Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Xbox Scorpio finalna specifikacija, udar na PC gaming?
STRANA 1 OD 1
obradmi Xbox Scorpio finalna specifikacija, udar na PC gaming? 15.04.2017. 23:42 T64777

status: user
broj poruka: 7695
Sadrzavace custom x86 8 jezgarni CPU od AMD-a klokovan na 2.3 Ghz koji MS zove Scorpio Engine.GPU jedinica takodje AMD-Radeon bice sa prilagodjenih 40 compute units na 1172 Mhz ,memorija 12 GB GDDR5,4 k UHD Blu ray.Dosta je veci memorijski opseg u odnosu na Xbox One,a u odnosu na PS4 pro i do 50 %.

Medjutim nije sve u tim brojevima ,Microsoft direkno ugradjuje Direct3D 12 u GPU komandni procesor,element koji procesira instrukcije iz CPU-a i salje ih na GPU ,sto ce smanjiti CPU renderovanje za 50%.Ovo za igrice znaci tako kazu u Microsoftu da ce se bilo koji 900 p stariji naslov lako pokretati na rezoluciji 4 K.Vrlo ambiciozno od Microsofta.Takodje obecavaju da ce svaki XBOX one naslov raditi na 4 K rezoluciji.
Kompanija je pokazala demo Forza Motorsport engine u 4K native rezoluciji sa 60 fps uz zauzece GPU od 60-70 %.Takodje kod pokretanja igrice ,klijent ce imati mogucnost
da bira izmedju quality i perfomance moda.
Da li sa ovime prestaje brojanje FPS kod CPU i GPU posto ce sve igrice raditi na 4 K rezoluciji.

http://www.polygon.com/2017/4/6/15204864/xbox-scorpio-hardware-specs-cpu-gpu-4k
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Udar, malo sutra - jos jedna majkro$oftova 16.04.2017. 06:35 #634418

status: user
broj poruka: 10985
ujdurma (treba li dodati: neuspela?) - PC je bio, ostao i ostaje ZAKOOOOON za gaming... A nash GAZDA, Dzon Karmak, brishe DUPE izjavama Zlog Bilija...
Sve, ali S V E sto izjave gowna iz m$-s je PREVARA, obmana (americki pokret obmane, da parafraziram V. Sheshelja)... Taj gownar, bili, nije u stanju da zine a da ne slaze, kreten neopevani i lopuza notorna...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 16.04.2017. 10:12 #634422

status: user
broj poruka: 1586
Sa MS-om se vise ne druzim, presao sam na Linux. A sa igrama davno raskrstio.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Xbox Scorpio finalna specifikacija, udar na PC gaming? 16.04.2017. 11:54 #634429

status: user
broj poruka: 3730
MS moze da turi u konzolu i Titan Z i da prodaje za 300 dolara DZABE jer nema naslove niti ce ikad imati.
Daleko su oni od Sonia a da nepricam za Nintendo...
Sto se PC tice odavno je ugaseno trziste igara osim nekih indi gluposti PC nema vise ikonu poput World of Warcraft i CS GO ...
Rade se Remasteri kao ludi a novina nigde...



:: Sadrzavace custom x86 8 jezgarni CPU od AMD-a klokovan na 2.3 Ghz koji MS zove Scorpio Engine.GPU jedinica takodje AMD-Radeon bice sa prilagodjenih 40 compute units na 1172 Mhz ,memorija 12 GB GDDR5,4 k UHD Blu ray.Dosta je veci memorijski opseg u odnosu na Xbox One,a u odnosu na PS4 pro i do 50 %
::
:: Medjutim nije sve u tim brojevima ,Microsoft direkno ugradjuje Direct3D 12 u GPU komandni procesor,element koji procesira instrukcije iz CPU-a i salje ih na GPU ,sto ce smanjiti CPU renderovanje za 50%.Ovo za igrice znaci tako kazu u Microsoftu da ce se bilo koji 900 p stariji naslov lako pokretati na rezoluciji 4 K.Vrlo ambiciozno od Microsofta.Takodje obecavaju da ce svaki XBOX one naslov raditi na 4 K rezoluciji
:: Kompanija je pokazala demo Forza Motorsport engine u 4K native rezoluciji sa 60 fps uz zauzece GPU od 60-70 %.Takodje kod pokretanja igrice ,klijent ce imati mogucnost
:: da bira izmedju quality i perfomance moda
:: Da li sa ovime prestaje brojanje FPS kod CPU i GPU posto ce sve igrice raditi na 4 K rezoluciji
::
:: http://www.polygon.com/2017/4/6/15204864/xbox-scorpio-hardware-specs-cpu-gpu-4
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 16.04.2017. 11:56 #634430

status: user
broj poruka: 7761
Mora da si se usrecio sa tim Linux-om...
Ja se i dalje divim ljudima koji se zamajavaju tim OS-om...
3000 razlicitih distribucija a svega 2% (nivo statisticke greske) trzisne zastupljenosti...

Ono pokrece tay linux racunar ALI budimo iskreni i recimo sta se to ozbiljno mzoe na njemu raditi?
Od onoga sta ja radim nema nista... mozda AutoCAD ali koj zna koja verzija...
I takvih primera koliko ti dusa iste...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Sa MS-om se vise ne druzim, presao sam na Linux. A sa igrama davno raskrstio.
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @MAbner: to, brate! Ali mi ovde, u Srbiguziji deremo narodnu kuhinju 16.04.2017. 12:55 #634434

status: user
broj poruka: 10985
i ceracemo se jos sa gomnarima, do vindov$a 110 ako treba (a treba, k`o `leba)... NI YEBENOG centa, smradovima superhikovima... Kada bude crkao, smrad leptirasto-razmahani i cerka mu preuzme firmu, ceracemo se i sa njome, kurwarevom kurwicom...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 16.04.2017. 13:31 #634436

status: user
broj poruka: 18940
Linux nije za komercijalnu upotrebu, nije realno da ga poredis sa almighty Windows platformom. Uostalom, na Linuxu je sve DZABE, ti ga dobijes KLOT i razvijas tacno onako kako hoces da napravis, ako imas sposobnost za to, a za Windows se svaka stavka debelo placa. Linux je besplatan i zato ga firme najvise vole, kompanije, ustanove, NASA, sta god hoces, a o trzisnoj zastupljenosti, ne znam gde si iskopao tih 2%, kad je opste poznato da zauzima daleko veci procenat u svetu, sve je pod Linuxom. Ajde razmisli malo, zasto bi postojalo 3000 distribucija i svaki tutorijal za svaku mogucu stavku ako to nema smisao i ako se ne koristi toliko?

Ima naravno svoja ogranicenja, jer takve su potrebe, ne moze ni sve dzabe, ali misliti da nema potencijal da pregazi windows je zabluda, vec samo zato sto je naravno to u interesu Microsoft-a, a nije u interesu Linux developera, tj. distributera. To sto je nekom komplikovano da ga koristi i sto ga ne razume, neka se drzi Windows-a, sa priznanjem da mu je komplikovan Linux, a ne da je sranje.
Primer je Apple koji je baziran na Linuxu, Playstation koji je baziran na FreeBSD-u, Android... itd. Znaci, sve moze da se prilagodi, u pitanju je samo interes i finansijsko ulaganje.

Ne bih se ja preterano hvalio onim sto nam je dostupno, vec bih cutao dok to moze tako, srecni smo sto barem to ne placamo. Inace bi svi cupali kosu sa glave i bili vrsni poznavaoci.

PS Hristos Vaskrse.

:: Mora da si se usrecio sa tim Linux-om..
:: Ja se i dalje divim ljudima koji se zamajavaju tim OS-om..
:: 3000 razlicitih distribucija a svega 2% (nivo statisticke greske) trzisne zastupljenosti..
::
:: Ono pokrece tay linux racunar ALI budimo iskreni i recimo sta se to ozbiljno mzoe na njemu raditi
:: Od onoga sta ja radim nema nista... mozda AutoCAD ali koj zna koja verzija..
:: I takvih primera koliko ti dusa iste..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Sa MS-om se vise ne druzim, presao sam na Linux. A sa igrama davno raskrstio.
:: ::
:: :: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Me ne brini bata-Igore, nas i Kineza onoliko milijardi 16.04.2017. 13:46 #634437

status: user
broj poruka: 10985
nista nam ne mogu, jaci smo i mracniiji od Saurona! Evo i MaoTseTungov ambasador ljubi (iz zablje perspektive) naseg novog preshjednika i mostove nam gradi i Beograd nam na sojenice vaspostavlja... Cekamo vin111, SP3, COD122 i BF55.... Ono, jes` da su otvorili ``kancelariju`` za Serbiguziju, zaposlili neki shljam (koji je do juce vindov$
pazario na pijacnim tezgama, kao i sirotinja-raja) ali, pobacacemo domace izdajnike ja l` u Dunavo ja l` u HoAng Ho...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: ... 17.04.2017. 10:23 #634465

status: user
broj poruka: 7761
Uh bre gde NASA navede kao primer pa oni sami pisu SW tako da im za platformu odgovara bilo sta...

Ko jos pravi pare na telefonima da hebe oca ocinjeg... pa da to uzimamo kao ozbiljno...

A iOS je bas gratis varijanta linux-a... a i sa njim ima dodirne tacke ko Sarganska osmica...

Manite se tih trica i qrcina...

Distribucija ima 3000 zato sto svako ko ubacvi nesto svoje misli da je to najbolje i tako...
Prava mala dzungla svega i svacega u svega 2% trzisne zastupljenosti...

Pri cemu niko tako afirmativno ne pise o w10m koji je pao na taj nivo ALI zato kad se spomene famozni LINUX koji postoji 20+ godina i nije se makao sa tih 2% (cak je nakon pocetnog uzbudjenja IT zajednice i pao na taj procenat) niti ce se u skorijoj buducnosti pomeriti sa tog procenta EEEE o njemu se pise kao da je glasonosa samog Boga...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Linux nije za komercijalnu upotrebu, nije realno da ga poredis sa almighty Windows platformom. Uostalom, na Linuxu je sve DZABE, ti ga dobijes KLOT i razvijas tacno onako kako hoces da napravis, ako imas sposobnost za to, a za Windows se svaka stavka debelo placa. Linux je besplatan i zato ga firme najvise vole, kompanije, ustanove, NASA, sta god hoces, a o trzisnoj zastupljenosti, ne znam gde si iskopao tih 2%, kad je opste poznato da zauzima daleko veci procenat u svetu, sve je pod Linuxom. Ajde razmisli malo, zasto bi postojalo 3000 distribucija i svaki tutorijal za svaku mogucu stavku ako to nema smisao i ako se ne koristi toliko?
::
:: Ima naravno svoja ogranicenja, jer takve su potrebe, ne moze ni sve dzabe, ali misliti da nema potencijal da pregazi windows je zabluda, vec samo zato sto je naravno to u interesu Microsoft-a, a nije u interesu Linux developera, tj. distributera. To sto je nekom komplikovano da ga koristi i sto ga ne razume, neka se drzi Windows-a, sa priznanjem da mu je komplikovan Linux, a ne da je sranje
:: Primer je Apple koji je baziran na Linuxu, Playstation koji je baziran na FreeBSD-u, Android... itd. Znaci, sve moze da se prilagodi, u pitanju je samo interes i finansijsko ulaganje
::
:: Ne bih se ja preterano hvalio onim sto nam je dostupno, vec bih cutao dok to moze tako, srecni smo sto barem to ne placamo. Inace bi svi cupali kosu sa glave i bili vrsni poznavaoci
::
:: PS Hristos Vaskrse
::
:: :: Mora da si se usrecio sa tim Linux-om..
:: :: Ja se i dalje divim ljudima koji se zamajavaju tim OS-om..
:: :: 3000 razlicitih distribucija a svega 2% (nivo statisticke greske) trzisne zastupljenosti..
:: ::
:: :: Ono pokrece tay linux racunar ALI budimo iskreni i recimo sta se to ozbiljno mzoe na njemu raditi
:: :: Od onoga sta ja radim nema nista... mozda AutoCAD ali koj zna koja verzija..
:: :: I takvih primera koliko ti dusa iste..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: :: :: Sa MS-om se vise ne druzim, presao sam na Linux. A sa igrama davno raskrstio.
:: :: ::
:: :: :: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 17.04.2017. 11:46 #634466

status: user
broj poruka: 18940
Pisu sami programe, naravno, ne nego ce da ih kupuju od MS-a.. Kao sto si napisao, pisu SW, ne pisu platformu, tj. OS, ne znam sad, mozda koriste neki linux, vrlo lako moze da se desi, to se tesko saznaje, ali po svemu sudeci, platforma nije Windows :).

Ovu drugu recenicu ne razumem, a iOS je baziran na Unixu, pa su ga oni razvili za svoje potrebe, sto samo pokazuje moc te platforme, a to sto naplacuju, i treba, potrudili su se :).

Ta dzungla od 3000 distribucija postoji zbog potrebe ljudi, i prave se i modifikuju od strane programera, a ne nekih nebitnih ljudi koji znaju da obrade ikonicu ili sliku u Paintu, pa importuju kao neku temu, ali one ozbiljne distribucije, e to je ono interesantno, Debian, RedHat, CentOS, SUSE, Ubuntu, Slackware, ima ih jos nekoliko i to su prave platforme, a ne derivati.

Ocigledno da nisi shvatio sta sam hteo da napisem, posto se opet hvatas za tih 2%, a ja ti opet kazem, da je stvarno tako, ta platforma bi zamrla, a verujem da nisi podrobnije prostudirao OS i njegove mogucnosti, vec samo stavio klot Ubuntu ili SUSE, ocekivajuci sve na gotovo, jbg ne moze.
Za ljude koji rade samo AutoCAD, beskoristan je, ne moze da radi i kraj. Za ono sto radi, to RADI.

:: Uh bre gde NASA navede kao primer pa oni sami pisu SW tako da im za platformu odgovara bilo sta..
::
:: Ko jos pravi pare na telefonima da hebe oca ocinjeg... pa da to uzimamo kao ozbiljno..
::
:: A iOS je bas gratis varijanta linux-a... a i sa njim ima dodirne tacke ko Sarganska osmica..
::
:: Manite se tih trica i qrcina..
::
:: Distribucija ima 3000 zato sto svako ko ubacvi nesto svoje misli da je to najbolje i tako..
:: Prava mala dzungla svega i svacega u svega 2% trzisne zastupljenosti..
::
:: Pri cemu niko tako afirmativno ne pise o w10m koji je pao na taj nivo ALI zato kad se spomene famozni LINUX koji postoji 20+ godina i nije se makao sa tih 2% (cak je nakon pocetnog uzbudjenja IT zajednice i pao na taj procenat) niti ce se u skorijoj buducnosti pomeriti sa tog procenta EEEE o njemu se pise kao da je glasonosa samog Boga..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Microsoft obecava jos dosta toga sa Xbox Scorpio 17.04.2017. 11:47 #634467

status: user
broj poruka: 7695
Brze pokretanje igrica uz pomoc :
-31 % veceg CPU kloka
-brzeg hard disk-a
-novi system cache
Sve igrice pravljene za Xbox Scorpio ce biti DX 12.Takodje kao jednu od prednosti MS navodi da ce driver(vozac)imati vrlo malu ulogu ,odnosno bice znatno smanjen zbog ugradjivanja DX 12 u komandni procesor GPU-a.
Takodje tu je puno anizotropsko filtriranje na default ,za sve igrice, sto je bez presedana na konzolama.
Procena je da ce konzola kostati oko 500 $ .

http://wccftech.com/microsoft-scorpio-unique-d3d12-benefits/?utm_source=wccftech&utm_medium=related

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 17.04.2017. 12:34 #634468

status: user
broj poruka: 1586
Necu da pricam dalje o linuxu, da ne kvarimo obradu temu ali pisem na tu temu kada ugrabim vremena .)

Konzole su po meni uvek bile odlican primer kako se moze jako dobro optimizovati grafika i igre, cesto na slabijem hardveru nego sto zivi u PC-ju.


Ljudi jos uvek ne kapiraju da onaj koji diktira trziste, taj u isto vreme kreira i uslove
U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sve je to fna prica 17.04.2017. 12:46 #634469

status: user
broj poruka: 6875
Ali MS ekskluzive su, u poredjenju sa onima iz Sony kuhinje, tanke, najblaze receno i ima ih jako malo. Ne prodaju konzolu tehnicke specifikacije, vec ono sto ta konzola tera. Nintendo je najbolji primer.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Sve je to fna prica 17.04.2017. 12:59 #634470

status: user
broj poruka: 3730
Upravo ,ma Titan da ture i 32 GB rama dzabe


:: Ali MS ekskluzive su, u poredjenju sa onima iz Sony kuhinje, tanke, najblaze receno i ima ih jako malo. Ne prodaju konzolu tehnicke specifikacije, vec ono sto ta konzola tera. Nintendo je najbolji primer
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Sve je to fna prica 17.04.2017. 20:06 #634474

status: user
broj poruka: 7695
Mislim da nije stvar u hardveru nego u drugacijem pristupu igricama.Uostalom videcemo uskoro koliko je sve to dobro.


:: Upravo ,ma Titan da ture i 32 GB rama dzabe
::
::
:: :: Ali MS ekskluzive su, u poredjenju sa onima iz Sony kuhinje, tanke, najblaze receno i ima ih jako malo. Ne prodaju konzolu tehnicke specifikacije, vec ono sto ta konzola tera. Nintendo je najbolji primer
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Dete Partizana
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: Re: Sve je to fna prica 17.04.2017. 21:39 #634484

status: user
broj poruka: 3730
Pristup? Pa Nintendo Switch ima 10X slabiji hardver pa se prodaje ko lud a o igrama da ne pricam...



:: Mislim da nije stvar u hardveru nego u drugacijem pristupu igricama.Uostalom videcemo uskoro koliko je sve to dobro
::
::
:: :: Upravo ,ma Titan da ture i 32 GB rama dzabe
:: ::
:: ::
:: :: :: Ali MS ekskluzive su, u poredjenju sa onima iz Sony kuhinje, tanke, najblaze receno i ima ih jako malo. Ne prodaju konzolu tehnicke specifikacije, vec ono sto ta konzola tera. Nintendo je najbolji primer
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Dete Partizana
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 18.04.2017. 12:44 #634505

status: user
broj poruka: 1958
nikad xbox nece moci da pridje soniju jer od pocetka najbolje igre su uvek izlazile za sony to je za mene brend koji ima jaku istoriju, kao i sada sony ima `dusu`

T.S.A.R. Nuclear fire power

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=jn0EviOBWp0



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs