Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Zanačajan porast fps u igrama
STRANA 1 OD 1
prosilva Zanačajan porast fps u igrama 07.02.2017. 00:51 T64533

status: user
broj poruka: 191
Pre par dana sam potražio neku novu vozačku igru, zaželeo sam se neke dobre simulacije vožnje motora. Od MotoGP2 igre iz 2002 nisam još naišao na neku bolju. Skinuo sam MotoGP15 i Ride2. Prvo sam instalirao MotoGp15 na obe konfiguracije koje imam. Na jednoj i drugoj su Phenom II x4 965 sa 8 Gb Rama, dok je na slabijoj grafika HD 6670 1 Gb, a na jačoj R7 260x 2 Gb. Na konfi sa R7 igra je radila solidno sa 1,5 Gb tekstura na medium i 1920x1080 2xAA i mogla je fino da se igra, a na ovoj sa 6670 sa 0,5 Gb tekstura, na medium 1600x900 bez AA dosta je seckala, pa pošto nije bilo smisla da dalje smanjujem rezoluciju, smatrao sam da je ipak neigriva sa tom grafikom. Podesio sam kontrole u igri, postigao par boljih rezultata, u celini uzev zadovoljan novom zanimacijom rešio da probam Ride 2. Instalirao sam je samo na konfiguraciji sa slabijom grafikom. Pokrenuo igru i iskočio prozor da nedostaju neki runtime fajlovi. Ubrzo sam otkrio u čemu je stvar. Za Ride 2 je potreban microsoft visual c++ 2015 redistributable package, dok MotoGp2015 radi i sa verzijom 2013. Ponovo sam ispodešavao kontrole u igri koja je radila, ali nedovoljno dobro, tako da je ipak i ona neigriva sa HD 6670. Vratih se ja na MotoGP2015, koja mi se više dopala i prvo sam primetio da sada igra izgleda mnogo bolje nego neposredno posle instalacije. I ne samo to, mnogo bolje ide, frejmrejt je mnogo viši i sada može da se igra. To je zasluga ovog visual c++ 2015 paketa. U readme.txt fajlu za igru napominju da je uvek poželjno da se instalira poslednja verzija visual c++ paketa. Instalirao sam ga i na mašini sa jačom grafikom i onda probao da vidim kakva je situacija sa ostalim igricama. Dirt Rally simulacija ima najveći porast fps. Benchmark je sa 37 fps porastao na 47. GTA V je sa 39 u proseku porastao na 44, a Tom Clansy`s Division sa 39,7 na 43,7.
Možda će neko reći da sam ustvari otkrio toplu vodu, ali bilo kako bilo, porast frejmrejta postoji praktično u svakoj igri.

Pozdrav, Prosilva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Jeste, otkrio si toplu vodu - bez raznih visual lib i drugih dodataka... 07.02.2017. 02:14 #630916

status: user
broj poruka: 10985
igre ili nikako ne idu ili idu kilavo. Sad imas oba elementa tako preko potrebna u ove hladne dane:
toplu vodu i usijani hardver (blago onome ko ove zime ima Dekine ``sprave``).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Tekst je veoma koristan 07.02.2017. 08:04 #630925

status: user
broj poruka: 9381
Ovu stvar mnogo ljudi ne zna, a mi koji `znamo` :) retko se setimo da ponudimo kao resenje, uglavnom svi prvo pominjemo reinstaliranje drajvera i ciscenje od gamadi.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 mozes da se slikas sa tih 40 frejma ili 30 frejma kad opadaju u toku voznje 07.02.2017. 11:21 #630934

status: user
broj poruka: 4659
Probaj pa igraj batman arkham knight ili need for speed novi...da vidis kako se vide 30 frejma na Phenom :D Phenom je dobar za igre od pre 3 4 godine, sad sam uzeo ovaj i7 i bukvalno 100% boost u Need for Speed i u Arkham Knight :D
A GPU mi je i dalje poprilcno jak i dobro gura sve igre, ogranicava ga jedino memorija jbg, da imam na njemu 3 4 gb VRAM ne bih je ni menjao jos neku godinu!



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Zanačajan porast fps u igrama 07.02.2017. 16:50 #630952

status: user
broj poruka: 191
Interesantno je da je u Tom Clansy`s The Division benchmarku zauzeće procesora sa 67% opalo nа 57%, dok je frejmrejt porastao sa 39,7 na 43,7.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs