Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Izgubljen mobilni telefon
STRANA 1 OD 1
prosilva Izgubljen mobilni telefon 25.02.2023. 16:38 T68938

status: user
broj poruka: 191
Neko je ispred moje kapije izgubio mobilni telefon i-phone. Rekao bih da je veoma skup. Kako da ga vratim vlasniku kada je telefon zaključan. Ako neko ima ideju neka mi odgovori.

Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nikako. Ako ga ``otkljucavas``, cinis protivzakonito delo. 25.02.2023. 16:49 #678650

status: user
broj poruka: 10988
Lepo ga operi, nasminkaj i uglancaj i odnesi ga u servis pa pokupi neku paricu. Ko nadje, njegovo je...


A ako si veci Samaricanin od Jezusovog milosrdnika, onda cekaj, cekaj, ceeekkaaaaj...da se vlasnik javi, javi, jaaaavvviii...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ostavi ga upaljenog i cekaj 25.02.2023. 17:02 #678652

status: user
broj poruka: 9385
Locirace ga preko Find my iPhone.
Mozda ga vlasnik ubaci u Lost mode, tada ce se na ekranu ispisati poruka koju je ostavio prilikom aktiviranja moda. Poruka obicno sadrzi broj telefona na koji moze da mu se javi nalazac.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Otključavanje 25.02.2023. 17:06 #678653

status: user
broj poruka: 323
Je nemoguće ako je na cloudu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - 25.02.2023. 17:18 #678655

status: user
broj poruka: 1470
Mislim ako te niko ne nazove do kraja dana, najbolje da odneseš u policiju, vrlo moguće da će ga neko od naših pandura ukrasti, ali bolje to nego da ti vlasnik dovede policuju na vrata misleći da si ga ukrao.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Baterija je skoro prazna 25.02.2023. 17:19 #678656

status: user
broj poruka: 191
Čekam već skoro jedan ceo dan da se neko javi, a baterija je skoro ispražnjena. Možda bi trebao da pozovem neki servis da mi da savet.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Vredi 25.02.2023. 17:30 #678657

status: user
broj poruka: 323
Skoro ništa ako je zaključan.

Sve bi bilo u redu da je Pera na vreme otišao u policiju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Jedino da se nadaš 25.02.2023. 17:50 #678658

status: user
broj poruka: 1043
Da će ga locirati i poslati podatke na uredjaj

Mozes I da odeš kod operatera čija je kartica u uređaju i kažeš šta se desilo i da kontaktiraju vlasnika.

To da ga ti nosiš murijašima je isto kao da si ga sam ti prodao u delove. Budalastina, nisu pametniji od tebe. A svrati u neki servis neka ti dopune bateriju da možeš više da sačekaš a čudo ako je telefon upaljen da nisu probali da pozovu i vide ako je dostupan i nije otišao u kobasice. Zona sumraka


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako je nase gore list 25.02.2023. 19:44 #678660

status: user
broj poruka: 10988
onda su mu (skoro sigurno) podaci kod provajdera. Evo, ja imam pripejd nalog kod telekonjine - kada sam, pre nekoliko godina izgubio telefona, bez problema sam vratio broj (sve podatke iz moje l. karte su imali, kao broj 1 is Alana Forda, sve u beleznici: ``Dobar dan, moj tel. broj je 064xxxxxx...`` ...``Aha, vi ste Petronije Petronijevic is Zubinog Potoka, Marshala Tita bb, iza pumpe, baba po majci se kurvala sa cetnicima Koste Pecanca...``)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Znao sam 25.02.2023. 21:29 #678661

status: user
broj poruka: 808
... da Vera nije izgubila bebu...
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Jedino da se nadaš 25.02.2023. 22:06 #678662

status: user
broj poruka: 1620
:: Mozes I da odeš kod operatera čija je kartica u uređaju i kažeš šta se desilo i da kontaktiraju vlasnika.

A kako će da zna ako je eSIM, što je veoma verovatno kada je iPhone u pitanju...

@prosilva
Napuni telefon i sačekaj još koji dan. Prosto je nemoguće da baš niko neće pozvati čoveka. Kada mu telefon zazvoni, javi se i pitaj ko je vlasnik i kako drugačije da ga kontaktiraš - drugi br. telefona, e-pošta, puno ime (za a/socijalne mreže) itd.
Ako ne zazvoni nekoliko dana, pravac policija pa će već biti šta mu je suđeno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Izgubljen mobilni telefon 26.02.2023. 00:26 #678663

status: user
broj poruka: 1992
ne treba ti/mu taj satanisticki simbol ropstva i kontrole, stavi ga lepo u kesicu i zavezi za rucku kontejnera, naci ce se neko kome je potrebniji,
elem istekla mi moringa/spirulina, vodeci se istom logikom nije proslo 5min. eto ga i radoznali dobitnik, cak je citao i upustvo upotrebe, pre nego sto je ipak stavio u ranac, tako ce i jojfon, pa neka se posle dogovaraju ko je stvarni vlasnik...


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Neko je ispred moje kapije izgubio mobilni telefon i-phone. Rekao bih da je veoma skup. Kako da ga vratim vlasniku kada je telefon zaključan. Ako neko ima ideju neka mi odgovori
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 26.02.2023. 00:50 #678664

status: user
broj poruka: 3346
Ako nije eSIM, izvuci karticu iz telefona i vidi da li ima neki kontakt na istoj na drugom telefonu i pozovi nekog sa tog broja, mozda mu je neko od rodbine ili prijatelji. Ako nema, sacekaj da neko pozove na taj telefon (napuni ga). Zvace neko za dan-dva.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 26.02.2023. 11:38 #678667

status: user
broj poruka: 1620
Čak i ako ima SIM karticu, može da se desi da postoji PIN na njoj. U tom slučaju, vađenjem iste bi samo napravio glupost, jer bi postala neupotrebljiva u rukama bilo koga osim vlasnika i ne bi mogao da izvuče podatke o kontaktima (ako ih uopšte ima na samoj kartci, u šta čisto sumnjam).

Ukoliko izvuče SIM, ili dozvoli da se u potpunosti isprazni baterija i telefon isključi, svakako neće više imati vezu, tako da je bolje da se ne igra.

Policija je krajnja opcija, jer su to ljudi kao mi, a generalno smo korumpirana nacija. Njima nosiš čisto da bi mogao da se `opereš` i kažeš da ga nisi lično maznuo, ali ajde, stvarno postoje neke minimalne šanse da će se vratiti vlasniku na taj način...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Re. 26.02.2023. 12:19 #678668

status: user
broj poruka: 191
Sada je baterija skroz prazna. Kada je bila delimično napunjena bila je mogućnost korišćenja emergency call-a. Koga bi mogao da pozovem pomoću te opcije?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 26.02.2023. 15:40 #678669

status: user
broj poruka: 1620
Nikoga ti ne bi mogao da pozoveš, osim hitnih službi, ali bi mogao da se javiš na dolazni poziv.
Iz dana u dan, to se sve više dovodi pod znak pitanja - ako ima SIM karticu i ispostavi se ista (nekim čudom) nema PIN, možeš da probaš ono što je kolega nexus predložio.

Ako ima eSIM i ispostavi se da takođe (nekim čudom) nema PIN, probaj negde da napuniš telefon i vidi da li će neko pozvati.

S neke druge strane, zdravorazumskim razmišljanjem možemo da dođemo do zaključka da je odjava te kartice kod mobilnog provajdera jedna od prvih stvari koju bi čovek uradio, a prva sledeća je aktivacija druge sa istim brojem... (prosto, ako se već pomirio sa rastankom od telefona, minimizuje štetu tako što će sprečiti nekog da potencijalno obavlja višečasovne pozive sa npr. Australijom, što bi ga koštalo više od telefona).

Inače, na ovoj slici možeš da vidiš kako bi, otprilike, izgledala poruka vlasnika, na koju bi eventualno mogao da se odazoveš:
https://help.apple.com/assets/6387F6CB0C1E2145A22E8306/6387F6E80C1E2145A22E8333/en_US/760b7e88cf8cdded52aeab24fcd3b424.png

To što si spomenuo u vezi `emergerncy call` je potpuno normalno kada je telefon zaključan, tako da ne mora nužno da znači da je kartica već odjavljena.

I dalje postoji šansa da vlasnik aktivira uslugu `Find my iPhone`, ako već nije, ali koliko ja znam, to može pomogne samo kad je telefon na mreži (mobilnoj, WiFi itd.), a kada je SIM odjavljen i telefon zaključan, isti nema preko čega da se odazove tom servisu, jer ni sam ne možeš da ga povežeš na WiFi mrežu (čak ni one bez lozinke)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne treba mu ni sim , ni wifi, ni gps 26.02.2023. 17:23 #678670

status: user
broj poruka: 9385
Cak ne mora biti ni upaljen da bi odasiljao lokaciju.
Kada se ugasi zbog prazne baterije, ostaje mu upaljen BT dok se baterija ne isprazni fizicki svih 100%. Tek onda ostaje da se prikazuje poslednja zapamcena lokacija.
Kada se telefon ugasi zbog prazne baterije, ostaje u njoj jos par procenata zivota i tada svi ios uredjaji koriste BT da uspostave vezu sa ostalim ios uredjajima koji im udju u domet i potom im ovi “predaju” informaciju o trenutnoj lokaciji.
U ovom konkretnom slucaju, jos nekoliko dana je dovoljno da neko ko ima iphone samo prodje pored njega i prikazace se lokacija na Find my iPhone servisu sa poslednjim zabelezenim vremenom.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Replica 26.02.2023. 19:03 #678671

status: user
broj poruka: 323
Možda je u pitanju kineska kopija.
Vlasnik je blokirao karticu i dobio novu od provajdera.
Neće da se smara za Kineza.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 eh, mozda je... gotovo sigurno: 26.02.2023. 20:40 #678672

status: user
broj poruka: 1992
https://postimg.cc/1Vr1QfSJ

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Svako od nas ko je gubio telefon 27.02.2023. 09:41 #678683

status: user
broj poruka: 1043

Prvo što je radio vraćao se par koraka unazad i pokušavao da pozove svoj broj. Neverovatno je da je ovaj nađen i da čovek čeka da ga vrati a vlasnik ne zove.

Ako te ne mrzi idi do operatera ako ti je blizu bilo ko od njih , ne znam koji je model u pitanju, neka vide ako je uredjaj kupljen kod njih i kontaktiraju vlasnika na koji se vodi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Re.. 27.02.2023. 19:53 #678696

status: user
broj poruka: 191
Detaljnije sam pregledao telefon i čini mi se da je to neka kineska kopija.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ako je kineska kopija i ima domet 27.02.2023. 21:22 #678698

status: user
broj poruka: 1043


Znači da je kartica aktivna pa probaj sa ubacivanjem u otključan telefon ili pozovi sa otključanog operatera i pitaj može li se nešto raditi čisto ako neko ima drage fotografije tu pa da ih ne izgubi bas. A ako odustajes od traganja za vlasnikom, pukni factory reset moli boga da nema frp i koristi kao ukras kineski jojfon
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Ček 02.03.2023. 11:00 #678726

status: user
broj poruka: 452
Sad ću verovatno ispasti glup, ali... Ako ima lightning port, onda je iPhone, ako ima USB-C ili micro USB, onda je nešto drugo, zar ne?! Ne bi trebalo da je komplikovano (a u drugom slučaju ga nije problem ni napuniti nečim što svi imamo u kući).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs