Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Savet oko izbora TV
STRANA 1 OD 1
DrGrozozo Savet oko izbora TV 06.11.2020. 14:23 T67827

status: user
broj poruka: 202
Postovani, zamolio bih Vas za savet po pitanju izbora TV.
Koliko sam iscitao preporucuju se po forumima LG i Hisense. Potrebna velicina 40-43``.
Jako je bitno da je zvuk dobar, jer se kupuje starijoj zeni sa oslabljenim sluhom.
SMART bi bilo dobro da ima ali nije neophodno.

Interesuje me preporuka za KONKRETAN MODEL. Nesto iz vaseg licnog iskustva.

Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 06.11.2020. 15:12 #665876

status: user
broj poruka: 819
LG ili TCL za 43inca za obe marke cena je oko 37000-47000

TCL svi imaju 2+3 godine garancije
LG 2god garancije retko koji da ima 5

moze da se nadje i neki Philips tako oko 40k i ima dosta modela sa 5 god garancije


TCL ti jeftiniji recimo EP660 su Android 9 i ok su za cenu moji su skoro uzeli dva jedan 43` i jedan 50`



evo ti link sa podesenim filterima pa nadji nesto

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori?filter_submited=1&show_filters=1&sort=price_asc&filters%5BRobna+marka%5D%5B%5D=Sony&filters%5BRobna+marka%5D%5B%5D=Philips&filters%5BRobna+marka%5D%5B%5D=TCL&filters%5BRobna+marka%5D%5B%5D=LG&filters%5BDijagonala+ekrana%5D%5B%5D=43+in%C4%8Da&filters%5BRezolucija%5D%5B%5D=3840+x+2160+4K+Ultra+HD&filters%5Bstock%5D%5B%5D=dostupno


a ovde mozes da uradis neko osnovno poredjenje samo kucas model u search gore desno samo nema svi modeli

https://www.displayspecifications.com/en






KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 06.11.2020. 16:15 #665879

status: user
broj poruka: 302
Sori, necu ti pomoci sa konkretnim modelom, ali ako uzimas kod nasih prodavaca vidi da nece biti nesto za ovaj blek frajdej, tipa nize cene, duze garancije...

Takodje idu i praznici pa moze i tu neka akcija da bude, pa ako ti nije hitno razmisli i o tome.

Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - 07.11.2020. 00:44 #665896

status: user
broj poruka: 1471
Nemam nikakav konkretan model da ti predložim, ali mogu ti samo reći sa iskustvom da ako tražiš neki glasniji TV, izbegavaj PHILIPS, evo imam dva kući, jedan 4k drugi neki jeftiniji full hd, oba 2019 godište, tetka ima neki od 60-70 inča mislim da je 2017 godište i svaki opušteno slušaš na max, neznam koja je fora sa tim ali je tako.


Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Pa moze li 07.11.2020. 09:15 #665902

status: user
broj poruka: 808
da se pojaca zvuk na uredjaju
koji se dobije od provajdera?...
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sakall Potvrdjujem 07.11.2020. 23:05 #665912

status: user
broj poruka: 101
za Philips,zvuk vremenom tako bude los da moras da pojacavas neke kanale do besvesti.Imam 6501 modej 49 inca,posle 2 1/2 godin riknulo pozadinsko osvetljenje,15k popravka.Uzeo klincu za sobu LG 7600 i klasa iznad Philipsa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic 08.11.2020. 00:33 #665913

status: user
broj poruka: 18941
ja sada iskljucivo Kineze gledam, da kucnem u drvo, adler za sve pare se isplatio za ove 3 god.... Alpha od jeftinijih, hisense, a TCL je iznad LG-a sa kvalitetom panela. Ne bacajte pare na skupe panele, jer nema razlike, sem sto su skupi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Pa moze li 08.11.2020. 01:34 #665915

status: user
broj poruka: 1471
Ma probano sve i na uređaju i na tv-u, čak sam i na tv-u našao neku overamp funkciju, koja pojača još dodatno, ali i to nije ništa posebno. Da se razumemo ljudima sa normalnim sluhom ovo neće biti ogroman problem, tv se čuje `dovoljno` glasno, ali ako je u pitanju neka osoba sa slabijim sluhom treba ga preskočiti.

@sakal
Baš sam se iznenadio da je Philips postao krš marka, ja sam zamenio moj Samsung F6400 sa PUS6504, doduše mora se reći da je Samsung iako 5god stariji od njega, u svoje vreme bio par klasa iznad ovog Philipsa. Ovaj Philips je manje/više najjeftiniji 4k TV na tržištu a da je od neke `poznatije marke`, dokle je samnsung u svoje vreme bio neka viša srednja klasa imao je i 3D, pa možda i nisu za poređenje. Ali čim sam otpakovao Philips, nije mogao da se porediti sa samsungom, debeo kao LCD-ovi iz 2010-te, a lagan ko pero, pozadinska plastika ona najgora kineska. Ali najbezvesnije je što ni software ne mogu da odrade kako treba, čak ni nakon više update koje sam imao u zadnjih godinu dana. Koristim TV kao monitor, prvo na PC modu, je imao neki color bleed, pa sam bio primoran da koristim game mod, takođe kada se tv upali imao osetan input lag, rešava se tako što se sa game moda prebaciš sa na bilo koji drugi mod i zatim ponovo vratiš na game mod. Ta dva problema su rešili sa nekim update-om. Ali sada opet ima drugi problem koji se takođe dešava pri paljenju, kada se TV upali osvetljenje bude vidno smanjeno, opet kada se prebaci na bilo koji drugi mod, pa ponovo vrati na isti mod na kojem je bio, osvetljenje je vidno svetlije.
Što se tiče Philipsa, od sada samo fenovi, mikseri i slično možda, TV više ne uzimam.

Black Wolf

:: da se pojaca zvuk na uredjaj
:: koji se dobije od provajdera?..
:: Turbofolk will die very soon...!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 08.11.2020. 01:54 #665918

status: user
broj poruka: 1620
:: ja sada iskljucivo Kineze gledam, da kucnem u drvo, adler za sve pare se isplatio za ove 3 god.... Alpha od jeftinijih, hisense, a TCL je iznad LG-a sa kvalitetom panela. Ne bacajte pare na skupe panele, jer nema razlike, sem sto su skupi.

Možda bih mogao da podržim ovo da ne koristim LG, Philips, Samsung i HiSense televizore.

Za HiSense nemam zamerke na oštrinu slike, ali kontrast i pozadinsko osvetlenje su katastrofalni i to značajno utiče celokupan utisak.
To se verovatno ne primeti kad gledaš samo u jedan ekran, ali na poslu imamo 5 TV-a od 50-55` poređane jedne do drugih na zidu i bila je značajna razlika kada smo kupili taj jedan HiSense u odnosu na ostale LG televizore. HiSense 55` je kupljen za probu, posle toga jedan noviji LG 55` isto za probu uzet i odlučili smo se da sve zamenimo za takve nove LG (matori od 50` su stari oko 6-7 god, ali čak i kao takvi su bolji od HiSense-a po pitanju kvaliteta). Nažalost, nastupila korona pa sad radimo od kuće i sve stavljeno na stand-by.
Ćale isto uzeo neki HiSense (različit model od onog koji imam na poslu, ali noviji i skuplji) i isti slučaj na tom TV-u.

Philips imam neki baš mator model (32`, 768p) i jedino za zvuk mogu da potvrdim da je slabiji nego kod ostalih. Za sliku je glupo da komentarišem jer je ga je vreme pojelo, ali za je klasu ispod Samsunga sličnog godišta, to je jasno vidljivo.

Dedi sam pre jedno 5 god. za 100€ kupio neki Fox i potrajao je koliko i garancija (zveknuo panel neposredno po isteku iste). Onda sam mu kupio neki Vox i za sad traje pa ćemo videti dokle će. Kvalitet slike je krš na oba, ali i dedin vid je, tako nema neke štete u celoj priči. Svakako je bitno da je velika slika i da mu redovno plaćam EON da gleda sport :)
Za zvuk se nije žalio, ali mislim da on i nema nekih problema sa sluhom, čak i u tim godinama (85+).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub slažem se sa navedenim 08.11.2020. 14:12 #665923

status: user
broj poruka: 1006
Uz mali edit: Adler - novopazarac (odmetnuti Vox). Alpha - takođe domaćica (Neša Roming). A sve je setapovano u PRC
:)

:: ja sada iskljucivo Kineze gledam, da kucnem u drvo, adler za sve pare se isplatio za ove 3 god.... Alpha od jeftinijih, hisense, a TCL je iznad LG-a sa kvalitetom panela. Ne bacajte pare na skupe panele, jer nema razlike, sem sto su skupi.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re @blackwolf 09.11.2020. 00:02 #665930

status: user
broj poruka: 503


`kada se TV upali osvetljenje bude vidno smanjeno, opet kada se prebaci na bilo koji drugi mod, pa ponovo vrati na isti mod na kojem je bio, osvetljenje je vidno svetlije.`

-Philips ima podesenje za svetlosni senzor koji od zavisnosti od svetla u sobi odredjuje jacinu svetlosti ekrana.Iskljuci ga u podesenjima slike ako hoces da ti je slika svetlija uvek..tako je kod mene

`Koristim TV kao monitor, prvo na PC modu, je imao neki color bleed, pa sam bio primoran da koristim game mod, takođe kada se tv upali imao osetan input lag, rešava se tako što se sa game moda prebaciš sa na bilo koji drugi mod i zatim ponovo vratiš na game mod.`

- Koristim ga u game modu,samo sto u podesenjima slika-stil slike mora da bude stavljeno na opciju standardno,na ostalim podesenjma tipa prirodno,zivo,film..tada tv obradjuje sliku pa je normalno da se javlja lag

Ja sam mojim philipsom prezadovoljan,puk6809 ali verujem da im je softver slican


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: re @blackwolf 09.11.2020. 00:51 #665931

status: user
broj poruka: 1471
Veruj mi prešao sam sva podešavanja uzduž i popreko :)

-Philips ima podesenje za svetlosni senzor koji od zavisnosti od svetla u sobi odredjuje jacinu svetlosti ekrana.Iskljuci ga u podesenjima slike ako hoces da ti je slika svetlija uvek..tako je kod mene

Znam za taj senzor većina novijih tv-ova ga ima, ja sada koristim TV u Monitor modu, tako da većina tih podešavanja je automatski isključena ili nije uopšte dostupna za menjanje.

-Koristim ga u game modu,samo sto u podesenjima slika-stil slike mora da bude stavljeno na opciju standardno,na ostalim podesenjma tipa prirodno,zivo,film..tada tv obradjuje sliku pa je normalno da se javlja lag

Sve stoji na standardno, inače ovaj problem je rešen sa updateom, i sve ove probleme sam prijavljivao supportu, za neke su znali kao što je problem sa lagom, za neke nisu

interesantno je da se većina ovih problema javlja samo prilikom paljenja tv-a, kao da tv ne učita dobro podešavanja sa kojima je ugašen, i onda moraš da ga osvežiš tako što ponovo setuješ podešavanje na kojem se trenutno nalazi

Inače sada upravo proverio i izašao ponovo update neki, usput su popravili i OTA funkciju, do sada sam iz nekog razloga stalno morao da vršim nadogradnju sa flešom, ali nažalost opet nisu popravili ovaj problem sa osvetljenjem.

Drago mi je da si ti zadovoljan sa svojim modelom, i nadam se da će dobro da te služi, ali moje iskustvo je drugačije, čitava ova priča me podsetila i na Veseća koji je takođe kupio neki Philips, pa mu se pozadinsko osvetljenje skroz odlepilo posle godinu dana

https://www.youtube.com/watch?v=ck7TfaVdYek


Black Wolf

::
::
:: `kada se TV upali osvetljenje bude vidno smanjeno, opet kada se prebaci na bilo koji drugi mod, pa ponovo vrati na isti mod na kojem je bio, osvetljenje je vidno svetlije.
::
::
::
:: `Koristim TV kao monitor, prvo na PC modu, je imao neki color bleed, pa sam bio primoran da koristim game mod, takođe kada se tv upali imao osetan input lag, rešava se tako što se sa game moda prebaciš sa na bilo koji drugi mod i zatim ponovo vratiš na game mod.
::
:: - Koristim ga u game modu,samo sto u podesenjima slika-stil slike mora da bude stavljeno na opciju standardno,na ostalim podesenjma tipa prirodno,zivo,film..tada tv obradjuje sliku pa je normalno da se javlja la
::
:: Ja sam mojim philipsom prezadovoljan,puk6809 ali verujem da im je softver slica
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs