Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ne mogu da udjem u bios, nema post ekrana iz biosa
STRANA 1 OD 1
leruman Ne mogu da udjem u bios, nema post ekrana iz biosa 07.11.2019. 13:03 T67171

status: user
broj poruka: 145
Nadam se da ce neko moci da mi pomogne. Iritira me nova isitem, a ne znam vise gde da trazim sta je greska

Sistem: Ryzen 5 3600, MSI B450 Thomahawk MAX, 16 (2 x8) crycial ram, 750 w napajanje, sistem se dize sa SSD diska.

Imam cudan problem, nakon jednog od zadnjih updejta za windows 10 sistem vise ne vidim opciju da udjem u BIOS. Nema post ekrana za bios, i sistem udje odmah u sleep mode i dobijem log screen za windows nalog. Ne vidim ni onaj ekran kgde se vidi windows loading.

Iskljucio sam fast boot iz power opcije, po sistemu bi trebalo da odmah ode u shut off, ali izgleda kao da udje u neki cudan sleep mode koji ne mogu da zaobidjem.

Sistem se pali normalno, ali taj slepp mode me izludjuje I ne mogu da udjem u bios da ga updejtujem. Tako nije bilo kada sam inicijalno instalirao sistem, bios nije menjan, tako da je neki Windows update to uradio.

Nadam se da neko ko ima iskustva sa novim plocama moze da pomogne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 07.11.2019. 16:41 #659468

status: user
broj poruka: 503

Mozda reset bios pomogne ili otkacih hard disk pa nece imati odakle da digne windows


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Shta znachi 07.11.2019. 16:58 #659469

status: user
broj poruka: 10988
``opcija da udjem u BIOS``? To ne bi trebalo da je u vezi sa window$om. Probaj da nasilno iskljuchish komp (za sluchaj da sistem zapravo i ne biva ugashen, nego ostaje u sleep mode-u). Zatim, odmah po ikljuchenju, dok josh imash ``crn ekran`` pritiskaj ``del`` ili ``F2``.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 07.11.2019. 17:27 #659470

status: user
broj poruka: 1017
Probaj ovo.

https://www.laptopmag.com/articles/access-bios-windows-10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Prilikom gasenja Windowsa drzi SHIFT taster svo vreme dok se komp ne ugasi. 07.11.2019. 18:34 #659471

status: user
broj poruka: 9390

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman Re 07.11.2019. 21:16 #659477

status: user
broj poruka: 145
Pretpostavljam da će otkacinjanje sdd da reši stvar, al ne bih da to radim non stop. Jedino ako novi bios ne reši to.

Izgleda da jeste do Windowsa ili nekog drajvera, koliko god to čudno zvučalo. Jer nisam dirao u biosu, a došlo je do te promene.

Probao sam to sa tim podešavanje da udje u uefi bios, al ne pomazr, ne radi. Isto sam pokrenuo live update za bios update, koji bi sam trebao da restartuje u bios, al ni to nije pomoglo. Uvek vrti taj isti sleep mode..

Za sad je jedina opcija otkacim disk i updejtujem bios.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 07.11.2019. 22:43 #659479

status: user
broj poruka: 3347
Ugasi komp naglo, tako sto ces drzati power dugme nekoliko sekundi, tj. dok se bukvalno ne ugasi. Cim ga upalis drndaj del dugme na tastaturi k`o blesav. I uci ce u BIOS.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 07.11.2019. 23:59 #659482

status: user
broj poruka: 2155



Nema potrebe nista na silu:

https://www.maketecheasier.com/boot-uefi-from-windows10/

direktno iz win 10 u bios tj.UEFI
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 08.11.2019. 16:49 #659491

status: user
broj poruka: 145
Nasao problem i naravno da je bilo nesto idiotski ...

U HDMi graficke kartice bio je uboden kabal za TV, i iz nekog razloga komp je TV smatrao za glavni display, ali cak i za bios post i startovanje sistem. Tako da je monitor stalno isao u sleep, a slika je isla na tv u toku boota.

Sad samo vidim kako da ga nateram da vidim komp kao osnovni display

Hvala svima koji su se potrudili da pomognu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 09.11.2019. 07:43 #659500

status: user
broj poruka: 1330
Pa zameni im mesta na kartici, čak iako zatreba neki adapter.


:: Nasao problem i naravno da je bilo nesto idiotski ..
::
:: U HDMi graficke kartice bio je uboden kabal za TV, i iz nekog razloga komp je TV smatrao za glavni display, ali cak i za bios post i startovanje sistem. Tako da je monitor stalno isao u sleep, a slika je isla na tv u toku boota
::
:: Sad samo vidim kako da ga nateram da vidim komp kao osnovni displa
::
:: Hvala svima koji su se potrudili da pomognu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646164.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs