Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Glavobolja od Asusa RX460 2GB DUAL OC
STRANA 1 OD 1
3277 Glavobolja od Asusa RX460 2GB DUAL OC 13.05.2017. 17:29 T64864

status: user
broj poruka: 90
Naime, u Windowsu 7, sa ma kojim drajverima - isprobao sam sve zive od najnovijih do najstarijih pored oficijalnog sa Asusovog sajta karta nakon sto se monitor ugasi (ne ide u sleep nego samo ugasi monitor posle 15 min) vise ne baca tj. ne vraca sliku. Tastatura zabode i nema dalje, ne moze ni ctrl+alt+del, nista - ili reset ili gasenje pozadi na napajanju.

Konfiguracija je:

i3 540@ 3.20GHz
Gigabyte P55 DS3L
12 GB DDR3 Kingston

Jedino gde je stabilna stabilna je na Windowsu 10 i donekle na 8.1, 10tku sam pustio da sama ``nadje`` drajver (Crimson 16.60/Drajver 16.40) i vodeci se tom logikom na Guru3D sam isti taj drajver za kartu instalirao na 7mici i 8.1. Svi sistemi su svaki na svom medijumu, osim sto je 10tka na SSDu i jedino mi preostaje da koristim nju jer ako ostavim komp na 7mici bojim se da ce od tog silnog akanja nesto da crkne (nedaj Boze neki HDD) ili otkud znam vise.

Sad cu probati na 7mici da stavim samo drajver 16.40 bez Crimsona 16.9.2 pa da vidim hoce li i dalje da ubija u pojam a inace mi je receno da ta grafika i skoro sve novije imaju problem sa 1156 socketom... A meni se bas u ovom trenutku ne menja platforma zbog jedne graficke koju mogu da u krajnjoj liniji utopim za 80-90€ jer je ganc nova, ali mi je zao da nekome poklanjam nesto novo i pod garancijom a opet kao sto sam napisao ne bih na novu platformu zbog nje.

Sta mi je ciniti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC To nije softverski problem 13.05.2017. 17:48 #635343

status: user
broj poruka: 9388
Ta karta mora da radi podjednako na Win X i Win 7.
Ako ti je pod garancijom, nosi je na reklamaciju.

Sta se desava ako joj pustis Furmark test?
Probaj sa drugim napajanjem.
12GB RAM... probaj samo sa jednim memorijskim modulom (prvo 4 pa onda 8 GB)
Istestiraj HDD na kom ti je Win 7 sa HD Sentinelom, vidi kakva su ocitavnja.

Inace, najpametnije sto bi morao da uradis, jeste da zadrzis Win X. Koj` ce ti raspala 7ica? Bez obzira na graficku.



macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn hw 14.05.2017. 15:27 #635381

status: user
broj poruka: 312
Kao sto rece vmarc, to je hw problem, pravac reklamacija. Imam rx 460 duduse sapphire, i sve radi kao podmazano sto se tice drajvera.

I6500@3.7 / Z170 / RX 460 / 16GB SAVAGE DDR4@2400 / SAMSUNG 850 EVO / 2X DELL P2414H / G602 / K360 MS Industrial Black Widow

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 ... 14.05.2017. 21:24 #635405

status: user
broj poruka: 90
Nije nikakav problem ali vec mi je receno od dvojice servisera da na 1156 socketu mnoge karte i memorije ne rade kako treba, pogotovo ove novije. Nista necu dobiti time sto ce je neko testirati na Sandy Bridge ili novijoj platformi gde mu nece praviti probleme. U sustini ni meni ne pravi probleme osim na raspaloj 7mici i 8.1 i to samo kada se ugasi monitor nakon 15 minuta, na 10tki moze da bude ugasen dva dana i nakon mrdanja misa ili pritiska tastera na tastaturi ce se probuditi. Probao sam sijaset drajvera za 7 i 8.1 i nema - nije to to.
Uglavnom, ponavljam, nije problem da je spakujem i odnesem tamo gde je kupljena ali mislim da samo gubim vreme.
U Furmarku baca 28 fps average na 1920x1080 sto je sasvim zadovoljavajuce i ne prelazi 63 stepena ma koji da je drajver instaliran, u igrama je ok (LoL, Shadow Warrior, itd.), prosto sa jedne strane ne mogu da od platforme sa kraja 2009te pravim platformu iz neke 2014te a drugo - iskreno me mrzi da ostajem bez grafike zakonskih ko zna koliko dana da bi mi se refundirao novac ili da bi bila zamenjena iako sumnjam da ih vise imaju na stanju.
Bilo kako bilo, nazvacu ih sutra pa cu da vidim sta i kako a teza da mora da podjednako radi i na 7 i na 8.1 i n 10tki pada u vodu. Na Windowsu 10 imamo DirectX 12 i podrsku za Vulkan a na prethodnima ne, verovatno i to nekim delom igra ulogu u celoj prici. I sa druge strane, Windows 10 povuce drajver iz baze kada se preko DDU obrise drajver dok 7 i 8.1 instaliraju SVGA i to je to, prosto karta nije podrzana na njima.

Od prilike kao kada bi neko hteo kontra stvar, da na Kaby Lake stavi 8.1 i 7micu - tu bi bilo pregrst nekompatabilnosti a u servisu bi ga gledali bledo.

Videcu sta cu, igrao sam se malo sa nekim volstazama u BIOS-u, cini mi se da je sada sve dosta stabilnije i brze pa cemo videti, a vas dvojicu bih zamolio za nesto drugo osim Furmarka za testiranje jer karta ne pokazuje nikakve artifakte ili gluposti da bi se nosila na reklamaciju zbog istih.

Btw, offtopic, koliko bih mogao da iscupam za taj i3 540, plocu i ram i predjem na Skylake varijantu u neko dogledno vreme, da budem zadovoljan i ja kao prodavac i da ne uvredim potencijalnog kupca?

P.S. Od Sapphire-a su mi rekli da bezim zato je i uzet ovaj Asus.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: ... 15.05.2017. 02:07 #635409

status: user
broj poruka: 1661
Ko ti je rekao da bezis od sapphire :)

Evo ja imam jedan model sapphire vec 7. godina...radi skoro dan-noc.


:: Nije nikakav problem ali vec mi je receno od dvojice servisera da na 1156 socketu mnoge karte i memorije ne rade kako treba, pogotovo ove novije. Nista necu dobiti time sto ce je neko testirati na Sandy Bridge ili novijoj platformi gde mu nece praviti probleme. U sustini ni meni ne pravi probleme osim na raspaloj 7mici i 8.1 i to samo kada se ugasi monitor nakon 15 minuta, na 10tki moze da bude ugasen dva dana i nakon mrdanja misa ili pritiska tastera na tastaturi ce se probuditi. Probao sam sijaset drajvera za 7 i 8.1 i nema - nije to to
:: Uglavnom, ponavljam, nije problem da je spakujem i odnesem tamo gde je kupljena ali mislim da samo gubim vreme
:: U Furmarku baca 28 fps average na 1920x1080 sto je sasvim zadovoljavajuce i ne prelazi 63 stepena ma koji da je drajver instaliran, u igrama je ok (LoL, Shadow Warrior, itd.), prosto sa jedne strane ne mogu da od platforme sa kraja 2009te pravim platformu iz neke 2014te a drugo - iskreno me mrzi da ostajem bez grafike zakonskih ko zna koliko dana da bi mi se refundirao novac ili da bi bila zamenjena iako sumnjam da ih vise imaju na stanju
:: Bilo kako bilo, nazvacu ih sutra pa cu da vidim sta i kako a teza da mora da podjednako radi i na 7 i na 8.1 i n 10tki pada u vodu. Na Windowsu 10 imamo DirectX 12 i podrsku za Vulkan a na prethodnima ne, verovatno i to nekim delom igra ulogu u celoj prici. I sa druge strane, Windows 10 povuce drajver iz baze kada se preko DDU obrise drajver dok 7 i 8.1 instaliraju SVGA i to je to, prosto karta nije podrzana na njima
::
:: Od prilike kao kada bi neko hteo kontra stvar, da na Kaby Lake stavi 8.1 i 7micu - tu bi bilo pregrst nekompatabilnosti a u servisu bi ga gledali bledo
::
:: Videcu sta cu, igrao sam se malo sa nekim volstazama u BIOS-u, cini mi se da je sada sve dosta stabilnije i brze pa cemo videti, a vas dvojicu bih zamolio za nesto drugo osim Furmarka za testiranje jer karta ne pokazuje nikakve artifakte ili gluposti da bi se nosila na reklamaciju zbog istih
::
:: Btw, offtopic, koliko bih mogao da iscupam za taj i3 540, plocu i ram i predjem na Skylake varijantu u neko dogledno vreme, da budem zadovoljan i ja kao prodavac i da ne uvredim potencijalnog kupca
::
:: P.S. Od Sapphire-a su mi rekli da bezim zato je i uzet ovaj Asus.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs