Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Low budget TV
STRANA 1 OD 1
Rammulino Low budget TV 10.01.2019. 01:20 T66547

status: user
broj poruka: 386
Zdra`o svima sretnja vam ova 2019 godina

Planiram kupovinu novog tv-a za SELO, tv bi se gledao kad se ode za vikend, po neki film ili tako nesto.
Nista skupo, nista extra. Budzet je plafon 30k dinara!

Meni je palo na pamet da pazarim ovaj
FOX https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/fox-tv-33-40-40dle178.html
takodje se razmisljam za ovaj VOX
https://www.emmi.rs/televizori-tv-40-smart-led-vox-40swn294b.11.html?productId=70711
i u obzir kao zadnja opcija mi je ovaj JVC
https://www.emmi.rs/televizori-tv-32-smart-led-jvc-32vf52m.11.html?productId=77896

e sad ja znam da te tesle,voxovi,lisice, i ostale zivuljke su cistokrvni kinezi. Mene me zanima ima li ikakve razlike medju njima (razlika u panelu ili tako nesto?)
Ovaj FOX se kao sklapa kod nas i ima 5 godina garancije sto mi je bitno, jer za ovu cenu, nek izdrzi 5 leta bicu zadovoljan.

Neki uslovi prilikom odabira su mi bili da je dijagonala oko 40` full HD i da je smart.

Neki vasi predlozi mozda? Drugar me ubedjuje da uzmem neki polovan Samsung iz Njemacke dobro ocuvan, ima ih na oglasima, a realno svi znamo gde se i kako dobavljaju i ti televizori i dosta tehnicke robe sa zapada, pa to nisam uzimao kao opciju.


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 10.01.2019. 11:58 #652777

status: user
broj poruka: 3974
Vox, Fox, Vivax smece, dno dna, Tesla, Grundig da kazemo ok, ali opet prati red, I svetu trojku LG, Samsung, Sony nema sta da spominjem.

To je sto se tice proizvodjaca, sledeci faktor je garancija, izgled, dijagonala, cena i ono za sta ce biti koriscen.

PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE JVC 10.01.2019. 12:43 #652778

status: user
broj poruka: 5696
Sa tog spiska JVC ali je manji. A koji ce ti SMART na selu? Imas dobar internet i gledaces stream na TVu direktno preko LAN kabla? Ja bih smart izbacio i ustedeo


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: JVC 10.01.2019. 13:38 #652781

status: user
broj poruka: 386
pa da, imam net okej u selu, jer burazerbi mi sherovao net koji je na 10ak metara od mene.
a i imam net na fonu pa mogu i njega da tetherujem.
Ja sam cuo da JVC nije ko sto je nekad bio i da je on isto totalno low? Da li je to tacno?

Ima li razlike u panelima kod ovih jadnih kineza?


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: Sa tog spiska JVC ali je manji. A koji ce ti SMART na selu? Imas dobar internet i gledaces stream na TVu direktno preko LAN kabla? Ja bih smart izbacio i ustede
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 ... 10.01.2019. 14:34 #652784

status: user
broj poruka: 285
Ja sam odlucio.
Za koji dan uzimam Samsung 50NU7402 i Logitech K780 ili K600 tastaturu za Smart TV.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.01.2019. 14:43 #652785

status: user
broj poruka: 9459
Ako bas hoces SMART da gledas strim sa kodi i sl, onda uzmi neki dobar Android Box, jer te sto ugradjuju u te jeftine televizore su kanta teska, spor, bagovit...

Ovako ces imati dobar i brz Box i mozes da ga nosas sa sobom :)
TV bez SMART je dosta jeftiniji i tu razliku bolje ulozi u kvalitetan BOX.

Sto se TV-a tice, sve je isto Wox, Fox...trajace 3 godine i onda krece crkavanje LED dioda, posle main board...Ali opet zavisi, jer ga neces gledati cesto i onda ce da potraje.

Ali ako mozes, gledaj da nadjes neki LG koji ti se uklapa u cenu, pa neka je i manji. Daju 5 godina garancije i skroz su OK sto se kvarova tice. Naravno, tu je i Sony.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko 5 g garancije 10.01.2019. 16:11 #652788

status: user
broj poruka: 6643
... to je jedino što valja. I ne traje ta ponuda večno, proveri da ne bude kasno.
Veličanstvena palamuđenja o kvalitetu kineske elektronike, uvek su i zauvek tema broj jedan na ovom brand-complex stuffed forumu.
Kilogrami i tone brandova prodani su no-name kineskim komunistima koji sada lepe nazive i specifikacije na uglavnom istu kombinaciju proizvoda. Sharp, Grundig, cela `turska` `proizvodnja`... (ovde je glavna vest da je vivax - iz Hrvatske, Fox iz Srbije a i Tesla, a kao, ovi su ih Turske)... a ono u Turskoj i Srbiji NULA fabrika panela, štampanih ploča, kola, elektronike, ma ni lemilicu ne pravimo. Mi sklapamo. Koliko je FIAT 500L iz Kragujevca, toliko je sva ta nabrojana tehnika I JEFTINI LG - ŠMUGŠMUG - SONY iz Koreje i Japana, ili Nemačke.
Šta je tu caka, ljudi veruju da se za neki od #brandova# bilo šta, BILO ŠTA, posebno proizvodi, OSIM, plastike i slova na toj plastici spolja. Sve ostalo je sklapanje komponenti skoro isključivo iz Kine.
Dakle, 5 godina garancije, mnogo je bolje od 2 ili 3 godine.
Dalje, smrd televizori su mnooogo lošije rešenje od tv-tv box. Već je napisano. Ako je to must-have, uzmi neki HD 720p tv i tv box i to je najjeftinija a prihvatljiva kombinacija. Posle menjaš šta ispadne.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 10.01.2019. 16:21 #652790

status: user
broj poruka: 4228
+1

@MACHINE: `A koji ce ti SMART na selu? `Koji će mu smart uopšte...

Pozdrav!

Vlada

:: Ako bas hoces SMART da gledas strim sa kodi i sl, onda uzmi neki dobar Android Box, jer te sto ugradjuju u te jeftine televizore su kanta teska, spor, bagovit..
::
:: Ovako ces imati dobar i brz Box i mozes da ga nosas sa sobom :
:: TV bez SMART je dosta jeftiniji i tu razliku bolje ulozi u kvalitetan BOX
::
:: Sto se TV-a tice, sve je isto Wox, Fox...trajace 3 godine i onda krece crkavanje LED dioda, posle main board...Ali opet zavisi, jer ga neces gledati cesto i onda ce da potraje
::
:: Ali ako mozes, gledaj da nadjes neki LG koji ti se uklapa u cenu, pa neka je i manji. Daju 5 godina garancije i skroz su OK sto se kvarova tice. Naravno, tu je i Sony
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino ... 10.01.2019. 16:48 #652794

status: user
broj poruka: 386
@vladarko a sto ne smart?

razmislicu o kombinaciji da jurim neki smartbox mozda je to stvarno pametnija solucija nego da pazarim neki FOX sa inside smartom koji je vrv tuzan? :|

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 10.01.2019. 16:50 #652795

status: user
broj poruka: 4228
Upravo zbog toga što je gilopile napisao, a i ti sada potvrdio.

Pozdrav!

Vlada

:: @vladarko a sto ne smart?
::
:: razmislicu o kombinaciji da jurim neki smartbox mozda je to stvarno pametnija solucija nego da pazarim neki FOX sa inside smartom koji je vrv tuzan? :
::
:: Asus p5ql-
:: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: 4x2gb ddr2 Ocz
:: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: neki budjavi wd hd
:: kingston ssd240 g
:: lc power 720w green power

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici re 10.01.2019. 18:56 #652798

status: user
broj poruka: 908


Od tih fox zbog garancije inace uglavnom imaju samsung panele pa kad bi mogao da proveris pre kupovine bilo bi ideano...

jvc,sharp grunding itd su isko kinezi kao ovi fox vox itd samo su otkupili brend pa ih stancuju na tone
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub +1 za dodatnu garanciju 10.01.2019. 19:22 #652799

status: user
broj poruka: 1006
Fox daje tu produženu garanciju do 15. januara - dakle požuri.
A što se tiče JVC-a, to veze više sa Japanom nema. Turski Vestel ima licencu za proizvodnju.
( https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel )
Na linku vidi šta sve štancuju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ne mora da znaci da je los ako je sh l b firma 10.01.2019. 21:31 #652809

status: user
broj poruka: 7700
U sustini najbitnije je tu da se pokriva garancija 5 godina,sama ta led tehnologija je laksa za opravku od starijih TV -a gde se davala garancija godinu dana,za 5 godina kupices i drugi TV ,vidi da TV ima sli slot (za karticu) zbog pogodnosti kod kablovskih operatera .
I ja sam cuo za FOX da je nasa marka pa sto ne bi bio lokal patriota ,a i servis ti je blizu ako zaskripi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Koji TV BOX biste preporucili 10.01.2019. 23:53 #652816

status: user
broj poruka: 776
Izvinite sto ovako ulecem u temu, slicnu sam dilemu imao pa bih uzeo TV BOX. Samo koji?

Uglavnom bi se gledali 1080p HD filmovi i Youtube. Bitno je da od ulaza ima HDMI i RJ45 (lan ulaz)

I da li kupovati kod nas ili za upola cen naruciti preko alija ili ebaya?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 11.01.2019. 06:08 #652826

status: user
broj poruka: 9459
Sada je aktuelan KM9 Box. Odlicne performanse. Uglavnom nista ispod quad core min. 2GB RAM, Ota upgrade, anddroid 7.
Svi ostali sa 1GB su skoro pa neupotrebljivi.

Samo treba paziti jer je mnogo fals boxeva, u spec kazu 2GB ram i toliko pise u samom OS - u, a imaju 1GB, isto tako sa 1GB, a imaju realno 448MB...Znaci sve je moguce danas :D

Dok podigne Kodi, treba mu par minuta i sve kocka zbog nedostatka RAM-a.
Zato minimum minimuma 2GB


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: Ne mora da znaci da je los ako je sh l b firma 11.01.2019. 18:24 #652852

status: user
broj poruka: 1006
:: U sustini najbitnije je tu da se pokriva garancija 5 godina,sama ta led tehnologija je laksa za opravku od starijih TV -a gde se davala garancija godinu dana,za 5 godina kupices i drugi TV ,vidi da TV ima sli slot (za karticu) zbog pogodnosti kod kablovskih operatera
:: I ja sam cuo za FOX da je nasa marka pa sto ne bi bio lokal patriota ,a i servis ti je blizu ako zaskripi
::
:

Fox jeste domaćica, kao i Tesla, Vox, Adler, Blueberry, Master.
CI slot jeste veoma uobičajen, ali treba proveriti na konkretnom modelu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosG Fox 11.01.2019. 22:11 #652859

status: user
broj poruka: 100
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/fox-tv-41-48-43dle488.html



Core I7 2600K, Gigabyte GA-P67A-UD3P-B3,8Gb Exeleram Rippler 1600, Sapphire HD 6870,Cooler Master V8, Cooler Master 500w,Corsair 600T Graphite, Corsair Force 3 SSD 120Gb,1 Tb WD Hdd...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Trenutno Panasonic QFHD 40 zoll-a za 30K rsd... 12.01.2019. 20:37 #652888

status: user
broj poruka: 7758
Sve ostalo bi preskocio...

Zasto?

Pa, n`ako !!!

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Trenutno Panasonic QFHD 40 zoll-a za 30K rsd... 14.01.2019. 03:22 #652931

status: user
broj poruka: 386
gde to pogledati?!??
trazim po netu ali ne mogu da nadjem...


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: Sve ostalo bi preskocio..
::
:: Zasto
::
:: Pa, n`ako !!
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Tehnomanija 14.01.2019. 13:17 #652942

status: user
broj poruka: 7758
Ja gledao prosle nedelje i sad vidim da se rasprodalo...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino FOX Televizor 40DLE172 27.01.2019. 00:02 #653392

status: user
broj poruka: 386

Malopre pazarih za 19990 dinara.
Sta vi mislite o ovom modelu? Mislim za ove pare? Nista profi nisam ni jurio u sustini, da ima nesto da tandrce kad odem na vikend do sela.
Na zalost samo je 3 godine garancije od 15 januara. A pre nisam mogao da pazarim jer nisam imao novca.


https://foxelectronics.rs/sr/led-tv-40dle172



Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646155.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs