Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Novi HP Laptop, na sajtu nema drajvera za Win 10
STRANA 1 OD 1
arogan Novi HP Laptop, na sajtu nema drajvera za Win 10 25.08.2023. 10:35 T69075

status: user
broj poruka: 524
Drugar je za svog sina doneo na instalaciju Laptop, prazan, nov model.
Nabacio sam mu narodni Windows 10 Pro i apdejtpvao na Win 10 22H2, to je valjda najnoviji.

Primetio sam da u Device Manager-u ima mnogo žutih kvačica za drajvere (PCI device, I/O ...) koje se nisu mogle da apdejtuju preko Net-a. - drajver Not found)
Kada odem na HP sajt, nudi drajvere samo za Win 11, za Win 10 nema.

Pošto je uspeo da skine video drajver prilikom Windows update-a nisam obraćao pažnju na ove ostale, rakoh, radi bez nih.
I sledećeg jutra pomislim da nisam probao zvuk, pošto je u tim žutim drajverima bila i neka `Multimedia`.

Drugar mi je otputovao na 15 dana tako da mi laptop nije dostupan, osim preko Quick Assista.
Ne znam koji je tačno model HP-a.
Pitam njegovog sina da proba Youtube - Z V U K A N E M A !!!

Da li postoji mogućnost da se nekako apdejtuju drajveri na posotojeći Windows 10, ili mora da se apdejtuje na Win 11, pošto to nudi kao opciju pri proveri Windows update-a.

Ako mora na Windows 11, da li na Win 11 radi lek KMS ili mora neki drugi ? Za sa sada narodni Win 10 ne traži aktivaciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.08.2023. 11:05 #680035

status: user
broj poruka: 18941
Немој да се смараш, скини SDI (DriverPack Online) мању верзију:
https://sdi-tool.org/download/

Седнеш, пустиш да завршава и попијеш кафицу.
Има сигурно драјвере за 10.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 25.08.2023. 13:35 #680036

status: user
broj poruka: 1199
Moguce da je laptop za Windows 11 ready, sto znaci da mozda namerno nema driver-e za 10... Nista cudno i novo. Ako podrzava, a podrzava ocigledno 11.... Stavi 11 i resi problem.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: filni 25.08.2023. 13:51 #680037

status: user
broj poruka: 524
A da li mogu da ga `slažem`, odem na sajt HP, odaberem drajver za Windows 11 i ne idem na automatsku instalaciju, nego mi *.exe fajl svuče u Downloads. Odakle ga kopiram u moj folder instal i tu ga raspakujem. Zatim odaberem apdejt drivera pa browse na raspakovan folder.

Sećam se dam sam tako instalirao prastari štamač i skener na Windows 10 64-bit, poslednji drajveri su bili za Vistu 64-bit, ali je ručna instalacija uspela.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Može li to nekako protiv pravila 25.08.2023. 14:29 #680038

status: user
broj poruka: 6643
Dobro, jeste to balkanski način življenja, može li to nekako... kako da to prejebemo.... može li kako na mufte.... što baš mora da se poštuje i slično. Nekad ima dobrobiti, većinom ima gubitaka i problema.
Ne vidim bolji način od problema u budućnosti za vlasnika koji sam ne ume da instalira i podesi (sada već skroz automatski postupak instalacije....) windows, drajvere... nego da mu se nabudži nešto za šta laptop NIJE namenjen.
HP je potpisao ugovor sa MS-om da će praviti hardver za novi OS i na tome će istrajati jedni i drugi kroz update, zezancije sa kompatibilnošću i tako dalje. Gremlinima, problemima kad im vreme nije itd. To što je nama jasno da je od windows-a 2000, to sve veoma slično i na istoj platformi, tj. da bi drajveri veoma lako mogli da budu reverzibilno kompatibilni sa svim OS windows na istoj platformi, nema nikakve veze. Namerno se pravi tako da se podupiru izlasci novih verzija Windowsa sa novim hardverom a isto tako i novih verzija drugog softvera, koji odjednom ne može na stari windows, neće na toliko `malo` memorije, tu vrstu hdd-a, rezoluciju monitora..... gpu ili cpu bez specifičnih instrukcija itd, itd.
Zato, ako je za taj laptop namenjen windows 11, najmanje problema će biti ako se isti instalira.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: Pisko 25.08.2023. 21:07 #680039

status: user
broj poruka: 524
Pretražio sam i video da ima KMS 1.6.5, pa sam odlučio sam da mu pokrenem opcioni apdejt na Win 11. Danas su brzi linkovi, skinuo apdejt za manje od 5 minuta i za oko 20 minuta, uz dva restarta se podigao Win 11 i svi drajveri su na mestu.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Može 11ica ok da radi 25.08.2023. 22:26 #680040

status: user
broj poruka: 1043
Ja je imam na dual boot zbog posla, a neke stvari koje se namucim da nateram na 10ci da rade izgubim po 2 sata, na 11ici uz par klikova rešeno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Može 11ica ok da radi 26.08.2023. 10:18 #680041

status: user
broj poruka: 6643
... na to sam i mislio. Samo će se broj problema i s*anja kada im nije vreme, uvećavati. Likovima je to posao, radni zadatak, a tebi smor.



Budale računaju na sreću.

:: Ja je imam na dual boot zbog posla, a neke stvari koje se namucim da nateram na 10ci da rade izgubim po 2 sata, na 11ici uz par klikova rešeno.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re: Može 11ica ok da radi 26.08.2023. 14:06 #680042

status: user
broj poruka: 4227
@vexlord
Kao na primjer ..
:: Ja je imam na dual boot zbog posla, a neke stvari koje se namucim da nateram na 10ci da rade izgubim po 2 sata, na 11ici uz par klikova rešeno.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: Može 11ica ok da radi 26.08.2023. 17:50 #680043

status: user
broj poruka: 1993
pa ovo ono, win10, win11, win10 pa opet win11, cek ajmo ovako win11 pa win10, win11 pa win11, win10 pa win10, poenta je da ima `win` u prefiksu, a sve ostalo ce se samo reci .)
________________________________________________________________
tune2fs -l /dev/sda1 | grep `Filesystem created:`
Filesystem created: Sat Oct 26 19:15:31 2019

lsb_release -cdir
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 18.04.6 LTS
Release: 18.04
Codename: bionic

nesto mi govori da bi ovi sa win u prefiksu popili `re-install` bar 1-nom za dati vremenski period ili u najblazoj varijanti gazenje iz backup imidza, a prede kao i prvog dana od kada je postavljen, ima i `ozbiljnijih` varijanti koje nisu pipane bar 10-tak god., a za ovu ici ce migracija uskoro i zabavi nikad kraja .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: @vexlor
:: Kao na primjer .
:: :: Ja je imam na dual boot zbog posla, a neke stvari koje se namucim da nateram na 10ci da rade izgubim po 2 sata, na 11ici uz par klikova rešeno.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Može li to nekako protiv pravila 26.08.2023. 23:02 #680044

status: user
broj poruka: 18941
Пишко, у мом случају један једини разлог одувек је био `сналажљивост`, а не преебавање или муфте, искључиво сналажљивост ради користи и задовољства.

Мислим да је свима мука од наметања Мицрософт-ових правила, форсираних ажурирања и пребрзих избацивања новијих платформи итд., а 11 је убедљиво најгоре издање, почев од `креативног` дизајна, па до перформанси и да не заборавим аутоматско наметање њихових драјвера преко оних официјелних стабилних и најновијих, који су већ инсталирани. Да не помињем катастрофе и колатералну штету са лаптоповима, на којима систем без икаквог питања сам ажурира биос и онеспособи тај лаптоп! 10-ka ми је раније исто то урадила на личном лаптопу.

Што се мене тиче, бојкотујем због личних афинитета, од скоро сам релативно лако инсталирао седмицу на х570 платформи са свим драјверима, ажуриран са последњим закрпама преко Simplix-a.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Dobro, jeste to balkanski način življenja, može li to nekako... kako da to prejebemo.... može li kako na mufte.... što baš mora da se poštuje i slično. Nekad ima dobrobiti, većinom ima gubitaka i problema.
:: Ne vidim bolji način od problema u budućnosti za vlasnika koji sam ne ume da instalira i podesi (sada već skroz automatski postupak instalacije....) windows, drajvere... nego da mu se nabudži nešto za šta laptop NIJE namenjen
:: HP je potpisao ugovor sa MS-om da će praviti hardver za novi OS i na tome će istrajati jedni i drugi kroz update, zezancije sa kompatibilnošću i tako dalje. Gremlinima, problemima kad im vreme nije itd. To što je nama jasno da je od windows-a 2000, to sve veoma slično i na istoj platformi, tj. da bi drajveri veoma lako mogli da budu reverzibilno kompatibilni sa svim OS windows na istoj platformi, nema nikakve veze. Namerno se pravi tako da se podupiru izlasci novih verzija Windowsa sa novim hardverom a isto tako i novih verzija drugog softvera, koji odjednom ne može na stari windows, neće na toliko `malo` memorije, tu vrstu hdd-a, rezoluciju monitora..... gpu ili cpu bez specifičnih instrukcija itd, itd
:: Zato, ako je za taj laptop namenjen windows 11, najmanje problema će biti ako se isti instalira
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Situacija od pre neki dan 27.08.2023. 00:23 #680045

status: user
broj poruka: 1043

Otelio sam se par sati pokušavajući na 10ci da pokrenem Realtek audio control onu koju povuče namensku za tip ploče

Na 11ici koja mi je za posao par klikova radi lepo a na 10ci morao da modujem Realtek drajver da bih dobio opciju separate output for back and front panel I allow using both simultaneous I disable front panel detection

Naišlo mi da to namestim i napred pobodem sluške i mic a pozadi zvučnike i da se ne drndam svaki put iznova sa čupanjem jednog ili drugog

U onda danas trebao negde to da sredim i opet muka. Digao sam ruke

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Situacija od pre neki dan 28.08.2023. 20:43 #680064

status: user
broj poruka: 2155

Skines i instaliras Realtek HD Universal Driver. Na primer odavde>

https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO-MAX/support#driver


Pa u windows store skines>

https://www.microsoft.com/store/productid/9P2B8MCSVPLN?ocid=pdpshare

i tu sve lepo namestis.

::
:: Otelio sam se par sati pokušavajući na 10ci da pokrenem Realtek audio control onu koju povuče namensku za tip ploče
::
:: Na 11ici koja mi je za posao par klikova radi lepo a na 10ci morao da modujem Realtek drajver da bih dobio opciju separate output for back and front panel I allow using both simultaneous I disable front panel detection
::
:: Naišlo mi da to namestim i napred pobodem sluške i mic a pozadi zvučnike i da se ne drndam svaki put iznova sa čupanjem jednog ili drugog
::
:: U onda danas trebao negde to da sredim i opet muka. Digao sam ruk
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Lako bi to 28.08.2023. 23:52 #680065

status: user
broj poruka: 1043

Da na win10 nije ubijen store. Moralo je okolo skriptom iz powershell ali ispeglano uz malo muke

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC @arogan 29.08.2023. 21:14 #680066

status: user
broj poruka: 9387
Stvi te drajvere od win 11. Pasuju, isti su.

MBP Retina 13` Late 2012
I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/Sony DualSense/AKG K72
PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646131.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs