Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Vesa problem
STRANA 1 OD 1
Rammulino Vesa problem 24.03.2023. 01:03 T68958

status: user
broj poruka: 386
Caos svima
Ne znam da li neko ima iskustva, ali imam jedan problemcic.
Posedujem VESA 200x200 nosac, ali planiram da pazarim Hisense tv koji ima kacenje 300x200
Da li je ikako moguce uzeti neki adapter (video sam da postoji tako nesto) i nakaciti na postojeci VESA nosac?
Postojeci VESA nosac je ekstra kvalitetan i dobar, pa ne bih da ga menjam ako to ne mora.
Sta ciniti? Imate li neke konstruktivne predloge?
fala unapred na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Vesa problem 24.03.2023. 08:06 #678838

status: user
broj poruka: 1329
To se bar lako napravi, 2 parčeta jakog flaha sa po 2 rupe u razmaku od 50mm. Mali šraf i matica na stari nosač.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Caos svim
:: Ne znam da li neko ima iskustva, ali imam jedan problemcic
:: Posedujem VESA 200x200 nosac, ali planiram da pazarim Hisense tv koji ima kacenje 300x20
:: Da li je ikako moguce uzeti neki adapter (video sam da postoji tako nesto) i nakaciti na postojeci VESA nosac
:: Postojeci VESA nosac je ekstra kvalitetan i dobar, pa ne bih da ga menjam ako to ne mora
:: Sta ciniti? Imate li neke konstruktivne predloge
:: fala unapred na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Flahovi 24.03.2023. 08:31 #678839

status: user
broj poruka: 1043

I sam izbusis ili svrati negde na putu od kupovine flahova do stana/kuće i cao



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 24.03.2023. 10:52 #678841

status: user
broj poruka: 1620
Kolege su ti već rekle šta i kako (po mom mišljenju, čvršće je i jednostavnije sa jednim komadom metala, ali stvar je izbora).

Gledaj samo da stari nosač može da izdrži masu novog TV-a. Pretpostavljam da je razlika neznatna, koliko god da je novi TV veći, ali svakako potvrdi pre kačenja (uz novi TV uračunaj i masu flaha).

Za šrafljenje nosača (tog novog flaha) u TV, zbog dužine koristi originalne šrafove nosača, koji su ulazili i u stari TV, dok za preostale 4 rupe iskoristi 4 nova šrafa i navrtke sa osiguračima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs