Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Cudan `bug` tokom reprodukcije zvuka
STRANA 1 OD 1
MACHINE Cudan `bug` tokom reprodukcije zvuka 19.10.2021. 10:52 T68426

status: user
broj poruka: 5696
Ne znam da li ste ovo vec videli pa mozda neko ima ideju. Ovo je setup:

Asus AMD Radeon R5 230, graficka u upotrebi 5 god
HDMI 2.0 kabl KabelDirekt (9m), nov uzet
Iiyama XUB2496HSU, novi monitor
Windows 10 pro, svi update-ti upucani, novi driveru

VGA kartica je nakacena direktno na monitor preko kvalitetnijeg HDMI kabla (https://kabeldirekt-store.de/index.php/tv-hdtv/hdmi-kabel/kabeldirekt-hdmi-cable-1080p-4k-3d-high-speed-with-ethernet-arc-flex-series.html)

Izlaz zvuka mogu biti integrisani zvucnici na Iiyami (ispod proseka) ili ima 3.5mm jack za sluske. Trenutno su sluske nakacene

Pustim YT video, muzika, rezolucija standardni FullHD i u nepravilnim razmazima muzika samo zastane na sekund-dva i nastavi normalno. Za sve to vreme video ide kao i do sada najnormalniije, nigde nema stucanja. Samo zvuk je problem (korz hdmi idu samo slika i zvuk).

Ostalo mi je da probam bez sluski, tj. samo na monitoru i da probam recimo MP3 muziku iz Winampa da vidim da li je isto.

Ne znam sta bi jos moglo biti osim toga (ne verujem da je kabl a ni monitor)

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zeleno-crveno 19.10.2021. 14:19 #672855

status: user
broj poruka: 6643
Dešava se i na nvidia gf1650 super. To je nekada bio pokazatelj gušenja IRQ linija-resursa. A danas je samo pokazatelj gušenja. To je za win najjeftinije da zakine.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Probao sam i MP3 i isto 19.10.2021. 19:21 #672856

status: user
broj poruka: 5696
zvuk tako nasumcno zastane, prekida a slika preko HDMI super. Mislim da 9 m nije dovoljno dugacko da bi to bio problem

A ne znam sta bih mogao jos da uradim ili dostelujem

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 20.10.2021. 17:56 #672875

status: user
broj poruka: 3346
Iskljuci mreznu kartu (disable) i probaj onda da pustis bilo sta sa kompa. Ako ne secka, onda imas visoku latenciju koja utice na zvuk. Proveri da li ti je mrezna sa Intelovim cipom. A pretpostavljam da jeste, jer kada je izasao W10, dosta vremena je proteklo dok nisu sredili drajver. Ako jeste, onda na Intelov sajt nadji zadnji podrzani drajver za mreznu, deinstaliraj postojecu i instaliraj novi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije mrezna 23.10.2021. 09:21 #672971

status: user
broj poruka: 5696
Nemam problem sa videom, video ide glatko na 4K a kabl je dugacak 9 metara. Zvuk je taj koji secka povremeno i neujednaceno tj. zastane na sek pa nastavi OK i to je isto bilo da pustim zvuk preko YT ili preko Winampa samo MP3. Ethernet kartice imaju Realtek i Broadcom cip


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 23.10.2021. 15:07 #672981

status: user
broj poruka: 3346
Nisam mislio na video, nego bas na audio. Svojevremeno Win 10 je imao i bug vezan za tu latenciju, a delimicno i drajveri za mreznu. Sve sto je vezano za zvuk, a dok radi mrezna karta (bilo kakav protok), nastajali su prekidi u audiu. Nije samo to bio problem vezan za W10, nego i za W8/8.1. Probaj cisto sa nekim kracim HDMI kablom. Ako ti radi tako, onda moze biti kabl. Ako ne, onda je ta latencija u pitanju.
Ako je kabl, onda duzi kabl treba biti dobro oklopljen, kvalitetniji i najmanje da ima dva feritna jezgra sa obe strane.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 27.10.2021. 04:55 #673077

status: user
broj poruka: 9460

Pokusaj test.
Mozda baguje hdmi zvucna.

https://www.techspot.com/downloads/6944-latencymon.html
Ja sam ovako resio cudan problem sa latencijom zvucne, dilay, pucketanje...poludeo sam, tri zvucne promenio i isto.
Uglavnom cpu throtling...zakucao u power profilu full performance i sada je ok. Test latencije prosao.

https://www.youtube.com/watch?v=ChiROFNHObo&ab_channel=Britec09


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 27.10.2021. 13:16 #673083

status: user
broj poruka: 9460
Evo kada je na balanced:
https://ibb.co/RgwD1G2

A evo kada je na High Performance:
https://ibb.co/TBr6PFL

Na balanced zvuk katastrofa, prekida, stuca, delay..
Kada je na High, prolazi test i nema sa zvukom nikakvih problema.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije 27.10.2021. 20:56 #673097

status: user
broj poruka: 5696
To mi je oduvek na performance. Cak sam zbog drugih stvari ugasio C1/C5 u BIOSu. IDE NORMALNO ZVUK tipa 1m i onda nema 1s, isto i u Winampu. Jedino ako je HDMI driver ove vremesne R5 230. Nemam dovoljno dugacku Y racvu da probam preko integrisane zvucne, to bi trebalo da radi.

Latecny test prolazi


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Kabl i nacin prenosa promenjeni - problem ostao 16.01.2022. 17:09 #674262

status: user
broj poruka: 5696
Ovo je sad vec misterija.

Zvuk je seckao randonly po 1s preko HDMI nacina prenosa (dedicated Asus ATI graficka kartica, nije integrisana video) a sada sam ubacio Y racvu za stereo 3.5mm na izlaz Realtek zvucne (zeleni konektor) i ulaz (ruzicasti za mic) a na drugom kraju sam ubo 4-polne slusalice.

Zvuk i dalje isto secka s vremena na vreme iako sam promenio izvor zvuka, naravno u opcijama za zvuk u Windows 10 sam odabrao Realtek High Definition Audio umesto dotadasnjeg AMD HDMI Output. Samo da napomenem da je seckanje isto prisutno preko YouTubea (klasican HD snimal) tako i preko Winampa (MP3).

Ovo do sada jos nisam video u svojoj karijeri, iako sam video gomilu bugova sa AMD procesorima ali je sve to bilo vezano za 3D a nikad za zvuk.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs