Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Kako podesiti BIOS na koji je upisan CPU i5 3470, a unutra je bio g620?
STRANA 1 OD 1
operator Kako podesiti BIOS na koji je upisan CPU i5 3470, a unutra je bio g620? 08.04.2023. 23:03 T68973

status: user
broj poruka: 4225
U pitanju je Dell Optiplex 3010 koji mi je služio za testiranje i proveru nekih idiotskih stvari od Bilisofta, pa sam po BIOS-u prčkao i mjenjao vrijednosti tako da sam zaključao BIOS na i5 3470, ma koji procesor stavio unutra(lažirao instrukcije da su prisutne). To odlično i dan danas funkcioniše sa velikom većinom procesora i 2-ge i treće serije, ali ne mogu da se sjetim šta sam konkretno promjenio. Zadnje čega se sjećam su Asus ploče da i5 6500 vidi kao i7 7700 i dobiješ dodatne performanse za džabe u igricama(oko 20% na istom kloku), ali za starije sam totalno zaboravio kako se namještai gdje u BIOS-u. Bio je i onaj Intelov prg kojim si sve procesore otklučavao i to samo u jednoj verziji, bez koga sam na žalost ostao.
Čisto me kopka da li sam u e CPU s tip 2 - 2- 2-8-19 u tom redu instrukcija nešto mjenjao ili možda u e mtp s tip 2 ili nekog drugom redu instrukcija.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - 08.04.2023. 23:46 #678945

status: user
broj poruka: 1470
Ako sam te dobro razumeo to si ubacivao modovan bios?
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 09.04.2023. 01:27 #678949

status: user
broj poruka: 4225
Ne. Ja sam ga modovao i preko eprom modula ubacio na ploču
Ne mogu se više sjetiti šta sam sve ispodešavao da BiH ostavio identifikaciju procesora. Da li je dopisivanje instrukcija, koje se učitaju sa BIOS-om, pa on misli da je i5 3470 ili sam išao samo na identifikaciju procesora, pa se umjesto originalne identifikacije prijavljivali na osnovu koda. Jbm li ga, prošlo je više od 10 godina. To sam tada radio na ovom modelu i nisam više, a nigdje nisam zapisivao šta sam sve radio. Isto kao i OC za i5 2500k da bude stabilan na 5.2 GHz i da pobjedi AMD 3200g u par testova. Jbg godine nose svoje.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Re 09.04.2023. 03:03 #678950

status: user
broj poruka: 1470
Zašto jednostavno ne učitaš stock bios, ako ti više nisu potrebne te kojekave funkcije koje si menjao?

Black Wolf

:: Ne. Ja sam ga modovao i preko eprom modula ubacio na ploč
:: Ne mogu se više sjetiti šta sam sve ispodešavao da BiH ostavio identifikaciju procesora. Da li je dopisivanje instrukcija, koje se učitaju sa BIOS-om, pa on misli da je i5 3470 ili sam išao samo na identifikaciju procesora, pa se umjesto originalne identifikacije prijavljivali na osnovu koda. Jbm li ga, prošlo je više od 10 godina. To sam tada radio na ovom modelu i nisam više, a nigdje nisam zapisivao šta sam sve radio. Isto kao i OC za i5 2500k da bude stabilan na 5.2 GHz i da pobjedi AMD 3200g u par testova. Jbg godine nose svoje
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 09.04.2023. 06:27 #678952

status: user
broj poruka: 2998
I kao i uvek dobicemo odgovor od autora teme za oko 2-3 dana…


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 I5 09.04.2023. 14:54 #678961

status: user
broj poruka: 323
I5 2500K stabilan na 5.2GHz?

Mladost ludost.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re: Re 09.04.2023. 17:59 #678964

status: user
broj poruka: 4225
Ovaj put nećete, jer nemam sada vremena da pregledam linije koda, gdje sam sve mjenjao podešavanja za simuliranje procesora.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: I kao i uvek dobicemo odgovor od autora teme za oko 2-3 dana
::
::
:: Informaciona pismenost
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 09.04.2023. 21:42 #678968

status: user
broj poruka: 18940
Нека, само ти шљакензи, немој ми да те деранжирамо..

Следећи пут тамо где ти је та линија кода тури #коментар да знаш шта ти је то, да не би заборавио опет, мислим није лако тек тако претворити процесор у други (опет).

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Ovaj put nećete, jer nemam sada vremena da pregledam linije koda, gdje sam sve mjenjao podešavanja za simuliranje procesora
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
:: :: I kao i uvek dobicemo odgovor od autora teme za oko 2-3 dana
:: ::
:: ::
:: :: Informaciona pismenost
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 09.04.2023. 22:21 #678970

status: user
broj poruka: 2998
Ozbiljne transmutacije i brutforsovanje realnosti.

Let us know how it goes.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs