Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Servisiranje ploča (MB)
STRANA 1 OD 1
gepard Servisiranje ploča (MB) 16.01.2017. 09:44 T64428

status: user
broj poruka: 267

Potrebna mi je preporuka za dobrog servisera matičnih ploča.
Ploče su prilično stare i po desetak godina, intelove mislim H31 i H61 čip set i do sada su uglavnom na njima menjani elektroliti (naduveni).
Potrebna je detaljna provera ploča i po mogućnoosti osposobljavanje za dalji rad.

Ranije su ovde i na bench-u koliko se sećam bili spominjani neki čika Pera ili Velja, negde u centru Beograda, ako znate o kome se radi molim za kontakt.

Naravno pošto se o firmi radi poželjno je plaćanje preko računa.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Servisiranje ploča (MB) 16.01.2017. 10:26 #629669

status: user
broj poruka: 18940
Ja sada nosim u Kizosoft (povise novog groblja kod zubotehnicke) http://kizosoft.rs/kontakt/ , covek je profesionalac, ljubazan i korektan sto se tice placanja.

Preporucio bih i servicpc-a, ali ne znam gde je, bio je u Nusicevoj, vise nije, ako neko zna gde je, nek napise.


::
:: Potrebna mi je preporuka za dobrog servisera matičnih ploča
:: Ploče su prilično stare i po desetak godina, intelove mislim H31 i H61 čip set i do sada su uglavnom na njima menjani elektroliti (naduveni)
:: Potrebna je detaljna provera ploča i po mogućnoosti osposobljavanje za dalji rad
::
:: Ranije su ovde i na bench-u koliko se sećam bili spominjani neki čika Pera ili Velja, negde u centru Beograda, ako znate o kome se radi molim za kontakt
::
:: Naravno pošto se o firmi radi poželjno je plaćanje preko računa
::
:: Hval
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic cika pera 16.01.2017. 11:01 #629672

status: user
broj poruka: 609
preporuka za cika peru


http://www.servisploca.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Kad smo vec kod toga 16.01.2017. 13:50 #629681

status: user
broj poruka: 2076
Da li je ikako moguce ploci kojoj je iskidan jedan pin na socketu, ubaciti drugi na isto mesto?

Imam Asus P67 plocu bez jednog pina, uglavnom lepo radi, ali mi zeza zvuk ( integrusa se non stop pali i gasi ) i takodje mi ne radi memorijski slot br.1 sto mi i nije neki problem jer koristim 2 i 4 u dual channel.
Ali kad vec videh temu, pa rekoh aj da pitam :)


Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kad smo vec kod toga 16.01.2017. 16:34 #629689

status: user
broj poruka: 18940
Pa sta te briga ako ti radi sve normalno, sigurno te ne zeza zvucna i slot zbog toga.
Po svemu sudeci, ploca kleca kolenima, nece jos dugo..

Mozda i moze da se popravi, pitaj. Treba dobra ozbiljna lupa, dobra lemilica, pinceta i naravno novi pin :)

:: Da li je ikako moguce ploci kojoj je iskidan jedan pin na socketu, ubaciti drugi na isto mesto
::
:: Imam Asus P67 plocu bez jednog pina, uglavnom lepo radi, ali mi zeza zvuk ( integrusa se non stop pali i gasi ) i takodje mi ne radi memorijski slot br.1 sto mi i nije neki problem jer koristim 2 i 4 u dual channel.
:: Ali kad vec videh temu, pa rekoh aj da pitam :
::
::
:: Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Cat
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: Re: Kad smo vec kod toga 16.01.2017. 17:36 #629692

status: user
broj poruka: 2076
Ma rekoh mozda moze da se napravi bez veceg cimanja, pa sto da ne.
Ali nije hitno :)

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: Pa sta te briga ako ti radi sve normalno, sigurno te ne zeza zvucna i slot zbog toga
:: Po svemu sudeci, ploca kleca kolenima, nece jos dugo..
::
:: Mozda i moze da se popravi, pitaj. Treba dobra ozbiljna lupa, dobra lemilica, pinceta i naravno novi pin :
::
:: :: Da li je ikako moguce ploci kojoj je iskidan jedan pin na socketu, ubaciti drugi na isto mesto
:: ::
:: :: Imam Asus P67 plocu bez jednog pina, uglavnom lepo radi, ali mi zeza zvuk ( integrusa se non stop pali i gasi ) i takodje mi ne radi memorijski slot br.1 sto mi i nije neki problem jer koristim 2 i 4 u dual channel.
:: :: Ali kad vec videh temu, pa rekoh aj da pitam :
:: ::
:: ::
:: :: Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Cat
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Re: Servisiranje ploča (MB) 17.01.2017. 21:26 #629746

status: user
broj poruka: 267
@imarkovic - hvala za info, kontaktirao Kizosoft i odneo par ploča da vidim šta će moći da urade. I lokaciski mi odgovaraju vrlo su blizu firme.

@vlajkic - hvala mislim da je to to što sam tražio u svakom slučaju kontaktiraću i `čika Peru`.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mjevtic Ajde javi sta su uradili, i mene zanima servis. 18.01.2017. 00:40 #629752

status: user
broj poruka: 75
Cesto mi ostane neka dobra ploca koja ne radi pa ako se isplati popravka sto da ne. Javi i kakvi su sa cenama popravke.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ajde javi sta su uradili, i mene zanima servis. 18.01.2017. 11:41 #629763

status: user
broj poruka: 18940
10eu je popravka ploce, a popravka je zaista pouzdana, bilo kakav da je kvar, to je po meni isplativo, slobodno odnesi na servis.


:: Cesto mi ostane neka dobra ploca koja ne radi pa ako se isplati popravka sto da ne. Javi i kakvi su sa cenama popravke.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mjevtic Slazem se, 19.01.2017. 14:19 #629800

status: user
broj poruka: 75
10e je sasvim korektna cena i uglavnom se isplati za sve novije ploce. Zvacu ih da im odnesem ovu Asus sto imam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Re: Servisiranje ploča (MB) 19.01.2017. 18:20 #629806

status: user
broj poruka: 938
veoma zadovoljan Kizosoftom,stvarno je ok lik, ne pametuje puno i ne mudruje, uradi sve sto moze veoma ljubazno i korektno, sa veoma povoljnim cenama.Tu i tamo ponekad potraje, ali ne zameram jer mu se stvarno nakupi posla.


:: @imarkovic - hvala za info, kontaktirao Kizosoft i odneo par ploča da vidim šta će moći da urade. I lokaciski mi odgovaraju vrlo su blizu firme
::
:: @vlajkic - hvala mislim da je to to što sam tražio u svakom slučaju kontaktiraću i `čika Peru`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Da se i ja javim... 20.01.2017. 12:53 #629850

status: user
broj poruka: 440
Servis iz Nusiceve (DIDA) vise ne postoji, covek radi na drugom mestu ne isplati mu se vise, eventualno ostavis plocu kod frizera pored, pa on pokupi kad ima vremena i sredi...

Cika Pera iz Djevdjelijske radi valjda od 15 i ume da davi i skuplji je od 10e plus smara za garanciju, ja i moje neko drustvo smo nosili kod njega godinama i na kraju se podzapali jel je ispo...

Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...?

Nasoa sajt, Belay that.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Da se i ja javim... 20.01.2017. 13:25 #629854

status: user
broj poruka: 914


Nemanja je imao jos jednu lokaciju na vidikovac-cerak nisam bas siguran elem sa prirucnim sretstvima fen za stolariju + duvaljka nisu davali dugorocne rezultate 2-6 meseci pa opet jovo na novo, na toj drugoj je radio kuglanje ali je bio u vrhu sa cenama i nisam se usudio/rizikovao za isti rad...
(DIDA) vise ne postoji, covek radi na drugom mestu ne isplati mu se vise, eventualno ostavis plocu kod frizera pored, pa on pokupi kad ima vremena i sredi...

Radi sve i cene su ok odnecu neke monitore pa cu videti sta i kako...

:: Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...
::
:: Nasoa sajt, Belay that
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da se i ja javim... 20.01.2017. 15:50 #629857

status: user
broj poruka: 18940
Radi sve to sto si pitao, sto je najbitnije, ima profesionalne alatke za vadjenje chipa, odnosno zamenu/ reballing, ne sluzi se amaterskim pomagalima, sto znaci pouzdana popravka.


::
::
:: Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...
::
:: Nasoa sajt, Belay that
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Re: Re: Da se i ja javim... 20.01.2017. 18:27 #629860

status: user
broj poruka: 440
Tu drugu lokaciju je prvo zatvorio, pa potom i radnju u Nusicevoj, sto se tice reballinga radim samo na insistiranje klijenta.

Posto sam imao od slucaja do slucaja i batalio.



::
::
:: Nemanja je imao jos jednu lokaciju na vidikovac-cerak nisam bas siguran elem sa prirucnim sretstvima fen za stolariju + duvaljka nisu davali dugorocne rezultate 2-6 meseci pa opet jovo na novo, na toj drugoj je radio kuglanje ali je bio u vrhu sa cenama i nisam se usudio/rizikovao za isti rad..
:: (DIDA) vise ne postoji, covek radi na drugom mestu ne isplati mu se vise, eventualno ostavis plocu kod frizera pored, pa on pokupi kad ima vremena i sredi..
::
:: Radi sve i cene su ok odnecu neke monitore pa cu videti sta i kako..
::
:: :: Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...
:: ::
:: :: Nasoa sajt, Belay that
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Da se i ja javim... 20.01.2017. 20:13 #629866

status: user
broj poruka: 914

Ja sam krenuo da pravim po uzoru na ACHI IR6500 ali sam se susreo sa problemom oko kucista. Prosto neverovatno da ne mozes naci postenog/koretnog bravara/strugara da ti uradi kuciste po nacrtu. Tako da sam sam uzeo da pravim i pritom morao da dokupim jos nekoliko masina da bih mogao da uradim posao kako treba , napravio sam nesto privremeno ali bi finalna verzija trebala uskoro...
Elem malo su mi Visoke cene za prekuglavanje sa pocetkom od 60e mislim da je 40e ok. Ukoliko menja cip cene pocinju od 15e sa vec postavljenim kuglicama tako da tosak ima na fluksu i pletenici za skidanje kalaja sa pedova i ako nakon toga pere u ultrazvucnoj kadi deo za utrosenu/upljanu tecnost to josj moze da izadje cca 5e max znaci 40 e rad i amortizacija za 20-25min posla. ako li ne menja cip onda max 0.5 e za kugle i onih 5e tako da je cca55e za 30-40 min posla. Pouzdana popravka je samo ako imas da rendgen da snimis BGA cip a to sam video samo u Pupin DKTS-u pre 7-8god. vecina stavlja kugle za velicinu manje kako bi se cip lakse navukao na pedove ploce i smanjili rizik od kratkog spoja a nus pojava je lakse do hladnog lema posto je manja kolicina kalaja...

:: Radi sve to sto si pitao, sto je najbitnije, ima profesionalne alatke za vadjenje chipa, odnosno zamenu/ reballing, ne sluzi se amaterskim pomagalima, sto znaci pouzdana popravka.
::
::
:: ::
:: ::
:: :: Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...
:: ::
:: :: Nasoa sajt, Belay that
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Da se i ja javim... 20.01.2017. 21:23 #629869

status: user
broj poruka: 18940
Imam ja da ti preporucim kvalitetnog, ali stvarno kvalitetnog bravara, kakav se danas vrlo tesko moze naci, ako ti treba, javi se na pm.


::
:: Ja sam krenuo da pravim po uzoru na ACHI IR6500 ali sam se susreo sa problemom oko kucista. Prosto neverovatno da ne mozes naci postenog/koretnog bravara/strugara da ti uradi kuciste po nacrtu. Tako da sam sam uzeo da pravim i pritom morao da dokupim jos nekoliko masina da bih mogao da uradim posao kako treba , napravio sam nesto privremeno ali bi finalna verzija trebala uskoro..
:: Elem malo su mi Visoke cene za prekuglavanje sa pocetkom od 60e mislim da je 40e ok. Ukoliko menja cip cene pocinju od 15e sa vec postavljenim kuglicama tako da tosak ima na fluksu i pletenici za skidanje kalaja sa pedova i ako nakon toga pere u ultrazvucnoj kadi deo za utrosenu/upljanu tecnost to josj moze da izadje cca 5e max znaci 40 e rad i amortizacija za 20-25min posla. ako li ne menja cip onda max 0.5 e za kugle i onih 5e tako da je cca55e za 30-40 min posla. Pouzdana popravka je samo ako imas da rendgen da snimis BGA cip a to sam video samo u Pupin DKTS-u pre 7-8god. vecina stavlja kugle za velicinu manje kako bi se cip lakse navukao na pedove ploce i smanjili rizik od kratkog spoja a nus pojava je lakse do hladnog lema posto je manja kolicina kalaja..
::
:: :: Radi sve to sto si pitao, sto je najbitnije, ima profesionalne alatke za vadjenje chipa, odnosno zamenu/ reballing, ne sluzi se amaterskim pomagalima, sto znaci pouzdana popravka.
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...
:: :: ::
:: :: :: Nasoa sajt, Belay that
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: Da se i ja javim... 21.01.2017. 03:03 #629887

status: user
broj poruka: 914
Jbg kod mene stara garda otisla u `vecna lovista` a ovi novi nisu za precizne radove. poslao sam ti broj telefona treba mi jos oko neceg pomoc mada sam skoro sve zavrsio.
Hvala unapred


:: Imam ja da ti preporucim kvalitetnog, ali stvarno kvalitetnog bravara, kakav se danas vrlo tesko moze naci, ako ti treba, javi se na pm
::
::
:: ::
:: :: Ja sam krenuo da pravim po uzoru na ACHI IR6500 ali sam se susreo sa problemom oko kucista. Prosto neverovatno da ne mozes naci postenog/koretnog bravara/strugara da ti uradi kuciste po nacrtu. Tako da sam sam uzeo da pravim i pritom morao da dokupim jos nekoliko masina da bih mogao da uradim posao kako treba , napravio sam nesto privremeno ali bi finalna verzija trebala uskoro..
:: :: Elem malo su mi Visoke cene za prekuglavanje sa pocetkom od 60e mislim da je 40e ok. Ukoliko menja cip cene pocinju od 15e sa vec postavljenim kuglicama tako da tosak ima na fluksu i pletenici za skidanje kalaja sa pedova i ako nakon toga pere u ultrazvucnoj kadi deo za utrosenu/upljanu tecnost to josj moze da izadje cca 5e max znaci 40 e rad i amortizacija za 20-25min posla. ako li ne menja cip onda max 0.5 e za kugle i onih 5e tako da je cca55e za 30-40 min posla. Pouzdana popravka je samo ako imas da rendgen da snimis BGA cip a to sam video samo u Pupin DKTS-u pre 7-8god. vecina stavlja kugle za velicinu manje kako bi se cip lakse navukao na pedove ploce i smanjili rizik od kratkog spoja a nus pojava je lakse do hladnog lema posto je manja kolicina kalaja..
:: ::
:: :: :: Radi sve to sto si pitao, sto je najbitnije, ima profesionalne alatke za vadjenje chipa, odnosno zamenu/ reballing, ne sluzi se amaterskim pomagalima, sto znaci pouzdana popravka.
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...
:: :: :: ::
:: :: :: :: Nasoa sajt, Belay that
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: Da se i ja javim... 22.01.2017. 04:45 #629922

status: user
broj poruka: 914

Ostavio sam ti broj pa ti pusti poruku jt.broj majstora.
Hvala jos jedamput

:: Imam ja da ti preporucim kvalitetnog, ali stvarno kvalitetnog bravara, kakav se danas vrlo tesko moze naci, ako ti treba, javi se na pm
::
::
:: ::
:: :: Ja sam krenuo da pravim po uzoru na ACHI IR6500 ali sam se susreo sa problemom oko kucista. Prosto neverovatno da ne mozes naci postenog/koretnog bravara/strugara da ti uradi kuciste po nacrtu. Tako da sam sam uzeo da pravim i pritom morao da dokupim jos nekoliko masina da bih mogao da uradim posao kako treba , napravio sam nesto privremeno ali bi finalna verzija trebala uskoro..
:: :: Elem malo su mi Visoke cene za prekuglavanje sa pocetkom od 60e mislim da je 40e ok. Ukoliko menja cip cene pocinju od 15e sa vec postavljenim kuglicama tako da tosak ima na fluksu i pletenici za skidanje kalaja sa pedova i ako nakon toga pere u ultrazvucnoj kadi deo za utrosenu/upljanu tecnost to josj moze da izadje cca 5e max znaci 40 e rad i amortizacija za 20-25min posla. ako li ne menja cip onda max 0.5 e za kugle i onih 5e tako da je cca55e za 30-40 min posla. Pouzdana popravka je samo ako imas da rendgen da snimis BGA cip a to sam video samo u Pupin DKTS-u pre 7-8god. vecina stavlja kugle za velicinu manje kako bi se cip lakse navukao na pedove ploce i smanjili rizik od kratkog spoja a nus pojava je lakse do hladnog lema posto je manja kolicina kalaja..
:: ::
:: :: :: Radi sve to sto si pitao, sto je najbitnije, ima profesionalne alatke za vadjenje chipa, odnosno zamenu/ reballing, ne sluzi se amaterskim pomagalima, sto znaci pouzdana popravka.
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...
:: :: :: ::
:: :: :: :: Nasoa sajt, Belay that
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Re: Re: Re: Da se i ja javim... 22.01.2017. 15:34 #629938

status: user
broj poruka: 440
Upravo tako, a sto se tice bravara nije pravi ako ne igra Tango...


::
:: Ja sam krenuo da pravim po uzoru na ACHI IR6500 ali sam se susreo sa problemom oko kucista. Prosto neverovatno da ne mozes naci postenog/koretnog bravara/strugara da ti uradi kuciste po nacrtu. Tako da sam sam uzeo da pravim i pritom morao da dokupim jos nekoliko masina da bih mogao da uradim posao kako treba , napravio sam nesto privremeno ali bi finalna verzija trebala uskoro..
:: Elem malo su mi Visoke cene za prekuglavanje sa pocetkom od 60e mislim da je 40e ok. Ukoliko menja cip cene pocinju od 15e sa vec postavljenim kuglicama tako da tosak ima na fluksu i pletenici za skidanje kalaja sa pedova i ako nakon toga pere u ultrazvucnoj kadi deo za utrosenu/upljanu tecnost to josj moze da izadje cca 5e max znaci 40 e rad i amortizacija za 20-25min posla. ako li ne menja cip onda max 0.5 e za kugle i onih 5e tako da je cca55e za 30-40 min posla. Pouzdana popravka je samo ako imas da rendgen da snimis BGA cip a to sam video samo u Pupin DKTS-u pre 7-8god. vecina stavlja kugle za velicinu manje kako bi se cip lakse navukao na pedove ploce i smanjili rizik od kratkog spoja a nus pojava je lakse do hladnog lema posto je manja kolicina kalaja..
::
:: :: Radi sve to sto si pitao, sto je najbitnije, ima profesionalne alatke za vadjenje chipa, odnosno zamenu/ reballing, ne sluzi se amaterskim pomagalima, sto znaci pouzdana popravka.
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Za Kizu ne znam ali posto je i meni blizu probacu, hvala na preporuci, jel radi jos nesto pored ploca tipa: VGA, monitore, stampace...
:: :: ::
:: :: :: Nasoa sajt, Belay that
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs