Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Stoni tenis
STRANA 1 OD 1
MACHINE Stoni tenis 11.04.2020. 23:23 T67460

status: user
broj poruka: 5696
Da li ovde ima nekih pasioniranih ljubitelja stonog tenisa? Ja sam to nekad trenirao, amater sam, ali bih voleo da povremeno radi rekreacije pikam ponovo.

Obzirom da su kineski brandovi u ovom sportu odlicni sto se tice cene, kvaliteta i priznatosti na turnirima uzeo bih nesto sa AliExpressa u rasponu od 25-75e za pro-sumer kategoriju igraca. Kostaju dosta manje nego pandani modela od dobro poznatih Stiga, Joola, Butterfly i sl. za isti nivo kvaliteta

Pa meseci sam igrao sa DHS A4002 koji je imao tvrdje gume nego sto sam navikao (Hurricane 3 + G888) ali je bio OK sto se tice spina i ergonomije.

Dakle, ne znam da li da uzmem factory pre-made reket sa gumama ili posebno drvo + gume. U opticaju su sledece marke:

1. DHS (DoubleHapiness)
2. RITC 729 (FriendShip)
3. Yinhe (MilkyWay)
4. DoubleFish

Da li se neko razume u materiju i sta predlaze od konkretnih modela?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Stoni tenis 12.04.2020. 11:51 #662259

status: user
broj poruka: 939
Neuporedivo je bolje da uzmes posebno gume i drvo + lepak naravno.
Rekreativno ga igram, ceo zivot sa premade reketima, sve do pre 3-4 god. kada sam napravio reket
(drvo - Joola Rossi Fire, crvena guma - kvrzice unutra Joola Rhyzm, crna guma kvrzice unutra Joola Samba +)

Od tog trenutka, uz neko pocetno navikavanje od par dana, postajem nepobediv medju mojim ortacima. Smesno zvuci, ali sam bar duplo unapredio igru. Neverovatna razlika u brzini, kontroli, spinu. Sve zajedno je izaslo oko 90 € (sa lepkom). Drvo je kostalo oko 30 eura, ja sam ga nasao na kp za 18 €, a ostalo sam uzeo kod ovlascenog Joola prodavca za Srbiju. Jedna guma je cini mi se 32-33 €.

Koristio sam premade rekete od onih najjeftinijih, pa do nekih vrednosti do 4000 din. Nijedan ne moze prici ovom mom napravljenom. Ogromna je razlika.

Btw, nisam uzeo reket u ruku godinu dana. Moram da se reaktiviram


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Da li ovde ima nekih pasioniranih ljubitelja stonog tenisa? Ja sam to nekad trenirao, amater sam, ali bih voleo da povremeno radi rekreacije pikam ponovo
::
:: Obzirom da su kineski brandovi u ovom sportu odlicni sto se tice cene, kvaliteta i priznatosti na turnirima uzeo bih nesto sa AliExpressa u rasponu od 25-75e za pro-sumer kategoriju igraca. Kostaju dosta manje nego pandani modela od dobro poznatih Stiga, Joola, Butterfly i sl. za isti nivo kvalitet
::
:: Pa meseci sam igrao sa DHS A4002 koji je imao tvrdje gume nego sto sam navikao (Hurricane 3 + G888) ali je bio OK sto se tice spina i ergonomije
::
:: Dakle, ne znam da li da uzmem factory pre-made reket sa gumama ili posebno drvo + gume. U opticaju su sledece marke
::
:: 1. DHS (DoubleHapiness
:: 2. RITC 729 (FriendShip
:: 3. Yinhe (MilkyWay
:: 4. DoubleFis
::
:: Da li se neko razume u materiju i sta predlaze od konkretnih modela
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Zanmljiva tema... 14.04.2020. 09:59 #662313

status: user
broj poruka: 3737
nažalost baš dugo nisam igrao stoni tenis. Moj ćale je u osnovnoj školi cepao stoni tenis tako da ga je profesor fizičkog hteo da preporuči reprezentativim trenerima ali deda nije dao...jbg. Elem od kad znam za sebe imali smo rekete...mislim da su bili butterfly i Schildkrote loptice žute(nemačke naravno).

Jedno vreme sam sa ortacima redovno cepao stoni...kod strica u skloništu. Prostor taman za stoni...samo nije bilo ventilacije...pa se brzo prostorija zagreje, a i sama igra je toliko dinamična...uh kad se setim ortak misli dobio poen, ja je izvečem ispod stola njemu na ivicu bez gledanja.

da završim onom...to su bili dani.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 14.04.2020. 10:40 #662315

status: user
broj poruka: 4225
Do 2011 godine pasionirani igrač stonog tenisa. Poslije operacije nikada se nisam više dovoljno oporavio da mogu igrati na isti način. Zaigrao par puta, ali nakon par dana odustao, jer niti sam bio dovoljno brz da mogu igrati sa profesionalnim igračima, niti sam mogao izdržati 10-tak partija u kontinuitetu. Probao ponovo 2016 godine i shvatio da nisam ni blijeda kopija igrača od prije par godina.
Što reče predhodni sagovornik, to su bili dani...
Sad kad se poželim ozbiljne relaksacije od poslova i stresa odem na spens ili kod drugara na bazen da otplivam par kilometara. Stigle godine.
Nema ni te brzine, rutine i predstavljanja šta protivnik misli u stonom tenisu.
Mlađi naraštaji odlično igraju, ali da sam samo malo brži, pokazao bih im da je tehnika ispred brzine.
Nažalost, ne mogu igrati 2 do 3 metra od stola. Prespor sam da sustignem kratke pa duge spinovane loptice.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs