Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Uvoz umro u zemlji Srbiji?
STRANA 1 OD 1
Blueberry Uvoz umro u zemlji Srbiji? 07.02.2016. 23:58 T62918

status: user
broj poruka: 1272
Gledam šta se može kupiti u svetu, i gledam šta se može kupiti kod nas...

Pa kod nas nema ničega... Gore je nego dok smo kukali kako se ne uvoze određeni modeli hardvera. High end komponenti nigde osim par ultra precenjenih modela za svaku kategoriju, mid end uvezen još prošle godine i košta kao high end... a low end hardverom dominira apsolutni škart.

Paradoksalno, sa posustajanjem giganata niko ni ne pokušava popuniti prazninu koja je nastala. Jesmo li konačno dotakli potpuno dno? Ili ćemo na kraju svi kupovati u radnji koju ću nazvati Šišarka po ultra cenama gorim i od ovih?

Nemojte mi samo govoriti da je to zato što niko nema para i da zato niko ništa ne uvozi. Pun Benchmark (na primer) hardvera i testera, dakle ima ljudi koji imaju...

Ispade da ima i gorih stvari od monopola. Samo u Srbiji...


codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ziveli Madjari 08.02.2016. 00:09 #613629

status: user
broj poruka: 6875
I posebno Madjarice :)

Sto se nasih pilicara tice, slobodno neka se neki veci igrac ugasi, pa onaj drugi i treci pokrenu pravi monopol, sve vise ce biti nezvanicnih distrubutera.

O cemu mi pricamo, kod Madjara npr. MSI 970-ica za 315e, najjeftinija kod nasih pilicara 370 i to referentna, ne referentna 395-400, o cemu mi tu pricamo?


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tokom poslednje tri godine, od zvanicnih, ``velikih`` uvoznika nisam 08.02.2016. 00:13 #613630

status: user
broj poruka: 10984
kupio...NISTA (govorimo o ``tehnickoj robi``, naravno, iako to vazi i za neke druge vrsta roba). Strogo ``licna`` inicijativa ``malih uvoznicara`` koji se oglasavaju preko KP oglasa itd.. Bukvalno sve mozes da nabavis, i to sa garancijom, za 20-40% manje para.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 08.02.2016. 02:51 #613634

status: user
broj poruka: 3796
Isto kao i torta, ima jedno 3 godine da nisam kupio nista skuplje od 5e u prodavnici kod nas. Kupujem samo polovnu robu u garanciji iz Nemacke, Austrije ili Madjarske. Hardver me izlazi tacno duplo jeftinije nego ovde novo u prodavnici, a dobijam bar 2 godine garancije koju lako zavrsavam ako je potrebno. Sto se mene tice, mogu da se ugase svi, boli me patkica. Neka predju na telefone i gume kao dobro poznati W.....


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion uvoznici, ha! 08.02.2016. 08:20 #613635

status: user
broj poruka: 2480
+1 ovde :D

Osim mid9, svi ostali uvoznici su mahom bolidi.

5820k @ 4.3ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever +2 08.02.2016. 10:27 #613637

status: user
broj poruka: 4866

Poslednje sto sam kupio u prodavnici je graficka kartica, 2013-te godine preko `veze` po normalnijoj ceni.

Tada je bila majning manija pa karti nije bilo za smrtnike, a cene su bile nerealne.

Sto se uvoza tice, dovoljno je reci da i dalje nema ni krstenih ventilatora za kupovinu, kao sto je bio slucaj i pre 4-5 godina kada sam morao da ih nabavljam od preko.
Tada sam mogao da kupim ovde jedino CM vent sa mrtvim sleeve lezajem i da ga platim po ceni jednog Enermax-a, primera radi.

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 08.02.2016. 10:31 #613638

status: user
broj poruka: 3796
Poslednje sto sam kupio jeste Fractal arc xl za ravno 10 somova, kada je bio na popustu u E....
Ubedljivo najbolje kuciste na svetu za 10 crvenih novcanica.


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 08.02.2016. 11:48 #613639

status: user
broj poruka: 1670
Pre nekoliko dana pitam komercijalistu jednog od naših većih uvoznika šta im se deševa sa lagernom, komponenti imaju baš malo, nema ploča, nema grafika, pokoja memorija i hdd, tako već mesec-dva.

Dobijem odgovor - ne držimo to više, samo TV, laptopovi i brand name računari za firme i bela tehnika. Komponente nam više nisu u fokusu :(

Stanje je nikad gore što se toga tiče, srećom pa postoje `mali` uvoznici, ali to nije rešenje ako juriš opremu za firmu.

Skoro sam bio nešto u Beču, svatio slučajno do neke radnje sa tehnikom, tamo gomile miniITX ploča, Corsairove memorije, Noiseblocker i Scythe ventilatora, raznih adaptera i kablića sve-na-sve ... Cene daleko bolje nego kod nas za 2x lošiju robu.

Došlo mi da plačem gde živim :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 08.02.2016. 12:10 #613640

status: user
broj poruka: 2936
Ali nista tu nije cudno.Trziste diktira sve.Opalo interesovanje komponente.Ja mogu da vam kazem da kod mene u in-in radnji donos 30:1 u korist bele tehnike.Cak se i gume vise prodaju nego delovi za komp.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 08.02.2016. 12:38 #613641

status: user
broj poruka: 3971
Cica kada je pricao nemoj kod pilicara i pilicari su govna, svi ste bili protiv mene i Madjara, a sad svi kao mi uzimamo tamo, sisice.. :D

Vec sam pricao, imao sam srecu da uzmem komp dok je Emmi bio jeftin i pokusavao da se progura na trzistu, i nije bilo pdv-a, inace ne bih ni uzimao ovde..

A i opste poznato je da PC trziste propada, kod nas posebno.. i bice sve gore..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: ... 08.02.2016. 13:11 #613643

status: user
broj poruka: 1272
Poslednja stvar koja je bila kupljena za mene licno, drzim je u kutiji za neku buducu konfiguraciju, BiTfenix Shinobi XL white sa providnom stranom, rezervisao mi je ti licno.
Ljubaznoscu kolega vec je bio na pola puta nekom drugom, a ja ga vec bio platio :D...

Zasto pominjem kolege? Zato sto oslikavaju prosecnog prodavca ovde. Nema nista od robe, dzangrizav je, mutan,i misli da treba da si zahvalan sto ti prodaje to sto ima po paprenoj ceni jer `da nije njega, ne bi imao ni to`...

codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno

:: Isto kao i torta, ima jedno 3 godine da nisam kupio nista skuplje od 5e u prodavnici kod nas. Kupujem samo polovnu robu u garanciji iz Nemacke, Austrije ili Madjarske. Hardver me izlazi tacno duplo jeftinije nego ovde novo u prodavnici, a dobijam bar 2 godine garancije koju lako zavrsavam ako je potrebno. Sto se mene tice, mogu da se ugase svi, boli me patkica. Neka predju na telefone i gume kao dobro poznati W....
::
::
:: http://valid.x86.fr/cx7bt
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 08.02.2016. 13:17 #613644

status: user
broj poruka: 3796
Bas tako bratijo, hteo sam te jajare u boostlogic-u da raznesem tog dana. Reko` ovo mora ovom coveku kuciste da ide, pa nek izgori sve... Uf kako su mi samo slepci digli pritisak sa svojim (ne)profesionalizmom, daleko im lepa kuca. Jasno je kao dan da ta firma sa takvim nacinom poslovanja nije mogla da opstane i naravno da se desilo to sto se desilo. Opet ponavljam, slepci su i mene pokusali da zavrnu za lovu, ali ostalo je samo na pokusaju


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: Poslednja stvar koja je bila kupljena za mene licno, drzim je u kutiji za neku buducu konfiguraciju, BiTfenix Shinobi XL white sa providnom stranom, rezervisao mi je ti licno
:: Ljubaznoscu kolega vec je bio na pola puta nekom drugom, a ja ga vec bio platio :D..
::
:: Zasto pominjem kolege? Zato sto oslikavaju prosecnog prodavca ovde. Nema nista od robe, dzangrizav je, mutan,i misli da treba da si zahvalan sto ti prodaje to sto ima po paprenoj ceni jer `da nije njega, ne bi imao ni to`..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: ... 08.02.2016. 13:34 #613647

status: user
broj poruka: 4866

Pa evo iskren da budem, ja ti tako nesto nikada nisam ni rekao.
Dok si ti saznao za Madjare, cika Bobi je vec pazario TV od Madjara, jos pre 4 godine dok je usteda bila velika u odnosu na ovde.

Komponente od njih nisam kupovao, uglavnom sam kupovao nove/polovne komponente od kolega sa foruma.

Sutra ako budes prodavao nesto sto bih kupio od tebe, oprosticu ti ovaj post! :)

:: Cica kada je pricao nemoj kod pilicara i pilicari su govna, svi ste bili protiv mene i Madjara, a sad svi kao mi uzimamo tamo, sisice.. :

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 08.02.2016. 13:52 #613648

status: user
broj poruka: 3971
Ne, nisam rekao da si ti brate, nego par ljudi koji su bili skepticni po pitanju garancije i samog izbora..

A i mozda sam malo bio grub, nisu svi pilicari, znam par ljudi koji su bas korektni i uvek spremni da izadju u susret, ovo je usmereno na ove gumene i slicne..

Znao sam i ja za Madjare odavno ali tada kada sam ja kupovao PC, cene su bile iste i za neke stvari povoljnije ovde, jer kao sto napisah gore, bila je situaciji bolja (iako je i tada za nesto bila isto gora kao danas). TV svakako da sam kupovao tada ili pre toga, ne bih ni razmisljao. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Misevi.. 08.02.2016. 16:22 #613657

status: user
broj poruka: 18472
Ko vam je kriv kad nemate veze iz podzemlja. :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem Re: Misevi.. 08.02.2016. 16:39 #613658

status: user
broj poruka: 3796
Ma sta kazes?!


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: Ko vam je kriv kad nemate veze iz podzemlja. :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 08.02.2016. 19:18 #613662

status: user
broj poruka: 1986
`the big one` se ocekuje u junu. Ja bih se uzdrzao kapitalnih investicija do tada i slagao u slamaricu svajcarce (ako se ne desi pre). Sredina 2017. ce tek obeleziti neki znacajniji pomak...

p.s.

nisu dzabe jabucari smanjili out-put za 30-tak %, gledaj sta vodece lopine rade i sve ce ti biti jasno :(

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 09.02.2016. 09:14 #613683

status: user
broj poruka: 4222
Da ne bude smiješno, ali meni zatrebalo 20 komada so dimm 4 GB pc 1600 1.5 V, a da nije Kingston. U Srbiji nije bilo. Morao naručiti i čekati 8 dana da dođe Transcend, a platio sam kao u maloprodaji po 2600 din, što je previše. Juče mi stiglo iz Poljske ista ta memorija sa 10 godina garancije po 1582 dinara sa carinom i PDV-om. E toliko smo jadni i zato PC tržište umire.
Od preuzimanja IT sektora prije 4 godine, samo mrak u Srbiji što se tiče hardvera.
Ili šabani ili metrokeksualci u nabavci, a od ljudi, koji su prodavali ozbiljne količine, ni jednog više u Srbiji. Čak je u Bosni ostalo 3 ozbiljna igrača, u Hrvatskoj 7, a mi postadosmo kao Crna Gora i Makedonija.
Čak ni ja se ne želim zezati više sa tom robom, jer nema ko da kupi taj asortiman robe, a da nabavljam po 40-50 komada određenog proizvoda, ne isplati mi se sa komercijalnog stanovišta.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos @zooloo 09.02.2016. 23:21 #613742

status: user
broj poruka: 864
Jel vidis tebra da Poljska radi ?
A?

<.b>.Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??<./b>.

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 09.02.2016. 23:36 #613743

status: user
broj poruka: 3971
Vidim sensei, ali nemam ja te veze preko Baltika, ali eto sada mogu da kontaktiram drugog coveka Bosne, kolegu, pa moze on to da mi sredi, ja kada sam pricao koliko su njegove veze jake, gore Baltik, dole Kavkaz, sve do zutog i japanskog mora, vi niste verovali..

Operatore zasto ne otvoris firmu ovde, da postanes glavni uvoznik ili ti je to mali zalogaj ovde?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 10.02.2016. 17:16 #613769

status: user
broj poruka: 1038
Jes, pa da ga neko reketira kad ga krene posao. :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs