Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Nitendo Switch V2
STRANA 1 OD 1
zmajBG Nitendo Switch V2 02.12.2023. 15:22 T69144

status: user
broj poruka: 189
Jel neko ima kakvi su utisci? U proseku koliko kostaju igre za nju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 02.12.2023. 15:38 #680803

status: user
broj poruka: 4744

To je skoro isto kao V1. Nemoj mešati sa Switch 2, sledećom generacijom koja još nije izašla.

Igre koštaju koliko koštaju, sem ako ne koštaju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 03.12.2023. 04:02 #680805

status: user
broj poruka: 2998
Switch k`o switch. Da sam sada u potrazi za prenosnih uredjajem, pazario bih Rog Ally.

Ovako mi najvise skuplja prasinu a igre koje samo poceo na njemu stoje nacete na pola, a neke nisu ni pokrenute.

A cene - 1st party naslovi drze punu cenu manje vise uvek, i par puta godisnje imas neka snizenja kada je cena oko 40-45 dolara.

3rd party igre su all over the place, i cesto su na snizenjima. A vecinu tih naslova imas i na PC-ju, sa mnogo boljom grafikom i fps-om.

Eventualno da pazaris jailbreak-ovani i da ga koristis za strimovanje igrica sa PC-ja.

A ako si planirao da piratizujes, bolje da emuliras.

Informaciona pismenost
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG .... 03.12.2023. 05:57 #680806

status: user
broj poruka: 189
Znas kakao nedostaju mi one platformske igrice, ono kada smo bili klinci. Mislim i osecaj koji imas kada poristiskas dugmice i kosristois joy... Voleo bih nesto tako kao mario, king kong i sl samo sa modernizovanom grafikom. Pa ne znam koliko je ovaj switch adekvatan za to pa pitam. Igre za PC su mi se malo smucile, jeste to lepo napucana grafika ali dosta je umarajuce zahteva mnogo vremena. Ja na kompu samo pustim vidim kako izgleda, kazem strava i ugasim to je sve. Ovo sada sto izlazi ne svidja mi se nesto narocito, pocinje da mi smeta sto su igre pocele da lice na interaktivne filmove. (mislim ne lici na igricu). Komp mi vise sluzi za rad, a za zabavu slabo, nariucuo sam ja i drugu grafui ali to ce zaposap da sluzi, probacu nesto naravano ali to ce se svestoi samo na probu :). Video sam da ovaj switch moze da se ukljuci i na tv ili na mon preko HDMI-a e sad kako to izgleda pojma nemam, verovatno je ok.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 03.12.2023. 08:48 #680807

status: user
broj poruka: 302
Moj sin ga ima vec godinu i nesto jace i 99% vremena ga igra na tv-u od 42 inca. I izgleda odlicno, tako da ako mislis da igras na tv-u, nemaj brige oko toga.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: ... 03.12.2023. 09:00 #680808

status: user
broj poruka: 189
Pa pazi prvenstveno mi je kako to izgleda na smoj konzoli i kvlitet igara nisam imao priliku da vidim uzivo a za tv nije primarno.


:: Moj sin ga ima vec godinu i nesto jace i 99% vremena ga igra na tv-u od 42 inca. I izgleda odlicno, tako da ako mislis da igras na tv-u, nemaj brige oko toga
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Nitendo Switch V2 03.12.2023. 10:21 #680809

status: user
broj poruka: 18940
игре су доста скупе, може да буде 8.000дин. нпр. Али овако је лепа конзолица са пуно могућности. Баш сам поредио са буразером који има ту конзолу Марио и мој RetroPie са Мариом са Super Nintendo-a, каже да су игре јако сличне.

Други буразер је скоро одиграо без проблема Donkey Kong игрицу за Wii
X преко емулатора на РС-у. Само кажем да постоји и та могућност.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Jel neko ima kakvi su utisci? U proseku koliko kostaju igre za nju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 03.12.2023. 10:54 #680810

status: user
broj poruka: 302
Pa konzola sama po sebi je mocna, ali opet koliki je ekran na samoj konzoli, ne moze da se poredi sa prikazom na nekom velikom tv-u, ja je nisam igrao, tj ne znam kako izgleda na samoj konzoli prikaz (verujem da je dobar), ali ipak je to ekran od nekoliko incha, a gledam klinca na tv-u kad igra i slika je savrsena.

Ubodes u HDMI i teraj, nema nikakve matematike i cudesa od podesavanja.

A da su igre skupe, jesu i to uzasno. Valjda se igra zove Legend of Zelda - 8000 din, kad ubio zenu nisam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: .... 03.12.2023. 11:20 #680811

status: user
broj poruka: 1992
https://ak2.rmbl.ws/s8/2/e/A/e/b/eAebo.caa.mp4?u=0&b=0

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Znas kakao nedostaju mi one platformske igrice, ono kada smo bili klinci. Mislim i osecaj koji imas kada poristiskas dugmice i kosristois joy... Voleo bih nesto tako kao mario, king kong i sl samo sa modernizovanom grafikom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.12.2023. 11:30 #680812

status: user
broj poruka: 4744

Ekran je 16 cm dijagonale, i to kad se gleda sa tridesetak cm izgleda veće nego TV sa 3-4 metra. Rezolucija je 1280x720, što na TV izgleda lošije nego na konzoli. Na kraju, poenta prenosne konzole je... prenosivost. Sad koliko je moćna, slabija je od PS4, ali nije problem, za Mario Kong je odlična.

Wii U, ne X.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: 04.12.2023. 09:09 #680821

status: user
broj poruka: 189
Nekako mi je truba sto nema HD rez, ne kaezm da to nece izgledati ok ali ipak je 2023 mogli su da mu stave HD.


::
:: Ekran je 16 cm dijagonale, i to kad se gleda sa tridesetak cm izgleda veće nego TV sa 3-4 metra. Rezolucija je 1280x720, što na TV izgleda lošije nego na konzoli. Na kraju, poenta prenosne konzole je... prenosivost. Sad koliko je moćna, slabija je od PS4, ali nije problem, za Mario Kong je odlična
::
:: Wii U, ne X.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixim Re: Re: 04.12.2023. 10:46 #680823

status: user
broj poruka: 76
Kada se poveze naTV, slika je u 1080P, tako da je u najmanju ruku dobra.


:: Nekako mi je truba sto nema HD rez, ne kaezm da to nece izgledati ok ali ipak je 2023 mogli su da mu stave HD
::
::
:: ::
:: :: Ekran je 16 cm dijagonale, i to kad se gleda sa tridesetak cm izgleda veće nego TV sa 3-4 metra. Rezolucija je 1280x720, što na TV izgleda lošije nego na konzoli. Na kraju, poenta prenosne konzole je... prenosivost. Sad koliko je moćna, slabija je od PS4, ali nije problem, za Mario Kong je odlična
:: ::
:: :: Wii U, ne X.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: 04.12.2023. 10:53 #680824

status: user
broj poruka: 18940
Можда ће верзија 2 имати 1080:
https://www.ign.com/articles/nintendo-switch-2-everything-we-know

Елем, кад сам чачкао мало, јесте било онако симпа, није лоше на први утисак (мало дечије), али мени лично после дужег играња, пожелео сам да ипак имам екран на монитору или ТВ-у, јер ми је осећај био као да блејим у телефон. Некако ми је далеко бољи угођај на великом екрану (нормално). Изгледа као мањи таблет са дугмићима са стране. Искрено, мени није довољно убедљива инвестиција, али ја нисам страствени Нинтендо фан.

@mixim> https://www.nintendo.com/ph/hardware/switch/modal/specs/body_oled.html?width=960
Стварно, преко ТВ-а даје 1080р.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Nekako mi je truba sto nema HD rez, ne kaezm da to nece izgledati ok ali ipak je 2023 mogli su da mu stave HD
::
::
:: ::
:: :: Ekran je 16 cm dijagonale, i to kad se gleda sa tridesetak cm izgleda veće nego TV sa 3-4 metra. Rezolucija je 1280x720, što na TV izgleda lošije nego na konzoli. Na kraju, poenta prenosne konzole je... prenosivost. Sad koliko je moćna, slabija je od PS4, ali nije problem, za Mario Kong je odlična
:: ::
:: :: Wii U, ne X.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 04.12.2023. 11:06 #680825

status: user
broj poruka: 4744

To sa FHD zavisi od igre. Konzola može da izgura na dva načina, da rastegne 720 na 1080, a ima i igara koje imaju native 1080 na TV. Što je igra zahtevnija manja je šansa da je native FullHD. Ima info koje su koje, koga zanima može da gugla. Nintendo je tehnički uvek daleko iza konkurencije ali to nadoknađuje kvalitetnim igrama.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 04.12.2023. 15:00 #680827

status: user
broj poruka: 2351
Imas 4 verzije Switch-a, V1 - oridjidji, V2 - malko sredjeniji, OLED - veci ekran i naravno OLED, i Lite - JoyConi su sastavni deo konzole i ne radi na TV-u.

A Switch 2 ili kako god ce se zvati, jos nije zvanicno najavljen, i samo postoje spekulacije...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R5 5800X3D
AMD B450M
AMD RX 7800XT
2x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 1TB M.2
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Antec VP700P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 05.12.2023. 21:11 #680846

status: user
broj poruka: 12785
Kupiš lepo prvu verziju i odradiš softverski jailbreak. Bezobrazno su skupe igre za Switch. Meni skuplja prašinu baš, a stiže mi uskoro Steam Deck koji će verovatno isto da skuplja prašinu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 06.12.2023. 01:02 #680850

status: user
broj poruka: 4744

Ajde lepo vi što ne igrate i skuplja vam prašinu, dajte to meni. Ja ću to lepo da otresem od prašine i paučine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: ... 06.12.2023. 08:13 #680852

status: user
broj poruka: 189
Ma to sam se ja istripova, igre na telefonu izgledaju super ali nekako to nije to komande na ekranu to mi bezveze.

:: Kupiš lepo prvu verziju i odradiš softverski jailbreak. Bezobrazno su skupe igre za Switch. Meni skuplja prašinu baš, a stiže mi uskoro Steam Deck koji će verovatno isto da skuplja prašinu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 06.12.2023. 09:32 #680855

status: user
broj poruka: 18940
Ајде ми реци зар није дебилно што су ставили D-pad и оне дугмиће по ивицама? Не знам коме то може да буде удобно, такође на свичу је мени неудобно. Једноставно није то то док не узмеш прави џојстик (контролер) у руке.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Kupiš lepo prvu verziju i odradiš softverski jailbreak. Bezobrazno su skupe igre za Switch. Meni skuplja prašinu baš, a stiže mi uskoro Steam Deck koji će verovatno isto da skuplja prašinu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG SW 06.12.2023. 17:09 #680859

status: user
broj poruka: 189
Pa pazi ne izgleda lose konzolica video sam danas. Koliko sam shvatio ima v1 v2 i oled. Ja sam mislio da sve imaju oled ekrane.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs