Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Procenite koliko vredi ...
Hocu da kupim racunar a Vas predlog ocekujem
STRANA 1 OD 1
Gonzales Hocu da kupim racunar a Vas predlog ocekujem 01.12.2017. 20:03 T65455

status: user
broj poruka: 53

Brzi Gonzales krece u akciju
Molim Vas za predlog konfiguracije koja bi za mene bila moderni odnos
cena i performansi racunara.Desktop PC mi treba za tehnicko crtanje u programima AutoCAD,Mechanical Desktop i dr.jer sam
inzenjer,za graficki dizajn,renderovanje,za internet surfovanje,Skype,Facebook
i za svakodnevnu upotrebu.Ne treba mi PC za video igrice.
Posebne potrebe:
-podrska za dva PS/2 izlaza jer bih hteo da iskoristim stari opticki mis i tastaturu sa starog racunara.
-obavezan WiFi sa antenom na maticnoj ploci da podrzava standard 802.11n.Ovo je zato sto mi je komsija dao
sifru za internet a ja ga koristim preko njegovog WiFi rutera na standardu 802.11n.Ja se bas ne razumem u to,pa ako neka maticna
ploca podrzava neki standard tipa 802.11b/g/ac a moze da mi obezbedi da i dalje vucem internet
preko WiFi-a od komsije(njegov ruter je Linksys i radi na 2.4GHz)neka predlozi.
-najmanje 4 procesorska fizicka jezgra bez HyperTreading tehnologije frekvencije procesora minimum 3.6 GHz
-podrska za SSD disk kapaciteta od 128 do 256 GB.Na njemu nameravam da instaliram Windows sistem i programe i LinuxOS
-podrska za DDR4 RAM od 16 GB(sada) do dogradnje na 64 GB RAM-a ( u buducnosti da nadogradim PC)
-podrska za combo DVD/CDRW jer hocu da ga skinem sa starog kompa a ako nemoze onda podrska za DVD rezac
-podrska za USB 2.0 i 3.0 portove
-PCI Expressx16 i dva CrossFire ili SLI slota
-podrska za SATA III standard HDD kapaciteta bar 500 GB jer hocu da ka koristim kao disk za cuvanje podataka,da na njemu nista ne instaliram.
-graficka karta sa vodenim hladjenjem koja podrzava FullHD i jace rezolucije.Potreban VGA i HDMI prikljucak.
-vodeno hladjenje racunara.Ovo zato da mi racunar radi bar 5 godina ispravno.Ja se ne bavim overclockovanjem,cuvam racunar jer ga koristim dok potpuno
ne zastari.Svi potrebni kablovi za rad racunara obavezni u predlogu.
-odgovarajuce kuciste sa dovoljno jakim napajanjem
U obzir dolaze Intelovi Coffee Lake procesori i odgovarajuci AMD Ryzen
Pitanja glase:
- Da li mogu da iskoristim televizor dijagonale 40 incha marke Grundig 40VLE 4520WM kao PC monitor da ne kupujem nov monitor,a TV ima PC VGA analogni izlaz i 3 HDMI izlaza
Osvezavanje pomenutog FULLHD LED LCD TV je 100Hz.
-pare za komp stedim i imacu ih za godinu dana, a budzet mi je 700 evra sa PDV-om za racunar bez monitora.
S postovanjem , Gonzales
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonzales Re:Moja predhodna tema 02.12.2017. 22:25 #641524

status: user
broj poruka: 53

Brzi Gonzales krece u akciju
Molim Vas za odgovor na postavljenu temu.Ja znam da npr. Coffee Lake i3 8100 procesor i maticna za njega ili odgovarajuci po performansama AMD Ryzen kosta dosta ali Intel je za sledecu godinu najavio Canon Lake 9th-u generaciju procesora da bi se obracunao sa AMD Ryzen cudom.To ce dovesti do znacajnog pada cena AMD procesora, a i Coffee Lake i3 8100 8th-generacija Intela ce da bude jeftinija.Ako se ne varam,sve sto sam naveo da mi treba u predhodnom postu kosta manje vise trenutno 1000 evra novo,ali ja stedim pare pa ce za godinu dana to da kosta manje,oko 700 evra ako ne novo onda bar polovno u garanciji.Racunam da medju Vama na forumu ima parajlija koji svake godine kupuju nove i prodaju stare racunare jer su profesionalni gamer-i,a takvi mi trebaju da nabavim racunar za moje poslove.Monitor za moj PC cu nabaviti nov na cekove,ako vec nemogu da iskoristim TV kao monitor,mada na njemu preko HDMI kabla imam povezan SonyPS3 konzolu za povremenu zabavu u Battlefield-u.
Molim iskusne clanove foruma PC berze da mi daju predlog Intelove ili AMD konfiguracije prema zahtevima koje sam postavio u predhodnom postu,pa cemo kad skupim pare da pazarimo racunar.

Unapred zahvalan, Gonzales
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonzales Odgovorite molim Vas! 06.12.2017. 19:14 #641616

status: user
broj poruka: 53

Brzi Gonzales krece u akciju

Postovani napredni clanovi foruma,
vec treci put molim za pomoc oko predloga za sastav konfiguracije.
Evo sta imam a to je potpuno zastarela masina:

AMD Sempron BOX 2600+ socket A procesor
2x256MB DDR400 RAM-a
ploca MSI nforce 2 MS6570 sa integrisanom Radeon 9550 grafickom,integrisanom zvucnom i mreznom karticom LAN 10/100 Mbit/s
graficka Sapphire Radeon 9550 128 MB,nije integrisana
Maxtor 80GB ATA HDD
kuciste sa napajanjem od 300W neko kinesko
Intel 536EP fax modem,FDD,optika Combo Sony DVD/CDRW CRX320E
opticki mis i tastatura,oba sa PS/2 povezivanjem na masinu.
Imam jos CRT monitor LG T710B ravan ekran,monolaserski HP1010 stampac i skener Mustek BearPAW 1200 CU+.Sve ovo je placeno 2004.godine 800 EUR.
Racunar nisam prodao jer mi je to poklon od oca za rodjendan.
Meni je vrsio posao za skolu u AutoCAD 2004,slao sam faksove modemom i kacio se na internet sve dok nije ADSL zamenio 042 SMIN mrezu.

Sada posto sam resio da kupim nov racunar,pare stedim za najnoviju konfiguraciju.Hteo bih da iskoristim bar stampac koji radi pod 32 bit Win7 sistemom na netbook-u Acer AOD255 sa kojeg Vam i pisem.Komsa mi dao sifru za ADSL pa ga koristim pomocu WiFi na netbooku.
Kazite mi sta treba da kupim da bi od komse vukao ADSL preko WiFi-a na Desktop PC-u ciju konfiguraciju predlozite.
Hocu da racunar ima vodeno hladjenje,da ima 16GB DDR4 RAM-a,cetvorojezgarni procesor AMD Ryzen ili i3 Core 8100
Za procesor nebih dao vise od 200 EUR-a,za socket AM4 maticnu od 120 do 150EUR,za graficku novu 120 EUR-a a ostalo(SSD,HDD,monitor i dr.) Vi dodajte.Racunar mi treba za posao -konstruisanje u proizvodnom masinstvu koji sam opisao u prvom postu i za svaki dan.

Ako i sada cutite,niste kolegijalni ili Vam je maca pojela jezik,ovaj prste.U tom slucaju idem dogodine kod PC servisera da mi uzme meru i osisa po tarifi,bar cu dobiti sta mi treba!
Vas Gonzales
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.12.2017. 19:17 #641618

status: user
broj poruka: 9460
Postavi pitanje, ovde:
https://www.pcberza.rs/forum/forum.php?forid=5&katid=3

Ta tema gde si postavio pitanje ne izlazi na naslovnoj strani, pa stoga mali broj ljudi pogleda.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs