Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Kingstone, gde cuh za tebe u zivotu...
STRANA 1 OD 1
strela75 Kingstone, gde cuh za tebe u zivotu... 20.12.2020. 10:00 T67937

status: user
broj poruka: 1588
Izgleda da mi drugi njihov fles crkava. Ne mogu da mu pridjem. Sa HPovim USB disk alatom mi prijavljuje `device-media is write protected`.
Win ga vidi, nekoliko puta sam uspeo da udjem u njega i vidim foldere, ali odmah pobrljavi i izbaci hijeroglife. A datumi fajlova od 1981 do 2083.
https://ibb.co/mSVxqYx
https://ibb.co/zrsMB34

Ima li neko ideju sta mu raditi dok jos mrda?

Unapred hvala.

Pozdrav.
PS. Nekad je kingston bio sinonim kvaliteta. Sta im se desava? I koji fles je `siguran`, ako siguran (da ne crkne) uopste postoji danas?
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.12.2020. 10:29 #667004

status: user
broj poruka: 18941
Danas je to izgubljeno generalno - sinonim kvaliteta.

Transcend npr. je iz mog iskustva barem za flash-eve oduvek bio mnogo bolja opcija.

Skini program GetDataBack 5.0 pro i skeniraj, ako to ne uspe, onda mozda pomocu TestDisk-a, ali on nije user-friendly program.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re:Kingstone,gde cuh za tebe u zivotu... 20.12.2020. 10:49 #667005

status: user
broj poruka: 243
Daleko je Kingston od kvaliteta koji je nekada bio.
Model od 4GB kupljen 2007, koriscen svakodnevno par godina, vise puta opran u ves masini jos uvek normalno funkcionise i prolazi sve testove.
Model 8GB od neke 2010. je poceo da pokazuje probleme vec posle par meseci a obim upotrebe je bio neuporedivo manji. Vuce se jos po nekoj fioci ali nista bitno se ne cuva po njemu, iskoristi se ponekad za neki bios update i nista vise.
Sledeci je dosao 32GB, od pocetka je imao probleme sa pregrevanjem i drasticnim padom brzine upisa, kupljen 2013. ili 2014. Neprepoznavanje na nekim racunarima, fajlovi koji se mogu ocitati na jednom mestu a na drugom pokazuje kao corrupted itd. Jedini koji je zavrsio u kanti da se ne bih slucajno prevario da nesto snimim na njega.
Poslednji od 64GB kupljen 2016, slicna stvar sa povremenim ne prepoznavanjem na racunarima sa kojima sledeci put radi normalno, dosta fajlova koji se ne mogu upotrebiti, ha testovima pokazuje dosta losih sektora, najcesce ne moze ni da zavrsi testove. Jos uvek se koristi ponekad za prebacivanje ponekog filma ali nece jos dugo proci dok i on ne zavrsi u kanti.
Inace svi su kupljeni u velikim radnjama na G i T, nisu sa sumnjivih oglasa, aliexpressa i slicno.
Presao sam na SanDisk i za sada sam vise nego zadovoljan.
Slicna situacija i sa memorijskim karticama samo je provo bila tranzicija na Transcend (koji me je vise nego razocarao uprkos dobrim preporukama) i poslednjih 2 godine samo SanDisk, problema 0.

Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/Strix1080Ti OC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Probao get data back, doduse 3.63 verzija... 20.12.2020. 11:30 #667007

status: user
broj poruka: 1588
Izbacuje milijardu gresaka. I na kraju nadje 0 directories, 0 files. Znaci lomaca u peci.
https://ibb.co/phRsdXc
https://ibb.co/cJQbWQn
https://ibb.co/9c3WWcN

Sto se tice transcenda, bila je jedna problematicna serija ranije, pa ih nisam uzimao.

A SanDisk sam uzimao, i ima i tu problema - dva komada nosena u prednjem dzepu farmerki posle godinu dana:
https://ibb.co/Yb2TCL0

Zato sada jurim metalne usb-ove, ali je ponuda katastrofa. Uzeh jedan verbatim executive - upis ide do par stotina kB u sekundi. Krene dobro i kad zapne, vrati me u vreme modema 9600/14400 bit/s. Agonija.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re 20.12.2020. 11:51 #667008

status: user
broj poruka: 583

Nemam problema ni sa jednim Kingston ..ne znam koji model imas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac fix 20.12.2020. 13:27 #667010

status: user
broj poruka: 106

Probaj ovo mozda ga vratis u zivot http://skr.rs/6Mb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ...razni 20.12.2020. 13:30 #667011

status: user
broj poruka: 1588
Prvi crkli je SE9.
Ovaj drugi je DT micro.

Inace imam i Data Traveler G4, koji pola racunara ne prepoznaje. Ali radi na onima, koji ga vide. Ne bas brzo, ali radi.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.12.2020. 14:19 #667012

status: user
broj poruka: 18941
Ti plasticni flash-evi su jako slabi, nemoj da uzimas nikad sa plasticnim USB konektorom, video si i sam zasto, inace SanDisk je jako dobar, takodje i Apacer, koji uvek ima lepezu kvalitetnih flash-eva.

Ako su ti bas bitni podaci sa tog flash-a, mogu da ti predlozim jednu varijantu, ali ne znam kako ces da se snadjes ako nisi radio na terminalu. Fora je sto je ovo Live minimalna verzija, gde se ucita samo konzola, bez ikakvih potrebnih servisa, flash nije dodirnut dok ga ne mount-ujes, ako nesto ima na njemu zivo, prikazace ga u tom sistemu. Medjutim, ako ne necitljiv, neispravan, onda kanta.

Linux Slackware minimal 14.2 x64 download - > http://www.slackware.com/~alien/slackboot/mini/14.2/slackware_x86_64-14.2-mini-install.iso

Skini ovo (ima 50ak mb, sasvim dovoljno za ovo okruzenje) i stavi na flash pomocu Rufus-a, butuj, enter na sva pitanja i ulogovaces se kao root, pa mount-uj flash i probaj da izlistas, ako se vide podaci na njemu, postoji sansa da se iskopira, odmah kreni da kopiras na hard disk.
Ako se ne snadjes, javi za pomoc.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 20.12.2020. 14:42 #667013

status: user
broj poruka: 1588
Radjen je bekap sad skoro, na podatke na njemu vise ne racunam. Vise me nervira situacija da nemas pouzdano prebacivanje bilo cega, kad odjednom ovako crkne.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.12.2020. 14:46 #667015

status: user
broj poruka: 18941
Flash za bekap podataka je jedno od najnepouzdanijih resenja, nemoj da bekapujes na flash.

Uzmi eksterni hard disk, nebitno koji i na njega bekapuj, to ti je najjednostavnije i daleko pouzdanije. Povremeno mu pregledas stanje iz Sentinela, povremeno azuriras kako ti odgovara i to je to.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Obrnuto 20.12.2020. 15:25 #667016

status: user
broj poruka: 1588
Ne nisam bekapovao na njega, nego sa njega.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 LLF 20.12.2020. 18:11 #667017

status: user
broj poruka: 1234
Low Level Format se zove program. Ako sa njim nece, onda kanta. Pokreces ga kao administrator.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.12.2020. 18:15 #667018

status: user
broj poruka: 18941
kako ce pomoci LLF u ovom slucaju? Za flash? Tesko...
Moze da proba sa bootice, ali flash memorija je korumpirana...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 20.12.2020. 20:07 #667022

status: user
broj poruka: 1588
@miki069
Prijavljuje da je `write-protected`
https://ibb.co/3MNZZsg
@imarkovic
Isto `write-protected` izbacuje bootice.

I peva `ne moze nam niko nista...`

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Nemam tih problema 20.12.2020. 21:38 #667023

status: user
broj poruka: 1389
Uvek se nadje neko kome pozajmim fleshku a on zaboravi gde je nasao...

Tako da posle par upisa zaista nisam imao problema ni sa jednim :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.12.2020. 23:03 #667024

status: user
broj poruka: 18941
@xenox, podsetio si me na vreme pre jedno 20god., kada mi se isto to desavalo. Zaboravim i da sam ga dao nekom, nestao u akciji.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac re 20.12.2020. 23:45 #667026

status: user
broj poruka: 106

Ja sam moj Transced 16gb popravio preko botice isto je prijavljivao write-protected ako se secam meni je to izgledalo ovako da sam ga obrisao celog i partociju i da je bio u raw i onda iz botice sam napravio novu particiu i onda format, a moze jos da probas nesto kod mene je to prolazilo, da ga formatiras iz rufusa ali da stavis non bootable. Ja sam moj skroz spalio nije se video ni u my computers, samo su ga videli ovi programi za format flesa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re 21.12.2020. 06:28 #667028

status: user
broj poruka: 583

Pre bih rekao da neciji komp tj windows zezne fajl sistem no da je problem do flesheva..

Ne meci ih svuda..



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re Kignson 21.12.2020. 10:07 #667033

status: user
broj poruka: 1330
Imam 3 Traveler-a po 16GB i jedan 32GB i svi rade godinama. Sada sam prešao na SSD SATA, najejeftiniji Kingston A400 od 120GB sa USB 3.1, brz je kao da je instaliran unutra a daleko su dugotrajniji nego obični. Jedina mana je što su veći ali i to maže da bude dobro jerbo se taže zaturi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: re 21.12.2020. 18:52 #667052

status: user
broj poruka: 1588
@ omladinac
Ne moze ni rufus. Ima neki I/O error:
https://ibb.co/4MGBnhC
https://ibb.co/g7KXVg0
@ gost
pomislio sam i ja, ali je bukvalno na relaciji PC (win 10) - laser (win 7). Nista trece.
Pomislio na virus, skenirao ga Kasperskim, malwarebytesom - nista ne nalaze.

Ne vredi, Kingston je to.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac pogledaj 22.12.2020. 00:05 #667057

status: user
broj poruka: 106
moze da pomogne http://skr.rs/649
verovatno sam dosadio sa you tube resenjima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: pogledaj 23.12.2020. 17:36 #667098

status: user
broj poruka: 1588
Nista ne pomaze.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: moze da pomogne http://skr.rs/64
:: verovatno sam dosadio sa you tube resenjima
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.12.2020. 08:20 #667118

status: user
broj poruka: 18941
Jasno je sve da je flash korumpiran, to mu je to.

Bas sam sinoc oporavljao jedan flash, koji je ubacivan u neki TV uredjaj, a saznao sam da lik ne zna sta znaci odjavljivanje. Izvukao sam mu podatke sa korumpirane particije, pomocu bootice reparticionisao/formatirao i ponovo radi. SanDisk cruzer 3.0, mogu reci da mi se dopao izgled.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs