Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Blic
STRANA 1 OD 1
pastirko Blic 12.01.2017. 12:43 T64417

status: user
broj poruka: 242

Htedoh uzmem blic i od ovieh kineskih marki ne znam sta uzeti. Ima li neko dodira i iskustva sta je najbolje za vrednost novca.

Meike MK-910
Triopo TR-985
Yongnuo YN568EX
Godox TT685 TTL
I ako ima jos nesto za slicne pare. Imam vec par komada YN 460, cini mi se. Al bliceva nikad dosta :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re 12.01.2017. 15:41 #629498

status: user
broj poruka: 1060
dok sam se jedno vreme bavio fotografijom, i imao svu Canonovu opremu, uvek me privlačio Yongnuo, jer bar gledajući silne testove i reviewove, on mi se nekako uvek izdvajao. Po ceni kao srednji segment Canona, a po performansama kao visoki segment. Iako sam sve to batalio jer treba dosta para, dajem glas za Kungpao - Yongnuo

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Cudi me sto nisi naveo za koji fotoaparat (koje fotoaparate) ti treba blic. 12.01.2017. 19:42 #629511

status: user
broj poruka: 10988
Verovatno ti je poznato da vecina modela iz programa ``nezavisnih`` proizvodjaca, za razliku od ``originalnih`` ne podrzava sve funkcije/modove snimanja. Na primer, Yongnuo, Meike, narocito stariji modeli - njihove ``Nikon - verzije`` ne podrzavaju i-TTL/TTL-BL funkcije (``napredne`` modove). Medjutim, cena im je daleko manja od ``originala``, tako da njihova kupovina predstavlja veoma isplativu investiciju, narocito za nas amatere/poluprofesionalce...
U poslednje vreme na trzistu se jako dobro kotira Shanny - opste misljenje je da u nekim aspektima prevazilazi Yongnuo modele.

https://is.gd/zwLUln

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 13.01.2017. 01:08 #629535

status: user
broj poruka: 145
Uzmi Yongnuo

Najpoplarniji od tih bliceva i to sa razlogom. Kvalitet moze da varira ali realno Yongnuo je nabolji od njih.

Jedini realni problem kod ovih kineskih bliceva je temperatura svetla koja moze da varira sa promenom snage i vremena ekspozice vise nego kod nekih skupljih modela. Al to ti znaci ako se bavis bas profesionalno.

Sve ostalo je super za novac koji dajes.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Blic 13.01.2017. 10:22 #629545

status: user
broj poruka: 18941
Ja bih rasprodao sve bliceve koje imam i kupio jeftiniji Nikon/ Canon. Ne znam koliko ozbiljno se bavis fotografijom, kad mi je trebao, uzeo sam SB400, kostao je oko 100eu, malih je gabarita, a odlicnih performansi, baterije traju duze nego na SLR-u.. E sad, za ozbiljnije mora da se plati, opet po meni se vise isplati kome treba.


::
:: Htedoh uzmem blic i od ovieh kineskih marki ne znam sta uzeti. Ima li neko dodira i iskustva sta je najbolje za vrednost novca
::
:: Meike MK-91
:: Triopo TR-98
:: Yongnuo YN568E
:: Godox TT685 TT
:: I ako ima jos nesto za slicne pare. Imam vec par komada YN 460, cini mi se. Al bliceva nikad dosta :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko re re 13.01.2017. 10:54 #629551

status: user
broj poruka: 242
Totalno amaterski, meni za dusu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re re 13.01.2017. 12:18 #629552

status: user
broj poruka: 18941
A koje telo imas?
Onda bih ti predlozio SB-400/ SB-300, oko 14k se krecu, ako imas Nikon. Ja koristim uz D90, uz njega se dobija torbica i to sve moze da se spakuje u torbicu od DSLR-a. Izuzetno mocan blic, bilo da se koristi spolja ili unutra, naravno nije kao oni ogromni profesionalni, ali za ovo sto nudi vrhunski.

Za Canon vidim da su njihovi skuplji, mada mozda ja nisam mogao da nadjem kompaktan model nalik ovom SB400.

U principu, zavrsavaju posao i ovi koje si naveo, nije to sad neka razlika na fotografiji koju ces da primetis, bitno je samo da te ne zajebava sa nekim bagovima, ili da nece da ponekad okine itd. Ne poznajem ove brendove, znam za Youngnuo i znam da je korektan, ali kad bih kupovao tako nesto, gledao bih samo Japance, pogledaj recimo Sigma sta nud. Ne znam kakav je Metz, vidim da nisu skupi.


:: Totalno amaterski, meni za dusu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko yee 13.01.2017. 13:26 #629553

status: user
broj poruka: 242
Imam isto D90 , tek na 11k okidanja :D Ali uzecu i 7100 posle avgusta najverovatnije, pa et malo `investiram` unapred.
Jos da vidim za stampac sta cu i zavrsio za naredne dve godine sa ovim hobijem :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: yee 13.01.2017. 13:41 #629554

status: user
broj poruka: 18941
A objektivi?
Jedno pitanjce, sta ce ti leba ti D7100 DX format posle D90? Posle cropa, opet uzimas malo veci crop? Razumem da je jeftiniji od FX-a i bolji od D90, ali nije full frame.

Ja ispod D610 u sledecoj kupovini nista nisam uradio, a objektivi definitivno ne treba da diktiraju koje telo da uzmes. To vec nije na 2god., nego mnogo vise, ako je za tvoju dusu. Naravno, uzmes i skljocas i ne gledas sta je novo izaslo, boli te uvo


:: Imam isto D90 , tek na 11k okidanja :D Ali uzecu i 7100 posle avgusta najverovatnije, pa et malo `investiram` unapred
:: Jos da vidim za stampac sta cu i zavrsio za naredne dve godine sa ovim hobijem :D
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs