Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
dokon, u-p-d-a-t-e w10 home genuine...odradio sa1909 na 2004
STRANA 1 OD 1
savatije dokon, u-p-d-a-t-e w10 home genuine...odradio sa1909 na 2004 26.07.2020. 15:00 T67664

status: user
broj poruka: 1121
na dole potpisanom lap topu (intel, i7 II gen) koji i onako nema podršku proizvođača za 10-ku. Nije mi pukao ni jedan drajver (SB X-F to GO,nvidia M-525), sve bitne stvari mi rade (cisco anny conect, rdp, vera crypt,mail klijent....
podizanje rađeno kroz Win update.... tek toliko da podelim...

****************
DELL INSPIRON 17R N7110

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: dokon, u-p-d-a-t-e w10 home genuine...odradio sa1909 na 2004 26.07.2020. 15:36 #664270

status: user
broj poruka: 1329
W10 je vrlo tolerantan, može da `nabavi` drajvere i kada ih nema drugde a mnogi drajveri od7mice rade.
Kako si udejtovao, preko WU ili nabavio ISO ?


:: na dole potpisanom lap topu (intel, i7 II gen) koji i onako nema podršku proizvođača za 10-ku. Nije mi pukao ni jedan drajver (SB X-F to GO,nvidia M-525), sve bitne stvari mi rade (cisco anny conect, rdp, vera crypt,mail klijent...
:: podizanje rađeno kroz Win update.... tek toliko da podelim..
::
:: ***************
:: DELL INSPIRON 17R N711
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije WU... 26.07.2020. 15:44 #664271

status: user
broj poruka: 1121
...

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa sta je tu neobicno... 27.07.2020. 14:37 #664288

status: user
broj poruka: 10988
i vredno `deljenja`? Imao si jedan `build` desetke, pa si preko njega nasuo drugi. Sta je tu cudno, ekstra, straobalno?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 27.07.2020. 22:38 #664295

status: user
broj poruka: 4747

Čudno je što operatoru ne radi ni trotinet nakon apdejta desetke.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije @torta 28.07.2020. 01:23 #664300

status: user
broj poruka: 1121
alrad ti lepo reče... uzimajući u obzir šta je sve MS morao da pokrpi u ovom izdanju, i št još nisu... https://bit.ly/2X1DLyd

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: i vredno `deljenja`? Imao si jedan `build` desetke, pa si preko njega nasuo drugi. Sta je tu cudno, ekstra, straobalno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ko ne veruje, neka malo proceslja forume - nije... 28.07.2020. 18:18 #664307

status: user
broj poruka: 10988
bilo JEDNOG, jednog-jedinog desetkinog apdejta koji je radio kako treba. Neki ``apdejti`` su bukvalno ubijali sami sebe - onemoguceno butovanje, random freezing, black screen upon booting itd. Ja i dan-danas vozim verziju 15xx i ne pada mi na pamet da ista menjam (poiskljucivao sve moguce, ne samo automatic updates).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 28.07.2020. 18:55 #664308

status: user
broj poruka: 4506
Meni svaki update sjebe neki drajver, uvek i svaki put. Pre nedelju dve sam morao da odradim format, i skinuo 2004 ozloglasenu verziju. Reko fuck it, da probam. A i vecina problema nastaju kad se upgrejduje na ugprade i peglea ispeglano.

Clean instal i evo par nedelja kolko vec kad sam stavio, nisam primetio nikakav problem u svakodnevnom radu.

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: ... 28.07.2020. 20:47 #664309

status: user
broj poruka: 6088
Upravo to. Kad se pojavi nova verzija, roknem sistem i nema nikakvih problema. Jeste malo smaranje da ispodešavam sve kako je bilo, ali barem ne lupam glavu kad nešto krene da zeza.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Windows 10 u-p-d-a-t-e 28.07.2020. 21:34 #664311

status: user
broj poruka: 243
NIJEDAN problem dosad, neke sam rucno instalirao jer mi se nije cekalo, vecinu ostalih sacekam da mi sam WU ponudi a i da vidim reakcije onih koji su bili nestrpljivi, sacekam potencijalna resenja.
Legalna Pro verzija, legalan ESET Internet Security, iskljuceno samo par stvari koje se mogu iskljuciti u samoj instalaciji, podignut jos 2017.
Koriscenje snj verzija iz kojekakvih izvora, iskljucivanje `nepotrebnih` stvari je samo razlog vise da dodje do problema, ono tipa `ja sam najpametniji i sve sam mu isekao i iskljucio kroz registry i kojekakve hackove, nece mene niko da spijunira, nece cika BIli i kompanija da vide gay sajtove koje posecujem`.
Koristi sistem kako je napravljen, ne cackaj ako ne znas sta radis, a takvi ocigledno ne znaju sta rade, i nece biti nikakvih problema.
Kao sto sam vec rekao u nekoj od prethodnih tema, sta to toliko tajno krijete po racunarima pa se plasite da VAS neko spijunira (ovo vas namerno velikim slovima) osim sajtova koje posecujete (a to je Google vec pokupio pre MS, verovatno i Facebook). Onaj ko cuva sifre bankovnih racuna u fajlu BROJ_RACUNA.txt na desktopu i slicno i zasluzuje da mu neko pokupi podatke i ojadi ga za sve sto na tom racunu ima. Pa nek crkne od gladi, zaradi Darvinovu nagradu i ukloni svoj genetski materijal iz buducih generacija.
Idi koristi Linux, sad bar postoji toliko drugih opcija.


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/Strix1080Ti OC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.07.2020. 21:59 #664313

status: user
broj poruka: 18941
Problem je kada ljudi urade rucno update i onda dobiju alfu i betu netestirano nestabilno (Microsoft-ov nacin za testiranje), umesto da puste sam da se odradi kada dodje vreme automatski. Postoje ta 2 nacina za update.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 29.07.2020. 01:54 #664314

status: user
broj poruka: 1620
Vidim da se gomila ljudi žali na neke probleme, a ja recimo nisam imao nikakav veći problem sa Win10 još od trenutka kada je prvobitno instaliran kao primarni sistem na jednu od mojih glavnih mašina, što je bilo krajem novembra 2016. godine (baš malo pre proverio). Windows update nisam puštao da radi sam, već sam instalirao ažuriranja sa oko 3-4 nedelje zakašnjenja i sve ok, nadogradnje sa jedne na drugu verziju Win10 sam radio bez preskakanja i opet sve ok - nikakvi problemi sa dodatno instaliranim softverom, drajverima i sl.
Jedini problem koji sam imao, a i dalje ga imam jer ne mogu da se naviknem, je sa samim sistemom, ali to nije zbog nefunkcionalnosti, već do mog nepoznavanja sistema u kom postoji većina onoga što je bilo na Win7 i starijim sistemima, ali dosta toga nije na istom mestu (da ne dužim, većina već zna o čemu pričam).

Poslednju verziju Win10 sam jedva dočekao pošto sam pre 2-3 nedelje nadogradio VMware Workstation na verziju 15.5.6, koja na Win10 1911 i starijim ima konflikt sa Hyper-V pa ne mogu da finkcionišu istovremeno, što sam saznao na teži način - brže bolje krenuo na jednoj VM (kopija hw mašine na kojoj mi to treba) da instaliram 2004 i ćorak, svaki put padne na 30-ak %... ali eto, pre 2-3 dana probam opet i izgleda da su opeglali šta je trebalo pa sam juče instalirao 2004 preko update Assistant-а i na glavnoj mašini, i sada uporedo piče obe VM platforme samo tako.

Prethodni pasus ujedno može da bude i jedno od mnogih objašnjenja zašto može da se priželjkuje nova verzija (apdejt/apgrejd, kako god ga nazivali), za one koji misle da je uvek u pitanju srljanje kako bi se pričale priče o najnovijem sistemu...

Šta znam, pošto dosta ljudi mrači, a ipak nastavljaju da koriste Win10 jer nema alternative koja može da obavlja sve što može i ovaj, reko da bacim i jedan relativno-pozitivan komentar...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 29.07.2020. 02:14 #664317

status: user
broj poruka: 1620
::Prethodni pasus ujedno može da bude i jedno od mnogo objašnjenja zašto može da se priželjkuje nova verzija (apdejt/apgrejd, kako god ga nazvali), za one koji misle da je uvek u pitanju srljanje kako bi se pričale priče o najnovijem sistemu...

Dodatak na ovo gore:

Razmislite nekad da postoji i opravdan razlog za određene poteze, ali i o tome da s druge strane isti ne mora nužno ni da postoji - ovaj forum i jeste tu upravo kako bismo diskutovali, prihvatali i koristili nov hardver i softver, ne da selektivno blatimo sve što je Google, Microsoft, Intel, AMD, NVIDIA i sl. onda kada nam to odgovara.

Drugo, da nema onih koji će prvi da isprobaju nešto, sve bi stajalo u večitoj `alfa` fazi pa bi retko dolazilo do smrtnika i sve bi se mnogo sporije odvijalo.

Radim u kompaniji koja softverom opslužuje finansijske institucije, a gde se implementacije novih programa, delova sisetma i razne druge izmene nekad izvode i na dnevnom nivou - dolazi do grešaka, naravno, i to nekad ima ozbiljan finansijski uticaj, ali kada se sve sumira, kompanije-klijenti su na kraju dana uvek zadovoljne i skoro uvek gotov i funkcionalan proizvod imaju znatno brže od ostalih, pa brže počnu i da zarađuju lovu na tome.
Kada se izračuna koliko je drugima potrebno da izvedu isto to, u malo bolje kontrolisanim uslovima (u kojima se svejedno dešava da dođe do istih ili sličnih nepredviđenih situacija), i da je to vreme ozbiljan novac (najčešće u pitanju nekoliko meseci, naspram par nedelja), dolazi se do zaključka da je isplativije tu i tamo priuštiti sebi manju grešku...
Shvatio sam da dobra većina velikih kompanija razmišlja na veoma sličan način, jer mogu sebi da priušte te greške, dok manje to ne mogu da izdrže pa sve mnogo sporije funkcioniše jer pokušavaju da idu na siguricu - logično, uvek ima i drugih, koji to rade po izboru, ali po nepisanom pravilu, skoro uvek generacijski kaskaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije + za luju-88 29.07.2020. 07:43 #664319

status: user
broj poruka: 1121
do skoro sam bio sys admin za preko 450 računara, radnih stanica i nekoliko servera, dela virtuelne infrastrukture.... sada taj posao rade mladji saradnici (ja sam malo napredovao u službi).
Iskustvo me je naučilo , odradi testova što više za nove softvere ili zakrpe, na nekoj test jedinici, pa se tek onda upusti u masovnu primenu. Sebi smanjuješ obim posla u slučaju greške i ne ispadaš `Šaban` medju korisnicima (svi danas `znaju sve` o računarima). `Zakucavanje` na jednoj verziji OS-a, nije primenljivo u sistemima gde se koristi i specifičan softver koji nije MS proizvod i traži nove verzije OSa kako bi funkcionisao.
Da bih mladjim kolegama (poslovnim naslednicima) pomogao, i preneo nova iskustva...eto, bio sam dokon..

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: + za luju-88 29.07.2020. 11:34 #664323

status: user
broj poruka: 1620
::Iskustvo me je naučilo, odradi testova što više za nove softvere ili zakrpe, na nekoj test jedinici, pa se tek onda upusti u masovnu primenu. Sebi smanjuješ obim posla u slučaju greške i ne ispadaš `Šaban` medju korisnicima (svi danas `znaju sve` o računarima).

Donekle jeste tako, i u teoriji podržavam ideju. S druge strane, testiranje je testiranje, i najčešće se radi u posebnom okruženju, ali kada neke stvari koje su potencijalno i mesecima testirane, prebacijš u produkciju, nikad nisi načisto da li će to da radi kako je zamišljeno.

::`Zakucavanje` na jednoj verziji OS-a, nije primenljivo u sistemima gde se koristi i specifičan softver koji nije MS proizvod i traži nove verzije OSa kako bi funkcionisao

Tako je, s tim što bih dodao da nije nigde primenjivo. Za nove mogućnosti, koje većina korisnika raznog softvera svakodnevno zahteva, često su potrebne i manje ili više značajne sistemske izmene - da nije tako, i dalje bismo koristili OS bez GUI-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ma ovo je OS.... 29.07.2020. 22:16 #664325

status: user
broj poruka: 6643
... sve što sam naučio, bilo je kad je MS OS bio nestabilan kao italijanske vlade. Reinstaliranje i isprobavanje je bio deo slasti poedovanja kompjutera. Ovo sad, od xp-a na ovamo, pravi je bedak.
Sve redom patcheve sam instalirao kako su dolazili (ok, možda koji dan zakašnjenja jer ne primetim da je izašao, a na ručnoj je instalaciji). Jedan je imao probleme sa realtekom. I sve je samo od sebe, jel`te, mikropatchevima, nestalo.
Eto i ovaj dvaputništačetiri, jednostavno ne vidim razliku. Ništa.
Da je za posao, pozdravljam oprez. U suprotnom, ja sam za srljanje i učenje. Npr. bar da govedo nauči da je backup neophodan, što pre, pa će što manje da izgubi.... :-)

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs