Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Firefox do daljeg blokirao Adobe Flash player ,nakon upozorenja Facebok-a
STRANA 1 OD 1
obradmi Firefox do daljeg blokirao Adobe Flash player ,nakon upozorenja Facebok-a 15.07.2015. 00:05 T61715

status: user
broj poruka: 7695
Firefox je blokirao flash player po default dan posle posto je Facebook sef za bezbednost
pozvao Adobe da ubije flash player jednom za svagda ,zbog propusta koji hakerima
dozvoljavaju kontrolu nad racunarom.
Prvi je na propuste flash playera ukazao jos 2010 Steve Jobs koji ga je naveo
kao glavni uzrok za krahiranje MAC-ova.Iphone nikad nije podrzavao Adobe flash

Android je podrzavao, ali je Adobe sam 2011 ukinuo podrsku za Android.
Youtube je pocetkom ove godine presao na html5 standard za gledanje video klipova
tako da je i taj servis napustio Adobe flash.Sve u svemu oko 11 % sajtova i dalje podrzava Adobe flash player.

http://money.cnn.com/2015/07/14/technology/flash-firefox-facebook/index.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ver. 18.0.0.205 radi k`o pishta na mom FFoxu (ver. 39), PC Win7 64 bit 15.07.2015. 01:31 #599083

status: user
broj poruka: 10985
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Radi i kod mene 15.07.2015. 07:18 #599085

status: user
broj poruka: 1389
al mi se Firefox ne pravi pametan. Bas me briga sto postoji nova verzija flasha ili jave, dok god mi sve radi - pusti da radi i ne smaraj...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ver. 18.0.0.205 radi k`o pishta na mom FFoxu (ver. 39), PC Win7 64 bit 15.07.2015. 09:00 #599088

status: user
broj poruka: 7695
Valjda si primetio da je po default blokiran i da si morao da
das odobrenje.


:: ..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gustav brzo kao fles, skinuh novi flash... 15.07.2015. 09:11 #599089

status: user
broj poruka: 88

https://get.adobe.com/flashplayer/

Version 18.0.0.209

Ova verzija radi normalno. Nema vise pomenutih problema...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: brzo kao fles, skinuh novi flash... 15.07.2015. 10:04 #599090

status: user
broj poruka: 3104
Evo malo bolji link
https://www.adobe.com/products/flashplayer/distribution3.html


::
:: https://get.adobe.com/flashplayer
::
:: Version 18.0.0.20
::
:: Ova verzija radi normalno. Nema vise pomenutih problema..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.07.2015. 10:54 #599092

status: user
broj poruka: 18940
FF je otisao dodjavola, meni je za Chromium proradio samo ovaj (ppapi), bas me smorio dok ga nisam nasao:
http://d.hatena.ne.jp/noushibou/20150714/1436852187

Od svih browsera koje koristim (Waterfox poslednji, Comodo Dragon stariji, Opera portable, Chrome 5 matori, Chromium 46.0.2456.0) Chromium ubedljivo sve kida, ultra stabilan i brz, portabilan i update-uje se najobicnijim kopiranjem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 15.07.2015. 12:03 #599093

status: user
broj poruka: 1992
http://tinyurl.com/d7qzn39

izaberes lipo .tar.gz for other Linux

i u /browser/plugins ili gde ste vec smestili firefox u mom slucaju ram disk owerwrite fajl libflashplayer.so, zatvori otvori firefox posle toga

bedak je sto s vremena na vreme to treba odraditi, kako se pojavljuju `bezbednije` verzije flash-a

e sad izgleda da treba dodatno uraditi i opciju `allow and remember` da te ne bi mnogo smarao. Mada realno ja nikad i ne gledam flash direktno vec ga indirektno skidam pa gledam, za sta postoji gomila alatki (flashgot i dalje sljaka i bez otvaranja flash-a)...

p.s.

e da umalo da zaboravim:

ako neko zivi u ubedjenju da po gasenju racunara sve sto je bilo u ram memoriji nestaje, tacno je, sem ako ste modifikovali shutdown proceduru da vam odradi nesto pride pre gasenja sistema. Cisto mali hint, za one malo vise paranoicne, a ljubitelje surfovanja :)...
_____________________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Firefox do daljeg blokirao Adobe Flash player ,nakon upozorenja Facebok-a 15.07.2015. 13:10 #599098

status: user
broj poruka: 3730
a tada sam govorio da je flesh nepotreban a svi Android fanovi paljba prema besmrtnoj jabuci....
isto sa memorijom i sad samsung nema memori card :)
a kao slag na tortu svi nece flash

Ocito je Steve Jobs bio miljama ispred svih :)


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Firefox je blokirao flash player po default dan posle posto je Facebook sef za bezbednost
:: pozvao Adobe da ubije flash player jednom za svagda ,zbog propusta koji hakerima
:: dozvoljavaju kontrolu nad racunarom
:: Prvi je na propuste flash playera ukazao jos 2010 Steve Jobs koji ga je naveo
:: kao glavni uzrok za krahiranje MAC-ova.Iphone nikad nije podrzavao Adobe flash
::
:: Android je podrzavao, ali je Adobe sam 2011 ukinuo podrsku za Android
:: Youtube je pocetkom ove godine presao na html5 standard za gledanje video klipov
:: tako da je i taj servis napustio Adobe flash.Sve u svemu oko 11 % sajtova i dalje podrzava Adobe flash player
::
:: http://money.cnn.com/2015/07/14/technology/flash-firefox-facebook/index.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, to ga je i oteralo u grob (osim sto je bio peder). 15.07.2015. 15:22 #599105

status: user
broj poruka: 10985
Sad je miljama ISPOD svih (slava mu!)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Neki ljudi su prevideli 15.07.2015. 15:37 #599106

status: user
broj poruka: 417
Ne radi se ovde o `radi mi ili mi ne radi`, nego se radi o tome da ima sigurnosne rupcage koje omogucavaju napadacu da preuzme potpunu kontrolu nad kompjuterom zrtve.
Ko nije citao, neka procita: ova djubrad iz Italije su upravo to koristili da hakuju i daljinski kontrolisu ogroman broj kompjutera - a ta djubrad, ta italijanska firma, `Hacking Team`, su radili poslove i za neke od najrepresivnijih Vlada i drzava na svetu.

http://www.hackingteam.it/
http://www.theregister.co.uk/2015/07/14/hacking_team_stealth_rootkit/
http://arstechnica.com/security/2015/07/hacking-team-orchestrated-brazen-bgp-hack-to-hijack-ips-it-didnt-own/

`For the third time in a week, researchers have discovered a zero-day vulnerability in Adobe’s Flash Player browser plugin. Like the previous two discoveries, this one came to light only after hackers dumped online huge troves of documents stolen from Hacking Team — an Italian security firm that sells software exploits to governments around the world.`
https://krebsonsecurity.com/2015/07/third-hacking-team-flash-zero-day-found/

Isto, ko se seca, bila je histerija i oko velikih sigurnosnih problema sa Javom. Java i Flash su pozivnica za hakere.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: E, to ga je i oteralo u grob (osim sto je bio peder). 15.07.2015. 15:37 #599107

status: user
broj poruka: 3730
on Gay nije bio i ne lozi se covek ima vise dece nego pojedini ljudi iz javnog zivota zajedno :)

U grob je otiso jer na zalost nije jeo meso vec sve zivo sto nije meso i to ga je kostalo...


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Sad je miljama ISPOD svih (slava mu!)..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: E, to ga je i oteralo u grob (osim sto je bio peder). 15.07.2015. 17:08 #599113

status: user
broj poruka: 18940
Eh, da je samo znao da je trebao meso da jede.. šta ti je sudbina.
PS ima puno bioloških `očeva` koji su debelo gejevi, ili oba. Al šta ćeš, jače od njih... Nije to ni važno kao primer ovde.

Dejzane, jedi meso, kljukaj se protejinima i biti ćeš uvek zdrav ko dren

:: on Gay nije bio i ne lozi se covek ima vise dece nego pojedini ljudi iz javnog zivota zajedno :
::
:: U grob je otiso jer na zalost nije jeo meso vec sve zivo sto nije meso i to ga je kostalo..
::
::
:: Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 21
:: Motherboard Asus Maximus Hero 6
:: GPU 770 GTX Asus Direct CU II O
:: SSD 128 Samsung Evo Pr
:: Memory Kingston HyperX 2400 Mh
:: LC power Archangle 850 W
::
::
:: :: Sad je miljama ISPOD svih (slava mu!)..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Neki ljudi su prevideli 15.07.2015. 18:17 #599122

status: user
broj poruka: 7695
Milos je lepo procitao ,pojedine moras da teras ko ovce u obor da bi ukapirali.

Sto su ih Steve i Symantec prvi provalili govori koliko su bili ispred vremena.


:: Ne radi se ovde o `radi mi ili mi ne radi`, nego se radi o tome da ima sigurnosne rupcage koje omogucavaju napadacu da preuzme potpunu kontrolu nad kompjuterom zrtve
:: Ko nije citao, neka procita: ova djubrad iz Italije su upravo to koristili da hakuju i daljinski kontrolisu ogroman broj kompjutera - a ta djubrad, ta italijanska firma, `Hacking Team`, su radili poslove i za neke od najrepresivnijih Vlada i drzava na svetu
::
:: http://www.hackingteam.it
:: http://www.theregister.co.uk/2015/07/14/hacking_team_stealth_rootkit
:: http://arstechnica.com/security/2015/07/hacking-team-orchestrated-brazen-bgp-hack-to-hijack-ips-it-didnt-own
::
:: `For the third time in a week, researchers have discovered a zero-day vulnerability in Adobe’s Flash Player browser plugin. Like the previous two discoveries, this one came to light only after hackers dumped online huge troves of documents stolen from Hacking Team — an Italian security firm that sells software exploits to governments around the world.
:: https://krebsonsecurity.com/2015/07/third-hacking-team-flash-zero-day-found
::
:: Isto, ko se seca, bila je histerija i oko velikih sigurnosnih problema sa Javom. Java i Flash su pozivnica za hakere
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @misko 15.07.2015. 19:15 #599126

status: user
broj poruka: 1992
ako se ne varam glava reklama za javu pri instalaciji veli da je koriste 3 milijarde uredjaja. Verovatno nas loze, a ako ne, onda ce se kud i kamo teze iskoreniti od obicnog `flash-a`. I nemoj da se brines i HTML5 nece biti nista revolucionarniji. Koliko se da primetiti, sve sto covek napravi ima rupe na sve strane. Ceka se na neki neutralni AI da odradi nesto nama jos ne resivo.
_____________________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: Re: E, to ga je i oteralo u grob (osim sto je bio peder). 15.07.2015. 19:17 #599127

status: user
broj poruka: 1992
a sto se krkanja tice:

1. meso (dinstano na crnom luku), svinjski but ili pileci file
2. visko-masni mlecni proizvodi feta
3. jogurt bar 2.8% mlecne masti
4. povrce - sve sto ti dodje pod ruku po malo (10-tak vrsta izjedna, preporuka)
5. kuvana jaja
sve gore navedeno pomesaj zajedno
6. hleb, krompir, pirinac ne jedi
7. voce minimizovati (ne vise od 2 banane, kalorijski gledano)
8. dodati nesto iz `nuts` prodice - kikriki, orah, lesnik itd.

to vam je gospodo kombinacija zdravog, skida kilograme i ne mozes da se ugojis
_____________________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH

:: Eh, da je samo znao da je trebao meso da jede.. šta ti je sudbina
:: PS ima puno bioloških `očeva` koji su debelo gejevi, ili oba. Al šta ćeš, jače od njih... Nije to ni važno kao primer ovde
::
:: Dejzane, jedi meso, kljukaj se protejinima i biti ćeš uvek zdrav ko dren
::
:: :: on Gay nije bio i ne lozi se covek ima vise dece nego pojedini ljudi iz javnog zivota zajedno :
:: ::
:: :: U grob je otiso jer na zalost nije jeo meso vec sve zivo sto nije meso i to ga je kostalo..
:: ::
:: ::
:: :: Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 21
:: :: Motherboard Asus Maximus Hero 6
:: :: GPU 770 GTX Asus Direct CU II O
:: :: SSD 128 Samsung Evo Pr
:: :: Memory Kingston HyperX 2400 Mh
:: :: LC power Archangle 850 W
:: ::
:: ::
:: :: :: Sad je miljama ISPOD svih (slava mu!)..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Re: E, to ga je i oteralo u grob (osim sto je bio peder). 15.07.2015. 19:42 #599130

status: user
broj poruka: 18940
Ne valja ti ova lista deklarisana kao zdravo, pola ima nezdravog, ne treba sad da se traži dlaka u jajetu, ali treba voditi računa. Plus, danas ništa nije kako treba po pitanju hrane, zato samo otvaraju prodavnice zdrave hrane i čak i tamo nije sad ono da uđeš i da možeš da pokupuješ šta ti padne na pamet. Ovo je sve subjektivno napisano

1. Svinjsko meso je zdravo i treba ga unositi kao i ostala, ali svinja je masna, ne sme se često konzumirati, zdrava je recimo svinjska mast, opet, ne za sve. Zavisi i kako se sprema, isto i za pileći file, u kakvom se ulju sprema itd.
2. Ako jedeš našu fetu (Somborsku), unosiš ko zna šta, ta feta nema veze sa pravom fetom i sa pravim sirom, kod nas se to maltene ne može ni naći, u metrou recimo ima prava grčka feta (od mleka krave, ovce i koze), to je prava feta, pravi sir, a naša je nešto slično sirnom namazu. Grčka feta je kod nas preko 500din 500g, što je tuga. Ima jedino pravi sir na pijaci, kod odabranih ljudi. Mleko, isti slučaj, samo ti konzumiraj 2.8 mlečne masti, i misli da je to pravo mleko, rafinacija na sve strane, pogotovo mleko za kafu. Jogurt je ok, a pogotovo Zapis Tare.

Hleb treba jesti obavezno, u normalnim količinama, ali ne onaj tost(koji sadrži kinesku kosu:), već npr. somun, to je provereno, onaj što je pun brašna, uostalom ko zna može da umesi. Krompir je ok, samo je bitno da bude pržen u određenom ulju(kvalitetnom), koje nije jeftino.
Povrće samo na pijaci kvalitetno. A voće, za voće nemam komentara, ne znam više šta da jedem od voća, sve je uvoz, prskano.. sreća pa imam mogučnost da uzimam iz sela domaće najzdravije. Ni jaja ne valjaju, koke nisu kao nekad, ljusku od jajeta kupljenog u tempu, maxiju možeš prstom da probiješ, ne oseti se miris pravog domaćeg jajeta, al to jedemo. Pirinač je pun proteina btw.


:: a sto se krkanja tice
::
:: 1. meso (dinstano na crnom luku), svinjski but ili pileci fil
:: 2. visko-masni mlecni proizvodi fet
:: 3. jogurt bar 2.8% mlecne mast
:: 4. povrce - sve sto ti dodje pod ruku po malo (10-tak vrsta izjedna, preporuka
:: 5. kuvana jaj
:: sve gore navedeno pomesaj zajedn
:: 6. hleb, krompir, pirinac ne jed
:: 7. voce minimizovati (ne vise od 2 banane, kalorijski gledano
:: 8. dodati nesto iz `nuts` prodice - kikriki, orah, lesnik itd
::
:: to vam je gospodo kombinacija zdravog, skida kilograme i ne mozes da se ugoji
:: ____________________________
:: WAR IS PEACE
:: FREEDOM IS SLAVERY
:: IGNORANCE IS STRENGTH
::
:: :: Eh, da je samo znao da je trebao meso da jede.. šta ti je sudbina
:: :: PS ima puno bioloških `očeva` koji su debelo gejevi, ili oba. Al šta ćeš, jače od njih... Nije to ni važno kao primer ovde
:: ::
:: :: Dejzane, jedi meso, kljukaj se protejinima i biti ćeš uvek zdrav ko dren
:: ::
:: :: :: on Gay nije bio i ne lozi se covek ima vise dece nego pojedini ljudi iz javnog zivota zajedno :
:: :: ::
:: :: :: U grob je otiso jer na zalost nije jeo meso vec sve zivo sto nije meso i to ga je kostalo..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 21
:: :: :: Motherboard Asus Maximus Hero 6
:: :: :: GPU 770 GTX Asus Direct CU II O
:: :: :: SSD 128 Samsung Evo Pr
:: :: :: Memory Kingston HyperX 2400 Mh
:: :: :: LC power Archangle 850 W
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Sad je miljama ISPOD svih (slava mu!)..
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion hah 15.07.2015. 19:47 #599131

status: user
broj poruka: 2480
Skrenuli ste s teme ko Apple s puta. iZdravo.

Da ja vama kazem. Znaci mleko, znaci plazma, znaci banane! I cvarci, cvarci su najbolji za pocetak.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @imarkovic 15.07.2015. 20:39 #599134

status: user
broj poruka: 1992
da te prosvetlim:

Svinjetina ili piletina se sitno isecka i prodinsta kako rece na crnom luku, sve skupa 5-10min na srednjoj vatri
Jeste svinja je za nijansu masnija od pileta i bolje utoli glad, ali tu sine dodju dijetna vlakna od povrca koja te zacepe da ne mores ni da prdnes. Koliko ljudi u Srbiji realno jede povrce? Vrlo mali broj, koliko njih realno kombinuje vise od 2-3 vrste po jednom obroku, jos manje.

Sto se prljavstina tice u sudoperu dimenzija recimo 37x34x16cm ulijes negde od 4-8 unci ili moja mera 150ml destilovanog sirceta i odstavis da odstoji 30min sa povrcem/vocem unutra-uklanja dobar deo pesticida. Tek posle ide ispiranje i eventualni piling ako sumnjas da je nesto vise zatrovano. Povrce se termicki ne obradjuje vec jede sirovo. Svaka termicka obrada ga unistava. Naravno treba da znas sta mozes a sta ne moze jesti presno, a i treba da ti se razvije ukus i stomak za tako nesto.

Dokle god su krave bile na ispasi i jele seno, ne brini se mnogo za srpsko mleko i pratece proizvode, problem je uvezeno mleko gde su krave hranjene sojom, kukuruzom i hormonom za proizvodnju mleka iliti tzv. `Recombinant bovine growth hormone (rBGH)` i dalja posledica IGF-1 `higher levels of insulin-like growth factor 1` za koji je pokazano da izaziva rak dojke, debelog creva i prostate. A da ne pominjem da kukuruz-om hranjene krave daju tzv. kremasto mleko koje je bogato u omega-6 mastima koje zakrcuju krvne sudove. Sto opet ne znaci da su omega-6 bespotrebne ali ih treba balansirati sa omega-3 mastima u kolicniku, omaga-3 prema omega-6 da su 1:1 do 1:5. A kod standardnog Srbina/Amera je to 1:20 i 1:50. Stoga mleko sa `organske` ispase je kud i kamo bolje od ostalih derivata. Tu se slazemo.

E sad da ti pojasnim nesto sto se leba tice: hleb u kombinaciji sa mesom na duge staze stvara salo. Hleb u sebi ima izmedju ostalog i gluten, za koji se po novijim saznanjima vezuje za `narkoticna` svojstva, analogija nikotinu za pusace. Razlog vise zasto se ljudi razvaljuju od istog.

Detalj koji sam izostavio je da secere ne unosis ni pod tackom raznom. Konditorske proizvode mozes da zaboravis, klasican secer, vocni secer itd. A evo i kombinacija iz prethodnog posta detaljnije razradjena:

https://www.dropbox.com/s/x4cwmvkkl4m68rs/mrsavljenje.pdf?dl=0, recepti su moji a studiju je radio vodja odeseka za nutriciologiju na Harvard-u

testirano na meni licno za 45dana skinuo 13kg

a ovo ti je nova piramida ishrane `za neupucene`:

https://www.dropbox.com/s/rfqt2xsgop8ft6p/selection_001.png?dl=0
_____________________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 15.07.2015. 22:27 #599141

status: user
broj poruka: 4054
hebo adobe , daj da se nesto jede


ja bi izbacio fetu , punomasna je , umesto nje trosim elu mladi sir 0% masti , jeste bljutavo i nemoze se pojesti bez zacina

hleba ipak moras , bez glutenski , somunce mediteransko mi traje 3 dana

istrazivanja su pokazala da su JAJA bez obzira kako su koke hranjene , apsolutno ista po sastavu , imaju 6g proteina u proseku ... jesu seoska zuca i belance im je jace , nije onako vodeno.

meso imam trip svaki put kad kupujem , neznam koliko je staro , jeli iz klanice ili iz otpada, zato lupam samo po slanini - to jos nisu kopirali
belo meso kad osetim koncentrat stomak mi se okrene

umesto mesa trosim gljive

moj standardni dorucak je kajgana od 3 jaja , sa 4-5 sampinjona , pola paprike babure i 30g slanine, salata je jedan paradajz iseckan na kocke , osoljen , uprskan maslinovim uljem i nadrobljen mladi sir 100g , nekad i vise .. jogurt i 2 prsta somuna.

one gluposti od muzlija i zitarica su cist hidrat , secer u kockama , istrese ti sav insulin iz pankreasa i omasti jetru dok kazes 123. zdravo ko uranijum u poluraspadu




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Neki (drugi) ljudi su prevideli znacaj JASNOCE naslova teme: 15.07.2015. 23:16 #599142

status: user
broj poruka: 10985
``Firefox do daljeg blokirao Adobe Flash player``

Mene FFox odavno nije nista ``pitao`` - nikakve naknadne aktivnosti nisu mi bile potrebne da (re)aktiviram flash plugin (FFox redovno apdejtujem, rucno, vec dve-tri godine).
Nista mi nije blokirano, nista nisam deblokirao. Izvanredno mi radi i ``Flash and video downloader``.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 15.07.2015. 23:27 #599143

status: user
broj poruka: 18940
:: da te prosvetlim
::
:: Svinjetina ili piletina se sitno isecka i prodinsta kako rece na crnom luku, sve skupa 5-10min na srednjoj vatr
:: Jeste svinja je za nijansu masnija od pileta i bolje utoli glad, ali tu sine dodju dijetna vlakna od povrca koja te zacepe da ne mores ni da prdnes. Koliko ljudi u Srbiji realno jede povrce?

Zašto baš svinjetina i samo svinjetina, zašto ne pomeneš govedinu? I ona je dobra, još bolje teletina, naravno ne samo da baciš šniclu na tiganj bez ičega.. Meni se svinjetina malo ogadila jer je jedem ceo život, kad hoću meso, uzmem goveđe, belo meso, batake. Volim npr. batak da odvojim skroz od kosti, stavim začin C, beli lukac sitno iseckan, aleva ljuta, tucana paprika(na kraju prženja) na batak i to propržiš recimo u maslacu, ima jeftin domaći pravi maslac da se kupi na smederevskom putu, 1kg je oko 500din, što je izuzetno povoljno. To je skroz dobro, a prste da poližeš. Kupio sam prvi put nedavno u IMES-u, u odnosu na Matijević je zaista kvalitetna piletina i ne oseća se na koncentrat, to se odmah primeti. Obično napravim svežu salatu od paradajza i krastavaca dok je sezona, po koja ljuta paprika, može i džinka, ali nemam običaj da spremam sa povrćem jer je takvo nikakvo, mislim mrtvo.

::
::
:: Dokle god su krave bile na ispasi i jele seno, ne brini se mnogo za srpsko mleko i pratece proizvode, problem je uvezeno mleko gde su krave hranjene sojom, kukuruzom i hormonom za proizvodnju mleka iliti tzv. `Recombinant bovine growth hormone (rBGH)` i dalja posledica IGF-1 `higher levels of insulin-like growth factor 1` za koji je pokazano da izaziva rak dojke, debelog creva i prostate. A da ne pominjem da kukuruz-om hranjene krave daju tzv. kremasto mleko koje je bogato u omega-6 mastima koje zakrcuju krvne sudove. Sto opet ne znaci da su omega-6 bespotrebne ali ih treba balansirati sa omega-3 mastima u kolicniku, omaga-3 prema omega-6 da su 1:1 do 1:5. A kod standardnog Srbina/Amera je to 1:20 i 1:50. Stoga mleko sa `organske` ispase je kud i kamo bolje od ostalih derivata. Tu se slazemo

Ovo za krave je apsolutno tačno, ne znam da li ima neke veze, ali najviše mi odgovara Zdravo. Ovo kremasto mleko što pominješ, Imlek ima te odlike, barem meni. Ja ga ne pijem, ali primetim momentalno kad popijem. Isto i Meggle. Što se tiče Omega3, zna se, samo riba i to je to, a to je sad posebna tema KOJA riba i odakle:)

::
:: E sad da ti pojasnim nesto sto se leba tice: hleb u kombinaciji sa mesom na duge staze stvara salo. Hleb u sebi ima izmedju ostalog i gluten, za koji se po novijim saznanjima vezuje za `narkoticna` svojstva, analogija nikotinu za pusace. Razlog vise zasto se ljudi razvaljuju od istog
::

DA, ALI, kad se umereno, mislim normalno konzumira, a ne jedna vekna dnevno, svaki dan pekara i šta znam, nego umereno, unosi se potreban vitamin, sve je potrebno da se unosi, nećeš meriti na vagu, ali navikneš se na određenu količinu i to je limit. Ne stalno, ponekad, nećeš se ugojiti.

:: Detalj koji sam izostavio je da secere ne unosis ni pod tackom raznom. Konditorske proizvode mozes da zaboravis, klasican secer, vocni secer itd. A evo i kombinacija iz prethodnog posta detaljnije razradjena
::
:: https://www.dropbox.com/s/x4cwmvkkl4m68rs/mrsavljenje.pdf?dl=0, recepti su moji a studiju je radio vodja odeseka za nutriciologiju na Harvard-

Za ovo poslednje sam nešto malo čitao, ali već sam se generalno navikao na citrusno voće.. Al dobro, sad je lubenica keva, dinja..

@Codeus, moja sestra stalno jede taj gadni mladi sir, jednom sam i ja probao, pa naleteo na neki ukus.. uf, kad nisam povratio, ne može bre to da valja. Jedi bre normalan sir, nađi kod nekog na pijaci, domaći seljački. Meni isto kao Codeusu, somun traje 2-3 dana, ako se i ne ubuđa posle.. posle skinem buđ

Btw, odlična kombinacija za doručak, samo ne sme baš svaki dan.

Nisam znao ovo za jaja, dobro je znati.
Za meso se primeti, ako kupuješ na jednom mestu 100god., nećeš nikad primetiti, ali kad kupiš posle prvi put sveže, to se bre odmah oseti, kad nije zamrzavano, ali to je retkost. Bogami i slaninu kopiraju, nešto joj rade, otkud znam, ali so samo izbija.. slušao sam pre neki dan Goricu za meso, kako mu održavaju svežinu, miris, boju.. Svašta mu rade, svakakvim sredstvima i forama se služe.

Evo jedne zanimljivosti, mnogi će se sigurno iznenaditi, naravno sem onih koji su iz tih krajeva, original sir iz Sjenice, takozvani Sjenički sir nije UOPŠTE slan! Svaki sjenički koji kupite bilo gde u Beogradu (maxi, tempo, zlatiborac, čoban, nebitno), slan je do zla boga. Kad sam bio u Sjenici i N.Pazaru, kupio sam na proverenom mestu, to je bre neuporedivo, za nepoverovati koja razlika, i nema grama soli, bar se ne oseća. Ovde mu je*u kevu koliko ga sole, totalno mu ubiju ukus(u odnosu na onaj), tek vidiš da je smeće kad probaš pravi. Ali jbg, šta ćeš, Sjenica je daleko.

Skrenusmo sa teme, ali bar je koristan spam.

::
:
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @imarkovic 16.07.2015. 10:01 #599163

status: user
broj poruka: 1992
Postovaću još ovo i dalje neću da trolujem:

Nikad se stvari ne rade napamet imaš bar 7 faktora koje pratiš kontinualno:

1. Fasting insulin level - insulin je hormon koji proizvodi pankreas koji reguliše količinu šećera u tvojoj krvi. Postoji samo jedna čajna kašičica secera u jednom galonu krvi. Ukoliko ukupna količina šećera u tvojoj krvi poraste na stolnu kašiku brzo bi otišao u hiperglikemijsku komu i umro. Bilo koji obrok ili užina koji su visoki u „grain and sugar“ ugljenih hidrata tipski generiše porast glukoze u tvojoj krvi. Da bi kompenzirao, pankreas luči insulin u krvotok, koji smanjuje nivo šećera u krvi.
Visok nivo insulina potiskuje dva druga bitna hormona – glukagon i hormon rasta – koji su odgovorni za sagorevanje masti i šećera i podsticanje razvoja mišića. Da bih našao nivo insulina u krvi, radi se test „fasting blood insulin test“. Test je moguće odraditi u bilo kojoj komercijalnoj laboratoriji. normalane vrednosti su ti ispod 5, ali idealno hoćeš da budu ispod 3. Pre testa moraš da postiš naravno.

2. Nivo vitamina D. Radi se test koji se zove 25(OH)D ili 25-hydroxyvitamin D. Optimalni nivoi vitamina D su oko 50 do 70 ng/ml.

3. Struk-prema-kuku količnik. Da bi izmerio koliki ti je struk uzmeš traku za merenje i obaviješ je oko najužeg dela torzo-a odmah iznad pupka. Onda obaviješ traku oko najvećeg dela guzova da bi dobio kuk vrednosti. Podeliš struk sa kuk-om vrednosti. Idealno za muškarce 0.8, nizak rizik manje od 0.95, srednji rizik 0.96–0.99, visok rizik preko 1.0

4. Nivo masti u telu. Prosto koliko masti tvoje telo sadrži. Prema Američkom savetu za vežbanje za muškarce: esencijalne masti 2–5%, sportisti 6–13%, fitness 14–17%, prihvatljivo 18–24%, gojaznost 25% i više. Koristi se digitalna vaga za merenje masti kao npr. http://tinyurl.com/a6zs7v7

5. Holesterol i HDL koeficijenti. Holesterol pomaže u proizvodnji membrane ćelija, hormona, vitamina D i žučne kiseline koja ti pomaže da variš masnoću. Pomaže u formiranju memorije i vitalan je za neurološku funkciju. Postoje dva glavna tipa: High-density lipoprotein or HDL i Low-density lipoprotein or LDL. Za kardiovaskularni rizik bitan ti je ukupan nivo holesterola. Indikatori rizika srčanih bolesti: 1. HDL/Total Cholesterol Ratio: treba da ti je iznad 24 odsto i idealno 30 ili više. Retko ide preko 50, ali što veći broj tim bolje. Vrednosti ispod 10 odsto su veoma opasne i obično ukazuju na trenutni šlog ili srčani udar. U nekim klinikama dele Total Cholesterol/HDL u tom slučaju brojevi treba da su niži. U tom slučaju granična tačka za loš količnik bi ti bile vrednosti veće od 4, a ako su veće od 10 imaš ozbiljnih problema. Broj bi retko pao ispod 2. I još jedan količnik ti je bitan Triglyceride/HDL Ratio: koji treba da je ispod 2. Što je ovaj broj veći, gora je kontrola insulina u tvom telu.

6. Krvni pritisak. Visok krvni pritisak iliti hipertenzija je krvni pritisak iznad 120/80. Idealan krvni pritisak je oko prethodno date vrednosti ili ispod, bez dodatnih lekova.

7. Uric Acid Level. Normali otpadni proizvod u krvi. Ima funkcije kao antioksidans i prooksidans u okviru tvojih ćelija. Ukoliko su vrednosti preniske, gubiš antioksidativne beneficije, a ukoliko su previsoke, šteti i dovodi do oksidacije u ćelijama što dalje dovodi do zapaljenja. Idealne vrednosti su između 3 i 5.5 mg/dl. Ukoliko su vrednosti veće od ovoga konzumiraš previše šećera i ugljenih hidrata koji se konvertuju u šećer u tvom telu. Uric acid level se može koristiti i kao marker za fruktoznu toksičnost.

_____________________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.07.2015. 11:22 #599175

status: user
broj poruka: 18940
Evo i ja cu samo jos ovo da postujem na sta sam naleteo http://goo.gl/hqws75
@micika, hvala za ovaj post.

Nadam se da ce flash biti ubiven za svagda, ili ako ne bude ubiven, tu je firewall:)
btw, ko koristi Chromium (verovatno niko), jedino za njega vazi da mora imati instaliran flash ppapi ili peper 18.0.0.209 koji je trenutno aktuelan, radi fino sa poslednjom verzijom 46.0.2456.0 x64.

Za FF je npapi, i za njega je ista verzija flash-a koja radi meni na waterfox-u 38.1.0 x64
Javu kao da i nemam, koristim je samo za filmovix.com online gledanje filmova, java ne radi vise u Chromium-u. U Chromu mislim da radi djene djene

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vujste @imarkovic, micika988 16.07.2015. 16:14 #599195

status: user
broj poruka: 52
Da se nadovežem na vašu diskusiju, ne zamerite što nije vezano za original temu. `Eat, Fast & Live Longer` - Michael Mosley, bbc dokumentarac o ishrani, gladovanju tj. postu i kako utiče na organizam.

http://goo.gl/SS5zo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Error Au 17.07.2015. 01:53 #599227

status: user
broj poruka: 133
Pa dobro tu je HTML5...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs