Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Koji CPU kuler, plocu, graficku i RAM preporucujete ???
STRANA 1 OD 1
ludi Koji CPU kuler, plocu, graficku i RAM preporucujete ??? 25.06.2005. 21:45 T663

status: user
broj poruka: 568
1. Zanima me da li vredi davati 7 do 10 eura vise za kuler i koji preporucujete ili uzeti BOX verziju Semprona i biti miran ???
2. Koji DDR @ 400 MHz preporucujete ???
3. Da li je bolje da uzmem KT600 plocu i ATI graficku GIGABYTE ili MSI ???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 26.06.2005. 00:48 #1704

status: user
broj poruka: 217



1. Pazi, svakako uzmi BOX varijantu bez obzira da li ces kupovati novi kuler. Samo tako ces znati sta si kupio i imati punu garanciju.

Za normalno koriscenje komp. slobodno stavi BOX i ne razmisljaj. Za overclock moraces da nabavis nesto ozbijnije.Ja imam Bartona 2600+ (u pocetku sa box kulerom) a onda sam kupio Spire MicroFlow III ako se ne varam (stvarno nisam siguran) za 600 kinti i stavio pastu koju sam dobio uz taj kuler i skinuo temperaturu za 5-7 stepeni. Nista posebno, ali za najjeftiniji Spire i nije tako lose.

2. Samo uzmi neku firmiranu (opet zbog garancije). Mada prilicno hvale Kingmax Hardcore 500 Mhz. Jeste skuplja, ali...
I uvek... bolje uzmi vise jeftinije i sporije memorije, nego malo skupe i brze.

3.Bolje od cega?

Evo sta je sigurno bolje. Uzmi Nforce2 plocu (nije prevelika razlika u ceni) ili u gorem slucaju KT880, ali opet bolje od KT600.
U slucaju ATIa uzmi u obzir i Sapphire, Asus i HIS. Svi su kvalitetni.


Uh, bre. Postavljajte kraca pitanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 26.06.2005. 03:54 #1707

status: user
broj poruka: 568
a kako ce raditi ati na nforce cipsetu ??? znam da ovo pitanje zvuci glupo ali to su ipak najveci medjusobni konkurenti pa ko zna kakve zvrcke smestaju jedni drugima jer milijarde korporacijskih dolara su tu u pitanju.

znaci cenis li da su te tri marke (sapphire asus his) bolje od gigabajta ili msi-a ???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
highland cinenjice 26.06.2005. 04:32 #1709

status: user
broj poruka: 35


abit i915 ili i925,
prescott 3.2ghz
zalman 7xxx hladjenje
geil 2x512mb ddr
asus fx6800gt grafika

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Nista ti ne brini 26.06.2005. 17:35 #1711

status: user
broj poruka: 217



:: a kako ce raditi ati na nforce cipsetu ??? znam da ovo pitanje zvuci glupo ali to su ipak najveci medjusobni konkurenti pa ko zna kakve zvrcke smestaju jedni drugima jer milijarde korporacijskih dolara su tu u pitanju
::
:: znaci cenis li da su te tri marke (sapphire asus his) bolje od gigabajta ili msi-a ??


Slobodno uzmi bilo koju kombinaciju ATI, Nvidia, VIA, SIS.
Uostalom ja imam ATIa na Nforce-u.

Sto se proizvodjaca tice samo sam ti preporucio da pogledas i njih.
Pogledaj cene razlicitih proizvodjaca, sta sve ima u kutiji i sta ti se sve nudi od modela.
Ja bih licno uzeo Sapphire ili HIS.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 26.06.2005. 20:53 #1712

status: user
broj poruka: 568
OK uzecu nForce jer je jeftiniji od KT800 a i mnogi ga preporucuju.
Ali sta onda da uzmem GIGABYTE ili MSI ???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
highland gigabyte 26.06.2005. 22:29 #1714

status: user
broj poruka: 35



definitivno gigabyte, za klasu je bolji od msi-ja
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 27.06.2005. 10:39 #1718

status: user
broj poruka: 210



1. Uzmi samo ako ces da o/c masinu
2. Kingmax, bez premca onolio koliko ti treba znaci ili ddr400 ili ddr466 ili Hardcore ddr500
3. nforce2 i ATI ODLICNO rade !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nema nikavih skrivenih zachkoljica, ne znam odakle ti to?
Ja sam kupio nforce 2 plocu cim se pojavila negde u jan 2003, cuvenu Epox 8RDA+ i na njoj promenio jedno 4-5 ATI grafickih kartica i ni sa jednom nisam imao nikakvih problema.

Preporuka za plocu je Abit nf7 imas ga za 53 evra novu, to je pandan ovoj mojoj Epox-ovoj ploci, zver od ploce za socket A podnozje.
Graficka: Asus 9550 oko 65 evra, ako toliko mislis da das, za skuplje varijante, Leadtek 6200 oko 125 evra.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646154.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs