Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
390X
STRANA 1 OD 1
Kutalion 390X 22.04.2015. 10:31 T61100

status: user
broj poruka: 2480
Evo ocekivanih performansi 390X-a, BEZ uracunatih arhitekturalnih poboljsanja i novosti koje donosi HMB (znaci u praksi ce biti performanse vece) :

http://cdn3.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/04/graph_13.png

Razlog sto se nisu uracunali noviteti je sto ne mogu sa sigurnoscu da tvrde kolike performanse bi donela karta.
Inace ce izgleda biti limitirana kolicina jer se proizvodnja HBM-a (koju su razvili AMD i Hynix) tek zahuktava.

Ceo clanak mozete naci na: http://wccftech.com/stacked-hbm-memory-r9-390x-ramping-short-supply-initially/
SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 22.04.2015. 12:33 #591883

status: user
broj poruka: 12785
Vrlo pouzdan grafikon, nema šta... :)

Dok ne dodje u ruke testerima suludo je gledati bilo kakve grafikone...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion s jedne strane da, ali.. 22.04.2015. 12:36 #591885

status: user
broj poruka: 2480
Skalira 100% u odnosu na stream procesore, po broju doticnih su i izmerili performanse.
Gorepomenuta tvrdnja je dokazana sa prethodnim karticama.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: s jedne strane da, ali.. 22.04.2015. 14:08 #591900

status: user
broj poruka: 12785

Gorepomenuta tvrdnja ne može da važi dok ne izadje karta, bila to nVidia ili AMD...

Svaki put su pevali hvalospeve za AMD karte i neuspevali da održe obećanja.

Mali primer tome je bila i 295X2 koju su hvalili kao naj naj kartu samo da bi na kraju ispalo da mora sa vodenim hladjenjem da se hladi!

To je čisto cheatovanje...

:: Skalira 100% u odnosu na stream procesore, po broju doticnih su i izmerili performanse.
:: Gorepomenuta tvrdnja je dokazana sa prethodnim karticama
::
:: SAMDSUNG!!
::
:: Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t ... 22.04.2015. 14:10 #591901

status: user
broj poruka: 430
Skalira 100% ako su iz iste revizije GCN-a, kao i ako rade na istim taktovima...

Kako je Daum napisao, dok neko od reviera ne testira i izbaci zvanicne performanse ne vredi nista ni gledati. Najveci problem je sto ljude drze u mraku mesecima, cirka pola godine najavljuju nesto a sa druge strane vidimo samo maglu :D

AMD sebi ne moze da priusti jedan FERMI (GTX 480), pogotovo ne u eri maxwell arhitekture i male potrosnje, njih bi takva avantura ubila...

AMD phenom II x4 955BE @ 3.7GHz / Raijintek EreBoss / GA-MA770-UD3 rev 2.0 / 3x2GB Kingston V ddr2 800MHz / PowerColor ATI 4870 1GB / 500GB Hitachi + 1TB WD black / Logitech g500/mx518 / iCEMAT II black pad / Logitech g230 / Samsung T220 x2.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire OC3D kaze ovako.. 22.04.2015. 14:33 #591903

status: user
broj poruka: 18472
http://www.overclock3d.net/articles/gpu_displays/the_amd_r9_390x_may_be_in_short_supply_at_launch/1

A ako je ona vest o pomeranju izlaska GTX980 Ti tacna onda se samo nadovezuje na ovo sto je izneseno u artiklu.

It looks like AMD`s upcoming flagship, the R9 390X will be in short Supply at launch due to yield issues which are likely due to the GPU using the ultra fast HBM Memory.

Previous rumours and leaks have suggested the R9 390X could be released in 2 editions, AMD R9 390X WCE (Water Cooled Edition), an 8GB GPU and a air cooled 4GB version. Both versions were said to have 4096 shaders and a DirectX 12 Tier 3 design and over 4x the H.264 encoding performance.

Now Tweaktown have suggested that the 8GB GPU is in fact a Dual GPU card, an R9 395X2 and the 4GB card will be the R9 390X. They say the R9 390X will not beat the Titan X in games and that the GPU will be in short supply due to yield issues with the GPUs HBM memory.



Superior Technology



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion @Daum 22.04.2015. 15:09 #591906

status: user
broj poruka: 2480
Ne znam sta fali vodenom hladjenju? Dobijes hladnu i tihu kartu sa AIO hladjenjem i ne razmisljas. Jos imas mesta da OC-ujes i dobijes jos bolju kartu nego sto si platio. Za razliku od Titana gde reference blower gilja na par hiljada obrtaja i karta je na 90 stepeni.

Da trosi mnogo, trosi. Ali svako ko ima 700e-1500e(u zavisnosti kad je kupi) za kartu imace i 200e za napajanje. 295x2 je odlicna karta u svom cenovnom rangu.
Pretpostavljam da ce i ova serija biti visok potrosac (nesto nizi nego prethodna zbog toga sto ce ispolirati arhitekturu kao sa r9 285).

@Sky: Prilicno je sigurno da ce izbaciti neku dual GPU kartu za VR zajebancije koje razvijaju svi od facebooka do Lade.
A to da ce biti u slaboj kolicini me ne bi cudilo, to su napomenuli i na wccf-u.

@id1ot
Sto ce reci da je veca sansa da skalira preko 100% ovde zbog poboljsanja arhitekture i HBM-a.


Superior Price
SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 22.04.2015. 16:13 #591926

status: user
broj poruka: 18472
Vodenom hladnjenju fali sto sta ukoliko nije skockano custom i to probrano.
Za to treba biti upoznat u materiju. Ta AIO hladjenja nisu nista specijalno niti komponente koje se stavljaju uzivaju u nekom preteranom kvalitetu. Uostalom nije dzabe ta cena - ekvivalent premium vazdusnim hladjenjima.

Pre svega opet nisi realan i obzirom da se uvek bio precizan opet cu ti skrenuti paznju.
Titan X se ne greje toliko koliko kazes jer je razlika izmedju 83-86c i 90c.

Karta overklokovana dostize temp 85-86c uz sasvim prihvatljivu buku.

https://www.youtube.com/watch?v=xsCIdqIqbgM

A sto se tice buke R9295X2 malo da i to pogledamo :

https://www.youtube.com/watch?v=HZ-QHJwXNrs

https://www.youtube.com/watch?v=gVDnQomkkaI

Urla i to dobro urla a i greje se preko 100c sa spoljne strane.

Odlicna je karta za one koji se ne prate tehnologiju i gledaju performanse na papiru.
Za svakog ko je upoznat takvu kupovinu ce zaobici (sve decije bolesti koje ce ga snaci sa cf)

R9 285 ispeglana? Pregledaj ponovo temu na berzi pa uporedi malo dobijene rezultate.
Karta em trosi vise em je znatno sporija.

A sto se tice vodenog sistema. Opet ponovicu. Mnogo korisnika ima koji hoce jednostavnost. Ne zele budzevine u kompu. Neki jednostavno ne vole vodene sisteme a oni koji su njima naklonjeni prave sami custom varijante.

A iz onog posta gore nisam mislio na Dual Gpu i ako je zaista cudno da izbacuju odmah takvu verziju vec na to da po izvorima koje je dao Tweaktown R9 390X nece biti brza od Titan X sto je upravo suprotno od onog sto opisuje onaj grafikon.


Ja licno ne tvrdim nista, cekam validne testove, realan review a ne kojekakve grafikone i nagovestaje, nagadjanja, bilo u pisanoj formi bilo graficki prikazano.


Superior Technology



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion @Sky 22.04.2015. 16:27 #591930

status: user
broj poruka: 2480
Treba biti upoznat u materiju? Koju materiju? AIO? Nije rocket science, najobicniji asetek unit kao i vecina AIO coolera, samo treba videti debljinu radijatora i gustinu rebara.
Uostalom to nije ni bitno, gpu ne ide preko 70 stepeni. Dok TitanX ide od 83-87 (u zavisnosti od testa, pritom su svi open bench testovi, u kucistu bi videli kakva je situacija).

Daleko od toga da Titan ima los power/consumption odnos, naprotiv, ali je reference blower neadekvatan za kartu od soma i kusur evra.

Backplate od 295x2 ide na 100 stepeni, makar ga ima i sluzi svrsi da odvlaci toplotu.

CF radi sasvim dobro u vecini modernih igara, u starijim ce sve leteti i sa jednim chipom.

Ne gledamo brzinu 285-ice, vec je arhitektura malo ispoliranija da trosi nesto manje, sto ce pretpostavljam biti jos bolje na 390X seriji.

Sto se tice `budzevine`, siguran sam da neko ko ne ume da zategne 4 srafa AIO coolera ne zeli budzevinu. Svi ostali normalni nece imati problem sa time. Niko te ne zaustavlja da napravis sam custom varijantu, ali za te pare makar dobijes super hladjenje ako ne zelis da stavljas kartu u sopstveni custom loop.

Ako pogledas grafikon, on je za 4k rezoluciju.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 22.04.2015. 16:43 #591933

status: user
broj poruka: 18472
Da te pitam nesto? Mozes li da se izolujes iz licne perspektive i da pogledas kako to funkcionise na visem nivou?

Pre svega u vodeno hladjenje se itekako treba razumeti. Pocev od materijala u izradi, do samog dizajnerskog resenja i funkcionalnosti. Da sve je to isto ali malo sutra.

http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=37196&forid=9&katid=2

AIO je skockano i tu niko ne treba da lupa glavu ali kod custom resenja moras da poznajes materiju - dobro da poznajes.

`Backplate od 295x2 ide na 100 stepeni, makar ga ima i sluzi svrsi da odvlaci toplotu.`

Ova recenica ti je bas strasan izgovor. Nisam to ocekivao od tebe. Zvucis kao poslednji amater. Dalje necu nista komentarisati.


CF radi sve samo ne dobro. Mozes da tvrdis do sutra sta zelis. Jedno je papir a drugo je rad sa jednim takvim sistemo i gomila problema koji isti donosi. Da znam, fanboy sam, mislim pricam lazi i neistine. Ma sve je perfektno, ja se prosto tripujem posle vise od 10-godisnjeg iskustva u kontinuitetu i neprospavanih noci u testiranju.

A da googlam i kacim linkove gde ljudi opisuju sve ovo sto sad pricam ne pada mi na pamet.

Ta karta je jedino dobra kupovina za neobavestenog korisnika koji ima novac i koji zeli performanse na papiru. Za pravi uzitak i razne druge finese tu se prica drasticno menja.

R9 285 upravo ne trosi manje. Da li je do GloFlo ili ne ali ja ti pricam jedno ti pricas drugo.

Trosi vise u odnosu na 7970 a cak je i sporija od nje. Ako gledas potrosnju gledaj i napredak kroz performanse. Mozda je pogresno tumacim ko zna.

Ti ne shvatas da dosta korisnika ima skockanu masinu i nece dodatne radijatore i slicno tome da stavlja u kuciste vec ako zeli vodu uzece custom varijatnu. Naravno da ima i onih kojima to ne predstavlja problem, jesam li ja rekao drugacije? Ti jednostavno trvdis sve na generalnom nivou i to je ono sa cim se ja ne slazem. Svaka individua razmislja drugacije i deli se po grupacijama. Oni istomisljenici upadaju u jednu grupu a oni sa drugacijim stavovima u drugu i to je logicno.

Kao sto rekoh grafikoni me ne zanimaju niti me to lozi. Nekad se desi ali retko da se nesto od toga obistini ali uglavnom je to sve deo marketinga i hype. Karta treba da se predstavi uskoro i verujem da im je neophodan hype da bi se sto vise kupaca zaletelo obzirom koliko kasne.



Superior Technology



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Amater hir. 22.04.2015. 17:49 #591967

status: user
broj poruka: 2480
Ne mogu da se izolujem od moje perspektive nizeg nivoa. A sta je to visi nivo?
Evo pogledao sam tvoj vodic vodenog hladjenja, em uglavnom vezano za custom loop, em sto nema veze sa temom, em sto nista novo nisam naucio. Naravno manje vise sve to se odnosi na AIO, svi ti parametri od protoka pumpe pa nadalje... ali, jedno veliko ALI.

Kao sto rekoh vec sve je to isto kao i ostala AIO hladjenja tog promera, sve to pravi Asetek (ili ponesto coolit). Naravno da to nema veze sa custom loopom, sto uopste pominjes isti i derailujes temu? Em si se uhvatio za 295x2, em sad custom loop. Uostalom bitno je da je adekvatno sto pokazuje GPU temperatura koja ne prelazi 70 stepeni i tu nema vise sta da se diskutuje.

Amateru se svidja kada karta od soma+ evra ima backplate.

Nisam zalazio u 285 preterano jer mi nikad nije bila zanimljiva karta usled 2gb rama i losijih performansi za pare koje nisu preterano manje. Tako da ne mogu sa 100% sigurnoscu da tvrdim da je poboljsan performance/power ratio, ali guru3D ocenjuje kartu na 188w izmerenih, sto je znacajno nize od 280x.

E sad sta pricaju ljudii da li su kompetentni/imaju alat za merenje ne znam.

A kakve to ima veze? Ako hoces custom loop sve ti je jedno da li karta ima reference blower ili `budzevinu` svakako ces skinuti doticno i staviti svoj block...

Za TitanX se sve obistinilo na primer, svi ti grafikoni pre izlaska karte.

Sto se tice CF-a kako radi, dovoljno mi je da pogledam poredjenje 295x2 i Titana i da vidim da u svim rezolucijama preko 1080p 295x2 dobija. To mi je dovoljni pokazatelj kako radi CF. Jeftinija karta ima bolje performanse. Potrosnja je daleko od idealne, ali nije presudna za kartu tog cenovnog ranga.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Mis`im nemo` se ljutis :) 22.04.2015. 18:01 #591970

status: user
broj poruka: 18472
Visi nivo je da pogledas sa aspekta sire narodne mase a ne onako kako ti dozivljavas.
Ja u svom polemisanju sa tobom nisam nigde iznosio licne impresije vec cinjenice.

Neke stvari se ni meni ne svidjaju ali ne mogu protiv toga niti zelim.

R 285 karta nije na R 280x nivou i ne mozes tako da posmatras.
Cuj, pa i GTX 960 manje trosi od GTX 970 ali je i znatno sporija. Sta to znaci? Koja je tu logika?

Tu je originalni Tahiti koji je navodno redizajniran (Tonga) ali pogledaj da taj chip vise trosi od 7970 i sporiji je (uglavnom) Sta je tu postignuto? Ja ne zelim da se natezem vec samo zelim preciznu polemiku a ne talasanje.

Sad bi ti mene da ubedis da verujem u grafikone? Zbog cega? Ja imam svoje misljenje i stav i to je licno moje. Zasto bi to menjao. Obistinilo se sta? Sve je to jako klimavo. Uostalom pricali smo o tome.

Kakve veze imas skaliranje CF-a sa Titanom X? Ajde objasni mi :)
A cak i ti rezultati su sarenoliki. Znas i sam da ima igara gde Titan X dobija R9 295X2 cak i u 4k dok se u 2k pokazao uspesnije. Nemoj tako. A da se vratim na poredjenje.

Tu imas 2 chipa sa 2x 512 bit-nom magistralom. Pa sramota bi bilo da bude drugacije.
Titan X ima 384-bit-a a sirina memorisjke magistrale pomaze pri vecim rezolucijama i jacoj filtraciji sto ce reci da je Titan X zverina samo takva kad se pozicinirao tu gde jeste.

Znaci govorim o performansama ne o ceni. Cena me ne zanima kao ni karta bas upravo zato sto toliko kosta. Govorim o performansama i tehnologiji.

Potrosnja je prevelika i itekako je presudna jer imas 500w na single PCI-E.
Trpi ploca, trpe komponente. Nista tu nije idealno i prosto kako se predstavlja zapravo sve je to jako diskutabilno ako ulazimo u detalje i ozbiljnu polemiku.

Toliko.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Evo prosiricu noge..vidike. 22.04.2015. 18:15 #591975

status: user
broj poruka: 2480
Evo ti sa aspekta siroke narodne mase koja ima svoj custom loop i ne zeli da dodaje budzevinu 295x2. Skinuce reference design i stavice blok po zelji. Isto je i za titana.
Ne vidim tvoj problem sa `budzevinom` sa aspekta nekog ko ima custom loop.

Jasno, R285 je sporija, ali navodno ima bolji odnos performansi i utrosene struje od 280x. Na tome se zasniva unapredjenje arhitekture. Da kazemo bolji snagu po utrosenom watu energije.

Grafikon gorepomenuti nije spekulacija vec merenje na osnovu 100% tacne cinjenice da GCN arhitektura u 4k rezoluciji skalira 100% u odnosu na stream procesore. Znaci nije nikakva rekla kazala, nego cinjenica. Na osnovu toga je izmerena brzina karte. Sve nesigurne informacije u koje spadaju HBM i arhitekturalna poboljsanja su preskocene i nisu unete u jednacinu.

Ima kao poredjenje ako 295x2 ima bolje performanse i jeftinija je, znaci da CF skalira sasvim dovoljno. Moze bolje uvek, ali cilj je da dobijes jeftiniju kartu sa boljim performansama. Ima igara naravno koje ne rade dobro sa CF/SLI, ali nije toliko merodavno da se hvatamo za te primere kojih je mislim dosta manje.

Meni je uvek cena neizostavni aspekt poredjenja. Jer ako ne stavis cenu u jednacinu mozes da poredis r7 250 i titan X. Poenta poredjenja je da u cenovnom rangu nadjes najbolje performanse.

Jeste, potrosnja je prevelika(monstruozna cak), ali ocigledno radi iako je van specifikacija. Uostalom tomshardware je nakacio dve na 1000w bronze napajanje i uspesno vrteli gaming benchmarke.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 22.04.2015. 18:26 #591978

status: user
broj poruka: 18472
Malo smo se mimoisli sa ovom temom oko vodenog hladjanje.
Ti koji imaju custom vodeno svakako ce skinuti originalno hladjenje ili ce samo povezati na postojeci blok. Nisam o tome pricao vec o vecini korisnika koji kupuju te snaznije karte a nemaju vodeno mada vise nisam ni siguran da li to ne ide u kompletu sa tim entuzijazmom. Nebitno, totalno nebitno da bi dalje nastavili raspravu.

Sto se tice R9 285, Tonga je nastala od Tahiti navodno unapredjen chip.

Problem i jeste u tome sto vise trosi od 7970 a sporiji je ne znam kako to ne kapiras?
Da je karta na nivou R9280X a da manje trosi to bi bio adekvatan pomak. Ovako je samo prica. Pogledaj na netu sta ljudi pricaju za taj chip i kako su ga svrstali kao False advertising.

Ma ni to nije bitno, umaram se u svemu ovom. Licno ne pijem sve sto mi se servira dok ne proverim a uveren sam milion puta u te pricice koje na kraju budu nesto sasvim drugo.


Sto se tice cene i tvog aspekta to je to, tako ti funkcionises.
A evo ja cu ti reci banalnu stvar. Siguran sam da ima vise korisnika koji ce da stave 2x Titan X umesto da kupe R9295X2 . Mogu da se kladim. R9295X2 sada ima takvu cenu da bi sisla u nizi rang i podstakla one kupce sa manjom kupovnom moci. Takoreci da se otarase preostalih zaliha tih kartica koje verujem da i nema mnogo.

U svakom slucaju, sve je individualno. Moje glediste, tvoje. Neko ima manje iskustvo, neko vece itd. Nek svako kupi ono sto misli da treba. Vrlo prosto.
Ja bih je primio na poklon i odmah nakacio na moj custom loop :D




Superior Technology



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ok. 22.04.2015. 18:51 #591986

status: user
broj poruka: 2480
Pa ne znam sto si onda rekao: `Ti ne shvatas da dosta korisnika ima skockanu masinu i nece dodatne radijatore i slicno tome da stavlja u kuciste vec ako zeli vodu uzece custom varijatnu.`


SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 22.04.2015. 18:55 #591987

status: user
broj poruka: 18472
Pa sad sam ti objasnio. Nece da se cimaju. Vole jednostavnije resenje. Ti koji uzimaju custom loop su posebna klasa. A za njih sam rekao da ne znam da li bi uzeli takvo resenje AIO kad vec imaju postojece. Verovatno da ima i takvih pa to rasformiraju ali mi je nekako logicnije da kupe referentno izdanje ako vec zele CF, onda 2x R9290x pa to ubace u sistem. Takvih konfiguracija je sigurno vise i logicnije su za takvu vrstu korisnika koje imaju custom loop. Da li si me sad konacno razumeo?

Superior Technology



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ala ovaj Sajkopata kenja 22.04.2015. 19:02 #591988

status: user
broj poruka: 6086
Hoće sebe da prikaže kao široke narodne mase, a u stvarnosti, široke narodne mase ne razmišljaju uopšte o R9 295X2, o tome da li ona ima bekplejt, da li ima AIO ili kastom vodeno hlađenje.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/CM Octane/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: 390X 22.04.2015. 19:42 #592001

status: user
broj poruka: 3277

Briga tebe za perfomanse, garant merkas kutiju .)


:: Evo ocekivanih performansi 390X-a, BEZ uracunatih arhitekturalnih poboljsanja i novosti koje donosi HMB (znaci u praksi ce biti performanse vece)
::
:: http://cdn3.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/04/graph_13.pn
::
:: Razlog sto se nisu uracunali noviteti je sto ne mogu sa sigurnoscu da tvrde kolike performanse bi donela karta.
:: Inace ce izgleda biti limitirana kolicina jer se proizvodnja HBM-a (koju su razvili AMD i Hynix) tek zahuktava.
::
:: Ceo clanak mozete naci na: http://wccftech.com/stacked-hbm-memory-r9-390x-ramping-short-supply-initially
:: SAMDSUNG!!
::
:: Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs