Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
molim za pomoć
STRANA 1 OD 1
ladnoimam molim za pomoć 19.07.2023. 17:08 T69045

status: user
broj poruka: 36
evo ukratko...
laptop je Lenovo IdeaPad Slim 81VR...na kome je bila instalirana win10 home...dok ja nisam pomislio da je ok da instaliram BlisOS. Kada sam ponovo pokusao da instaliram win, tu nastaju problemi...ne mogu da vratim tj. ne moze win da vidi hard. Onda sam probao sve varijante sa svim partition alatima znanim i neznanim, butabilnim alatima, ubuntu live i ostalim placenim i neplacenim programima...dok nisam skinuo FDisk boot koji jedini vidi svih 60Gb hard-a(ssd-a). Ali moje znanje je toliko limitrano da bilo sta da probam i bilo koji tutorijal sa YT da pogledam ne mogu da osposobim komp da Win vidi disk. Stoga molim vas magove da mi pomognete kako bi imao ponovo windows na ovom lap-u.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Treba ti drajver za eMMC 19.07.2023. 23:46 #679735

status: user
broj poruka: 9388
Evo ti resenje:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx-Edge-LaVie-Z-Flex-Notebooks/ideapad-slim-1-14AST-05-Model-81VS-Fresh-install-No-boot-device/m-p/5032211

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Probaj ovo sto je VMARC postavio 20.07.2023. 00:59 #679736

status: user
broj poruka: 4662
Ako ne, onda neki od EaseUS programa za menadzment particija diskova i ostalo MORA da ga vidi. Ti programi su uvek sve uspeli da vide, detektuju, formatirjau. Ako ne imam jos nekoliko ideja sta moze da se uradi.
Jedna od tih ideja je da se proba ako nisi diskpart, diskpart je tool kome se pristupa iz powershella ili ti command promta ili recovery console preko win diska.
To kad win ne vidi disk mi se desavalo kad neki program dok pravi svoju boot ili neku slicnu particiju je zakljuca. Pa obicno externi programi to mogu da obrisu i vrate je da bude default.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.07.2023. 09:46 #679738

status: user
broj poruka: 1993
`dok ja nisam pomislio da je ok da instaliram BlisOS`

`An Android-based open source OS that incorporates many optimizations, features, and that supports many more devices. What`s more? It`s available for just about any Chromebook, PC O-R tablet released in the last 10 years.`

vrati na fabricko stanje OS-a kada je kupljen (ako si prvi vlasnik), mislim to je uslovna reakcija da se po kupovini nekog proizvoda (latop-a) uradi full backup postojeceg OS-a (ako postoji) na eksterni hard disk (vecu flesku/ssd/hdd/m2/nvme), pre cak i prvog ucitavanja OS-a, posle se moze lakse `vezbati` i biti znatizeljan

`Ali moje znanje je toliko limitrano da bilo sta da probam i bilo koji tutorijal sa YT da pogledam ne mogu da osposobim komp`

(https://www.easternherald.com/2023/05/28/german-authorities-have-advised-residents-of-germany-to-consume-no-more-than-10-grams-of-meat-per-day-fox-news/
`if Germans were to give up meat completely, they could make a significant contribution to the fight against climate change.`
`cognitive dissonance`
mozda ne bi bilo lose pojacati unos proteina)

ako tako nesto nikad nisi radio u zivotu imas guuglee, pa probaj:

https://www.google.com/search?q=servis+racunara

posaljes x mail-ova na recimo prvih 50 rezultata pretrage sa opisom problema i koliko si voljan da platis, pa ko da vise - sinergija
(koliko se secam 1 crvena je bila i vise nego dovoljna da ti se resi problem u nekom od eksperskih/profi PC servisa)

`Stoga molim vas magove da mi pomognete kako bi imao ponovo windows na ovom lap-u.`

kazu da nije lose procitati dokumentaciju pre bilo kakvog prethodnog igranja:

https://docs.blissos.org/installation/install-from-windows-uefi-esp-64-bit/

ili

https://docs.blissos.org/installation/install-in-a-virtual-machine/install-in-virtualbox/

deluje kao `bezbednije` resenje, pa eto polako, za buduce igranje/vezbanje .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 20.07.2023. 11:09 #679740

status: user
broj poruka: 3346
Ne trkeljisite mnogo, VMARC mu je dobro objasnio.

Cela prica kod laptopova bilo kog proizvodjaca prilikom instalacije Win10, a gde ne vidi HDD/SSD, je da Win10 nema drajver za za taj tip kontrolera, pa zato ne vidi iste. I uvek se radilo tako sto se drajveri raspakuju na flesh gde je Win i da se pozovu prilikom instalacije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: ... 20.07.2023. 15:47 #679742

status: user
broj poruka: 684
Hteo si da kazes - ne prkeljajte


:: Ne trkeljisite mnogo, VMARC mu je dobro objasnio
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs