Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
BENQ FP222Wa Problem
STRANA 1 OD 1
MilosNBG BENQ FP222Wa Problem 06.08.2017. 17:17 T65134

status: user
broj poruka: 1586
Pozdrav drustvo.

Imam zanimljiv problem sa doticnim monitorom, BENQ FP222Wa. sasusili su se bil ikondenzatori, zamenjeni su svi ali se desava jedan zanimljiv problem. Nece da pokaze bios kako treba, priakze ili hijeroglife ili isara sliku kao da je crkla grafika, te ne moze u biosu nista da se vidi. U win radi perfektno. Lepo startuje, sve opcije na njemu rade, lepo se gasi, sem tog problema kada se udje u bios, sve ostalo radi perfektno, naravno, nakon zamene kondenzatora.

te ako ima ko ideju zasto se tako ponasa, bio bih zahvalan da podeli iskustvo ovde, pokusao sam i reset monitora, o sta sve ne, zamenio cak i elektrolite a ploci gde je VGA kontrolna ploca, ali je problem i dalje tu.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.08.2017. 19:31 #637919

status: user
broj poruka: 9460
Bas cudan problem. Pretpostavljam da si probao na drugom monitoru kako bi otpisao da sam BIOS nesto ebe.

Probaj u win-u tu najnizu rezoluciju kako se ponasa, 640x480 ili koja je vec rez BIOS-a, mozda i manja...Pa ako i tamo drka, onda nesto oko same digitalije u monitoru.

Nego, kako se monitor ponasao pre zamene kond? Da li je bio isti problem sa BIOS-om?

Moze li neka slika kako to izgleda u BIOS-u?


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 07.08.2017. 09:30 #637921

status: user
broj poruka: 1586
Da budem iskren, nisam probavao da spustim rezoluciju. isto se ponasa na bilo kom kopu da ga nakacim. Htedoh da slikam no zaboravi osam sifru naloga :D Sve u svemu, prosto razmrlja sliku u BIOS-u i to je to.

Bas cu probati ovo za obaranje rezolucije pa cemo videti. Pre zamene kondenxzatora je samo teze startovao. Nisam tada ualzio u bios, nisam primetio, mozda je i tada vec bio poceo da brljavi.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs