Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Podaci koji je HDD menanički najizdržljiviji
STRANA 1 OD 1
operator Podaci koji je HDD menanički najizdržljiviji 30.05.2018. 18:57 T65922

status: user
broj poruka: 4230
https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-stats-for-2017/
Nije daleko ni moje iskustvo sa mehaničkim hard diskovima.
S tim da mi se mnogo više WD diskova vratilo, nego Toshiba, koji su bar 15% jeftiniji.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Lokalni podaci 31.05.2018. 06:20 #646442

status: user
broj poruka: 6643
Pa i po meni je tako, s tim da sam mislio da je Seagate još gori, a bogami i WD. Nego, netačan ti je naslov, nije tu samo mehanička izdržljivost, mora da su crkavali i zbog elektronike, nije navedeno, već samo `manjkao je` - failure.
Nije da ovo nije reprezentativno, verovatno delomično jeste. Ljudi jednostavno nemaju sve modele pa je slika u stvarnosti sigurno, pa, potpunija. Nego, nama bi, kada bi to bilo moguće i iskreno, trebali podaci od naših servisa, ukupno, šta se sa našeg tržišta najviše kvari. Ovo s toga što uvozimo specifične serije i proizvode - one koji se najviše isplate uvoznicima, pa mislim da je tu u nekim sniženjima koje koriste sigurno i gomila škart ili popravljanih proizvoda koje prodaju `na sreću` sa marginom zarade da na tri prodana jednog zamene i opet zarade.
To bi bilo reprezentativno, mada, .... verovatno kasno. Kad se napokon provali da neka serija diskova ne valja, kod nas ih više i nema u ponudi osim polovnih. Slaba vajda, jedino kao ukupno poverenje u firmu.
Golf II bio neuništiv, pa ti uzmeš golfa 3 ili 4 i oni zarđaju od rose za dve godine.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sa WD nikad nisam imao problem 31.05.2018. 09:15 #646445

status: user
broj poruka: 7700
pa cak ni sada sa SSD ,mislim da su najozbiljnija firma kada su u pitanju diskovi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Sa WD nikad nisam imao problem 31.05.2018. 10:35 #646447

status: user
broj poruka: 18944
Jesu, nekada davno 90-ih imali su problematicne serije, kao i svi, danas je toga sve manje i vodeci su u enterprise serijama, kao i za desktop, a pogotovo sada kao vlasnici pogona Hitachi, ciju tehnologiju su zadrzali (nisam siguran za Toshiba pogon), a ne kao Seagate i Samsung.


:: pa cak ni sada sa SSD ,mislim da su najozbiljnija firma kada su u pitanju diskovi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Sa WD nikad nisam imao problem 31.05.2018. 11:45 #646449

status: user
broj poruka: 7700
Sve si dobro rekao nemam sta da dodam :) ,jbg.DOS nije imao shutdown.


:: Jesu, nekada davno 90-ih imali su problematicne serije, kao i svi, danas je toga sve manje i vodeci su u enterprise serijama, kao i za desktop, a pogotovo sada kao vlasnici pogona Hitachi, ciju tehnologiju su zadrzali (nisam siguran za Toshiba pogon), a ne kao Seagate i Samsung.
::
::
:: :: pa cak ni sada sa SSD ,mislim da su najozbiljnija firma kada su u pitanju diskovi
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Sa WD nikad nisam imao problem 31.05.2018. 13:23 #646452

status: user
broj poruka: 18944
Sve ima shutdown :)


:: Sve si dobro rekao nemam sta da dodam :) ,jbg.DOS nije imao shutdown
::
::
:: :: Jesu, nekada davno 90-ih imali su problematicne serije, kao i svi, danas je toga sve manje i vodeci su u enterprise serijama, kao i za desktop, a pogotovo sada kao vlasnici pogona Hitachi, ciju tehnologiju su zadrzali (nisam siguran za Toshiba pogon), a ne kao Seagate i Samsung.
:: ::
:: ::
:: :: :: pa cak ni sada sa SSD ,mislim da su najozbiljnija firma kada su u pitanju diskovi
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 01.06.2018. 02:40 #646465

status: user
broj poruka: 4230
Procenat otkazivanja WD diskova se smanjio od kako su preuzeli HGST, za razliku od Seagate-a, koji je procenat otkazivanja HDD-a povećao drastično.
I onako neće uskoro biti bitno , jer se uskoro nalazi u prodaji za šire narodne mase SSD-ovi od 2 TB po pristupačnijim cijenama 4-Bit MLC / QLC( do 350$ je najavljeno za 2-gi kvartal 2019 godine, ako opet ne slažu). Kažu da je kapacitet povećan za 15-25%, pošto su ranije SSD-ovi bili poprilično prazni, a prije par dana kada sam otvarao jedan neispravan od 4 TB Samsung 860, je skoro popunjen.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner OMIKRON 01.06.2018. 07:33 #646467

status: user
broj poruka: 7760
OmiKron Alpha Centaur Ed.

Ti ne otkazuju ni u crnim rupama Vaseljene...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: OMIKRON 04.06.2018. 14:28 #646523

status: user
broj poruka: 12056

HAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA










:: OmiKron Alpha Centaur Ed
::
:: Ti ne otkazuju ni u crnim rupama Vaseljene..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: OMIKRON 04.06.2018. 18:41 #646526

status: user
broj poruka: 18944
WD im je ukrao tehnologiju i sada pravi najbolje diskove


:: OmiKron Alpha Centaur Ed
::
:: Ti ne otkazuju ni u crnim rupama Vaseljene..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.06.2018. 23:10 #646550

status: user
broj poruka: 9459
Ja prvi put cujem da oni rade diskove. Zar oni nisu usko specijalizovani za memorijske module? E to je ono kad i kurta i murta krene da proizvodi HDD.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Imam... 06.06.2018. 13:27 #646598

status: user
broj poruka: 1661
...Maxtor, WD i Seagate stare 8.godina i svi rade jos uvek.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646167.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs