Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Riknuo adapter LG monitoru..
STRANA 1 OD 1
Guest Riknuo adapter LG monitoru.. 18.01.2017. 23:50 T64440

status: user
broj poruka: 583
Nema dalje,, pitam jel moze da legne tu neki sa laptopa ili su ovi za monitore posebna prica ?>

`Fala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Priblizno, radi se o slicnim naponima, opsega 12V - 19V DC... 19.01.2017. 00:10 #629780

status: user
broj poruka: 10984
i slicnim konstrukcijama adaptera, ali, osim napona (mora da bude jednak ``originalu``) pitanja su:
-polaritet (+/- ) na prikljucnici (mora da bude isto kao na ``originalu``)
-struja koja se od adaptera zahteva (jednako ``originalu`` ili vise od toga, vise je bolje)

Evo nekih adaptera za LG monitore, pa zakljuci sam:
https://goo.gl/shIb5k



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Riknuo adapter LG monitoru.. 19.01.2017. 00:15 #629781

status: user
broj poruka: 18930
Otvori ga i zameni naduveni elektrolit.


:: Nema dalje,, pitam jel moze da legne tu neki sa laptopa ili su ovi za monitore posebna prica ?
::
:: `Fal
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako je samo kond, ja cu to da odradim coveku, iako je Zvezdas... 19.01.2017. 00:19 #629782

status: user
broj poruka: 10984
zabadzaba. Ali, NE MORA da bude (samo) to - susretao sam se sa ISTOPLJENIM uredjajima ove vrste, ki Zdenka sirac, samo u carbon/graphite varijanti itd. itd. Pokusas da ga otvoris a on se, tu, pred tobom pretvori u crni prah... Negro bombona, odzacar grla...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ako je samo kond, ja cu to da odradim coveku, iako je Zvezdas... 19.01.2017. 01:20 #629783

status: user
broj poruka: 18930
Brate, sta su ti radili s tim, nikad to nisam video, to u bas retkim slucajevima izgori toliko, jedino ako nije dobra uticnica ili je u prisustvo neka ekstremna temperatura.
Obzirom da je adapter za LG, procenjujem da se radi o relativno novijem monitoru, ako je 19V (mali pravougaoni sa konektorom kao sto ima DELL), onda najverovatnije se naduo krs kondenzator i na monitoru nema slike, ili se pali/gasi.

Tu sam i ja na raspolaganju za zamenu kondenzatora, ako zvezdas nije iz ZR, nego BG

PS Guest, svakako moze punjac/adapter od laptopa, ako je isti ili priblizan napon u manjim tolerancijama.. Snaga je sigurno jaca i ne smeta.

:: zabadzaba. Ali, NE MORA da bude (samo) to - susretao sam se sa ISTOPLJENIM uredjajima ove vrste, ki Zdenka sirac, samo u carbon/graphite varijanti itd. itd. Pokusas da ga otvoris a on se, tu, pred tobom pretvori u crni prah... Negro bombona, odzacar grla..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Proveri i konektor 19.01.2017. 10:21 #629792

status: user
broj poruka: 1389
Kad debili menjaju i precnike konektora, ne mogu da uvedu standard.
Kao sto ti rekose - napon-isti i struja-ista ili veca

Cesto se otvaraju samo brusilicom, pa posle ne lice ni na sta kad sklopis, tako da bolje uzmi preko oglasa drugi.

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Proveri i konektor 19.01.2017. 13:12 #629796

status: user
broj poruka: 18930
Samo kreten koristi brusilicu u tu svrhu, pre svega jer moze da se povredi. Ima raznih drugih pouzdanih i lakih metoda.


:: Kad debili menjaju i precnike konektora, ne mogu da uvedu standard
:: Kao sto ti rekose - napon-isti i struja-ista ili vec
::
:: Cesto se otvaraju samo brusilicom, pa posle ne lice ni na sta kad sklopis, tako da bolje uzmi preko oglasa drugi
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Proveri i konektor 19.01.2017. 14:15 #629798

status: user
broj poruka: 911

Sta fali da se isece dremelom i to je brusilica, sitan rez i lako se vrati na mesto taman taj deo dopunis lepkom/silikonom za vetrobravska stakla inaca crne boje...

:: Samo kreten koristi brusilicu u tu svrhu, pre svega jer moze da se povredi. Ima raznih drugih pouzdanih i lakih metoda
::
::
:: :: Kad debili menjaju i precnike konektora, ne mogu da uvedu standard
:: :: Kao sto ti rekose - napon-isti i struja-ista ili vec
:: ::
:: :: Cesto se otvaraju samo brusilicom, pa posle ne lice ni na sta kad sklopis, tako da bolje uzmi preko oglasa drugi
:: ::
:: :: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: :: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: :: Frontier DIV
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Proveri i konektor 19.01.2017. 14:42 #629801

status: user
broj poruka: 18930
Dremel je ok, to je ceona brusilica, a ova druga za secenje cevi i nije
Opet, to se radi bas kada ne moze nikako da se otvori adapter, a s tim sam se susreo samo jednom kada sam hteo da otvorim jedan hp adapter, ostali jace ili manje zalepljeni svi se otvaraju bez problema. Ipak, bolje je kada ostane drugi sloj(zljeb) plastike, da se sto bolje izoluje elektronika i zatvori lepo uz malo plastike, ovako kada se isece moras da koristis specijalne lepkove ako hoces da to lici na nesto, a neki verovatno oblepljuju izolir trakom u krug..


::
:: Sta fali da se isece dremelom i to je brusilica, sitan rez i lako se vrati na mesto taman taj deo dopunis lepkom/silikonom za vetrobravska stakla inaca crne boje..
::
:: :: Samo kreten koristi brusilicu u tu svrhu, pre svega jer moze da se povredi. Ima raznih drugih pouzdanih i lakih metoda
:: ::
:: ::
:: :: :: Kad debili menjaju i precnike konektora, ne mogu da uvedu standard
:: :: :: Kao sto ti rekose - napon-isti i struja-ista ili vec
:: :: ::
:: :: :: Cesto se otvaraju samo brusilicom, pa posle ne lice ni na sta kad sklopis, tako da bolje uzmi preko oglasa drugi
:: :: ::
:: :: :: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: :: :: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: :: :: Frontier DIV
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: Proveri i konektor 19.01.2017. 17:03 #629803

status: user
broj poruka: 911

Jesi li probao silikon/lepak za soferke ,elem otpala mi je jedna plasticna lajsna sa vrata na kolima jedino sto ju je zalepilo/zadrzalo na vratima je ovo, elasticno a drzi strava...

:: Dremel je ok, to je ceona brusilica, a ova druga za secenje cevi i nije
:: Opet, to se radi bas kada ne moze nikako da se otvori adapter, a s tim sam se susreo samo jednom kada sam hteo da otvorim jedan hp adapter, ostali jace ili manje zalepljeni svi se otvaraju bez problema. Ipak, bolje je kada ostane drugi sloj(zljeb) plastike, da se sto bolje izoluje elektronika i zatvori lepo uz malo plastike, ovako kada se isece moras da koristis specijalne lepkove ako hoces da to lici na nesto, a neki verovatno oblepljuju izolir trakom u krug.
::
::
:: ::
:: :: Sta fali da se isece dremelom i to je brusilica, sitan rez i lako se vrati na mesto taman taj deo dopunis lepkom/silikonom za vetrobravska stakla inaca crne boje..
:: ::
:: :: :: Samo kreten koristi brusilicu u tu svrhu, pre svega jer moze da se povredi. Ima raznih drugih pouzdanih i lakih metoda
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Kad debili menjaju i precnike konektora, ne mogu da uvedu standard
:: :: :: :: Kao sto ti rekose - napon-isti i struja-ista ili vec
:: :: :: ::
:: :: :: :: Cesto se otvaraju samo brusilicom, pa posle ne lice ni na sta kad sklopis, tako da bolje uzmi preko oglasa drugi
:: :: :: ::
:: :: :: :: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: :: :: :: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: :: :: :: Frontier DIV
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Re: Re: Proveri i konektor 19.01.2017. 17:07 #629804

status: user
broj poruka: 18930
E nisam probao, tako nesto bi mi koristilo, pretpostavljam da svuda ima da se kupi po auto-radnjama, probacu, hvala.

Dobar je isto lepak za nokte ako nekom znaci, dobro lepi metal za staklo
::
:: Jesi li probao silikon/lepak za soferke ,elem otpala mi je jedna plasticna lajsna sa vrata na kolima jedino sto ju je zalepilo/zadrzalo na vratima je ovo, elasticno a drzi strava...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x Varijanta za otvaranje 19.01.2017. 18:05 #629805

status: user
broj poruka: 223
Duz sastava naneses alkohol, pustis nekoliko minuta, i obicnim kuhinjskim nozem ga otvoris - naslonis na zljeb sastava i klepis malo jace. Otvara se kao od sale.
C: /

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Pa na dremel sam i mislio 19.01.2017. 20:48 #629810

status: user
broj poruka: 1389
ali ruznjikavo mi... pogotovu sa slilikonom, a i kidljivo. Moze pristojno da izgleda precizna ruka i zatapanje lemilicom.

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pa na dremel sam i mislio 19.01.2017. 21:04 #629811

status: user
broj poruka: 18930
Zatapanje lemilicom? Nice, sad si ga us*o 100%
Ako hoces jeftino i da lepo izgleda, crna plastika i pistolj, preciznim skalperom skines visak.

:: ali ruznjikavo mi... pogotovu sa slilikonom, a i kidljivo. Moze pristojno da izgleda precizna ruka i zatapanje lemilicom
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs