Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Istekla auto registracija
STRANA 1 OD 1
MACHINE Istekla auto registracija 26.06.2020. 22:19 T67619

status: user
broj poruka: 5696
Imam specifican problem, ali nije usamljen jer sam cuo na desetine slucajeva i u Srbiji niko nije ponudio nikakvo resenje.

Naime, meni je registracija za kola, kao za baksuz, zajedno sa sobracajnom dozvolom istekla krajem Aprila. Ja sam inace planirao da se vratim kolima za Vaskrs, ali je zbog Corone i zatvorenih granica to bilo nemoguce.

E sad, usled novih sranja na Balkanu, svi koji voze slep, prikolicu...Yugovici,opet ne mogu da idu jer se ceka 1 juli i da se vidi sta ce biti sa granicama YU, pa su mi neki otkazali.

Hteo sam da vratim auto nazad i za neku simbolicnu svotu prodam suraku. Ovde u Luxembourgu mogu da prebacim na LU tablice ali mi to ne igra ulogu, posebno je Alfa 147 dosta stara i ne isplati se.

Posto nije najveci problem istekla saobracajna, to se verovatno sada u COVID-19 tolerise, problem je sto ne mogu udaljeno u Srbiji a ni ovde, da uplatim osiguranje za kola, makar na nekoliko dana. Ni policija ni AMSS ne nude nikakve odgovore.

Zanima me, ukoliko me zaustave u nekoj od zemalja EU sa SRB tablicama i provere da je istekla registracija za 2 meseca, osim kazne, koja bi trebalo da je oko 200e, da li imaju prava da me iskljuce iz saobracaja ili oduzmu vozilo ili da me teraju na vanredni tehnicki? Kola su ispravna, samo sto nisam imao nikakvih mogucnosti da produzim registraciju.

Znam da je najgore ako dodje do udesa, sto nece, ali kazem, jer nisi pokriven a ovde svi voze kola od 50.000e pa je bilo koji udes 10.000e


Hvala na informacijama i misljenju





`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 26.06.2020. 23:35 #663850

status: user
broj poruka: 2155


kaznice te oko 200e, iskljuce iz saobracaja i terati na vanredni tehnicki. Ako ne prodjes tehnicki ide jos par kazni.

Sacekaj da proradi slep sluzba ili ga transportuj do granice sa Madjarskom, u medjuvremenu nadji nekog ko radi sa Madjarima da ti prebaci kola u Srbiju. Koja ce ostati na parkingu carine dok ne prodje carinjenje i ne odradite sve papire, tad moras da cuvas kola da ih ne ocerupaju jer ne garantuju za njih dok su na parkingu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 27.06.2020. 19:08 #663866

status: user
broj poruka: 4506
Ljudi ovo je srbija, godinama hiljade ljudi nisu otisle na tehnicki ili prisle kolima tehnickom da bi se kola registrovala.

Ako ides na isti tehnicki godinama ili nadji neku vezu neka ti registruju kola ovde, posalji na bus za BG ili gde vec zivis saobracajnu i mozes ih registrovati a pogotovo sto je bila ovakva situacija sa epidemijom. A sto se tice vozacke, gde ce tebe zaustavljati da ti traze vozacku ?

Vozi normalno i nece te niko ziv zaustaviti niti traziti.

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne postoji resenje osim na mufte 27.06.2020. 19:32 #663868

status: user
broj poruka: 9386
Posalji saobracajnu i tablice (ako je proslo 60 dana od isteka registracije, moras da ih menjas) i odradi ovde na mufte, pa vrati sve u Lu.
Evropu ces mozda i proci ali u Srbiju sa neregistrovanim autom neces uci, osim na slepu.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Dobra vam ta fora sa koronom... 27.06.2020. 21:39 #663877

status: user
broj poruka: 7761
Nemojte da ga lozite sa tim gledanjem kroz prste vanredno stanje zbog epidemije nema blage veze sa gledanjem kroz prste...

Ja sam moj F500L registrovao onog dana kad je trebalo a to je bio pocetak aprila, dakle tokom vanrednog stanja i policiskog casa sve u vezi registracije je radilo najnormalnije...

Nema gledanja kroz prste i slicne gluposti... zaustave te auto nije registrovan kazna i ostalo sto ti sleduje...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 27.06.2020. 22:26 #663879

status: user
broj poruka: 18940
Tako je i meni prosle godine istekla registracija neposredno pred polazak na more. Prethodno sam se raspitao kod prijatelja (pandura). Rekao mi je samo vozi i ne razmisljaj.
Tako da sam ga poslusao, isao preko Makedonije u Grcku i nazad bez problema, u Srbiji vozio po propisima, tako da me niko ne zaustavi, autoputem normalno.

U inostranstvu njima nista ne znaci tvoja srpska saobracajna dozvola, vec im znaci pasos, to je jedini legitimni internacionalni dokument u ovom slucaju.

Naravno, postoji mali procenat rizika, ali kada si u ovako specificnoj situaciji, nema druge. Normalnim putem, uopste ne vidim kako bi to zavrsio, nemoguce je u tvom slucaju.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: >> 27.06.2020. 22:33 #663880

status: user
broj poruka: 9386
Čekaj, kako si ušao u Makedoniju sa neregistrovanim vozilom, bez vazeceg zelenog kartona?
Imas kontrolu na izlasku iz Srbije, gde mogu videti neregistrovano vozilo. Ajd to mozes da prodjes, jer ne vide nalepnicu, ali u Makrdoniji ti obavezno gledaju zeleni karton, koji nije moguce izvaditi bez registrcije vozila.
Imao cetiri puta srece od toga dva puta vise srece nego pameti :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Tako je i meni prosle godine istekla registracija neposredno pred polazak na more. Prethodno sam se raspitao kod prijatelja (pandura). Rekao mi je samo vozi i ne razmisljaj
:: Tako da sam ga poslusao, isao preko Makedonije u Grcku i nazad bez problema, u Srbiji vozio po propisima, tako da me niko ne zaustavi, autoputem normalno.
::
:: U inostranstvu njima nista ne znaci tvoja srpska saobracajna dozvola, vec im znaci pasos, to je jedini legitimni internacionalni dokument u ovom slucaju
::
:: Naravno, postoji mali procenat rizika, ali kada si u ovako specificnoj situaciji, nema druge. Normalnim putem, uopste ne vidim kako bi to zavrsio, nemoguce je u tvom slucaju
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 27.06.2020. 23:28 #663886

status: user
broj poruka: 18940
Da, dobro zapazanje, bio sam 2 nedelje ranije pre polaska, uradili su mi zeleni karton, bez da mi skrenu paznju na istek registracije :)

Bilo je bukvalno, ako predjem Makedoniju, to je to. A mogao sam i preko Bugarske ako ne prodjem i to je to.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: >> 28.06.2020. 00:59 #663890

status: user
broj poruka: 1620
:: Čekaj, kako si ušao u Makedoniju sa neregistrovanim vozilom, bez vazeceg zelenog kartona
:: Imas kontrolu na izlasku iz Srbije, gde mogu videti neregistrovano vozilo. Ajd to mozes da prodjes, jer ne vide nalepnicu, ali u Makrdoniji ti obavezno gledaju zeleni karton, koji nije moguce izvaditi bez registrcije vozila
:: Imao cetiri puta srece od toga dva puta vise srece nego pameti :

To nema veze - prošle godine je drugar prelazio rumunsku granu bez saobraćajne, sa neregistrovanim vozilom, koje se vodi na tuđe ime (moje ), a bez ovlašćenja - doduše, samo na par sati, do aerodroma u Temišvaru i nazad, ali poenta je da se sve može kad se hoće... da li bih se ja igrao na takav način? Sigurno ne! (meni je to bio drugi auto, vrednosti par stotina €, kupljen samo da pregura nešto umesto rent-a-car na par nedelja, pa me bolelo uvce i da se nešto desi - na kraju poklonjen).

@imarkovic
::Rekao mi je samo vozi i ne razmisljaj
Ne znam šta bih rekao na ovo - ti bi u nezgodnoj situaciji imao koga da pozoveš pa bi se to nekako rešavalo preko ovog ili onog kolege, ali smrtnici koji nemaju poznanike u MUP-u, nemaju izlaza iz problema, osim potencijalno neki veći keš na ruke (pričam za Srbiju, na stranu druge zemlje kroz koje se treba proći)...

Po pitanju osiguranja i registracije, evo ja već 3 godine uzastopno, prvo uradim polisu osiguranja i zeleni karton, pa tek onda vozim auto na tehnički pregled, gde mi daju i nalepnicu. Što, u principu, znači da bih mogao i da ne odem na tehnički pregled, i ne obavim kompletnu registraciju vozila do kraja, a da imam polisu osiguranja.

Pitanje važenja te polise je već posebna priča pošto polise osiguranja od autoodgovornosti, po mom sećanju, nisu važeće ukoliko vozilo nije registrovano. S druge strane, sve informacije koje sada pronalazim na netu kažu drugačije - odnosno, samo piše da vozilo ne može da se registruje bez važeće polise osiguanja, tako da bi samo osiguranje trebalo biti važeće i bez rege. Nek me neko ispravi ako grešim.

@Machine
Mislim da u nekim osiguravajućim društvima sada možeš i online da kupiš polisu obaveznog osiguranja za auto pa vidi bar taj deo da odradiš regularnim putem - ortak je radio na tome za Wiener pa mi je pričao, ali nisam siguran da li su pustili taj sistem u rad. Ako te zanima, piši pa ću da ga iscimam sutra i proverim.
A kako ide kad je istekla saobraćajna i da li može, pitanje je...

Inače, zašto ne bi pozvao ambasadu/konzularno predstavništvo i proverio na koji način da rešiš situaciju? Ne piše sve na internetu, možda postoji neko bolje praktično rešenje za sve to... nemaš šta da izgubiš.

Na pitanje ko kakva prava ima itd. - ne znam i samo nagađam da to zavisi od države do države, ali ako ti voziš neregistrovano vozilo, koje je samim tim i tehnički neispravno (jer, bez registracije nemaš potvrdu o tehničkoj ispravnosti), ne vidim zašto ne bi mogli da ga isključe iz saobraćaja, a potencijalno konfiskuju vozilo ili nešto drugo (ako je to u skladu sa njihovim zakonom).

@ICEsd
Nisi shvatio, vozilo je već na našim tablama - ne treba uvoz i carinjenje.

@VMARC
Mislim da nema veze koliko je prošlo pošto mu je istekla saobraćajna - svakako mora da je menja tako da tablice manje-više ništa ne znače.

Ja kao jedino pravo rešenje vidim to da se tehnički odradi na mufte, pa da neko sa ovlašćenjem ode i završi ostatak oko saobraćajne, nalepnice itd. (osiguranje je najlakša stavka - njima je svejedno u interesu samo da uzmu pare, nije bitno kako).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC @luja-88 28.06.2020. 02:03 #663891

status: user
broj poruka: 9386
@VMARC
Mislim da nema veze koliko je prošlo pošto mu je istekla saobraćajna - svakako mora da je menja tako da tablice manje-više ništa ne znače.

Ukoliko je registrcija vozila istekla pre vise od 60 dana, vlasnik mora da odjavi (vrati) tablice, po zakonu. Ovo je provereno, iz licnog iskustva. U vreme vanrednog stanja, istekla mi je registracija na autu a posto sam imao drugi i nisam imao potrebe da vozim oba, onda nisam hteo da ga registrujem do isteka tog perioda, tj. registrovao sam ga posle 51 dan. To nema veze sa istekom saobrcajne, ako nije proslo 60 dana, samo ce zameniti saobracajnu i dobiti novu sa rokom vazenja do 9999 godine.

Sto se tice Machine, ima dva izbora. Ili da ide na “mufte”, regstruje auto samo sa poslatom saobracajnom (i tablicama ako ima cililicna slova ili je istekla registracija pre vise od 60 dana do trenutka ponovne registracije) ili na “budalu” pa ako prodje nasu granicu - prodje. Ako mu se isplati iz Lu tako da krene, onda OK. Na njemu je da odluci.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Machine pocitaj ovo 28.06.2020. 02:18 #663892

status: user
broj poruka: 9386
https://www.021.rs/story/Info/Srbija/243638/Bez-resenja-za-gradjane-Srbije-kojima-je-u-inostranstvu-istekla-registracija-vozila.html

Na ovaj clanak sam naleteo pre nekog vremena, ne znam da li se nesto u medjuvremenu promenilo... Mozda je najbolje da vidis sa ambasadom.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: @luja-88 28.06.2020. 06:04 #663894

status: user
broj poruka: 1620
:: @VMAR
:: Mislim da nema veze koliko je prošlo pošto mu je istekla saobraćajna - svakako mora da je menja tako da tablice manje-više ništa ne znače.
::
:: Ukoliko je registrcija vozila istekla pre vise od 60 dana, vlasnik mora da odjavi (vrati) tablice, po zakonu.

::Ovo je provereno, iz licnog iskustva. U vreme vanrednog stanja, istekla mi je registracija na autu a posto sam imao drugi i nisam imao potrebe da vozim oba, onda nisam hteo da ga registrujem do isteka tog perioda, tj. registrovao sam ga posle 51 dan. To nema veze sa istekom saobrcajne, ako nije proslo 60 dana, samo ce zameniti saobracajnu i dobiti novu sa rokom vazenja do 9999 godine

Nisi shvatio na šta sam ciljao pošto namerno i nisam bio određen jer je detalj nevažan u konkretnom slučaju. Poenta je da, ako mu je istekla saobraćajna, onda to znači da je izvađena do 2017. god. i stara preko 7 godina - u tom slučaju svakako menja tablice, bez obzira na to da li je prošlo 60 dana od isteka registracije ili ne (prosto, saobraćajna i tablice istovremeno zastarevaju).
Od 2018. je promenjen rok važenja na 9 godina, a tek od početka ove godine je doneta odluka da saobraćajne dozvole i tablice nemaju rok važenja - odnosno, imaju, ali do već pomenute 9999. godine.

Veruj da dobro znam sve ovo jer sam za motor kupljen pre nešto manje od 2 godine, u okviru od prvih godinu dana, 2 puta morao da vadim saobraćajnu zbog pacijenata:
1. put promena vlasnika (nakon kupoprodaje, pa i logično).
2. put zato što je istekla saobraćajna nakon još nekoliko meseci - naime, u toku kupoprodaje i promene vlasništva u saobraćajnoj dozvoli sam navodno ja bio taj koji je morao da napomene da hoće da odjavi vozilo, kako bih dobio novu tablicu i saobraćajnu, sa rokom važenja od 9 godina (pošto je još bila 2019. godina, nisam dobio trajnu). Prvo sam se zapitao da li su normalni i zašto mi pri prvoj promeni saobraćajne nisu rekli da za manje od godinu dana moram da vadim novu, kao i novu tablicu, pa da i to odmah odradim, ali onda sam se setio gde živim, ko tamo radi, na koji način je zaposlen itd. i samo odlučio da ne trošim svoje živce na bilo kakvo komentarisanje. Ali eto, kod nas je moguće i dobiti novu saobraćajnu dozvolu sa rokom važenja od samo nekoliko meseci...

@Machine
Da sumiramo, trenutno imaš 4 opcije:

1. Kreneš na rizik pa šta bude (ne kažem da ja bih, ali ako se ti usudiš, uradi bar polisu osiguranja).

2. Neko ovde da ti izmajmuniše tehnički za koji dinar preko redovne cene (ako već nemaš šemu, pozoveš nekog od ovih što drže agencije za registraciju vozila i skoro sigurno će ti oni naći nekog ko može da završi posao), pa onda regularnim putem, uz ovlašćenje, zameni tablice, saobraćajnu i obavi registraciju (uz to da mu sve potrebno prethodno pošalješ).

3. Šlep preko naše granice (ne zalazim u to na koji način do naše grane, a i posle prelaska).

4. Zoveš srpsko predstavništvo u zemlji u kojoj se nalaziš i čuješ šta imaju da kažu.

...da dodamo i opciju 5. - Čekaš da naš vrhovni vođa samostalno odluči da pronađe rešenje za sve koji su u sličnom problemu kao ti (malo verovatno).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Hvala narode 28.06.2020. 10:34 #663899

status: user
broj poruka: 5696
Da, pitao sam sve moguce izvore i niko ne izdaje osigurnje za objekat koji se fizicki ne nalazi na tehnickom pregledu ili nema tablice osiguravajuce zemlje. Ovde moze osiguranje na 15 dana ali mora LU table da se konvertuju. Onda kad udjem u SRB mora uvoz, carina...

U Srbiji nigde nisam nasao da neko na nevidjeno izda nalepnicu i polisu, a u Ambasadi u Belgiji pojma nemaju. Pisao sam i njima

Jednostavno se ovo moglo resiti posebnom uredbom, posto ima 100ak takvih slucaja sigurno, ali u SRB posto ne postoji sistem, ne moze ni ocekivati da ce drzava uraditi nesto za izuzetke

Za sada, mozda krenem sam na blef, ako me zaustave sanse su fifti-fifti, mozda ne gledaju, pravim se lud da ne znam...200e nije problem, problem je akome iskljuce sa svim stvarima u kolima koje nosim dole :D

@Luja88, ako imas neki link ili online vezano za kola ili mozes da mi proveris kod drugara posalji na milos.glisovic@gmail.com pa da probam jos to :)
`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC @luja 28.06.2020. 12:40 #663900

status: user
broj poruka: 9386
Ne menjaju se tablice, ako nemas cirilicna slova. Samo se menja saobracajna i dobijas trajnu saibracajnu na te tablice (primer BG-007-JB)
Menjas tablice i dobijas trajnu saobracajnu na te nove ukoliko stare imaju cirlicna ili strana slova slova (primer BG-007-ŠB ili WB)
Menjas tablice i dobijas trajnu saobracajnu na nove ukoliko ti ke registracija istekla pre vise od 60 dana od dana nove registracije, bez obzira koje tablice imao, jer stre moras prvo da vratis.
To ti je po poslednjem.
Inace sam ja za dva auta u 3 godine morao 5 (slovima pet) puta da vadim novu saobrcajnu. (2015-2018.)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE @Luja 28.06.2020. 14:56 #663902

status: user
broj poruka: 5696
Pardon, mail je milos.glisovic@outlook.com

ne GMAIL :)


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: @Luja 08.08.2020. 03:19 #664440

status: user
broj poruka: 1620
Izvini kolega, bio sam ubeđen da sam ti već pisao ovde, ali sad se vratio na stare teme i video da ipak nisam ostavio komentar, a potpuno zaboravio na sve ovo (trenutno ludnica s poslom, a i privatno, pa je mozak kaša)...

Da ne bude da širim dezinformacije, situacija vezano za online polise je sledeća:
Trenutno ne postoji - razlog je što ista navodno ne sme da se zaključuje preko posrednika, što bi u ovom slučaju bila kurirska služba koja vlasniku fizički dostavlja polisu, a onda cela priča pada u vodu. Pozadina je malo drugačija, a to je da monopolisti iz drugog kraja ringa nisu spremni za tu igru, pa ne dozvoljavaju sitnoj boraniji da uskoči ispred njih sa novotarijama. Inače, Uniqa je bila u pitanju, ne Wiener (pobrkao sam pošto drugar ponešto radi za oba), a sve je bilo aktivno samo nedelju dana, dok ih nisu primorali da ugase taj deo sajta.


:: Pardon, mail je milos.glisovic@outlook.co
::
:: ne GMAIL :
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs