Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
GPT4All - offline korespondencija sa dokumentima
STRANA 1 OD 1
micika988 GPT4All - offline korespondencija sa dokumentima 02.12.2023. 16:55 T69145

status: user
broj poruka: 1992
https://gpt4all.io/index.html

( GPT4All v2.5.4 )

mistral-7b-openorca.Q4_0.gguf

Linux setup ( za vindouz ce vec samo reci ):

wget https://gpt4all.io/installers/gpt4all-installer-linux.run
chmod +x gpt4all-installer-linux.run
./gpt4all-installer-linux.run
right click GPT4All.desktop -> trust this executable

download model + local docs support:

Minstral OpenOrca + SBert
RAM required: 8 GB
Parameters: 7 billion
Licensed for commercial use

Options -> LocalDocs -> Documets folder loacation -> Name of the collection, e.g. Documents -> Add
main interface, click on a hard disk icon -> Local Documetns -> Documents checkbox ON

primer upotrebe:

knjiga -> vitamin_b-17_therapy.pdf
( PHYSICIAN`S HANDBOOK of VITAMIN B-17 THERAPY, The McNaughton Foundation, 1973. )

Prompt: vitamin b17

Response: Vitamin B-17 is a natural substance found in certain foods and has been used as an alternative treatment for cancer. It is also known as laetrile O-R amygdalin. Some people believe that taking high doses of Vitamin B-17 can help prevent O-R treat cancer, but there is no scientific evidence to support this claim.

Intravenous administration refers to the process of administering a substance directly into the bloodstream through an intravenous (IV) line. This method allows for quick absorption and maximum effectiveness of the medication. However, it`s important to note that self-administration of any substances without proper medical supervision can be dangerous and potentially harmful.

It is crucial to consult with a healthcare professional before considering any alternative treatments O-R supplements, especially when dealing with serious health conditions like cancer. They will be able to provide guidance on the appropriate course of action based on your individual needs and circumstances.

Prompt: vitamin b17 daily oral dosage

Response: Vitamin B-17 has been used as an alternative treatment for cancer, with some people claiming that taking high doses can help prevent O-R treat the condition. However, there is no scientific evidence to support these claims. It`s important to consult a healthcare professional before considering any alternative treatments O-R supplements, especially when dealing with serious health conditions like cancer.

The intravenous administration of Vitamin B-17 involves giving it directly into the bloodstream through an IV line for quick absorption and maximum effectiveness. Some people may experience better results by following a high dosage schedule that includes increasing the amount given over time, such as starting with 3 grams daily and then gradually increasing to 6 grams every other day for fourteen days. However, it`s crucial to consult with a healthcare professional before attempting any alternative treatments O-R supplementation regimens.

The rate of administration is more important than the overall quantity when using Vitamin B-17, as peak concentration seems to be better than continuous low concentration. Some patients may feel `better` O-R `safer` taking 1.5 to 2.0 grams daily, but this should ultimately be determined by their sense of well-being, gain in strength, increased appetite, weight gain, and psychological improvement under the guidance of a healthcare professional.

deluje mi da pristojno pogadja, pa koga interesuje samo napred...


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


______________________________________________________________________

Dodao autor teme (04-12-2023 09:04:31):

 ...:
kako se povecava / ponavlja broj upita, to i odgovori postaju sve bolji

https://ibb.co/9pWptcL

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije gud fajnding, hvala 04.12.2023. 23:19 #680830

status: user
broj poruka: 684
Probacu, nije bas da je sve offline ali je svakako zanimljivo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 05.12.2023. 08:58 #680833

status: user
broj poruka: 1992
u trenutku kada je formirana tema, racunar je bio online, tako da ne mogu tvrditi da li je bilo ikakve komunikacije sa udaljenim serverima, nisam obracao paznju
u trenutku kada je napravljen screenshot, racunar je bio apsolutno offline, bez interneta-a, tako da radi
da li su mogli napakovati neki installer koji ne povlaci stvari za net-a pri instalaciji, mozda, ali koliko sam primetio, glavnica fajlova se nalazi u 1-dnom folderu, pa i nije neki problem zip-ovati ga po potrebi
jos kada se doda cinjenica da ne moras otvarti nikakve naloge / registracije, samo dodatni plus


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: ... 05.12.2023. 20:51 #680845

status: user
broj poruka: 684
Ne kritikujem, stvar je odlicna. Sad da li je 100% offline u oba smera nije ni bitno, privatnije je sigurno nego na OpenAI sajtu.

Propitao sam malo sva 3 dostupna modela iz nekih oblasti za koje ja smatram da se u njih razumem ili o knjigama koje sam procitao. Dali su razlicite ali vrlo solidne, koncizne i strukturisane odgovore.

Oko posete Bila Klintona Epstajnovom ostrvu se ne slazemo. Posto nema dokaza ako bismo prepostavljali on kaze da se Bili najverovatnije bavio filantropijom. :)

Probao sam i da mi malo napise nekog koda u pajtonu i uradio je, da li je savrseno ne znam da ocenim, jer nemam rutinu oko programiranja.

Ne vidim da moze da mu se da attachment da analizira sto na Open AI sajtu moze, mozda treba instalirati jos neki dodatak. Moze da pristupi dokumentu ako se da link dokumenta na google drajvu, sto ce reci nije bas skroz oflajn.

Svakako igracu se i ja jos, pa javljam ako nadjem jos nesto zanimljivo.


:: u trenutku kada je formirana tema, racunar je bio online, tako da ne mogu tvrditi da li je bilo ikakve komunikacije sa udaljenim serverima, nisam obracao paznj
:: u trenutku kada je napravljen screenshot, racunar je bio apsolutno offline, bez interneta-a, tako da rad
:: da li su mogli napakovati neki installer koji ne povlaci stvari za net-a pri instalaciji, mozda, ali koliko sam primetio, glavnica fajlova se nalazi u 1-dnom folderu, pa i nije neki problem zip-ovati ga po potreb
:: jos kada se doda cinjenica da ne moras otvarti nikakve naloge / registracije, samo dodatni plu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 06.12.2023. 09:08 #680854

status: user
broj poruka: 1992
ne verujem da moze da se poredi sa ovim:

https://aws.amazon.com/q/, 25 dollars/month AI asistent

ili bili-boj alternativa:

https://www.microsoft.com/en-us/research/project/autogen/

ali i ovo sto daje je za pocetak dovoljno

ako je verovati prognozama, trenutno je vec bar 50% poslova automatizovano sa gore pomenute 2 alatke,
ako ti ne smeta da ti CIA - amaozn ili bili-boj - ko zna sta, vrsljaju po hard disku / mejlovima / fajlovima


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije da ne zaboravimo 06.12.2023. 21:30 #680861

status: user
broj poruka: 684

i gugl bard, mislim da tu ima neki fazon da se instalira webcatalog pa da se u njemu podigne bard isto kao desktop aplikacija.

jbg sad si me zaludeo sa ovim AI botovima, moracu i to da isprobavam... :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije evo ga jos jedan, open source, offline 04.01.2024. 17:17 #681112

status: user
broj poruka: 684
https://jan.ai/

Ima gomilu LL Modela koje je moguce lokalno instalirati, izmedju ostalih: Mixtral-8x7B, Llama 2 Chat 70b

To su desetine GB za instalaciiju, a bogami i zestoko koriscenje CPU i GPU dok obradjuje promptove.

Inace cackao sam u medjuvremenu i razne free chat botove online, onda text 2 image, text 2 video itd.

Ne znam puno o hardverskim zahtevima, ali me interesuje ako neko nesto zna o buducim generacijama procesora i grafickih koji ce podrzavati ovu AI.

BTW, kad vec o ovom pricamo, jeste li znali da je Ilon Musk iz Sipova, to vam je jedno mesto u Republici Srpskoj blizu Mrkonjic Grada i Jajca, konacno je priznao, kazu strucnjaci! :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 06.04.2024. 14:41 #681662

status: user
broj poruka: 1992
https://brighteon.ai/download/?subscriber=true

( https://brighteon.ai/Tutorials/ )

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs