Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Pomoć oko procene polu-konfiguracije?
STRANA 1 OD 1
luja-88 Pomoć oko procene polu-konfiguracije? 09.04.2023. 14:33 T68975

status: user
broj poruka: 1620
Pozdrav kolege,

Prodao bih komponente iz jedne matorije, ali mašine koja me svojevremeno odlično služila, a i dalje radi kako dolikuje, ali ne znam koliko bih trebao da tražim za iste.

Gigabyte GA-990X-Gaming SLI (rev. 1.0) - kompletno pakovanje (možda negde imam i račun, iako je garancija istekla)
=?

AMD FX-8320 - kupljen polovan pre 6-7 godina, nemam kutiju
=ima par komada na oglasima za po 4.000, pa pretpostavljam da bi to bilo ok?

4x SK Hynix HMT41GU6MFR8C-PB (8GB DDR3, 1600MHz) - isto bez kutije, kupljene polovne, pre jedno 3-4 god.
=cene za memorije su šarene, ali video sam da idu oko 2.000 RSD po komadu. Da li je to u redu?

Žao bi mi bilo da ih razdvajam, pošto sam generalno zadovoljan kako rade, pa bi ih eventualno davao u parovima od po 2 komada, u slučaju da ne odu sve 4 odjednom.

Ploča mi je najviše problematična. Najnovija je od svih navedenih komponenti, dobro plaćena, ali nemam ideju šta bi danas trebale da budu razumne cifre.
Vidim da trenutno jedan nišlija na KP prodaje istu za 7.000 RSD (isto tako, ima i neki psiho koji traži 150€).
Trebalo bi da je to prihvatljiva cena, uzimajući u obzir da se one sa 880 čipsetom prodaju za 5-6.000 RSD... ali... saveti su dobrorošli...

https://prnt.sc/8fk87-dDPCp0

Neću da pričam o tome kako nije rađen OC, jer je procesor upravo za to predviđen, ali ja se ne sećam da sam ikada menjao napone itd. - samo činioca.
Na slici se vidi koje temperature procesor održava pri opterećenju, dok `Up time` sve govori o stabilnosti.

Ako na forumu ima neko zainteresovan, moglo bi da se uzme i u kompletu sa Transcend TS256GMTE110S (NVMe, 256GB), Thermaltake Contac 21 hladnjakom (2x 92mm, push-pull), 2x 1Gb/s PCI NIC. Za SSD bismo napravili neku simboličnu cenu, ostalo bi išlo gratis, pošto svakako neću imati na čemu to da iskoristim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 09.04.2023. 15:43 #678963

status: user
broj poruka: 4225
MBO kreće se od 5800 do 8000
CPU 4000-6000
RAM 4x 1500-2000.
Ovo su ti cijene sa KP, a ne znam gdje si ploču našao za 150 €. Ja taj oglas nisam našao.

U otkupu cijene idu ovako:
MBO 4600 din,
CPU 3500 din
RAM 8 GB Hynix/Kingston/Samsung/Elpida/Excel 1000 obične - 1200sa hladnjacima.
Ovo su ti maksimalne cijene u otkupu za Novi Sad. U Beogradu idu i dosta niže(otkup 8 GB DDR 3 1600 Mhz za 800 din), dok po selima idu više(memorija ide i do 1600 din), nego u Novom Sadu tipa 8 GB DDR3 1600 Mhz sa garancijom 30 dana 1500 din.
U Pančevu, Sremskoj Mitrovici ili Subotici ne vjerujem da bi dobio 10000 din za to.
Razlog je prost. I3 10100f ide po 4500 din u otkupu(nov 60 €), a mnogo je bolji procesor za prosječnog kupca.
Ovo ti je poređenje sa fx 9590(daleko jači CPU) vs i3 10100f.
https://www.youtube.com/watch?v=DaiM_LJtpgg
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: re 11.04.2023. 11:17 #678982

status: user
broj poruka: 1620
:: MBO kreće se od 5800 do 800

Ako je to tačno, kolega iz Niša je u pravu i 7.000 RSD bi trebalo da bude ok cena.
2x PCI gigabit NIC-a ću dati uz ploču, ili ću pokloniti nekom na forumu, ako kupcu ploče ne bude trebalo (svakako ih ne računam u cenu).

:: CPU 4000-600
Krećem onda sa 5.000 RSD, uključujući TT Contac 21 hladnjak i 2 ventilatora.

:: RAM 4x 1500-2000
Krenuću od 7.000 RSD za 4 modula, pa će biti korekcije po potrebi.

Ako neko bude hteo sve zajedno, spustiću još par hiljada i to je to.

:: Ovo su ti cijene sa KP, a ne znam gdje si ploču našao za 150 €. Ja taj oglas nisam našao

Video sam i sam kako se kreću cene po oglasima, ali nisam znao šta je realno za ploču, jer ih prosto nisam viđao u oglasima. Snimio sam da je taj, koji je držao ploču oglašenu za 150€, obrisao oglas dok sam ja pravio ovu temu. Manje bitno, nije kao da sam imao nameru da tražim ni blizu toliko. Nadam se samo da nije uspeo da je nekom uvali za te pare, a ako i jeste, svaka mu čast... nemam dalje komentare.

Poređenja performansi starog i novog sam već svestan. I ja sam odlučio da menjam ove komponente iz razloga što sam shvatio da bi moglo biti isplativo na duže staze, a treba mi još jedna jača mašina. Ovde je svakako fokus na proceni vrednosti starih komponenti, a očigledno je da i dalje imaju neku vrednost. Neću tek tako pokloniti nešto za šta znam da i dalje vredi, niti bih precenio i prodao nešto za šta smatram da ne može da služi bar još koju godinu.
Već duže vreme imam i drugu mašinu, sa B450+2700X, pa mi se ne žuri preterano, ali naravno, sve do sada izrečeno uzimam u obzir, jer je prvobitna ideja da prodam delove, a ne da mesecima stoje na oglasima. iz tog razloga sam i psotavio neka pitanja... prosto mi je bila potrebna potvrda da inicijalna procena na mestu, ili da me neko demantuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 12.04.2023. 13:27 #678995

status: user
broj poruka: 4225
Ako uzimaš 13-tu generaciju Intela, obavezno šild da drži fiksan procesor, prije montaže da se ne bi krivio.
Inače, i5 13400f(oko 156€) u svemu nadmašuje 10-tu generaciju Intela 10900(kad se pojavio bio 117000 din) i to brutalno je istrese iz gaća za smiješne pare.
Edit:
Sad pogledao cijene na KP i za procesor sada traže 196 € ! 40 € cijena skočila za 7 dana.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 19.04.2023. 00:25 #679062

status: user
broj poruka: 1620
Da, znam za problematiku krivljenja IHS-a kod Intela.
Ne brinem zato što sam već par godina unazad i više nego zadovoljan kako mi u drugoj mašini radi 2700x, tako da ću ponovo ići na Ryzen procesor.

Na inostranim oglasima povremeno natrči polovan 3900x za ispod 150€. Čak sam video i da je bilo nekoliko komada za po 110-130€, s tim što su istog dana nestajali s oglasa. Verovatno će to biti izbor, jer ima ko da mi donese. Nisam protivnik Intela, ali ovo prosto ima više smisla.

Što se tiče prodaje AM3 komponenti, ideja je da se od iste eventualno pokrije cena nove B550/X570 ploče.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.04.2023. 11:45 #679063

status: user
broj poruka: 18940
@luja-88 имаш мејл.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: RE: 26.04.2023. 01:02 #679086

status: user
broj poruka: 1620
:: Na inostranim oglasima povremeno natrči polovan 3900x za ispod 150€. Čak sam video i da je bilo nekoliko komada za po 110-130€, s tim što su istog dana nestajali s oglasa. Verovatno će to biti izbor, jer ima ko da mi donese. Nisam protivnik Intela, ali ovo prosto ima više smisla

Sutra od nemca poručujem 5900X za 140€. Poslaće burazeru u FFM, a onda tajnim kanalima stiže u moj posed krajem sledeće nedelje.
Pucao sam čak i na neki 3/5950X, ali ništa razumno nije natrčalo za do nekih stotinak € preko, pa ovaj 5900X uzimam da ne propustim dolazak za 10-ak dana.

Nišlija je pred vikend prodao svoje komponente za po 500-1000 RSD manje nego što je tražio (razmenili smo par poruka), tako da će ovo moje za sada ostati na oglasima dok se neko javi (za sada je samo jedan preprodavac nudio ~pola cene).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: RE: 26.04.2023. 04:39 #679087

status: user
broj poruka: 4661
Ako kojim slucajem ima 5700x za 120e ili mozda cak i manje, i ako moze da se nabavi (da ga donese) i da mi se dostavi, uzeo bi odmah za taj novac, ne zezam se, ovde ih prodaju preko 180e.



:: ::
:: Sutra od nemca poručujem 5900X za 140€. Poslaće burazeru u FFM, a onda tajnim kanalima stiže u moj posed krajem sledeće nedelje.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: RE: 26.04.2023. 07:43 #679088

status: user
broj poruka: 1620
Uz malo cenkanja, bilo bi i manje:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ryzen-7-5700x/2424618357-228-25900

Ja sam na kraju ovaj izdejstvovao za 120€ sa dostavom na nemačku adresu:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/amd-ryzen-9-5900x-desktop-prozessor/2425104251-225-254

Rado bih pomogao po pitanju dostave, ali iskreno mi je nezgodno i da pitam pošto ne putujem lično, niti moj brat, već njegov poznanik. Ja čoveka ni ne poznajem, a ide avionom, tako da mu ne bih uvaljivao zbog eventualne carinske kontrole. I za ovo svoje ću mu reći da ponese samo CPU, bez kutije i hladnjaka.

:: Ako kojim slucajem ima 5700x za 120e ili mozda cak i manje, i ako moze da se nabavi (da ga donese) i da mi se dostavi, uzeo bi odmah za taj novac, ne zezam se, ovde ih prodaju preko 180e.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic RE: 26.04.2023. 12:20 #679091

status: user
broj poruka: 18940
И ја сам у потрази за тим процесором, најнижа цена коју сам нашао на ибеју полован је 150$, са поштарином за Америку око 160$, код нас у продавници са гаранцијом (ван огласа) кошта 200е, што значи да рецимо у мом случају више ми се исплати да купим код нас и да добијем гаранцију за ситну разлику, него да чекам неколико месеци док ми донесу из иностранства. Једино ме нервира што су и плоче скупе, то је највећи трошак.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Ako kojim slucajem ima 5700x za 120e ili mozda cak i manje, i ako moze da se nabavi (da ga donese) i da mi se dostavi, uzeo bi odmah za taj novac, ne zezam se, ovde ih prodaju preko 180e.
::
::
::
:: :: ::
:: :: Sutra od nemca poručujem 5900X za 140€. Poslaće burazeru u FFM, a onda tajnim kanalima stiže u moj posed krajem sledeće nedelje.
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord İma 26.04.2023. 12:59 #679092

status: user
broj poruka: 1043

170e 5700x srb garancija. To je ok

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: RE: 26.04.2023. 13:33 #679094

status: user
broj poruka: 4661
ma samo ako je znatno jeftiniji se isplati za kesh da se uzme kao on sto je nasao za 140e 5900x.
Ne znam koja je poenta sto ovi `dovoze` iz Madjarske kad cena skoro ista kao ovde da se uzme sa nasom garancijom jos na otplatu, pa se i ne oseti.

@Vexlord, ovde kod nas samo na rate, a za kesh samo ako je znatno jeftinije preko oglasa. Da roknu 40 50% popusta kod nas u prodavnicama onda je ok, a oni nabiju cenu na 300e pa roknu 50% popusta, majmuncine obicne vacaroske.



:: И ја сам у потрази за тим процесором, најнижа цена коју сам нашао на ибеју полован је 150$, са поштарином за Америку око 160$, код нас у продавници са гаранцијом (ван огласа) кошта 200е, што значи да рецимо у мом случају више ми се исплати да купим код нас и да добијем гаранцију за ситну разлику, него да чекам неколико месеци док ми донесу из иностранства. Једино ме нервира што су и плоче скупе, то је највећи трошак.
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Ako kojim slucajem ima 5700x za 120e ili mozda cak i manje, i ako moze da se nabavi (da ga donese) i da mi se dostavi, uzeo bi odmah za taj novac, ne zezam se, ovde ih prodaju preko 180e.
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: ::
:: :: :: Sutra od nemca poručujem 5900X za 140€. Poslaće burazeru u FFM, a onda tajnim kanalima stiže u moj posed krajem sledeće nedelje.
:: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord İmaš po bg 26.04.2023. 16:56 #679097

status: user
broj poruka: 1043
170eur 5700x za kes jbg. Što kaže marković vredi mala razlika a da se ima garancija


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 28.04.2023. 13:40 #679119

status: user
broj poruka: 1620
Znate onu poslovicu: ko hoće veće... ?

Paaa... uradio me nemac za 120€, samo tako (sad sam ko Oliver M. - smejem se, a plakao bih).

Platio sam školu pošto sam zbog brzine, kako bi CPU bio što pre poslat na burazerovu adresu, zaobišao neke osnovne znakove podvale, za kakve u Srbiji nikada ne bih dozvolio sebi da mi promaknu. Bio sam razmišljanja, trebalo bi nekad i imati poverenja u ljude - nemac (ne neki taliban), čuli se, dao puno ime, adresu, br. bankovnog računa, `može lično preuzimanje` itd.
Svet nam je jedan, a ljudi na njemu veoma slični i podložni istim s****, gde god se nalazili.
Ubrzo nakon plaćanja mi se upalila lampica, i shvatio sam šta se verovatno dogodilo, ali u tom trenutku je već bilo kasno. Juče sam dobio obaveštenje da je dotični član već prijavljen za malverzacije, a u tom trenutku sam se zvanično i pozdravio od love (sve mi je bilo jasno, još pre nego što sam pročitao poruku do kraja).

Da ne detaljišem dalje tu glupost (primarno svoju), pošto u ovom trenutku i nije mnogo bitna - nego, `kupujmo domaće`, čak i ako je naizgled skuplje (tako bar lično možemo da krckamo prstiće ako neko pokuša da nas zavrne ).

Pre neki dan sam već kupio još 2x32GB memorije, koju trenutno nemam gde da metnem, pa bi bilo glupo da sad ne kupim (odnosno, platim) još jedan procesor i ploču.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.04.2023. 14:30 #679120

status: user
broj poruka: 18940
Баш без везе што те је тај урадио, ја сам сваки дан у контакту са Немцима, али оним из Баварије, они су потпуно другачији у односу на онај други део Немачке, за њих имам велико поштовање, наравно нису сви исти, али код поштења се код њих уопште не прави питање. А ови који су `испод класе` су сви исти, небитна националност.

Елем, поручивао сам много пута свашта са eBay-а, пар пута само од Немаца, пар пута од Енглеза, са њима сам имао пријатних искустава, али знам да су генерално багра, а осталo sve од Амера, наравно за доставу у Америку. Увек гледам оцене, исто као са нашим кп, гледам да се нуди PayPal и никад нисам имао грешку, подвалу и сл. Има превара доста и у Америци, ако не обраћаш пажњу. Али ако купиш преко PayPal, ту нема грешке, требало би да си заштићен у потпуности.

Од Амера највише волим да купујем, то је милина и увек буде брза достава и праћење пошиљке.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: >> 28.04.2023. 19:38 #679122

status: user
broj poruka: 1620
Da, Ameri su jako poslovni i u tom smislu ni ja nikada nisam imao problema, a kupovao sam sve od igle, pa do polovine motocikla od njih - nikad ni najmanjeg odstupanja u odnosu na opis. Od Nemaca sam isto tako svašta kupovao (kao i delove za onu drugu polovinu motora) - isto nikad greške... t.j. do sada.
Od Engleza sam svojevremeno kupio dosta gramofonskih ploča. Uvek brzo stizale i nijedna slomljena u transportu, od jedno 40+ komada tokom dobrog niza godina.

Posao mi je takav da sam i ja u svakodnevnom kontaktu sa Amerikom, ali i Nemačkom, Poljskom, Mađarskom, Grčkom i naravno, neizbežnom Indijom.
Ljudi smo, svuda nas ima ovakvih ili onakvih. Nisam mišljenja da su jedni uzvišeni u odnosu na druge, ili da su jedni manje ili više kulturni naspram drugih. Recimo Indijce većina stavlja u neku posebnu kategoriju, ali ja čak i sa njima imam dobar poslovni odnos (naravno, kada prevaziđemo komunikacionu barijeru, koja je bar u nekim trenucima neizbežna).
Samo uvek treba biti maksimalno obazriv kada se kupuje na slepo, ko god bio sa druge strane, a ja prosto nisam otvorio oba oka.
Npr. u konkretnom primeru meni i jeste ponuđeno da platim PayPal-om, ali znam za mnogo primera gde se vlasniku naloga ne može ući u trag, pa sam iz tog razloga odabrao da idem na varijantu direkt uplate - e sad, ko stoji iza vlasnika računa, ne mogu da znam, ali ja njega teretim, jbg (prijavljeno već švapskoj Polizei, naravno - pa šta bude, biće).

Kao što rekoh, ispadoh malo i glup, ali ok, škola je plaćena i gradivo dobro naučeno. Neću ja crći za 100€ gore-dole, a neki karmički disbalans će se već popraviti na svoj način.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To je ona fora kao kod nas sto bude povremeno 28.04.2023. 20:45 #679123

status: user
broj poruka: 1043

Neka egzotična stvar i povoljna cena /do 5000din beše, I u kutiji pošalju dascicu parketa, poklopac od tegle i tako to. Pre par godina to bilo na sve strane a do tog iznosa nije moglo da se juri i jbg.

U svakom zitu ima kukolja, ali dobra reputacija, procedura plaćanje preuzimanje i sve super.

Poslednje sto sam bio u situaciji za lamzu atlantis mis iz Nemačke, kad je prodavac pitao koliko se doplaćuje za osiguranje pošiljke, za to je još spustio cenu, i radostan što uzimam pravu stvar od njega. 30ak eur bilo osiguranje, a on ga je prodavao za 70 ispod cene i ustvari pokrio on osiguranje i slanje a ja platio odmah dogovoreno.

Treba se paziti i izbegavati te nn varijante maksimalno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Švapska Polizei 29.04.2023. 01:21 #679125

status: user
broj poruka: 323
Zabole njih tuki što si ti nekome uplatio pare.
Možda si mu dugovao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Lujo realno to je bas strasno 29.04.2023. 01:29 #679126

status: user
broj poruka: 1043
Dugovao si unknown liku u svabiji I hteo da kupiš procesor preko eBay od njega i čudiš se što te popalio. Hahahha


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 e jbg 29.04.2023. 03:50 #679128

status: user
broj poruka: 4661
Nije mi se nikad desavalo da me prevare jer ih uglavnom namirisem odmah. Na zalost prodavci sa mali broj ocena zaobilazim (mada nije fer prema njima jer sam i ja imao 0 kad je bio napravljen nalog). Ali ako je neko sa malim brojem ocena, i jos trazi uplatu pa onda slanje, to je odmah jedno NE, i po meni bi te trebalo blokirati (ako ne banovati). Takodje me izuzetno ovi preprodavci sto dovlace iz Madjarkse idu na zivce, jer ako nekad nesto treba, na primer da se vrati, ili garancija da se ostvari, znaju da te `preusmeravaju` na druge brojeve da im se javis a ne na broj koji je postavljen na KP. To bi isto trebalo da se zabrani na KP, znaci mora da se koristi jedan broj, ili ko ima vise, da se ti brojevi navedu na KP. Isto znaju da `preusmeravaju` kad se zove postavljeni broj na neko drugo lice, koje verovatno nije originalni vlasnik naloga. Isto mi se desilo da je `neka osoba` kupila KP nalog, pa nisam mogao da kontaktiram originalnog prodavca kad mi bio crkao CPU. Sreca AMD je bio izuzetno korektan pa su mi zamenili CPU preko serijskog. Treba da se vodi racuna bas puno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Švapska Polizei 29.04.2023. 08:49 #679129

status: user
broj poruka: 1620
:: Zabole njih tuki što si ti nekome uplatio pare
:: Možda si mu dugovao.

Postoji pisani trag o svemu, pa je lako dokazati na koji način sam došao do lične uplate na određeni br. računa.
S druge strane, da, svestan sam da njih zabole piša.
U startu sam i rekao da sam se od love pozdravio, škola plaćena.

Prijava nije urađena zbog toga, već da bi se pozabavili vaćarošima koji bi možda još nekog uradili, a nekog pre mene sigurno već jesu (jer mi je stigao mejl da je prodavac prijavljen za sumnjive aktivnosti, još pre nego što sam ga ja prijavio).

::Nije mi se nikad desavalo da me prevare jer ih uglavnom namirisem odmah. Na zalost prodavci sa mali broj ocena zaobilazim (mada nije fer prema njima jer sam i ja imao 0 kad je bio napravljen nalog).

Fora je što ova ekipa krade pristup nalozima koji postoje od 2010. godine, recimo, pa tu onda nema načina da ih isfiltriraš.

::Ali ako je neko sa malim brojem ocena, i jos trazi uplatu pa onda slanje, to je odmah jedno NE, i po meni bi te trebalo blokirati (ako ne banovati).

Ocene odlične, imajući u vidu da su ciljano maznuti stari nalozi, a uplata unapred nije strana stvar u Nemačkoj i mnogo stvari sam do sada već kupovao na taj način.

Kao što već rekoh, neke druge naznake sam zanemario.

::Takodje me izuzetno ovi preprodavci sto dovlace iz Madjarkse idu na zivce, jer ako nekad nesto treba, na primer da se vrati, ili garancija da se ostvari, znaju da te `preusmeravaju` na druge brojeve da im se javis a ne na broj koji je postavljen na KP. To bi isto trebalo da se zabrani na KP, znaci mora da se koristi jedan broj, ili ko ima vise, da se ti brojevi navedu na KP. Isto znaju da `preusmeravaju` kad se zove postavljeni broj na neko drugo lice, koje verovatno nije originalni vlasnik naloga.

Ovo je standardno - njih 500 sa KP te preusmerava na jednu istu ekipu, koja to na veliko prebacuje preko grane, pa oni i glume neku vrstu `distributera`. Ima ih, ali ređi su oni koji lično prenose.

::Isto mi se desilo da je `neka osoba` kupila KP nalog, pa nisam mogao da kontaktiram originalnog prodavca kad mi bio crkao CPU. Sreca AMD je bio izuzetno korektan pa su mi zamenili CPU preko serijskog. Treba da se vodi racuna bas puno

Ovo je već posebna priča i u nekom smislu se lako može poistovetiti sa krađom naloga, koju sam gore spomenuo.
Lopovluk (jasno je da sada ne pričam samo o bukvalnom smislu te reči) će uvek naći rupu u sistemu.

U normalnim okolnostima, preuzimanje nečijeg naloga bi trebalo da bude dozvoljeno samo u slučaju pravnih lica, a samo kada dođe i do preuzimanja vlasništva neke firme, jer se svi privatni nalozi na KP registruju uz JMBG ili/i ličnu (ne sećam se sad).
Pa, ako je registracija uz JMBG, kako onda promena vlasnika naloga? To bi trebalo se kosi sa osnovnim pravilima KP, ali baš kao naši zakoni, i ta pravila se očigledno primenjuju samo selektivno.

Nažalost, tako nam je s `Mađarima` i ostalima.
Srećom, razlike u cenama su postale mizerne, pa ih za novu robu već neko vreme ni ne uzimam u razmatranje, već najčešće sačekam neko minimalno sniženje u našim prodavnicama.
Za 10-ak posto razlike se stvarno ne isplati.

Lično, samo jednom sam imao potrebu za reklamacijom neke komponente kupljene preko `Mađara`, ali pre jedno 5+ godina, i to je rešeno u okviru iste nedelje - rekao bih, mnogo brže nego što bi išlo preko ovlašćenog servisa. Naravno, to je bilo pre X godina, a vreme očigledno menja neke stvari.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Kp sigurno ne podržava i ne učestvuje u prodaji naloga 29.04.2023. 16:15 #679132

status: user
broj poruka: 1043

A ti sto se prodaju su verovatno uzeti nekome uz kompletan email i instant promenjen ili sklonjen broj telefona za recovery lozinke i onda faktički ako i juriš nekog mutnog sa kp i oslanjas se na broj ličnog dokumenta, ako ga i nadjes stigneš dolaziš do originalnog vlasnika koji je ocerupan pre mesec dva pet deset i nema ni mejl ni kp ni fb i ko zna sta sve više. Tako rade i sa Steam nalozima, prodaju, pa vraćaju nazad i drndaju


Ja sam eto skoro ne znam kako i gde ostavio Steam api key i ujutru se budim vidim Steam wallet 0.01 I prodato 40ak skinova za po 0.71eur da ne traži potvrdu na Steam guard i sve što su zaradili od toga i zalivadjenih skinova, za novac kupili neke penisovane kartice po 0.03 eur i eto.

Ima trade ban 7 dana i kad kukaš steam kažu ne može se vratiti jer skinovi idu ko zna gde i koliko se vlasnika promeni - nema veze ako se žališ nakon sat dva vremena. Ali ajde prijavite sumnjive naloge da znamo za ubuduće.

Idioti su uveli 7 dana trade ban bas zbog skemovanja i mutnih radnji ali kad treba da se iskoristi onda banana. Jbg. Odoše 3 skins po 350e i ostali sitni po 15 20 40.

Ovako kad pomislim svaka im čast. Popisali se u Steam guard i 2fA i lozinku i sve - dovoljan im api key bio. Tuga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 02.05.2023. 00:33 #679136

status: user
broj poruka: 4225
Dođeš petkom u 5h ujutro na najlon pijaci u Novom Sadu. Ima lik prodaje procesore. Bio 5900x za 150 eura. Ja nisam imao ploču da provjerim tog trenutka. Inače, 5700x je bio 110 eura.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs