Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Apple godisnji profit prvi put manji u zadnjih 15 godina
STRANA 1 OD 1
obradmi Apple godisnji profit prvi put manji u zadnjih 15 godina 16.01.2017. 10:18 T64429

status: user
broj poruka: 7695

Ujedno Iphone belezi pad prodaje od 5% u odnosu na proslu godinu.Strucnjaci kazu da je Apple prosao svoj zenit u pogledu profita.
Apple pritiska konkurencija zmajeva sa dalekog istoka, a tu je i 10 nm Qualcomm Snapdragon 835 koji brise patos sa Apple procesorima, a uz to i pokrece x86 programe.



https://www.theguardian.com/technology/2016/oct/25/apple-profits-sales-decline-2016-iphone-7
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 16.01.2017. 10:32 #629670

status: user
broj poruka: 939
`a tu je i 10 nm Qualcomm Snapdragon 835 koji brise patos sa Apple procesorima, a uz to i pokrece x86 programe.`

A gde si ti video da on brise patos sa Apple procesorima? Daj neki test da vidimo.

Koliko vidim A10 je i dalje najdominantniji, a o single core testovima i da ne govorim. Tu jedva da si stigli i A9, koji je star godinu i po dana.

Za ostalo se slazem!



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ... 16.01.2017. 10:57 #629671

status: user
broj poruka: 7695
Bio je nekih testova na wccftech potrazi na google, na mobilnom
sam mrzi me da trazim.Ovo sam nasao za sada.

http://www.benchmark.rs/vesti/qualcommov_dolazeci_snapdragon_835_cip_porazio_apple_a10_na_antutu_benchmarku-69129


:: `a tu je i 10 nm Qualcomm Snapdragon 835 koji brise patos sa Apple procesorima, a uz to i pokrece x86 programe.
::
:: A gde si ti video da on brise patos sa Apple procesorima? Daj neki test da vidimo
::
:: Koliko vidim A10 je i dalje najdominantniji, a o single core testovima i da ne govorim. Tu jedva da si stigli i A9, koji je star godinu i po dana
::
:: Za ostalo se slazem
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla čiji je duži?!? 16.01.2017. 13:36 #629679

status: user
broj poruka: 612
haha.. i dalje ajfon paljevine posle toliko godina ništa niste ukapirali? Eeee treba vama Apple jer niste ni za šta drugo. Tako se stvaraju, gaje i neguju otupeli i poslušni mozgovi. Jebo vas Apple i teorisanje oko toga koji je procesor bolji, a da od toga na Apple uredjajima nema ništa korisno u toj sveri sem iStore aplikacije gde vas teraju da kupujete programčiće koji ničemu ne služe sem zabavi, i tome da budete deo potrošačkog društva novog svetskog poretka.
Možda vam se pridruži ova budala NATO011 haha.
Apple je kao bitan?!? Koga boli kurac više za ajfon kada danas svaki kinez pravi kapacitativni ekran u full HD i 4G i 100G i jebem li ga... gde je tu Apple više? Šta nudi novo?!?

Jebo vas Apple zaostale i oprane mozgove...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: čiji je duži?!? 16.01.2017. 14:57 #629685

status: user
broj poruka: 939
Momak, cemu te uvrede? Koristim i android i iphone, a svakako nisam neki klinac koji ce se sa tobom raspravljati oko toga koji je bolji. Nisam zaslepljen ios-om, kao ti androidom, i zato se odjavljujem! iPhone najvise kritikuju oni koji ga nikad nisu imali. Ne kazem da si ti taj, ali to su cinjenice.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: haha.. i dalje ajfon paljevine posle toliko godina ništa niste ukapirali? Eeee treba vama Apple jer niste ni za šta drugo. Tako se stvaraju, gaje i neguju otupeli i poslušni mozgovi. Jebo vas Apple i teorisanje oko toga koji je procesor bolji, a da od toga na Apple uredjajima nema ništa korisno u toj sveri sem iStore aplikacije gde vas teraju da kupujete programčiće koji ničemu ne služe sem zabavi, i tome da budete deo potrošačkog društva novog svetskog poretka
:: Možda vam se pridruži ova budala NATO011 haha
:: Apple je kao bitan?!? Koga boli kurac više za ajfon kada danas svaki kinez pravi kapacitativni ekran u full HD i 4G i 100G i jebem li ga... gde je tu Apple više? Šta nudi novo?!
::
:: Jebo vas Apple zaostale i oprane mozgove..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 16.01.2017. 15:24 #629686

status: user
broj poruka: 3974
Moze android telefoni da stavi i i5 i ddr4 ram, i opet ce sistem da laguje i secka, dok iOS radi glatko i na telefonima koji su stari po par godina.

Ostalo je suvisno, i nzm sto svi gledaju telefone na papiru, cpu i ostala sranja, klasicna srpska posla..


Za prave PC gamere, pirati stop! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: ... 16.01.2017. 19:00 #629694

status: user
broj poruka: 612
Jest moj kurac. To pričaju samo oni koji su dali gomilu para na ajfon pa sada moraju da ga brane da ne ispadnu budale ili ti ošišane ovce. Ja sam imao izvesno vreme nahvaljeni iPhone 4 ..kad se pojavio ..lele..jede živu decu, tako ga hvalili svi redom. ..a on voli da secka i baguje samo tako čim mu malo dodaš nekoliko programa viška. Otarasio ga se, i nakon godinu dana u priči sa jednim ajfon frikom, saznah da sam trebao da uzmem iPhone 4S a ne običan (a budala ne zna da tada nije ni bio u prodaji 4S model) jer tek taj razbija. A tako su pričali za 3GS model, da se uzme iPhone 4 jer tek on razbija ..haha..ma da ajfon razbija i ne baguje ali samo sledeći najnoviji model.
Samim tim, kako ne baguje kada baguje kao i svaki drugi android?!? Nije jedini primer. Instalirao i podešavao mnogim ajfon .. čak i šestica zasecka i usporeno radi ..znači baguje... Zamisli još i džeilbrejk jer bez džeilbrejka možeš da ga koristiš kao ekran za gledanje sličica .. ajfon koči i baguje kao i svaki drugi tel. i samo idiot koji je zaljubljen tj. zaslepljen to neće da vidi ili pak prizna.

Za ovog gore, da sinak imao sam ajfon i mnoge modele ljudima podešavao i znam koliko je to dobar OS. Dobar jeste za devojčice i ove starlete da se slikaju u kupatilu, lepo se sjaji onaj logo jabuke pozadi.

Od tada ajfon ne bih kupio pa da je 20 evra komad i to najnoviji model. Android telefoni sada razbijaju kako rade. Možda su lagovali ibagovali raniji modeli, ovi noviji sa preko 1.5GB RAM-a, jednostavno su savršeni.

:: Moze android telefoni da stavi i i5 i ddr4 ram, i opet ce sistem da laguje i secka, dok iOS radi glatko i na telefonima koji su stari po par godina.
::
:: Ostalo je suvisno, i nzm sto svi gledaju telefone na papiru, cpu i ostala sranja, klasicna srpska posla..
::
::
:: Za prave PC gamere, pirati stop! https://goo.gl/nReEin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 16.01.2017. 19:41 #629697

status: user
broj poruka: 18940
Jel lozis, ili..?
Ne znam koji telefon imas, ili si imao, ali definitivno nisi u pravu. Uzmi Xiaomi, uzmi ASUS, uzmi Experia, odaberi koju god oces marku, ali ozbiljan telefon, ne dualcore i sl., svaki radi odlicno, podjednako dobro, bilo da imas 1 program ili ga izbombardovao raznim.

Hocu da kazem, rade glatko i jedan i drugi, stvar je samo ukusa.


:: Moze android telefoni da stavi i i5 i ddr4 ram, i opet ce sistem da laguje i secka, dok iOS radi glatko i na telefonima koji su stari po par godina.
::
:: Ostalo je suvisno, i nzm sto svi gledaju telefone na papiru, cpu i ostala sranja, klasicna srpska posla..
::
::
:: Za prave PC gamere, pirati stop! https://goo.gl/nReEin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Slozio bi se sa Imarkovic 16.01.2017. 21:12 #629700

status: user
broj poruka: 7695
evo ti Gigabyte model octa core Mediatek CPU od 14 000 dinara ,sve radi trenutno ,Android 5.Napunio sam tel ortaku mapama ,sve zivo instalirao ,jer se prvi put susreo sa Androidom ,znaci sve radi trenutno bez primedbe.Apple kao firmu inace gotivim zbog nekih njihovih standarda ,ali ne mogu vise da prodaju maglu .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidzakv Ja bih za 6s 17.01.2017. 09:17 #629719

status: user
broj poruka: 660
dao 200-230e max..

fx6300 @ 4.6ghz
990fxa-ud3 rev 4.0
Samsung 850 EVO 250GB
2x4Gb @ 1866
GTX960 Gaming G1
Bigfoot killer NIC 2100
Seasonic X-series 650KM3
Logitech G110
Steeseries Heavy
Finalmouse Ergo 2015 SE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja bih za F33 435i... 17.01.2017. 09:23 #629720

status: user
broj poruka: 9381
Dao max 5-6000€

Al nema...

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ja bih za F33 435i... 17.01.2017. 10:15 #629721

status: user
broj poruka: 18940
Pih, moze samo 260, i ne vredi vise :)
https://i.ytimg.com/vi/oGdOVdRmt-M/maxresdefault.jpg


:: Dao max 5-6000
::
:: Al nema..
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Ja bih za F33 435i... 17.01.2017. 12:17 #629724

status: user
broj poruka: 9381
Sta ces, tu ne bira pamet, nego srce :(

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Pih, moze samo 260, i ne vredi vise :
:: https://i.ytimg.com/vi/oGdOVdRmt-M/maxresdefault.jp
::
::
:: :: Dao max 5-6000
:: ::
:: :: Al nema..
:: ::
:: :: macOS Sierr
:: :: What can your Mac do now? Just ask
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 17.01.2017. 14:26 #629726

status: user
broj poruka: 3796
Nevezano za temu, kad ste vec pomenuli kolica... Koliko sam samo ljudi u poslednje vreme upoznao koji su iskesirali 25-30 somova za neka dobra kola, a nemaju ni kvadratni metar, vec zive kao podstanari ili se ne odvajaju od mamine dojke, pa njih petoro zive u 50 kvadrata... Taj nas mentalitet i sindrom razbija sve granice ubedljivo...

Ili ona sorta sto zivi u krugu dvojke, nema vikendicu negde izvan BG i opet tvrde kako su im kola preko potrebna, a prepesacili nisu godinama vise od 50m... Taman posla da krenem da pricam o onoj trecoj grupi koja ima skupa kolica, ali ih pale jednom u mesec dana, a retardi pojma nemaju da svake godine na skupljim kolima gube 3000e vrednosti opusteno. Kad hoce nesto da privedu, moraju da placaju apartman od 35-40e, jer nemaju gde zenkicu da dovedu od ukucana XD. Sve je Srbin stavio na poslednje mesto osim kolica, telefona, gudre, itd. itd. Postajemo nacija debila, amerikanizacija klasicna i kapitalisticka masinerija koja melje sve zivo.

Nego, da se vratimo na mobilne telefone... Jel ima neko problem sa s7 edge da mu se telefon ``muci`` sa fokusom kada je rezim snimanja u 60 frejmova? Fokus mi jedva radi, moram po ekranu da ga pipkam i ``rucno`` fokusiram. Jel zna neko o cemu pricam ili ima slican problem??


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: ... 17.01.2017. 15:27 #629730

status: user
broj poruka: 3730
3GS
4S
5S
i koliko vidim bice Iphone SE ili njegov naslednik ,ta prica da se brani Iphone zbog pucanja para ne pije vodu.



:: Jest moj kurac. To pričaju samo oni koji su dali gomilu para na ajfon pa sada moraju da ga brane da ne ispadnu budale ili ti ošišane ovce. Ja sam imao izvesno vreme nahvaljeni iPhone 4 ..kad se pojavio ..lele..jede živu decu, tako ga hvalili svi redom. ..a on voli da secka i baguje samo tako čim mu malo dodaš nekoliko programa viška. Otarasio ga se, i nakon godinu dana u priči sa jednim ajfon frikom, saznah da sam trebao da uzmem iPhone 4S a ne običan (a budala ne zna da tada nije ni bio u prodaji 4S model) jer tek taj razbija. A tako su pričali za 3GS model, da se uzme iPhone 4 jer tek on razbija ..haha..ma da ajfon razbija i ne baguje ali samo sledeći najnoviji model.
:: Samim tim, kako ne baguje kada baguje kao i svaki drugi android?!? Nije jedini primer. Instalirao i podešavao mnogim ajfon .. čak i šestica zasecka i usporeno radi ..znači baguje... Zamisli još i džeilbrejk jer bez džeilbrejka možeš da ga koristiš kao ekran za gledanje sličica .. ajfon koči i baguje kao i svaki drugi tel. i samo idiot koji je zaljubljen tj. zaslepljen to neće da vidi ili pak prizna
::
:: Za ovog gore, da sinak imao sam ajfon i mnoge modele ljudima podešavao i znam koliko je to dobar OS. Dobar jeste za devojčice i ove starlete da se slikaju u kupatilu, lepo se sjaji onaj logo jabuke pozadi.
::
:: Od tada ajfon ne bih kupio pa da je 20 evra komad i to najnoviji model. Android telefoni sada razbijaju kako rade. Možda su lagovali ibagovali raniji modeli, ovi noviji sa preko 1.5GB RAM-a, jednostavno su savršeni.
::
:: :: Moze android telefoni da stavi i i5 i ddr4 ram, i opet ce sistem da laguje i secka, dok iOS radi glatko i na telefonima koji su stari po par godina.
:: ::
:: :: Ostalo je suvisno, i nzm sto svi gledaju telefone na papiru, cpu i ostala sranja, klasicna srpska posla..
:: ::
:: ::
:: :: Za prave PC gamere, pirati stop! https://goo.gl/nReEin
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 17.01.2017. 21:02 #629745

status: user
broj poruka: 18940
Vidjao sam i ja BMW, ali iskljucivo BMW, ne Mercedes/Audi ispred neke oronule stracare, ali to vreme je proslo, tuga me uhvati, ali sada su ljudi dosli do stadijuma da ceprkaju po kontejnerima i da imaju jedva da prezive, kakve kupovine od 20-30 soma, malo si vise iskarikirao.

:: Nevezano za temu, kad ste vec pomenuli kolica... Koliko sam samo ljudi u poslednje vreme upoznao koji su iskesirali 25-30 somova za neka dobra kola, a nemaju ni kvadratni metar, vec zive kao podstanari ili se ne odvajaju od mamine dojke, pa njih petoro zive u 50 kvadrata... Taj nas mentalitet i sindrom razbija sve granice ubedljivo..
::
:: Ili ona sorta sto zivi u krugu dvojke, nema vikendicu negde izvan BG i opet tvrde kako su im kola preko potrebna, a prepesacili nisu godinama vise od 50m... Taman posla da krenem da pricam o onoj trecoj grupi koja ima skupa kolica, ali ih pale jednom u mesec dana, a retardi pojma nemaju da svake godine na skupljim kolima gube 3000e vrednosti opusteno. Kad hoce nesto da privedu, moraju da placaju apartman od 35-40e, jer nemaju gde zenkicu da dovedu od ukucana XD. Sve je Srbin stavio na poslednje mesto osim kolica, telefona, gudre, itd. itd. Postajemo nacija debila, amerikanizacija klasicna i kapitalisticka masinerija koja melje sve zivo
::
:: Nego, da se vratimo na mobilne telefone... Jel ima neko problem sa s7 edge da mu se telefon ``muci`` sa fokusom kada je rezim snimanja u 60 frejmova? Fokus mi jedva radi, moram po ekranu da ga pipkam i ``rucno`` fokusiram. Jel zna neko o cemu pricam ili ima slican problem??
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: ... 17.01.2017. 21:38 #629747

status: user
broj poruka: 1227
nema leka, u 60fps modu fokus ni da pipne :)


:: Nevezano za temu, kad ste vec pomenuli kolica... Koliko sam samo ljudi u poslednje vreme upoznao koji su iskesirali 25-30 somova za neka dobra kola, a nemaju ni kvadratni metar, vec zive kao podstanari ili se ne odvajaju od mamine dojke, pa njih petoro zive u 50 kvadrata... Taj nas mentalitet i sindrom razbija sve granice ubedljivo..
::
:: Ili ona sorta sto zivi u krugu dvojke, nema vikendicu negde izvan BG i opet tvrde kako su im kola preko potrebna, a prepesacili nisu godinama vise od 50m... Taman posla da krenem da pricam o onoj trecoj grupi koja ima skupa kolica, ali ih pale jednom u mesec dana, a retardi pojma nemaju da svake godine na skupljim kolima gube 3000e vrednosti opusteno. Kad hoce nesto da privedu, moraju da placaju apartman od 35-40e, jer nemaju gde zenkicu da dovedu od ukucana XD. Sve je Srbin stavio na poslednje mesto osim kolica, telefona, gudre, itd. itd. Postajemo nacija debila, amerikanizacija klasicna i kapitalisticka masinerija koja melje sve zivo
::
:: Nego, da se vratimo na mobilne telefone... Jel ima neko problem sa s7 edge da mu se telefon ``muci`` sa fokusom kada je rezim snimanja u 60 frejmova? Fokus mi jedva radi, moram po ekranu da ga pipkam i ``rucno`` fokusiram. Jel zna neko o cemu pricam ili ima slican problem??
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 18.01.2017. 09:10 #629756

status: user
broj poruka: 351
Ja i ne slusam vise, najsrecniji sam kada ne gledam, ne cujem i kupujem samo Apple iPhone. Inace ko to ne radi pogresice negde i bacice pare da bi zakljucio posle toga ovo sto mu kazem. iPhone SE mi je dobar dok se ne pojavi iPhone 7s, Samo S verzije me interesuju od kada sam video razliku izmedju iPhone 6 i 6s.
Ali da li je stainless steal bolji od aluminijuma to ne znam.
Tvrdji je i jaci ali i 2-3 puta tezi. Apple zna najbolje kako ce ga praviti, da li ce tanji materijal da kompenzuje to. Meni se za sada najvise svidja iPhone kako stoji u ruci.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-GTX780Ti-CMD16GX4M4A2666C15-Samsung 850 EVO 1TB SBZ-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G700

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.01.2017. 10:16 #629758

status: user
broj poruka: 3974
Apple i Samsung su mama!

Masta W, nema 7S, bice odma osmica, bar se tako suska i to neka navodno teska perverzja, menjaju sve, ekran, dizajn itd. Samsung ce uskoro da izadje sa S8, takodje perverzija. Ja cekam da vidim, mozda dam sansu Samsungu i Androidu. :D

DZABE BRE Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: ... 18.01.2017. 16:57 #629770

status: user
broj poruka: 3730
Nema nista od Iphone 8
http://www.macworld.co.uk/news/iphone/iphone-7s-release-date-rumours-uk-features-specs-patent-3530504/
Sve ce se raditi po redu to je neko pustio buvu i svi se loze na 8.Tako je bilo i kad je izaso Iphone 6 svi kazu sledece godine 7 i naravno nista od toga....


:: Apple i Samsung su mama!
::
:: Masta W, nema 7S, bice odma osmica, bar se tako suska i to neka navodno teska perverzja, menjaju sve, ekran, dizajn itd. Samsung ce uskoro da izadje sa S8, takodje perverzija. Ja cekam da vidim, mozda dam sansu Samsungu i Androidu. :
::
:: DZABE BRE Games! https://goo.gl/nReEin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 iPhone 7S 19.01.2017. 07:57 #629785

status: user
broj poruka: 351
Pa to se znalo da iPhone 8 ce izaci u 2018.
Zasto bi izbacivali iPhone 8 a ni iPhone 7 nije jos opste prihvacen.
Ljudi uglavnom imaju iPhone 6 seriju. iPhone 7 mozes naci kod zaludjenika koji prodaju stari i uzimaju novi i kod Jelene Karleuse i tako. Ona nosi iPhone 7 Plus Gold 256.

Ali ja sebe ne mogu stvarno da zamislim da nosim drugi telefon nego iPhone.
Sta mi znaci Android, imam PC. Ovo bar kada pogledam malo je drugacije i lepsi dizajn spolja itd. Mnogo je bolje uradjen od ostalih telefona i ako svi cuvaju Apple da se ne izgrebe on je mnogo jaci nego sto se cini. Na mom se posle 3-4 meseca ne vidi nigde ni mikroskopska ogrebotina. A bez zastite ga nosim. Samo tempered glass. Prodacu ga za 300E i kupiti iPhone 7s na ugovor sa MTS kada se pojavi.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-GTX780Ti-CMD16GX4M4A2666C15-Samsung 850 EVO 1TB SBZ-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G700

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs