Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Da li je moguce?
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Da li je moguce? 21.06.2016. 12:39 T63648

status: user
broj poruka: 3104
Da se napravi neki .bat ili .reg fajl koji bi mogao da promeni DNS na svim adapterima?
Konkretno treba mi
208.67.222.222
208.67.220.220
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce Moguće je. 21.06.2016. 16:29 #619905

status: user
broj poruka: 68
Može da se uradi i preko reg-a, ali meni je nekako lakše preko batch fajla.

Na linku ispod sam ti poslao zip, sa dve skripte. Jedna za setovanje željenih DNS-ova na sve aktivne adaptere u računaru, a druga za brisanje istih.
Preko edit komande možeš da menjaš adrese po potrebi, ali to verovatno već znaš. Prvi bat je već podešen sa tvojim adresama koje si naveo.

http://s000.tinyupload.com/?file_id=05336059283149646848
Vidim da Chrome ovo detektuje kao zlonamerne fajlove prilikom download-a. Pa ti vidi... :)

Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Super je OpenDNS, zar ne?! 21.06.2016. 22:54 #619927

status: user
broj poruka: 4228
Zar ti ne rešava problem ako samo ruter(e) podesiš?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Super je OpenDNS, zar ne?! 22.06.2016. 00:33 #619932

status: user
broj poruka: 3104
Trebalo bi da da, medjutim efekat dobijam samo ako u settingsu promenim DNS. Zaista se ne razumem u ovu tematiku i zasto je to. Ono sto se razumem jeste da sam pre koristio 8.8.8.8 Googlov i tako su mi proradili sajtovi koje ranije nisam mogao da otvorim, medjutim kada sam otkrio OpenDNS ima sigurnostne zastite presao sam na njega i jedini problem mi je povecanje laga u igrama za 5-10ms sto nije puno.

:: Zar ti ne rešava problem ako samo ruter(e) podesiš
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Moguće je. 22.06.2016. 00:35 #619933

status: user
broj poruka: 3104
Super skinuo sam i verujem da radi, koristicu kad instaliram sistem da odmah ubaci taj DNS da ne moram da klikcem puno. Hvala.

Inace i Firefox je blokirao download ali mozes desni klik Unblock and start download.


:: Može da se uradi i preko reg-a, ali meni je nekako lakše preko batch fajla
::
:: Na linku ispod sam ti poslao zip, sa dve skripte. Jedna za setovanje željenih DNS-ova na sve aktivne adaptere u računaru, a druga za brisanje istih
:: Preko edit komande možeš da menjaš adrese po potrebi, ali to verovatno već znaš. Prvi bat je već podešen sa tvojim adresama koje si naveo
::
:: http://s000.tinyupload.com/?file_id=0533605928314964684
:: Vidim da Chrome ovo detektuje kao zlonamerne fajlove prilikom download-a. Pa ti vidi... :
::
:: Pozdrav
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nisam imao probleme sa OpenDNS-om 22.06.2016. 20:15 #619968

status: user
broj poruka: 4228
Možda što ADSL ruter koristim samo za konekciju, a glavni ruter se spaja preko PPPoE. Tada u WAN i DHCP podešavanjima postavim OpenDNS i sve radi.

Različiti su TPLink broadband ruteri i ADSL provajderi, uređaji, paketi...

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60284. Broj poslatih odgovora: 646198.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs