Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Senzori na klimi
STRANA 1 OD 1
perrakojot Senzori na klimi 23.06.2023. 14:16 T69026

status: user
broj poruka: 989
Pozdrav svima. Znam da ima vise ljudi na forumu koji rade klime, pa mi treba savet. Treba da resim problem starijim ljudima koji nemaju novca za majstora za klime... Klima je Galanz , 12-ka, stara izmedju 10-14 godina, problem je sledeci- Daljinski radi bukvalno na svaki deseti stisak dugmeta. Daljinac je otvoren ociscen i bukvalno je kao nov unutra, stavljene ultrakvalitetne baterije, nista se nije promenilo, znaci do njega nije 100% ali unutrasnja jedinica je u kuhinji gde se jaako cesto kuva i klima je masna iznutra. To sam naravno ocistio i sada je sve cisto kao suza :) ali mislim da je problem do senzora koji prima komande od daljinca, mislim da je on zamascen i da zato jedva dodje signal od daljinca. Daljinac JEDVA radi na 2 metra od unutrasnje jedinice, cim se ode dalje od 2metra nista se ne desava, klima ne reaguje na komande. Da li neko moze da mi potvrdi da se susretao sa slicnim problemom, da je do masnog senzora na unutrasnjoj jedinici, ako jeste i kako je najefikasnije da resim problem? Ne mora biti neko dugotrajno resenje, samo da malo poboljsam stvari i ljudi ce biti zadovoljni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 23.06.2023. 15:04 #679526

status: user
broj poruka: 1620
Sled zaključivanja i nije bap na mestu. Lično, neispravan daljinski ja ne bih u potpunosti isključio iz igre.
Čišćenje daljinskog nije isto što i popravka istog, ukoliko je neispravan.
Stistkaj dugmiće kad uperiš daljinski u kameru telefona, pa vidi da li se odaziva na svaki pritisak, a svakog pojedinačnog dugmeta. Ni ovo ne znači da je 100% ispravan, ali je veoma blizu toga (bar znaš da šalje `neki` signal, a da li je isti odgovara pritisnutom dugmetu...).

3,5$ s dostavom: https://www.aliexpress.com/item/32799453205.html
Verovatno ima i kod nas, ako mora odmah da se rešava, a i oni univerzalni rade posao, pa probaj. Npr. dosta daljinaca od TCL i drugih klima, odgovara i toj Galanz.

::Da li neko moze da mi potvrdi da se susretao sa slicnim problemom, da je do masnog senzora na unutrasnjoj jedinici, ako jeste i kako je najefikasnije da resim problem

Na jednoj Galanz, koju ja imam, prijemnik je na ovoj ploči:
https://prnt.sc/NW41Y_6lDwZr
Kod drugih modela, svakako se nalazi negde blizu displeja, pa probaj da čistiš - nemaš šta da izgubiš, osim vreme.

Ako to ne uspe, a klima je, pored toga, u potpunosti ispravna i funkcionalna, trebao bi neko ko se susretao sa sličnim problemima (dakle, majstor) da je pogleda i kaže šta da se uradi.

Kad kažeš da je sve čisto kao suza... ako je nisi celu rasturio, to i nije baš moguće, jer bi onda očistio i prijemnik.
Verovatno si se pozabavio samo čišćenjem filtera, ventilatora i prostora kroz koji struji vazduh (tzv. `saće` itd.)...

Nema tu neke preterano osetljive elektrike i elektronike. Čupaj klimu iz struje, skidaj jedan po jedan deo, pa lagano čisti i vraćaj gde je bilo.
Ako sumnjaš na taj prijemnik, kreni od njega...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: RE: 23.06.2023. 15:10 #679527

status: user
broj poruka: 989
Daljinski je proban na drugoj klimi, perfektno radi. On nije problem 100%. Sve sto si naveo da sam ocistio je tacno, sve je cisto osim dela koji si uslikao, a tu je prijemnik :) Znaci ostaje mi da skinem deo sa slike i tu ocistim. Mislim da ce to biti resenje, jer je to jedini deo koji nije ociscen, a klima radi u kuhinji i uzasno je bila masna, a mast se lako zavuce gde ne treba. Skidam deo pa vidim stanje... Hvala :)


:: Sled zaključivanja i nije bap na mestu. Lično, neispravan daljinski ja ne bih u potpunosti isključio iz igre.
:: Čišćenje daljinskog nije isto što i popravka istog, ukoliko je neispravan.
:: Stistkaj dugmiće kad uperiš daljinski u kameru telefona, pa vidi da li se odaziva na svaki pritisak, a svakog pojedinačnog dugmeta. Ni ovo ne znači da je 100% ispravan, ali je veoma blizu toga (bar znaš da šalje `neki` signal, a da li je isti odgovara pritisnutom dugmetu...).
::
:: 3,5$ s dostavom: https://www.aliexpress.com/item/32799453205.html
:: Verovatno ima i kod nas, ako mora odmah da se rešava, a i oni univerzalni rade posao, pa probaj. Npr. dosta daljinaca od TCL i drugih klima, odgovara i toj Galanz.
::
:: ::Da li neko moze da mi potvrdi da se susretao sa slicnim problemom, da je do masnog senzora na unutrasnjoj jedinici, ako jeste i kako je najefikasnije da resim problem
::
:: Na jednoj Galanz, koju ja imam, prijemnik je na ovoj ploči:
:: https://prnt.sc/NW41Y_6lDwZr
:: Kod drugih modela, svakako se nalazi negde blizu displeja, pa probaj da šistiš - nemaš šta da izgubiš, osim vreme.
::
:: Ako to ne uspe, a klima je, pored toga, u potpunosti ispravna i funkcionalna, trebao bi neko ko se susretao sa sličnim problemima (dakle, majstor) da je pogleda i kaže šta da se uradi.
::
:: Kad kažeš da je sve čisto kao suza... ako je nisi celu rasturio, to i nije baš moguće, jer bi onda očistio i senzor.
:: Verovatno si se pozabavio samo čišćenjem filtera, ventilatora i prostora kroz koji struji vazduh (tzv. `saće`)...
::
:: Nema tu neke preterano osetljive elektrike i elektronike. Čupaj klimu iz struje, skidaj jedan po jedan deo, pa lagano čisti i vraćaj gde je bilo.
:: Ako sumnjaš na taj prijemnik, kreni od njega...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Treba pregledati plocu 23.06.2023. 21:02 #679530

status: user
broj poruka: 1043

İC ako je korodirao menjati, teško se čisti, pnp tranzistor i ima tu i kondenzatora koji su ili riknuli ili ih izjela korozija. Ne može to samo da se brisne i četka.

Kad se tako naparava i zamascuje godinama treba često otvarati i održavati da ne bi došlo do haosa.

Skoro ljudima bukne frižider zapalio se startni relej a sve masno i prljavo niko pipao godinama
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Odgovor 02.07.2023. 20:12 #679620

status: user
broj poruka: 989

za sve koji se u buducnosti mogu suociti sa istim ili slicnim problemom kao ja... Problem je bio POLA DO SENZORA, POLA DO DALJINCA!!! Daljinac je testiran i radio je na drugoj klimi na kojoj je bio cist senzor, ali na ovoj sa delimicno zaprljanim senzorom nije radio dobro, radio je povremeno. Tek nakon ciscenja senzora i PONOVNOG ciscenja daljinca i svih kontakata unutar daljinca sa... verovali ili ne WD40 sprejom, sve je proradilo kao kad je sve bilo novo... Wd40 izgleda je skinuo onaj mali deo masnoce unutar daljinca koji je bio nevidljiv golom oku , ali dovoljan da u kombinaciji sa zaprljanim senzorom ne radi kako treba... Dakle sve cistiti po dva tri puta ako se klima I DALJINAC nalaze u prostoriji gde se puno kuva i gde masnoce ima u vazduhu svaki dan...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs