Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
gde u Srbiji DAS storage
STRANA 1 OD 1
scientist gde u Srbiji DAS storage 22.04.2020. 09:05 T67493

status: user
broj poruka: 488
Pozdrav svima!

Gledam po pc berzi i it svetu da nadjem DAS storage za 2 ili 4 harda ali ne nalazim.. NAS ima kolko oces ali ocekujem da bi DAS bio jeftiniji

ima li to gde da se kupi u Beogradu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 22.04.2020. 11:16 #662626

status: user
broj poruka: 3347
DAS nigde, inace to je TR-004 qnap.
Imas das/nas TS-451A, ali je skup...dobrano.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
scientist .. 22.04.2020. 12:25 #662628

status: user
broj poruka: 488
pa u mikroprincu ima bas taj koji si rekao tr-004 ali je bato moj 30k din
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 23.04.2020. 14:01 #662672

status: user
broj poruka: 3347
Ako ti ne treba interni softver kao kod DAS/NAS onda idi na neki USB 3.0 externi rack. Imas LC Power za 2 harda i za 4.

Ovako nesto:

4 kom: https://tinyurl.com/ycxaojxs
2 kom 3.1: https://tinyurl.com/ya3a787g
2 kom 3.0: https://tinyurl.com/y8uq6kle

Imas tu jos po koju verziju, pa sta ti se svidi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: .. 25.04.2020. 17:50 #662747

status: user
broj poruka: 7761
Sve ima svoje prednosti i mane...

NAS je nakacen na mrezu i svi koji imaju ovlascenje mogu da prisutpe informacijama sa diskova...To je moras priznati jako bitna razlika i zato NAS kosta toliko koliko kosta...

Koliko vidim ima i krsteni NAS i za 200 evrova...

Ja planiram uskoro da kupim DS218+, cena prava sitnica 350 evrova a koliko vidim cena je u poslednjih mesec dana otisla gore 7-8%...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: pa u mikroprincu ima bas taj koji si rekao tr-004 ali je bato moj 30k din
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.04.2020. 18:33 #662753

status: user
broj poruka: 18941
Evo vam cisto ideja, ja sam napravio Linux masinu (bez GUI-a, a moze i sa) 775 platformu, a ranije sam isto to imao na jos starijoj platformi, SATA2 je, mreza 1Gb/s. Samba share, firewall i ograniceni pristup preko ssh, ogranicene ip adrese, max. zastita. Bolje od bilo kog NAS uredjaja po pitanju sigurnosti, konfiguracija vredi 500din, samo hardovi ubaceni, koliko god ima mesta u kucistu i koliki god kapacitet da treba, 4-8TB, podrzava, samo se naprave particije i share, moze i monitoring diskova da salje mejlom svaki dan ili nedeljno. Malo ima igre sa sistemom i podesavanjima, na kraju pristupam preko mreze, razlika je jedino sto imam vise particija, umesto jedne velike na NAS-u, ali meni nije problem, obzirom da nemam fajlove preko 10Gb.

Prednost u odnosu na NAS je, sto ako se desi da crkne 1 disk, ok izgubio sam sve sa njega, ali imam drugi na kome je ostala hrpa backup-a. Na NAS-u ako crkne 1 od 2 diska, ako su npr. 4TB, odmah mora da se kupuje drugi, kesira lova i vraca u raid. Ovde ga samo otkacim i stavim drugi u sistem. Koga ne zanima da se igra, svakako je mnogo laksa opcija za NAS, ima odlican interface sa monitoringom diskova, firmware update itd.

Ili jednostavno eksterni hdd od 4 ili vise TB preko USB 3 i vozi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @imarkovic: jesi li siguran da diskovi moraju da budu u raid? 25.04.2020. 20:54 #662756

status: user
broj poruka: 4228
Pričam za Qnap kombinaciju.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.04.2020. 21:04 #662757

status: user
broj poruka: 18941
Pa ne moraju, ali NAS se obicno uzima zbog te opcije, ti mozes da definises konfiguraciju. Sad sam samog sebe demantovao, a mislio sam najbolje

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: >> 25.04.2020. 21:08 #662759

status: user
broj poruka: 4228
To i nije bitno.

Važno je da si predložio jefitiniju alternativu, pa ko neće da daje pare i za nas (kad već za diskove mora) neka pokuša da napravi to uz pomoć Linux-a.

Svojevremeno sam vrlo malo gledao nešto oko FreeNAS, ali me je odbilo to što je aktuelna verzija tražila 8 GB ram.

Pozdrav!

Vlada

:: Pa ne moraju, ali NAS se obicno uzima zbog te opcije, ti mozes da definises konfiguraciju. Sad sam samog sebe demantovao, a mislio sam najbolje
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.04.2020. 21:23 #662760

status: user
broj poruka: 18941
Ono sto sam slucajno propustio da pomenem, koja je to distribucija koju koristim bez GUI-a - Slackware 14.2 64-bit, Unix-like, slican FreeBSD-u, ali ipak drugaciji i podrzava sirok spektar hw-a.

Nisam znao da je FreeNAS toliko zahtevan, sad sam pogledao, recommended je 16Gb ECC.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs