Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
file explorer win 10, stalno se refresh-uje...
STRANA 1 OD 2  
Antilohije file explorer win 10, stalno se refresh-uje... 20.09.2023. 19:41 T69089

status: user
broj poruka: 684
Elem, od juce kad kliknem na ikonu file explorera na taskbaru refreshuje se ceo taskbar i desktop, izgube se ikone, pa se opet vrate a file explorer se zatvori. Kad posle kliknem ponovo, otvori se normalno.
Kad kliknem desni klik na neki fajl u file exploreru isto se desava, zatvori se, refresuje se.

Sta sam probao:
U command prompt pod adminom:
1 sfc /scannow
2 DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
3 DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
4 DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

sve prodje sken i nista ne prijavi niti popravi

Otvorio drugi nalog:
U prvom nalogu problem je resen, vise se ne pojavljuje, sada se isto ponasa pod novim accountom...

sta ciniti, samo pametni predlozi i bez trolovanja, mozda je neko imao iskustvo sa ovim pa zna...

Pozzz!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.09.2023. 20:27 #680143

status: user
broj poruka: 18941
Такву појаву нисам виђао још од ХР-а.. Пошто си довољно урадио да пробаш да средиш ствари и ниси успео, даље ја бих скинуо https://www.kaspersky.com/downloads/free-rescue-disk
турио на флеш и да видимо шта ће наћи, што није успео гелендер.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj da aninstaliras poslednje vindovs apdejte 20.09.2023. 20:47 #680144

status: user
broj poruka: 9387

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/Sony DualSense/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije zaboravih da kazem... 20.09.2023. 21:48 #680145

status: user
broj poruka: 684
.... takodje sam prethodno apdejtovao i AMD Adrenalin (Koristim APU, nema graficke), nesto me vuklo da je mozda grafika, drajver, ali nije ni to pomoglo.

U task menadzeru je stanje redovno, nema nekog opterecenja.

ulazio sam i u microsoft management console da provereavam kako je checkirano, sve deluje dobro...

@imarkovic - koristim AVG free, mislim mogu da skeniram sistemsku particiju, windows je u nekomercijalne svrhe iz prodavnice nasih prijatelja Iranaca, nije od Bilija, ali radio je stabilno duze vremena, preko godinu bez problema...

@VMARC - verzija je 22H2, redovno se azurira...

Nesto je oko accounta, cim sad na mom starom (admin) accountu sve lepo radi a roblem je presao na novonapravljeni (local) account, samo nisam iskopao sta se tu gleda ( i gde?!)

edit: otisao sam na start=>settings i desio se refresh (!), sad je ponovo na starom accountu... Proverio sam update, kaze da sam up to date...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: zaboravih da kazem... 20.09.2023. 22:07 #680146

status: user
broj poruka: 18941
Изврти га овим алатом, ништа не губиш, ако не нађе ништа, супер. Флеш се креира помоћу руфуса.

Е да, заборавих овај алат пре тога:
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

AVG је шупаљ одувек био, ја се не уздам у њега. Очигледно није налог проблематичан, јер се дешава и у другом.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: .... takodje sam prethodno apdejtovao i AMD Adrenalin (Koristim APU, nema graficke), nesto me vuklo da je mozda grafika, drajver, ali nije ni to pomoglo
::
:: U task menadzeru je stanje redovno, nema nekog opterecenja
::
:: ulazio sam i u microsoft management console da provereavam kako je checkirano, sve deluje dobro..
::
:: @imarkovic - koristim AVG free, mislim mogu da skeniram sistemsku particiju, windows je u nekomercijalne svrhe iz prodavnice nasih prijatelja Iranaca, nije od Bilija, ali radio je stabilno duze vremena, preko godinu bez problema..
::
:: @VMARC - verzija je 22H2, redovno se azurira..
::
:: Nesto je oko accounta, cim sad na mom starom (admin) accountu sve lepo radi a roblem je presao na novonapravljeni (local) account, samo nisam iskopao sta se tu gleda ( i gde?!
::
:: edit: otisao sam na start=>settings i desio se refresh (!), sad je ponovo na starom accountu... Proverio sam update, kaze da sam up to date..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: zaboravih da kazem... 20.09.2023. 22:09 #680147

status: user
broj poruka: 9387
@VMARC - verzija je 22H2, redovno se azurira..

Pa upravo je to cest problem.
Skini komp sa neta.
Poskidaj sve najnovije apdejte (poslednjih 7 dana)
Restartuj komp bez neta
Testiraj sat dva bez neta. Ukoliko je problem resen, skini Windows Show Hide updates, prikaci komp na net, pokreni program i u okviru njega onemugucu instaliranje problematicnih apdejta.

Program je oficijalni MS, ali ga je MS povukao sa sajta, pa ga moras skinuti sa nekih drugih servera, mislim da ga ima majorgreeks.

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/Sony DualSense/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2

:: .... takodje sam prethodno apdejtovao i AMD Adrenalin (Koristim APU, nema graficke), nesto me vuklo da je mozda grafika, drajver, ali nije ni to pomoglo
::
:: U task menadzeru je stanje redovno, nema nekog opterecenja
::
:: ulazio sam i u microsoft management console da provereavam kako je checkirano, sve deluje dobro..
::
:: @imarkovic - koristim AVG free, mislim mogu da skeniram sistemsku particiju, windows je u nekomercijalne svrhe iz prodavnice nasih prijatelja Iranaca, nije od Bilija, ali radio je stabilno duze vremena, preko godinu bez problema..
::
:: @VMARC - verzija je 22H2, redovno se azurira..
::
:: Nesto je oko accounta, cim sad na mom starom (admin) accountu sve lepo radi a roblem je presao na novonapravljeni (local) account, samo nisam iskopao sta se tu gleda ( i gde?!
::
:: edit: otisao sam na start=>settings i desio se refresh (!), sad je ponovo na starom accountu... Proverio sam update, kaze da sam up to date..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: Re: zaboravih da kazem... 20.09.2023. 22:11 #680148

status: user
broj poruka: 684
uradio sam AVG sken, kaze nema malvera.

hvala, probacu onda ovo drugo sto si predlozio.


:: Изврти га овим алатом, ништа не губиш, ако не нађе ништа, супер. Флеш се креира помоћу руфуса
::
:: Е да, заборавих овај алат пре тога:
:: https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 20.09.2023. 22:11 #680149

status: user
broj poruka: 9387
https://www.majorgeeks.com/files/details/microsoft_show_or_hide_updates_troubleshooter.html

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/Sony DualSense/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: 20.09.2023. 22:13 #680150

status: user
broj poruka: 684
OK hvala, probacu i to, pa javljam


:: https://www.majorgeeks.com/files/details/microsoft_show_or_hide_updates_troubleshooter.htm
::
:: I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/Sony DualSense/AKG K7
::
:: PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 Re: file explorer win 10, stalno se refresh-uje... 21.09.2023. 00:20 #680151

status: user
broj poruka: 295
Ako nista ne pomogne odradi windows reset i sacuvaj fajlove.
( Settings > update & seccurity > Recovery ) samo selektuj da sacuvas fajlove brise ceo appdata folder i ponovo instalira windows sa zadnjim updejtom pa ces morati neke programe da reinstaliras ili ako se razumes mozes da sacuvas registry mada mozes imati problema posle dok mergas stari i novi reg.
Imao sam slican problem i jedino sam ga tako resio.

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord A da nemaš sideshow 21.09.2023. 00:34 #680152

status: user
broj poruka: 1043

Na desktop pozadini umesto statične slike?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed BigBadBill i njegovi vajni naslednici... 21.09.2023. 07:21 #680153

status: user
broj poruka: 10988
Na mom kompu se, nakon nekog win (10) apdejta od pre mesec dana pojavila sledeca glupost: kako nesto obrisem iz risajkl bina (ocistim kantu) tako se ceo desktop rifresuje a ikonica kante nestane na nekoliko sekundi - naziv je tu (recycle bin) ali slicica jok.
Pa onda opet sve izgleda``normalno``...dok ne ispraznim kontejner...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 21.09.2023. 15:22 #680159

status: user
broj poruka: 1993
sta su tu gospoda Iranci mrsili pitanje je, moguce resenje za one koji koriste bilisoft koji je vec dosao sa hardverom (toboze legalno free):

napravi bejjjfr od bar 30 dana:

https://ibb.co/zxjwt0f

gotovo sam siguran da isti kljuc ima da radi pod VM-om, legalno za DZ. (change product key prica, pa activate), a dalje je sve na vezbanju sta radi, a sta ne i koji update pase, a koji ne, posle je to dosta lakse primeniti na `fizickom` kompu (full fizicki backup na par meseci isto nije na odmet-macrium refflect)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: A da nemaš sideshow 21.09.2023. 19:44 #680161

status: user
broj poruka: 684
vruce, vruce, moze i to da bude

Sad si me podsetio da sam se neki dan igrao sa nekim programcicem koji daje temperaturu procesora, monitorise hardver itd., gde je moglo da izbacis stavke u formi widgeta. To sam malo prckao, AVG ga je prvo kao sprecio da se instalira ali je ipak prosla instalacija nekog dela i zezao sam se sa tim widgrtima minut-dva, pa sam ih pogasio jer su bili ruzni. Nakon sledeceg paljenja kompa program je nestao.

Ne secam se koji je bio program, nema ga medju instalacijama, downloadovima... HW nesto...

Moze biti. Cackacu. Hvala.

@Micika rekli smo bez trolovanja

::
:: Na desktop pozadini umesto statične slike?
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije open hardware monitor 21.09.2023. 20:18 #680163

status: user
broj poruka: 684

program je skinut 16. septembra, ne instalira se klasicno, lici da je portabilan.

ovo je poruka koju daje AVG:

https://ibb.co/Pm5mCPm

kad kenselujem AVG program, radi normalno, ima widgete pojavljuje se U system tray-u

moguce je da je Vex u pravu (kao i uvek)

Sta mi je ciniti?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Hajde nadji random sliku skini neki wallpaper 21.09.2023. 20:56 #680164

status: user
broj poruka: 1043

I desni klik set as desktop background I vidi jel se refresuje

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: Hajde nadji random sliku skini neki wallpaper 22.09.2023. 13:36 #680170

status: user
broj poruka: 684

probao, sve je isto, refreshuje se

@VMARC - skinuo apdejtove iz septembra (sem nekog servicing stack koji ne moze), probao offline, nije uspelo

@imarkovic - proterao sam malwarebytes, nista, ulovio je neki PUP (ne poop) sto mislim da regularno radi, jos nisam proterao kasperski

::
:: I desni klik set as desktop background I vidi jel se refresuj
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije probao sam lively wallpaper 22.09.2023. 13:52 #680172

status: user
broj poruka: 684

otisao na MS store, to je besplatan program, instalirao, stavio neki live wall (naravno matrix) i stvar se i dalje refreshuje a lively wallpaper je krasovao

daje ovu gresku:
https://ibb.co/KbSRsfT
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije kaspersky => no treats found 22.09.2023. 17:03 #680174

status: user
broj poruka: 684

Izgleda da nije nista od ponudjenih odgovora, malware ili update, vec je nesto oko ovoga sto je Vex `namirisao`

Promenjen je display settings od strane tog open hw monitora i sada to treba nekako pregaziti na default value

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord A display settings jel stoji 23.09.2023. 07:03 #680183

status: user
broj poruka: 1043


https://www.thewindowsclub.com/wp-content/uploads/2021/03/change-picture-every.jpg

Ili neki drugi interval?

U task scheduler jel vidiš nešto nepotrebno da stoji?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: A display settings jel stoji 23.09.2023. 13:02 #680185

status: user
broj poruka: 684
U task scheduleru ne vidim nista a ovo za slajd sou, kad prebacim na slajd sou, stajalo je 30 minuta, promenio sam na 6 sati, sve isto, refreshuje se...


::
::
:: https://www.thewindowsclub.com/wp-content/uploads/2021/03/change-picture-every.jp
::
:: Ili neki drugi interval?
::
:: U task scheduler jel vidiš nešto nepotrebno da stoji?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Brate 23.09.2023. 16:08 #680186

status: user
broj poruka: 1043

Zbog slideshow ti se refresuje ugasi to stavi staticnu sliku to ti pišem od početka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: Brate 23.09.2023. 17:35 #680188

status: user
broj poruka: 684
Ma nije bio slideshow, nego picture obican, a usao sam u slideshow samo da proverim to sto pitas...

instalirao sam jos neke widgete, rainmeter

oni nemaju koliziju, normalno rade i pored refresha, ne crashuju

the last resort mi je da cloniram nazad sistem sa nekog diska od rodbine, celoj faliliji sam instalirao kompove klonirajuci moj ssd a sebi nisam sacuvao kopiju...

::
:: Zbog slideshow ti se refresuje ugasi to stavi staticnu sliku to ti pišem od početka
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije disejblovao sam problem 26.09.2023. 23:08 #680205

status: user
broj poruka: 684

ovako:
https://ibb.co/P5Jk1W8

sad vise nema nikakvog refresovanja, ali ni efekata, senki, prevjua itd...
komp i radi brze...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Loše rešeno 28.09.2023. 10:35 #680216

status: user
broj poruka: 323
Sada su ti slova skroz krzava i šuplja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: disejblovao sam problem 28.09.2023. 16:46 #680217

status: user
broj poruka: 18941
Ако је само то био проблем, мени стоји овако одувек: https://ibb.co/kcFqnwQ

Ово је на седмици, на 10 је слично, само упореди, најбитније је да искључиш аеро.

Када је све искључено је баш јадно, а овако су искључене анимације и остале глупости ефекти стакла, а остало корисно је ту.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: ovako
:: https://ibb.co/P5Jk1W
::
:: sad vise nema nikakvog refresovanja, ali ni efekata, senki, prevjua itd..
:: komp i radi brze..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646131.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs