Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Canyon size
STRANA 1 OD 1
misicm Canyon size 19.04.2016. 19:50 T63427

status: user
broj poruka: 360
Da li je neko imao iskustva sa Canyon slusalicama?

Konkretno treba izabrati izmedju dva modela:

http://canyon.eu/product/cns-hhp1/
http://canyon.eu/product/cns-hhp3/

Trazi se veca `rupa` za uvo i bolja izolacija. Zvuk je verovatno slican.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re... 19.04.2016. 20:53 #617474

status: user
broj poruka: 3738
Meni je kanjon reke Morače sinonim za saobraćane nesreće , pa tako i ovaj proizvodjac nije daleko od nesreće po pitanju kvaliteta.

Sada već davne čini mi se 2003/4 canyon se pojavi u srbiji sa mp3 plejerima, među kojima je jedan imao tada besnih 512mb.

Plejer stvarno super izgledao, zvuk solidan za tadašnje pojmove.

Medjutim, slušalice crkoše posle cirke dve nedelje korišćenja, a sam mp3 posle možda godinu dana. Dovoljnome pametno.

Od tada canyon ne preporučujem ni kada neko bas želi da baci pare.


support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst 19.04.2016. 21:18 #617475

status: user
broj poruka: 2909

Gosn Pajs, ovaj put se ne bih složio sa Vama.

Ja sam Canyon slušalicama baš zadovoljan.
Konkretno mislim na model CNR-HS08N. Iznenadio sam se kvalitetom zvuka. Naravno nije JBL ali je definitivno prijatno iznenađenje sobzirom da su plaćene 700 dinara.
Kupio sam jedne za posao i imam jedne kod kuće. Kvalitet izrade je pih...osrednji recimo, ali zvuk je iznenađujuće dobar. Mikrofon ne znam ni da li radi jer ga nisam koristio.
Doduše jedne su mi crkle posle 6 meseci, ali pošto daju 2 god garancije slučajno sam sačuvao račun i dobio nove u zamenu.

A imao sam i jedne njihove bubice (ne sećam se oznake) super su me služile na kraju sam ih izgubio kad sam se spuštao niz Belu Reku. Plaćene su isto tako oko 500-600 dinara tako da uopšte nisam žalio za njima.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misicm kvalitet 19.04.2016. 21:27 #617476

status: user
broj poruka: 360
Imam neke canyon, stealth serija sa trojkom na kraju.
Stare su mozda cetiri godine vec. Nikakav problem do sada. Povremeno ih koristim.
U trenutku kupovine su bile bas veliko iznenadjenje.

Zato sam hteo ponovo canyon, jer je mala cena a zvucna specifikacija je cini mi se ista kao na Stealth modelu.
Ogromna osetljivost, normalna impedansa. Moze i na mobilni telefon da se poveze.

Samo sto je potrebno da postoji dobra izolacija i da moze da stane uvo u ovaj otvor. Nekako mi se cini malo na slici. Stealth model nema nikakvu izolaciju, ali sa slike mi se cini da su ovi modeli `kao` bolji.

Koji drugi model moze da se uklopi u ovaj scenario?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Cini mi se da izmedju ova dva modela zapravo i ne postoje razlike u 19.04.2016. 22:58 #617479

status: user
broj poruka: 10989
dimenzijama i kvalitetu zvuka - 99% sansi da su isti drajveri odnosno mikrofonski modul ugradjeni u oba modela.
Jedino sto ovaj ``noviji`` (hhp3) ima ``metalne klizace`` a to je VEROVATNO losije resenje od onoga na starijem modelu, zato sto spoj tih klizaca sa plastikom lako puca .
Pajsgud je u pravu: Canyon je shkartina od firme. Ali, ponekad i corava koka nabode neko zrno. To vazi i za Genius, Intex, Prestigio...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misicm Re: Cini mi se da izmedju ova dva modela zapravo i ne postoje razlike u 20.04.2016. 07:34 #617486

status: user
broj poruka: 360
Torto, slažem se da je verovatno isti drajver. Nisam pomislio da je ova veza metalnih klizaca povezana na plastiku.Cini mi se da iste dve zice prolaze kroz godnji deo. Ovi srafovi samo pricvrscuju eko kozu.
Da li mislis da u predvidjeni otvor moze da stane celo uvo zbog bolje izolacije?
Drajver ako je kao na stealth seriji koju imam je sasvim ok za film i Skype za šta ga i ja koristim.

:: dimenzijama i kvalitetu zvuka - 99% sansi da su isti drajveri odnosno mikrofonski modul ugradjeni u oba modela
:: Jedino sto ovaj ``noviji`` (hhp3) ima ``metalne klizace`` a to je VEROVATNO losije resenje od onoga na starijem modelu, zato sto spoj tih klizaca sa plastikom lako puca
:: Pajsgud je u pravu: Canyon je shkartina od firme. Ali, ponekad i corava koka nabode neko zrno. To vazi i za Genius, Intex, Prestigio..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Dragi gospodine DaSick 20.04.2016. 10:56 #617490

status: user
broj poruka: 3738
Ne sumnjam da su u međuvremenu popravili kvalitet izrade ali da traju samo dve nedelje...kažem zvuk je bio solidan.




support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Dragi gospodine DaSick 20.04.2016. 15:55 #617496

status: user
broj poruka: 4866

Sta te to cudi?

Stigne nova Logicrap G19s od 200€ i bude poluispravna odmah iz kutije. Po meni su jeftine slusalice bacene pare, ali svako kupuje shodno svojim potrebama.



br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: Ne sumnjam da su u međuvremenu popravili kvalitet izrade ali da traju samo dve nedelje...kažem zvuk je bio solidan
::
::
::
::
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 mali off 20.04.2016. 19:07 #617504

status: user
broj poruka: 2001
Strpi se malo, skupi kintu i kupi:

https://www.plantronics.com/us/product/rig-500e?skuId=sku7100018#fndtn-specs

vrede svaki dinar,
2 para slusalica u 1,
izmenjivi mikrofon,
2 nacina veze - 3.5mm i usb (za 3.5mm ces morati da kupis spliter (500din.), ako nemas jedan ulaz za mikrofon i sluske)

Zvuk je solidno izbalansiran, a najbitnija stavka, narocito za `vented earcups`,
mozes da ih drzis +20h na glavi i neces ih osetiti.
Filmovi, muzika, grice, ma sta oces i naravno preporuka je PC upotreba.

p.s.

sto se izolacije tice imas i `isolating earcups` pa sta ti volja, jedino sto se vise znoje usi u njima

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misicm :) 20.04.2016. 21:22 #617507

status: user
broj poruka: 360
Micika, hvala na predlogu. Ovo je bas dobro. Nisam ni znao da postoji ovakav model.

Cena jeste u rangu nekih AKG slusalica nize klase, ali se prakticno dobija dva para.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs