` :D


Salu na stranu, ja sam takodje za te folije, jer stite dobro bas od svega sto si naveo.

Mislim da si postavio pitanje na pogresnom forumu doduse, jer bi neki ovde pre oblozili ceo svoj pc/laptop sa tako nekom folijom, nego kola...

Generalno cena jeste takva koliko sam cuo, al` ne znam koji majstori su dobri da preporucim.

Nego, koji cee`d je u pitanju? Imao sam priliku da probam osnovnu verziju benzinca 1.4 100KS i lepo ide...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jammin ^^ 10.04.2015. 22:33 #590422

status: user
broj poruka: 234
Providnu foliju najvise ima smisla staviti na nov auto, lak je neostecen, a i cist je, tako da se moze veoma kvalitetno odraditi. Trebas odabrati kvalitenu foliju, recimo 3M, kad se dobro odradi tesko se moze poznati, a trebalo bi da traje bar 5 godina, medjutim ako zivis u dzungli na asfaltu, zvanoj Beograd, onda je najbolje imati 2 auta, jednu besprekornu limuzinu za putovanja, cuvati je u garazi, a za grad tacke i neces se nervirati.

Metar kvadratni folije se krece od 5 do 10e, a trebalo bi da vazi: koliko za materijal, toliko i za ruke. Ne znam tacno koliko je kvadrata potrebno za auto, ali recimo 15-20m kvadratnih, tako da je realna cijena za kompletan auto 300-400e, toliko i uzimaju kod nas u BiH.

Ako vec hoces da zasticujes auto, a i vozis makadamom, provjeri kako je zasticen pod, kosevi..., proizvodjaci cesto stede, pa bi bilo dobro premazati kompletan pod gumiranom masom, majstori to obicno zovu kobit, medjutim treba uzeti nesto kvalitetnije, silikonski..., recimo 3M :), pozeljno je skinuti plasticne blatobrane...

Mozes provjeriti i da li u pragovima ima dovoljno voska...

Kod nas je cudno kad neko previse pridaje paznje automobilu, pre svega zato sto su nam putevi losi, gradovi skuceni, narod poludio, a i vrhunsko odrzavanje automobila previse kosta.

U normalnim, razvijenim zemljama automobili stariji od 10g bolje izgledaju nego nasi stari tek par godina.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: ... 10.04.2015. 23:06 #590424

status: user
broj poruka: 1636
Ako si na moj odgovor aludirao, ne znam odakle si dobio ideju da me interesuju nekakvi brendovi, cak sta vise jedan sam od odumirujuce vrste na ovom forumu koji povremeno istakne koliko je to apsurdno.
Ako ne, onda se izvinjavam.


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tech

::
:: neverujem kakvi licimuri , to je stvar , nemoj robovati stvarima i sl.
::
:: a ako im dirnes u nvidiu ili amd ima oci da ti iskopaju , pa jos kad ih vidim na vratima servisa sa grafikom u ruci i suzom u oku keve bi im jebao 24/7
::
:: luja , razlozi koje si naveo su realni , logicni i opravdani . Ja sam svaki auto izgrebao na pecanju, vrata su mi izlupana sa svih strana zbog kretena koji moraju otvoriti maximalno vrata na parkingu da izvuku svoje guzetine.
::
:: a sad , cena i kvalitet valjda idu zajedno , ako je preskupo mozes poskidati te delove sa vozila pa voziti kao mad max :
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: Re: ... 10.04.2015. 23:38 #590425

status: user
broj poruka: 4054

nisam druze opusteno ...

nisam na niciji odgovor aludirao .. nemojte me uzimati za ozbiljno svaki put .. zivot je napet ovih dana moram negde izduvat .. vec kad nema sta da se izduva

utucen sam cinjenicom da se nece raditi do utorka , zamisli , kod mene se slavi i katolicki i pravoslavni jajo praznik .. pici me holes od zumanjaca vec 10 dana

:: Ako si na moj odgovor aludirao, ne znam odakle si dobio ideju da me interesuju nekakvi brendovi, cak sta vise jedan sam od odumirujuce vrste na ovom forumu koji povremeno istakne koliko je to apsurdno
:: Ako ne, onda se izvinjavam
::
::
:: http://tiny.cc/My500p
:: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tec
::
:: ::
:: :: neverujem kakvi licimuri , to je stvar , nemoj robovati stvarima i sl.
:: ::
:: :: a ako im dirnes u nvidiu ili amd ima oci da ti iskopaju , pa jos kad ih vidim na vratima servisa sa grafikom u ruci i suzom u oku keve bi im jebao 24/7
:: ::
:: :: luja , razlozi koje si naveo su realni , logicni i opravdani . Ja sam svaki auto izgrebao na pecanju, vrata su mi izlupana sa svih strana zbog kretena koji moraju otvoriti maximalno vrata na parkingu da izvuku svoje guzetine.
:: ::
:: :: a sad , cena i kvalitet valjda idu zajedno , ako je preskupo mozes poskidati te delove sa vozila pa voziti kao mad max :
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 11.04.2015. 00:46 #590427

status: user
broj poruka: 1620
@quna

::(ja sam pusac ali i da nisam ne bih nikoga smarao i maltretirao da ne sme da zapali u autu, kao sto pojedinci rade) itd

Ja sam jedan od `pojedinaca` koji ne dozvoljavaju cigare u autu. Na prvom mestu, ne volim ih, a drugo, taj miris se nikad ne izvlaci iz enterijera vozila - sta god neki pricali (samo je stvar kome vise, a kome manje smeta).
Naravno, ovo je nesto sto ti ne mozes ozbiljno shvatiti i objektivno sagledati posto si pusac.

::Ne trba biti ni aljkav i bezobziran ali ne treba mu ni robovat i zaljubljivati se..

Necu da mu robujem, ali necu ni da ga svesno unistavam od samog pocetka.

::Moj predlog je, uzmi auto, vozi koji mesec, ako te jos uvek bude drzalo, stavi mu proklete folije :

U jedno sam siguran, a to je da folije ne bih stavljao nakon nekoliko meseci. Razlog je prost: ne zelim da cekam da se nesto desi, kako bih to popravljao, vec da sprecim da se to `nesto` desi.
Uostalom, kao sto @Jammin vec rece, ove folije najbolje prianjaju i izgledaju kada se lepe na novo. Ako farba vec ima neke mikroogrebotine, providna folija mnogo losije izgleda.


@VMARC

::A cena lika iz Zemuna je realna. Ako gledas cenu i ako hoces jeftinije, onda nema potrebe da ti govorimo da je to sranje i da te odvracamo... Odustaces sam

Naravno da gledam da prodjem jeftinije, zar ti ne bi? (mislim, uopsteno - ne za konkretan primer posto si vec izrazio svoje neinteresovanje)
Isto tako, ne gledam da to `jeftinije` ide na stetu kvaliteta.
Ako je razlika manja od 100€, uopste necu razmisljati o drugima. Ali ako je tu negde, ili veca, a da isto rade kvalitetno i daju garanciju, sto da ne...

::Mislis da ce folija da ga zastiti od tih stvari...
::Kada bude otisao u neku garazu, pa kada mu stave losu foliju, pa kad bude pocela da mu se ljuska posle 5 puskiranja u perionici ima zivot da mu se smuci. A onda ce pozeleti da je skine... E onda ce poceti da proklinje..

Losu foliju sigurno necu staviti, kao sto necu ici kod loseg majstora. Preporuceni decko je proveren i koristi 3M (vec sam video kako radi, a video sam i krajnji ishod tog rada na jednoj A6-ici), samo sam se hteo raspitati za druge cene po gradu...

::Farbanje za taj auto je 70-100€ po delu. Za 500€ moze da osvezi ceo auto, da bude kao nov i izgledace bolje nego sa folijom posle 2 godine

Zanimljiv si ... Kazi mi gde ima ceo auto za 500€ da odmah vozim ovu Astru? Ali da ne bude neki fuseraj! Kvalitetni majstori uzimaju 400-500€ samo za ruke, za rad sa metalik bojom ++ materijal.

::Da dodam: ni jedna grana ne moze da osteti farbu toliko da obicno poliranje ne moze da sredi.

Iznenadio bi se...

::Poliraj auto na dve godine i bice ti dugo kao nov. Jos ako ti je auto `Miš` siva boja... Ma boli te uvo :

Treba imati u vidu i da se poliranje moze raditi samo ogranicen broj puta, a i u tom slucaju ljudi umeju da zeznu stvar pa spale lak...

::I jos nesto da dodam..
::Kasko ti ne pokriva foliju. Ako dodje do ostecenja na tom delu, moraces da ga vozis u ovlasceni servis a tamo ce ti vratiti deo u fabricko stanje, pa ces foliju morati opet sam da stavljas, tj. placas iz svog dzepa

Ako bas olupam auto, najmanji problem ce mi biti novo parce folije. Uzimam kasko bez ucesca tako da bi to bio jedini trosak.


@un1

Vozaca ima na svakom forumu tako da nije (velika =]) greska, a i ovde se osecam kao kod kuce... Vise je kao jedna velika vesela disfunkcionalno-funkcionalna porodica, nego klasican forum =].
Do neslaganja ce uvek dolaziti, ali glavna stvar je da nije dosadno i na kraju se stigne do, ako ne potpunih, onda bar delimicnih resenja.

Da, bas taj i uzimam: Cee`d 5v 1.4/100KS
Sad vozim 1.4/90KS i to mi je dovoljno tako da nisam ni razmisljao o jacem - razmisljao sam samo jos o Cee`d SW (karavanu), ali sa ovim paketom opreme bih njega bas dugo cekao.
Drugar vozi Cee`d SW prve generacije i prezadovoljan je autom, kao i tretmanom ovlascenih servisera. Jos jedan drugar ProCee`d i isto ima odlicna iskustva, dok ja, nazalost, ne mogu isto da kazem za ovog mog (mislim na servisere, bez obzira na to sto su prividno jeftiniji)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 11.04.2015. 01:11 #590429

status: user
broj poruka: 9381
A ti bi se iznenadio, kada bi znao, koliko je meni nebitno da prodjem jeftinije. Pogotovo na cifru 400-500€. Da sam na tvom mestu, otisao bih kod tog u Zemun, kada sam vec video tu A6icu i niko drugi me vise ne bi zanimao. Zarad ustede od 100€ trebam da razmisljam na sta ce mi liciti nov auto posle 3-4 godine ili 5-6 pranja (tvoj ugao posmatranja novog automobila)
Kada ti bude trebalo, javi se, ja sam pre mesec dana odradio celu levu stranu BMWa, sa sve najnadrkanijom farbom koja postoji (neka na vodenoj bazi za premium automobile), imao sam `kljuc` od stopaljke do fara i usput mi je odradio sajtnu, negde sam je potkacio + ispravljanje levog krila, sve zajedno za 350€, vracen u fabricko stanje. Krilo je skroz farbano, vrata takodje, jer su i ispod kvake imala udubljenje od nekog kamena ili cega vec... (ne znam mozda sam ih i odvalio u neki stub prilikom izlaska), samo je zadnje krilo farbano `na fleku`, ali je fleka bila celom duzinom, tako da i nije bas bila mala, pa skoro pola krila (u pitanju je E81). Lakiran je kompletno, naravno, cela strana.

Za tvoju Astru bi farbanje celog auta bilo jedno 30% jeftinije samo zbog farbe... Inace, servis je profi, vaze za derace, ali to mi nije bilo bitno, bilo mi je vazno da znam sta placam i sta dobijam, a to sam i dobio, ofarbano bez greske vracen u fabricko stanje. Oni inace rade samo ozbiljna kola, tako da u nekim manje ozbiljnim servisima mozes proci i jos jeftinije.
Meni je, konkretno, bilo krilo sa peglanjem 100, vrata 100, zadnje krilo 100, sajtna 50.
Isti posao, u Delti, su mi procenili na oko 150 000 din. (doduse oni menjaju krilo, ne ispravljaju ga :P)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 11.04.2015. 01:40 #590430

status: user
broj poruka: 1620
Cekaj bre malo, ne budi sad potpuno nerazuman. Zasto bi iko odbio ustedu od 100€ za istu stvar? Kod ovakvih stvari se odmah vidi da l` je posao dobro ili lose uradjen, a jos ako se koriste iste folije... ne vidim zasto bi bilo razlike posto, po zavrsenom poslu, istog trenutka majstoru moze da se kaze: `to i to nije dobro uradjeno, lepi opet` i kraj price. Naravno, stoji i da je uvek bolje izbeci takve situacije.

Za farbanje mi posalji kontakt. Imao sam bas dobrog majstora, ali taj vise nije u zemlji pa ce mi trebati neko za mesec-dva - samo da prodju prve 2 rate za ovaj novi. Imam na Astri da peglam zadnja-leva vrata zbog nekog parking-manijaka, a i farbanje slicno kao kod tebe zbog kljuca `ebenog pa razmisljam da ga uradim celog, ako ne bude preskupo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EREMIC Lepljenje folija 11.04.2015. 09:57 #590438

status: user
broj poruka: 168


Rok trajanja je maksimalno 7 godina. Kada budes hteo da skines folije ima da te kosta kao i lepljenje. Inace da znas da treba u proseku oko 16 kvadrata folije pa izracunaj cenu plus ruke. I jos jedna stvar jos uvek vredi ono ako ne znas sta je dobro uzmi ono skupo.Ako ti neko isfuserise imaces trostruke troskove. Zato dobar i skup majstor i nece te boleti glava (dzep hoce)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 11.04.2015. 10:22 #590439

status: user
broj poruka: 9381
Pogreno razmisljas, sine. Nije ti to graficka kartica, pa da gledas gde je jeftinije, jer je od istog proizvodjaca, isti model pa samo gledas cenu. Mislim da ti je EREMIC objasnio, a ti kako hoces. Imas nov auto, hoces da ga zastitis i rizikujes fus zbog 50-150€.
Kad budes hteo, javi mi se na mail. Ja cu da te najavim, dacu ti broj, pa se izdogovarajte. Recicu da si moj, cisto mozda daju nekakav popust. Samo ne ocekuj da ce biti jeftini, tj. najjeftiniji. Sigurno ces naci nekog povoljnjijeg sa cenom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Imas dve opcije da stavis ili ne stavis foliju... 11.04.2015. 11:17 #590440

status: user
broj poruka: 7761
Kao i uvek sve je do tebe ako hoces ti je stavi, tvoj auto i tvoje pare...
Ne slusaj sabane sa PCB racunajuci i mene...

Ako ti je 180E skupo ko ga jebe to ti je pola kasko osiguranja godisnje...

Inace pola auta su ti plasticni blatobrani prednji zadnji, branici takodje itd... tu nema poliranja kad se izgrebe izgrebano i stvarno izgleda ruzno...

Elem sto se tice zastite nema je zato sto su srbistanci bahati, parkiraju na ulici, parkiraju tik uz druga kola, preko trotoara da pesak ne moze da prodje (takvi od mene iako sam vozac uvek zarade kluc po farbi), udaraju sve zivo kad se parkiraju i obratno... UZAS...

Mene bre neki dan udari budala iz cista mira i ode... ali ga saobracaj zaustavi 200m dalje pa je palo cupanje usiju i samaranje uz nadokandu... da jebem mamu prosecnom srbistansko vozacu... ovde ne treba parkin servis i pauk nego borbeno vozilo sa gusenicama i adekvatnom tezinom koje ce bahatima da spljosti auto na licu mesta a onda neka slep sluzba da to spljosteno vozilo odveze direktno na reciklazu u Zeleznik...

Citat:
`Понекад просто не могу да поверујем да српска власт и `политички крем` који, ево већ деценијама, систематски уништава Свако добро у сопственој земљи, има било какве везе са својим прецима, тим храбрим, поносним, правдољубивим Ср

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 11.04.2015. 13:02 #590459

status: user
broj poruka: 1620
@EREMIC

Hvala sto si mi skrenuo paznju na skidanje. O tome nisam razmisljao posto sam mislio da prilicno lako ide.


@VMARC

:: Pogreno razmisljas, sine. Nije ti to graficka kartica, pa da gledas gde je jeftinije, jer je od istog proizvodjaca, isti model pa samo gledas cenu. Mislim da ti je EREMIC objasnio, a ti kako hoces. Imas nov auto, hoces da ga zastitis i rizikujes fus zbog 50-150€
:: Kad budes hteo, javi mi se na mail. Ja cu da te najavim, dacu ti broj, pa se izdogovarajte. Recicu da si moj, cisto mozda daju nekakav popust. Samo ne ocekuj da ce biti jeftini, tj. najjeftiniji. Sigurno ces naci nekog povoljnjijeg sa cenom

E da ga jbm, ja ko da pricam kineski . Razmisli i ti malo. Mozda ja razmisljam pravilno (samo mozda), a ti pogresno shvatas ono sto sam rekao?
Kao sto vec rekoh, za 100€ necu razmisljati o drugima, ali ako je cena, npr. 50% manja, zasto ne bih?! Opet ponavljam, NE ZNAM cene po gradu pa zato i pitam, a ni ovde mi ih niko nije predstavio! Samo slusam nagadjanja (isto vazi i za tebe). Da rezimiram: NE TRAZIM NAJJEFTINIJE (to nigde ni nisam napisao), i da, raspitujem se da li mozda ima znatno povoljnije, bez gubitka kvaliteta, ili znatno bolje, za istu ili malo vecu lovu...

Do sada nisam video da mi je neko napisao: `e brate, tu i tu imas za 300€, a na drugom kraju grada, kod Pere, za 600€`... karikiram malo, al` shvatices na sta ciljam, nadam se.

Procitaj ovo iz moje prve poruke:
::Kolega zna jednog lika koji to radi u Zemunu, al` mi je delovao prilicno skupo (samo branici i hauba izadju ~180+140€) pa bih da cujem jos neki predlog pre nego sto se zaletim...

Da li je bas toliko lose sto pitam pre nego sto se zaletim za jedinu preporuku?!

Moglo je da se desi da je bas neko odavde radio to isto na svom autu za duplo manju lovu i da je zadovoljan, a moglo je da se desi i da je 5 ljudi bilo bas kod tog lika u Zemunu i da su ekstremno nezadovoljni, a moglo je da se desi i da postoji neko ko je skuplji za 50€ i daje, recimo, 10 god. garancije... razmisli malo pre nego sto krenes da *** po meni zato sto trazim jeftinije. Nije u tome poenta. Ne trazim jeftinije vec trazim savet `GDE i za koliko para?`.

Za farbanje posalji br. odmah, ako ti nije problem. Zvacu cim prodju praznici, cisto da odem i raspitam se sta me ocekuje, koliko ce to trajati i kostati (ne moras da najavljujes za sada). To je ionako nesto za sta bih morao jedno mesec dana unapred da se dogovaram posto ce od sada cale da vozi Astru, a on bi verovatno morao da uzima odmor jer bez auta ne moze da funkcionise.
E sad, i za ovo si me predstavio kao neku skrtaru posto nigde nisam spomenuo da trazim najjeftinije. Cak sam ja taj koji je potegao pricu da nema sanse da farbanje celog auta izadje 500€ (realna suma je bliza x2 - oko 800-1000€).


@MaliAbner

::...(takvi od mene iako sam vozac uvek zarade kluc po farbi)..

Ja to ne bih mogao da uradim. Nikad ne znas koja muka natera coveka da se zaustavi na bas takav i takav nacin. Naravno, druga je prica ako vidis da neko iz dana u dan ponavlja isto - tada bih ga sacekao sa par vaspitno-popravnih, ali da ostecujem auto, koji mozda ni nije njegov, jok.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 11.04.2015. 13:58 #590482

status: user
broj poruka: 9381
Izvini, nisam mislio da si škrt.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosic mozda si mislio na ovo 11.04.2015. 15:21 #590516

status: user
broj poruka: 3

http://folijatek.com/galerija/2014-11-18-11-39-21

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 11.04.2015. 17:31 #590528

status: user
broj poruka: 4506

ljudi ovde brkaju foliju u boji i providnu foliju koja se ne vidi ! Ako si iz ns, mozes u ovlascenom glass servisu da uradis na petrovaradinu .

moja preporuka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 11.04.2015. 17:48 #590531

status: user
broj poruka: 1620
@bosic
Da, hvala.
Zvao sam i njih i otici cu da vidim kako i sta rade.

Malo pre sam isao u Kobru na Bezaniji i deluju mi ok. Oni koriste neke `Oracal` folije. Ceo auto izadje 5 glava, a daju garanciju 5 god. Dobio sam i kratku demonstraciju kako to izgleda. Gubitak sjaja je oko 10%, sto je za mene prihvatiljivo.

Zvao sam i neku firmu na Zrenjanincu i kod njih je 50€ kvadrat (a treba od 17 do 20)... Samo sam se nasmejao i rekao `dovidjenja` .

@Ognjeni
Iz BG-a sam, hvala u svakom sl.
I ja sam shvatio da su neki izgleda pobrkali ali bi bilo veoma glupo da jos i tu trosim reci na nesto sto sam vec jasno napisao u naslovu teme =].
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs