Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Šta raditi sa ovakvim procesorom?
STRANA 1 OD 1
dragan06 Šta raditi sa ovakvim procesorom? 25.07.2023. 09:07 T69050

status: user
broj poruka: 291
Šta raditi sa CPU ako ovo pokazuje:
temperatura 48 stepeni, CPU load 7%, cernel responsiveness 0,045 ms i sve ostale karakteristike niske.?
Menjana je pasta na CPU ali mi se i dalje čini da se pregreva. Ceo komp je ranije bio dobar ali sada radi jako sporo a ima procesor i7 920 i 16 GB rama, W10 OS.
.Dragan06
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Šta raditi sa ovakvim procesorom? 25.07.2023. 11:02 #679779

status: user
broj poruka: 18940
Зна се шта се ради у таквим случајевима. Претпостављам да имаш обичан интелов хладњак, па можда би размотрио да купиш неки добар који користи 120мм вентилатор. Ако већ имаш добар хладњак, а процесор се толико греје, онда је можда деградиран у најгорем случају.

Ако комп ради споро, купи ССД и радиће брже. Лично, са тим хардвером бих био срећнији да користим win7 уместо 10.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Šta raditi sa CPU ako ovo pokazuje
:: temperatura 48 stepeni, CPU load 7%, cernel responsiveness 0,045 ms i sve ostale karakteristike niske.
:: Menjana je pasta na CPU ali mi se i dalje čini da se pregreva. Ceo komp je ranije bio dobar ali sada radi jako sporo a ima procesor i7 920 i 16 GB rama, W10 OS
:: .Dragan06
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Šta raditi sa ovakvim procesorom? 25.07.2023. 16:41 #679785

status: user
broj poruka: 4661
Pretpostavljam Kernel responsiveness, mada to ne znam sta znaci.
Ali sta je problem sa temperaturom, kolika je na full loadu ? Meni je u idle average 40-42 do 45, pod heavy load nije prelazila 80-85c. Uglavnom je ispod 80, vrucina, neklimatizovano, nema dodatnih hladnjaka u kucistu.

A i nije lose da izbacite tu starudiju i da se uzme nesto novije, mozda je odradio svoje sto kaze Imarkovic :)



:: Šta raditi sa CPU ako ovo pokazuje
:: temperatura 48 stepeni, CPU load 7%, cernel responsiveness 0,045 ms i sve ostale karakteristike niske.
:: Menjana je pasta na CPU ali mi se i dalje čini da se pregreva. Ceo komp je ranije bio dobar ali sada radi jako sporo a ima procesor i7 920 i 16 GB rama, W10 OS
:: .Dragan06
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki81 cpu 26.07.2023. 15:01 #679789

status: user
broj poruka: 21
Ma nema sta da menja hladnjak, ako mu je sa istim hladnjakom bilo normalno.
Jos ga je cistio.

Zakljucak 1: Ili nije dobro postavljen aluminijumski deo hladnjaka na sam procesor pa ima luft i ne postize da ga oladi kako treba.

Zakljucak 2: Procesor kao takav je podlozan vremenskom intervalu kada najbolje radi, odnosno funkcionise. To je prva generacija I7 procesora i mozda mu je i zivotni vek polako otisao, svi noviji procesori nisu kao sto su nekada bili i podlozniji su manjem veku rada.

Moguce Resenje: Da pozajmi od nekog bolji kuler i proveri temperature i performanse u full loadu, ako se ispostavi da bude bolje uzeti neki dojaja Cpu hladnjak. Ako se ispostavi da sam procesor opet ima takve karakteristike da proveris na ploci koji max procesor moze da se uzme i kupis polovan...

- - - - - -
AMD RYZEN 5 3600
16GB (2x8GB) DDR4
6TB SATA 7200rpm
ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB
27` LG LED Backlight FULLHD
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: cpu 26.07.2023. 20:29 #679796

status: user
broj poruka: 4661
Stavljati neki skup hladnjak na te starudije je po meni cista ludost i glupost (osim ako nije za test samo), pogotovo jer je ocigledno da se ne koristi masina sa tim procesorom za neke task heavy operacije. Ako se greje puno na full load a hladnjak je postavljan dobro ko sto rekoste, baciti cpu u kantu, odradio je svoje :)




:: Ma nema sta da menja hladnjak, ako mu je sa istim hladnjakom bilo normalno
:: Jos ga je cistio
::
:: Zakljucak 1: Ili nije dobro postavljen aluminijumski deo hladnjaka na sam procesor pa ima luft i ne postize da ga oladi kako treba
::
:: Zakljucak 2: Procesor kao takav je podlozan vremenskom intervalu kada najbolje radi, odnosno funkcionise. To je prva generacija I7 procesora i mozda mu je i zivotni vek polako otisao, svi noviji procesori nisu kao sto su nekada bili i podlozniji su manjem veku rada
::
:: Moguce Resenje: Da pozajmi od nekog bolji kuler i proveri temperature i performanse u full loadu, ako se ispostavi da bude bolje uzeti neki dojaja Cpu hladnjak. Ako se ispostavi da sam procesor opet ima takve karakteristike da proveris na ploci koji max procesor moze da se uzme i kupis polovan..
::
:: - - - - -
:: AMD RYZEN 5 360
:: 16GB (2x8GB) DDR
:: 6TB SATA 7200rp
:: ZOTAC GeForce® GTX 1060 3G
:: 27` LG LED Backlight FULLHD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Dobar hladnjak 26.07.2023. 20:32 #679797

status: user
broj poruka: 1043
Će ga koštati kao apgrejd ploče i procesora

Juče vidim mašinu 4770 16gb ram 1060 3gb 600w i 512 ssd za 140eur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.07.2023. 22:06 #679798

status: user
broj poruka: 4225
Malo više podataka ne bi škodilo, a i da se javiš šta si sve probao od postavljanja teme.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Obicno je Intelov fabricki kuler izvor problema 01.08.2023. 07:57 #679831

status: user
broj poruka: 7695
Ima LC power kuler za jeftine pare sa push pin resenjem koje je daleko bolje od fabrickog kulera.
Covek mozda radi excel tabele na tom racunaru ,u tom slucaju ne verujem da mu treba nesto novo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs