Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Naprsla plastika na gtx 1060
STRANA 1 OD 1
KhalConjo Naprsla plastika na gtx 1060 24.06.2021. 10:40 T68300

status: user
broj poruka: 50
Grafiku iz naslova imam jedno 2 godine i 7,8 meseci. Od prvog dana su kuleri bili bučniji ali nisam toliko obraćao pažnu na to. Grafika je bez problema radila svo vreme, radi i danas da se razumemo. Pre tipa 3 meseca skinem plastiku čisto da očistim kulere i primetim da je plastika koja ide u X gde se šrafe kuleri popucala, da li zbog prejakog stezanja šrafova, da li zbog kulera koji se klati pa su zato bučniji ne znam, izgleda od svega po malo. Evo i sL-I-K-E kako to izgleda: https://prnt.sc/16kweln Ovo još uvek drži kulere, trudim se da ne stežem mnogo. Da li postoji negde da se kupi zamenska ova plastika? Ili ukoliko imate bilo kakav drugi predlog, slušam! Unapred zahvalan

MB:Gigabyte B450M DS3H
CPU:Ryzen 1200 3.1GHz
GPU:Asus 1060 3GB
RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MHz
Storage: 1xSSD 256GB
1xHDD 1TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 24.06.2021. 12:23 #671482

status: user
broj poruka: 3346
Ako mozes da razdvojis tu plastiku, onda stavi kap super lepka u pukotinu i blago pritsni, drzi tako 15ak sekundi i sacekaj par minuta da se sasusi. Kada zavrces sraf, cim dodje do prvog otpora, bukvalno damo mrvu dotegni (milimetar za okretaj) i dalje od toga ne dotezi. To ti je zlatno pravilo za srafljenje. Naravno, u zavisnosti od srafa, ali to je to.
Ako mozes da vidis osovinu kulera, skidanjem nalepnice, a ne mozes da izvuces iz osovine, stavi koju kap ulja za masine za sivenje i vrti oko osovine dok ne udje u istu. Naravno, taj deo koji si nakapao, mora da ide na gore, da gravitacija odradi svoje. Ocisti plastiku okolo, ako ti se razlilo ulje, da bi mogao nalepnicu da zalepis ponovo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 24.06.2021. 12:31 #671483

status: user
broj poruka: 3466

Svetlo plavi loctite power easy gel ja bih kapnuo sa tim, ali mozda ima i neki savremeniji bolji skuplji. Slicne stvari je meni resavao

A jel bi resio problem ako uzme neko hladjenje za gpu i dobije sve novo podmazano bez naprslina i jel isplativo da ulaze u to?

:: Ako mozes da razdvojis tu plastiku, onda stavi kap super lepka u pukotinu i blago pritsni, drzi tako 15ak sekundi i sacekaj par minuta da se sasusi. Kada zavrces sraf, cim dodje do prvog otpora, bukvalno damo mrvu dotegni (milimetar za okretaj) i dalje od toga ne dotezi. To ti je zlatno pravilo za srafljenje. Naravno, u zavisnosti od srafa, ali to je to
:: Ako mozes da vidis osovinu kulera, skidanjem nalepnice, a ne mozes da izvuces iz osovine, stavi koju kap ulja za masine za sivenje i vrti oko osovine dok ne udje u istu. Naravno, taj deo koji si nakapao, mora da ide na gore, da gravitacija odradi svoje. Ocisti plastiku okolo, ako ti se razlilo ulje, da bi mogao nalepnicu da zalepis ponovo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ovo nije veliki problem 24.06.2021. 13:03 #671484

status: user
broj poruka: 9387
Resenje iskombinuj sa prethodna dva saveta (procedura lepljenja i srafljenja + loctite gel). Ja ne bih podmazivao ventilator ako radi. Podmazivanje je uredu ako je kuler dotrajao, ako zuji, pa da mu produzis vek dok ne nabavis novi. Ako ne zuji, ne diraj nista.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ximi Re: Naprsla plastika na gtx 1060 24.06.2021. 17:25 #671493

status: user
broj poruka: 238

A do koliko para da je rešenje, i na koje vreme ?

Neka rešenja si već dobio, a možda ti i ovako nešto završi posao https://tinyurl.com/4k23c7w8. Narvno tu je i novi Artic od 3-4000 za grafičku za koju bi jedan maher rekao da realno vredi 300 eur a knjigovodstveno 130 eur...

:: Grafiku iz naslova imam jedno 2 godine i 7,8 meseci. Od prvog dana su kuleri bili bučniji ali nisam toliko obraćao pažnu na to. Grafika je bez problema radila svo vreme, radi i danas da se razumemo. Pre tipa 3 meseca skinem plastiku čisto da očistim kulere i primetim da je plastika koja ide u X gde se šrafe kuleri popucala, da li zbog prejakog stezanja šrafova, da li zbog kulera koji se klati pa su zato bučniji ne znam, izgleda od svega po malo. Evo i sL-I-K-E kako to izgleda: https://prnt.sc/16kweln Ovo još uvek drži kulere, trudim se da ne stežem mnogo. Da li postoji negde da se kupi zamenska ova plastika? Ili ukoliko imate bilo kakav drugi predlog, slušam! Unapred zahvala
::
:: MB:Gigabyte B450M DS3
:: CPU:Ryzen 1200 3.1GH
:: GPU:Asus 1060 3G
:: RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MH
:: Storage: 1xSSD 256G
:: 1xHDD 1TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Naprsla plastika na gtx 1060 24.06.2021. 17:39 #671495

status: user
broj poruka: 3466

Najbolje rešenje ovo, samo, da ne priteze opet isto i da skrlja plastiku. Eh koliko problema napravi prekomerna upotreba sile, plastika je i resiva, ja kad se setim oblajznulih srafica na ip4 pa dok napravim maleni urez na srafu da bih ga izvadio, robija.

Ovo treba kupiti i drzati za ne daj Boze da zatreba u nekom momentu.

::
:: A do koliko para da je rešenje, i na koje vreme ?
::
:: Neka rešenja si već dobio, a možda ti i ovako nešto završi posao https://tinyurl.com/4k23c7w8. Narvno tu je i novi Artic od 3-4000 za grafičku za koju bi jedan maher rekao da realno vredi 300 eur a knjigovodstveno 130 eur..
::
:: :: Grafiku iz naslova imam jedno 2 godine i 7,8 meseci. Od prvog dana su kuleri bili bučniji ali nisam toliko obraćao pažnu na to. Grafika je bez problema radila svo vreme, radi i danas da se razumemo. Pre tipa 3 meseca skinem plastiku čisto da očistim kulere i primetim da je plastika koja ide u X gde se šrafe kuleri popucala, da li zbog prejakog stezanja šrafova, da li zbog kulera koji se klati pa su zato bučniji ne znam, izgleda od svega po malo. Evo i sL-I-K-E kako to izgleda: https://prnt.sc/16kweln Ovo još uvek drži kulere, trudim se da ne stežem mnogo. Da li postoji negde da se kupi zamenska ova plastika? Ili ukoliko imate bilo kakav drugi predlog, slušam! Unapred zahvala
:: ::
:: :: MB:Gigabyte B450M DS3
:: :: CPU:Ryzen 1200 3.1GH
:: :: GPU:Asus 1060 3G
:: :: RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MH
:: :: Storage: 1xSSD 256G
:: :: 1xHDD 1TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KhalConjo ... 24.06.2021. 19:02 #671497

status: user
broj poruka: 50
@neXus2000 @duqp palo mi je to na pamet, ali nisam bio siguran da li ce to drzati. Verovatno hoce ako ne budem zavrtao kao sivonja... Hvala na predlogu

@VMARC @neXus2000 rade ventilatori, ali jedan od dva, onaj koji se prvi ukljucuje, se klati, kada ga drzim za deo koji se srafi i pokusam vrlo slabo da ga nagnem na stranu klati se, dok to nije slucaj sa drugim kulerom. Nisam neki strucnjak, ali koliko mi se cini mislim da je lezaj odradio svoje. Znaci ne gubi se efikasnost hladjenja ukoliko se stavi neki drugi kuler?

@Ximi pa do nekih 1000-2000, na sto duze. Nisam znao da ovako nesto funkcionise na vise razlicith grafickih kartica, uzecu i ovo u obzir. Verovatno i najbolja opcija. Svakako bi idealno bilo da naletim od moje grafike. Hvala na predlogu

MB:Gigabyte B450M DS3H
CPU:Ryzen 1200 3.1GHz
GPU:Asus 1060 3GB
RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MHz
Storage: 1xSSD 256GB
1xHDD 1TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 24.06.2021. 20:17 #671499

status: user
broj poruka: 3466

Generalno su bolji kupovni hladnjaci od tih fabrickih, kupuj to i ne razmisljaj


:: @neXus2000 @duqp palo mi je to na pamet, ali nisam bio siguran da li ce to drzati. Verovatno hoce ako ne budem zavrtao kao sivonja... Hvala na predlog
::
:: @VMARC @neXus2000 rade ventilatori, ali jedan od dva, onaj koji se prvi ukljucuje, se klati, kada ga drzim za deo koji se srafi i pokusam vrlo slabo da ga nagnem na stranu klati se, dok to nije slucaj sa drugim kulerom. Nisam neki strucnjak, ali koliko mi se cini mislim da je lezaj odradio svoje. Znaci ne gubi se efikasnost hladjenja ukoliko se stavi neki drugi kuler
::
:: @Ximi pa do nekih 1000-2000, na sto duze. Nisam znao da ovako nesto funkcionise na vise razlicith grafickih kartica, uzecu i ovo u obzir. Verovatno i najbolja opcija. Svakako bi idealno bilo da naletim od moje grafike. Hvala na predlog
::
:: MB:Gigabyte B450M DS3
:: CPU:Ryzen 1200 3.1GH
:: GPU:Asus 1060 3G
:: RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MH
:: Storage: 1xSSD 256G
:: 1xHDD 1TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zanimljive teme 25.06.2021. 07:58 #671510

status: user
broj poruka: 6643
Kad se u pretraživač ukuca KhalConjo, dobije se ukupno 10 `postova`, u tri pokrenute teme. Nema 50.
Opet neko sam sa sobom priča?


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Zanimljive teme 25.06.2021. 12:09 #671511

status: user
broj poruka: 3466

Da, i ja sam to primetio ali opet ko zna mozda jeste neko nov

Mada, retrogradni merkur i sad je stancovanje novih mejlova, naloga na forumu verovatno jedan od simptoma koje ostavlja mentaličarska muzika na ljudsku i ameba psihu. Strasno, tuzno i zalosno



:: Kad se u pretraživač ukuca KhalConjo, dobije se ukupno 10 `postova`, u tri pokrenute teme. Nema 50.
:: Opet neko sam sa sobom priča
::
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 25.06.2021. 16:27 #671514

status: user
broj poruka: 9460
Ma samo kap super lepka, usrafi i vozi dalje. Nosac koji nosi 10gr....:)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646132.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs