Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Zamena pasosa
STRANA 1 OD 1
MACHINE Zamena pasosa 19.02.2019. 19:41 T66656

status: user
broj poruka: 5696
Narode,

posto neki nece dati da predjes granicu ukoliko je pasos 6m do isteka, da li neko zna kada se isti moze zameniti za novi? Moj nije popunjen, ima mesta i ostalo mi je nekih 7 meseci do kraja roka pa bih predao za zamenu sto pre.

Hvala

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 19.02.2019. 20:01 #654267

status: user
broj poruka: 3104
Mozes vec sada.

Slobodno idi da vidis kako da popunis uplatnice i da li ti treba jos nesto za to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 19.02.2019. 20:08 #654268

status: user
broj poruka: 939
Mozes odmah i ceka sa 7-10 dana za novi. Uplacuje se oko 3600 din., cini mi se.

I ja sam se raspitivao, jer mi istice krajem oktobra, a u martu idem do Madjarske. Sada cu da prodjem, ali cim se vratim moram da vadim novi. Ranije je bilo 3 meseca do isteka roka za zemlje sengena, ali su sada neke zemlje produzile boravak do 6 meseci, pa zato i pasos mora da traje najmanje 6 meseci od planiranog datuma povratka.

@edit
Zaboravih da Ti pomenem da stari pasos vazi sve dok ne uzmes novi. Tek tad se stari ponistava. Tako da i u slucaju da Ti ne stigne novi, svakako mozes putovati sa starim.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 20.02.2019. 10:13 #654284

status: user
broj poruka: 12785
Ja sam zbog radne dozvole godinu dana ranije izvadio novi, tako da može sve dokle god imaš normalan razlog za to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 20.02.2019. 13:14 #654287

status: user
broj poruka: 7761
Ziv bio, najvise volim radne dozvole do sada sam ih imao za 4 zemlje, a koliko vidim sprema mi se i za petu koju cu posto poto zeleti da izbegnem... :-)

MACHINE gledaj da podneses zahtev za novi pasos u nekoj stanici policije koja nije popularna u narodu cisto da cekas manje a i pasos bude gotov za dva tri dana...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Ja sam zbog radne dozvole godinu dana ranije izvadio novi, tako da može sve dokle god imaš normalan razlog za to
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re 20.02.2019. 18:19 #654301

status: user
broj poruka: 791
pri vazecem pasosu zahtev za novi mozes podneti (redovno)
1.dva meseca pre isteka vazenja
2.ako ima manje od dve stranice za pecate
3.ako je ostecen
4. kad je izgubljen ali to je komplikovanije (skuplje)


kec ti neodgovara
2-ka isto
4-ku izbegni
znaci poguraj trojku kako to osmisli sam

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi e uprava 20.02.2019. 18:38 #654304

status: user
broj poruka: 844
Mozes da zamenis pasos, ja sam uz neko normalno obrazlozenje i to usmeno zamenio pasos 7-8 meseci ranije.
Zakazivao sam preko e uprave i to radi


https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic +1 e uprava 20.02.2019. 21:21 #654312

status: user
broj poruka: 609

Samo preko e uprave...majka mara..dodjes ko gospodin covek , pre toga si izabrao kad ti zelis da dodjes...milina

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Jedna jako bitna cinjenica vezana za pasos... 21.02.2019. 10:00 #654321

status: user
broj poruka: 7761
PASSPORT je vlasnistvo drzave koja ga je izdala nekom svom gradjaninu da bi on mogao da putuje preko granice u zemlje koje takvu putnu ispravu zahtevaju... i kao takav moze toj osobi biti uskracen ako drzava smatra da se koristi neprimereno...

Ako vam neko ukrade ili ne daj boze ouzme pasos nemojte ocajavati svratite u najblizu diplomatsko predstavnistvo drzave koja je vam je izdala pasos i trazite novi...

U slucaju da drzava koja vam je izdala pasos nema diplomatsko predstavnistvo u zemlji boravka gde vam je pasos nestao ili oduzet idite u diplomatsko predstavnistvo zemlje koja ima sporazum o zastupanju (cesta pojava) i tamo vidite sta vam je dalje ciniti...

Ovo sam naveo samo zato sto ima sve vise nasih ljudi koji su na ovaj ili onaj nacin zrtve prevaranata po inostranstvu koji samo zele da otmu novac na nezakonit nacin, putem zastrasivanja, iznude, ili oduzimanja pasosa a zarad dovodjenja u stanje suzene svesti sta dalje raditi...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 21.02.2019. 17:13 #654332

status: user
broj poruka: 12785
Uvek možeš da zapališ jedan deo pasoša i zatražiš novi uz obrazloženje da se oštetio u nekoj nezgodi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.02.2019. 18:10 #654337

status: user
broj poruka: 9460
Daj keru da ga izujeda. To se cesto desava...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @svestki covek 21.02.2019. 21:49 #654351

status: user
broj poruka: 1992
kude li se denuti danas pitanje je, idealna jos uvek ne postoji, ali neke smernice sigurno treba pratiti:

` A dictator is not a self-confident person. He preys on weakness, uncertainty, fear. He has no chance among men of self-esteem. But in an age of self-doubt, he rises to the top: men who do not know their own course or value have no means to resist his promises and demands.
Men cannot know their course or value without the guidance of principles. A nation does not learn from disaster—only from discovering its cause.
The solution is the rebirth of the great science discovered by the Greeks. What it would lead to is the rebirth of the great country founded on that science.
A country with a philosophic base, freed of fundamental uncertainty and guilt, would not tolerate leaders who evade every choice, crawl down the middle of every road, and wait for the deluge. It would not tolerate any deluge by the waves of self-righteous, man-hating evil, foreign or domestic. It would not apologize for its greatness to the worshipers of weakness. It would not watch in despair while its youth turned in despair to cults, communes, and cocaine.
A country with a philosophic base would know its ideas and its direction: conviction would replace paralysis. It would know its values: moral judgment would replace appeasement, and the passion for justice would stamp out the haters. It would know what to say to its youth: it would tell them the source of human joy, and the meaning of their nation in history, and the standard to which the wise and honest can always repair, the human standard, reason.
Then the kind of man who loves his life—the kind who still feels hope and pride—the man who loves this country, would teach it to love itself.
And then the country, and the world, would be safe. According to the Greek legend, as the spirit of Narcissus crosses the river leading to the land of the dead, he leans over the boat’s edge to look in the waters, in order to gain a last glimpse of his own beauty.
For the spirit of man, it does not have to be a last glimpse—not if men can discover once more the land of the living.
In 1787, one of the members of the Constitutional convention, asked by a bystander what kind of government the framers were giving to the new nation, answered: “A republic—if you can keep it.”
He was not asked what is required to keep it, but the answer to that now would be: “A philosophy—if you can get one.”`

pa sad ti budi pametan gde se ova prica najvise uklapa .)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Ziv bio, najvise volim radne dozvole do sada sam ih imao za 4 zemlje, a koliko vidim sprema mi se i za petu koju cu posto poto zeleti da izbegnem... :-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs