Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Ko daje najduzu garanciju na telefone?
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma Ko daje najduzu garanciju na telefone? 01.01.2020. 23:23 T67255

status: user
broj poruka: 288
Da li bi mogli da mi kazete ko daje najduzu garanciju na telefone koji se kupuju za kes? Dakle ne zanimaju me operatOri i KP i tome slicno. Podrazumeva se da druga bitna stvar bude sto manja cena. I da se prodavnica nalazi u Beogradu.

Dakle po sto manjoj ceni ko daje najduzu garanciju na telefone u Beogradu?

Hvala unapred


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dormicum Re: Ko daje najduzu garanciju na telefone? 02.01.2020. 17:46 #660328

status: user
broj poruka: 16
Ti treba za tebe ili za dalje bacanje u opticaj? Pitam informativno da znam iz kog ugla da gledam pitanje.


:: Da li bi mogli da mi kazete ko daje najduzu garanciju na telefone koji se kupuju za kes? Dakle ne zanimaju me operatOri i KP i tome slicno. Podrazumeva se da druga bitna stvar bude sto manja cena. I da se prodavnica nalazi u Beogradu
::
:: Dakle po sto manjoj ceni ko daje najduzu garanciju na telefone u Beogradu
::
:: Hvala unapre
::
::
:: Dell Inspiron 373
:: Intel Core i7-4500U 1.8GH
:: 8GB (2x4GB) DDR3 1600MH
:: 1TB SATA 5400rp
:: AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR
:: 17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma re 02.01.2020. 18:03 #660330

status: user
broj poruka: 288
Za mene. I kupujem zrno pirinca redmi note 8 pro 6/128 eventualno mi t9.

Samo je pitanje dana ili nedelje.


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Xiaomi 03.01.2020. 18:20 #660344

status: user
broj poruka: 844
Za Xiaomi po pravilu najpovoljniji su u Balkanskoj Logic SHop i daju jednu godinu garancije, placanje samo kes, cak ni kartica ne moze.

Mislim da cak imaju i doplatu za 2 godine garancije.

E sad druga strana medalje je sto po nasem zakonu mora da ti da 2 godine garancije


https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma re shkomi 03.01.2020. 19:11 #660345

status: user
broj poruka: 288
E bas iz tih razloga pitam ! Iskreno, meni su to ne male pare za telefon, jer sam od onih koji ne vide potrebu da daju 1000 eu za nesto sto mogu da slupaju bukvalno u jednom sekundu na razne nacine.

A citam po forumima, ljudi se zale bas na te prodavnice zbog toga sto prakticno garancije nema. Ako se desi kvar, popraviti ga u 80% nece. Izbegavaju te itd. Cak i potrosacka inspekcija kaze da ima problem sa njima i da ne znaju kako da to rese. Tako da ako ti zapadne los primerak telefona (sto nije retkost) mozes da se slikas bukvalno.

Meni nije jasno kako ovo moze da prolazi u nekoj drzavi, pa makar to bila i Srbija.

Voleo bih kad bi se vise ljudi javilo na ovu temu, mislim da je ovo jedan poprilican problem za sve nas koji zivimo ovde.


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: re shkomi 04.01.2020. 00:09 #660352

status: user
broj poruka: 1622
Računaj da garanciju kod njih i njima sličnim uopšte nemaš, a razlog je prost:
Pozovi ih i pitaj da li izdaju fiskalni račun - odgovor će skoro sigurno biti negativan jer uređaje ne nabavljaju legalnim putem (razmisli, kako neko da ti izda fiskalni račun za nešto što nije prošlo carinu i za šta niko nema nameru da plati porez...).
Od garantnog roka očekuj, u najboljem slučaju, popravku manjih kvarova - ako zveknu matična ploča ili displej, pozdravi se s telefonom jer im to nije isplativo da popravljaju, a nov uređaj sigurno nećeš dobiti.

Nađi najjeftiniji na KP ili gde već i uzimaj. Samo gledaj da je neotpakovan telefon - ti prvi otvoriš kutiju na licu mesta, isprobaš, uveriš se da je sve ok, i teraj... Ako se nešto i pokvari, budi siguran da nisi prošao lošije nego kod ovih gore jer će te svaki kvar veoma verovatno koštati manje od te razlike u ceni (logično, izuzev dva već pomenuta slučaja, za koja ti svakako ni neće izaći u susret).

Ako baš insistiraš na garanciji, ne ginu ti mobilni operateri ili/i ozbiljni prodavci, koji po nepisanom pravilu, drže znatno više cene. S druge strane, u obavezi su da ispoštuju zakon o saobraznosti u trajanju od 2 godine.


:: E bas iz tih razloga pitam ! Iskreno, meni su to ne male pare za telefon, jer sam od onih koji ne vide potrebu da daju 1000 eu za nesto sto mogu da slupaju bukvalno u jednom sekundu na razne nacine
::
:: A citam po forumima, ljudi se zale bas na te prodavnice zbog toga sto prakticno garancije nema. Ako se desi kvar, popraviti ga u 80% nece. Izbegavaju te itd. Cak i potrosacka inspekcija kaze da ima problem sa njima i da ne znaju kako da to rese. Tako da ako ti zapadne los primerak telefona (sto nije retkost) mozes da se slikas bukvalno
::
:: Meni nije jasno kako ovo moze da prolazi u nekoj drzavi, pa makar to bila i Srbija
::
:: Voleo bih kad bi se vise ljudi javilo na ovu temu, mislim da je ovo jedan poprilican problem za sve nas koji zivimo ovde
::
::
:: Dell Inspiron 373
:: Intel Core i7-4500U 1.8GH
:: 8GB (2x4GB) DDR3 1600MH
:: 1TB SATA 5400rp
:: AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR
:: 17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Ne moze i qrtz u dupe i dusa u raj 04.01.2020. 11:36 #660357

status: user
broj poruka: 844
Imas u ovlascenoj Xiaomi radnji Mi 9 6/64 za 62.000 RSD sve u fulu fiskalni 2godine garancije ovlasceni servis

A imas i u Balkanskoj za 305 EUR
Razlika od XXX eur donosi sigurnost u toku naredne 2 godine, da li vredi...nekom da, nekom ne

Znaci sam biras, ali ne moze i niza cena i osecaj sigurnosti

Sto luja-88 rece najbolje je na KP prvi otvoris kutiju i ojla.....

https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma re 04.01.2020. 16:00 #660361

status: user
broj poruka: 288
A od koga na KP?

Ima neko neka svoja licna DOBRA iskustva u kupovini telefona od nekoga?


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ima i dve godine. 08.01.2020. 13:48 #660416

status: user
broj poruka: 1199
Ja sam kupio dva telefona u Balkansoj, od Mobilshop-a (isto niske cene). Imas dve varijante... Bez fiskalnog i godinu dana grancije je naravno i jeftinije, a mozes i sa fiskalnim i 2 godine garancije ( ja sam dobio PC practic ) i bilo mi je skuplje.
Primer. Redmi 6 kada sam uzimao dva komada, 13400 sa godinu dana i 17500 otprilike sa fiskalnim i garancijijom od dve godine. Svakako sam prosao jeftinije nego na drugim mestima.
Znaci IMA opcija za dve godine ali je naravno i skuplje.
Isto je i za Logic shop, jer sam bio i kod njih, kada sam pitao jel moze karticom, kaze moze ali vam onda nije ova cena iz izloga, nego skuplje zbog fiskalnog i dve godine pisane garancije od uvoznika. (skuplje bilo isto oko 4-5000)

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.0Ghz
2 x 8GB 2666mhz DDR4
120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ga ra nci ja 08.01.2020. 14:18 #660417

status: user
broj poruka: 6643
Moj je sud da je garancija (koju daju i prodavci sa KP) ISTA kod pomenutih `shop`ova i prodavaca-švercera na KP, s tim da šupci skuplje prodaju iste telefone, nabavljene na isti nelegalan način, za račun troškova prodavnice i prodavača koje imaju, ostalo je isto. Pročitaj malo šta spada u `garanciju` i pod kojim `uslovima`. Praktično ti kaže, duvaj ga malo. I kod jednih i kod drugih.
Dakle, računica: platiš manje i ako crkne unutar dve godine, za razliku kupiš drugi ili dodaš četvrtinu, i, imaš novu, moderniju spravu, ili, platiš duplo i `miran` si dve godine (a on crkne sledeći dan posle garancije....). Kada bi garancija pokrivala rikavanje baterije i lom ekrana, e, to bi bilo nešto.... ovako. Vidi. Kupovina preko mobilnih seronja isto je, kako načujem, problematična povremeno za popravke.... U prevodu na pare, do 200-250€ boli te q za garanciju ako jeftinije prolaziš. Preko toga, ipak garancija.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: re 11.01.2020. 09:11 #660444

status: user
broj poruka: 1622
Kakvo iskustvo ti je potrebno?

Pitam npr. zato što sam pre oko godinu i po dana sa kumom otišao u Samsung Shop, gde je on ispljunuo oko 125.000 RSD za telefon - uključujući doplatu za nekakav `popust na zamenu ekrana u slučaju loma, u toku prvih 12 meseci`, šta god im to značilo (ako se dobro sećam, mislim da bi u tom slučaju platio `samo` zamenu u ovlašćenom servisu, ne i nov ekran). Ja nakon nedelju dana otvorim prvi, najjeftiniji oglas na KP, a da je neotpakovan telefon, i kupim isti aparat za 630€.

On ga malo više pazi, ali ga koristi u nehumanim temperaturnim uslovima (i do -50 stepeni), dok ja nimalo značaja ne pridajem materijalnim stvarima - dakle, ne pazim, potapam i u slanu, i u slatku vodu, ispao na pod jedno 35 puta od kupovine (sa dobrim oklopom) itd.
Da li mi se isplatilo? Paa... to je, na kraju krajeva, stvar lične percepcije... I njegov, pa i moj telefon, i dalje rade bez greške, a moja žena bi najbolje mogla da komentariše pošto je za razliku u ceni od 400€ i ona dobila nov telefon .

Šta je poenta? Nebitan je prodavac - gledaj najnižu cenu za originalni, neotpakovan uređaj, i naravno, isključivo lično preuzimanje kod ovako skupih stvarčica! Da li je neko pouzdan ili ne, i nije mnogo važno, pošto u startu treba da se vodiš logikom da je NEPOUZDAN (u smislu ostvarivanja garancije preko njega) jer, uslovno rečeno, taj `rizik` već preuzimaš uz kupovinu neregularnim kanalima... (i čuveni Fanta je danas tu, dok kroz dva meseca može da se desi da ne bude, a da ne pričamo o dužem periodu).

:: A od koga na KP
::
:: Ima neko neka svoja licna DOBRA iskustva u kupovini telefona od nekoga
::
::
:: Dell Inspiron 373
:: Intel Core i7-4500U 1.8GH
:: 8GB (2x4GB) DDR3 1600MH
:: 1TB SATA 5400rp
:: AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR
:: 17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma re re re 11.01.2020. 10:53 #660447

status: user
broj poruka: 288
Hvala ti na opseznom odgovoru.

Generalno si u pravu, samo ne znam kako mozes da budes siguran (ne samo ti, nego i ja ili bilo ko) da je nesto neotpakovano. Pa ja kod kuce imam masinu koja pakuje u celofan sve izgleda kao novo. :D

Kako stoje stvari pazaricu negde u Balkanskoj, uzivo, pa sta bude bice.


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re re re 11.01.2020. 16:09 #660451

status: user
broj poruka: 7760
Dobro treba biti skeptik ALI ne treba preterivati...

Sta konkretno ti ocekujes od garancije...

Kvrcne ti ekran nema garancije ni na sta... KAKO???

Evo ovako...

Cerki kvrcno ekran tacnije `touch` i nece da joj uvaze garanciju...
Ona kaze ne interesuje me `touch` ne radi WiFi...
Oni kazu moze da se popravi ako platis zamenu ekrana...
Ona kaze da ali ja na reklamiram ekran nego WiFi koji ne radi...
Oni kazu da ALI mi ne mozemo da zamenimo WiFi modul ako ne skinemo ekran a buduci da je tvoj polomljen (fizicko ostecenje ne podleze garanciji) ne mozemo da pristupimo WiFi modulu bez zamene ekrana...

I slicnih primera koliko ti volja...

Tako da ja ne vidim u cemu je problem sto ovi prodaju telefone sa godinu dana sumnjive garancije ali po vise nego znacajno nizim cenama... inace ja sam kod one bicerke iz Balkanske kupio bar pet telefona i svi rade...

Evo cak jedna L640XL DS i dan danas radi i nadzivela je cetrii telefona uzeta kod provajdera za 24 meseca garancije...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Hvala ti na opseznom odgovoru
::
:: Generalno si u pravu, samo ne znam kako mozes da budes siguran (ne samo ti, nego i ja ili bilo ko) da je nesto neotpakovano. Pa ja kod kuce imam masinu koja pakuje u celofan sve izgleda kao novo. :D
::
:: Kako stoje stvari pazaricu negde u Balkanskoj, uzivo, pa sta bude bice
::
::
:: Dell Inspiron 373
:: Intel Core i7-4500U 1.8GH
:: 8GB (2x4GB) DDR3 1600MH
:: 1TB SATA 5400rp
:: AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR
:: 17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma fmh 12.01.2020. 18:38 #660471

status: user
broj poruka: 288
Ma znam sve, ali meni licno se desilo da telefon nije mogao da se puni, jednostavno se ne puni i to je to. Preko telenora je bio kupljen telefon i odmah prvog dana isao na popravku. Zamenili su celu plocu. Eto to je moj primer. A da mi to ne uvaze u balkanskoj (s obzirom da je to valjda i najskuplja popravka koja postoji), tacno bi im razlupao lokal. E zbog takvih stvari sam skeptik. Mada se slazem sa ovim sto ti govoris. Ali nadacu se najboljem. :)


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zasto popravka uredjaja koji je bio falican iz kutije? 13.01.2020. 07:53 #660477

status: user
broj poruka: 7760
Samo zamena i to je to...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Zasto popravka uredjaja koji je bio falican iz kutije? 14.01.2020. 07:04 #660501

status: user
broj poruka: 1622
Moram da se složim sa MalimAbnerom - ako je od starta bio loš, siguran sam da nikako ne bih pristao ni na šta drugo osim na nov zamenski uređaj.

:: Samo zamena i to je to..

A što se tiče balkanaca, kupuj, što da ne... i ja sam svojevremeno kupio dva telefona kod onih lepojki (tek kasnije krenuo da jurim telefone i ostalo po KP). Nisam imao problema pošto i telefoni nisu imali kvarova pa ne mogu da komentarišem servisiranje - ona gore priča se većim delom svodi na teoretisanje oko toga šta je neko u obavezi da ispoštuje ili ne, jer, kada teorija ostvarivanja garancije pređe u praksu, uglavnom ispada da niko nema nikakvu obavezu ni prema kome .
Naravno, poteškoće u procesu mogu svakog od nas da snađu bilo gde, pa čak i tamo gde postoji jasna zakonska obaveza, tako da nema preterano velikog razloga ni da bežiš od ovih ili onih (osim ako neko ima da prenese svoje lično, a loše iskustvo sa određenim prodavcem).
Moj stav je takav da samo tražim najnižu cenu za novo, iz meni opravdanih razloga, a svako ima pravo da razmišlja drugačije, naravno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646172.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs