Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Ves masina 300e
STRANA 1 OD 1
acanen Ves masina 300e 15.01.2024. 16:25 T69179

status: user
broj poruka: 921
Pre nekoliko meseci sam otvorio slicnu temu i preporucena mi je Beko WUE 7722 XW0 koje nije bilo u prodavnicama ispod 42000 dinara.
Planiram da uzmem vecu masinu Beko WUE 8622 XCW za 300e jer ima invertni motor i dobija se 10 godina garancije.

1. Jeste li kupovali belu tehniku preko sajtova ananas i shoppster?
2. Da li je se isplati uzimati ovoliku masinu koja se nece koristiti ni 10x mesecno?
3. Preporucite neku drugu kvalitetnu masinu do 40 hiljada. Ne mora da ima invertni motor.
4. Da li u uputstvu masine pise kako se deblokira? Deblokada masine kosta 1500 dinara a vecina prodavnica naplacuje i dostavu.
5. Ima li velike razlike izmedju Beko 8622A XCW, Beko WUE 8622A XCW i Beko WUE 8622A XCWB?

Narucio bih masicu do petka.
Unapred hvala na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - 15.01.2024. 22:16 #681208

status: user
broj poruka: 1470
1.Kupovao sam za firmu preko i jednog i drugog, ali nije bela tehnika nego laptopovi, tv-ovi i slično, sada relativno endavno je bilo tako da još nisam imao priliku da vidim akko reaguju na reklamacije i slično, ali je sve stiglo bez problema
2.nemam komentar na pitanje, samo ti mogu reći da sam ja pre jedno 7-8 god kupio neku beko za tadašnjih 25k, mada to kontam dođe slično kada se uzme u obzir inflacija, i radi još uvek bez problema, samo što je izrđala ali to je više moja greška pošto se mašina bukvalno poliva vodom tokom tuširanja, sldeće godine planiram novo kupatilo pa ću uzeti nešto novo a ovu pokloniti/oterati u penziju, opet planiram beko, nadam se da je ostao isti kvalitet
4. piše, vrlo je jednostavno, samo se izvadi par šarafa sa zadnje strane mašine i to je to, obično su sada izleplejni/označeni na svaki mogući način da se ljudi ne zeznu

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 15.01.2024. 22:36 #681210

status: user
broj poruka: 921
Hvala na odgovoru.
1. Pretopstavljam da posle kupovine sve ide preko ovlascenog servisa ali navikao sam da kupujem u prodavnicama pa zato pitam.
2. Svi hvale Beko masine ali ne znam da li mi se isplati da uzmem masinu koja prima 8kg vesa samo zbog inverter motora. Citao sam komentare na forumima benchmark i ana ali u tim temama se spominje gomila razlicitih ves masina.
4. Gledao sam na youtubu kako se to radi na nekoj Beko masini ali ne znam da li se kod svake masine tog proizvodjaca na isti nacin deblokira bubanj.

Nije mi jasno zbog cega je veca ves masina (WUE 8622 XCW) jeftinija od manje (WUE 7722 XW0).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Tema 15.01.2024. 23:31 #681212

status: user
broj poruka: 323
Pa što otvaraš novu temu?
Na staroj ti je napisano sve.

Ja ti nisam preporučio Beko.
Već šta da uradiš.

Odlepiš sve selotejpe i deblokirao si mašinu.
Ili plati majstora da ih on odlepi.

Bitno je da si čitao na ANA forumu.
Razlika je da li korisnica ima menzis ili ne.
Ubacuju više Ariela kad imaju Mecu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 15.01.2024. 23:58 #681213

status: user
broj poruka: 921
Calm your tits.
Nisam dosao da se svadjem nego da trazim savet za kupovinu.
U prethodnoj temi sam trazio savet za masinu koja kosta do 40 hiljada a dobio sam savet za kupovinu WUE 7722 XW0 koja je 2-3000 skuplja i nije je bilo na lageru u tehnomaniji kada je bila na popustu.
Nemoj da zapocinjes raspravu ako ne zelis da pomognes.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Garancija? 16.01.2024. 22:41 #681218

status: user
broj poruka: 323
10 godina na šta?
Na celu mašinu nije sigurno.
Na sve ono što može da crkne je 2 godine.
Na ono što ne crkava je 10 godina.

Ako komunikacija ide na srpskom, ne razumem tvoj komentar na engleskom? Šta znači?





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot moje iskustvo 17.01.2024. 01:43 #681219

status: user
broj poruka: 161
kupljena beko masina sa inverter motorom u tehnomaniji, za kes. Masina isporucena na adresu, procitah uputstvo, ima pozadi par plasticnih fiksatora za bubanj koji se uklanjaju, (tu su zbog transporta nasine, drze bubanj) Proslo par godina, bubanj nije hteo da se okrece. Potrazim ti ja garanciju, nadjem uredno papire kad garancija nije popunjena od strane tehnomanije, a ko za inat fiskalnog nema nigde. Naravno iz tehnomanije nisu hteli da mi pomognu sa kopijom racuna jer mi treba dokaz o uplati kod njih, a naravno da ga nemam jer je placeno u kesu.
Izguglam i nadjem da ima neki kompjuter, tj ploca koja kontrolise bubanj. Naravno platim popravku iz svog dzepa. Masina radi perfektno i sada.
Pouka price, masina za ves ne bi trebalo da bude u kupatilu, jer sada su pune elektronike i vlaga ce na kraju da izazove neki kvar, a i koroziju na limenim delovima. Drugar je stavio u predsoblje svoju, sproveo dovod i odvod, masina mu je kao nova posle 15 godina rada, samo zamenjen lezaj (gorenje u pitanju doduse)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Garancija? 17.01.2024. 01:46 #681220

status: user
broj poruka: 1620
:: 10 godina na šta
:: Na celu mašinu nije sigurno
Tu si u pravu, nije. Samo na motor je 10 godina.

:: Na sve ono što može da crkne je 2 godine
U vezi ovoga već nisi u pravu.
Ima dosta proizvođača daje garanciju od 5 godina na skoro svu belu tehniku... retki su oni koji daju samo 2 godine, ali ima ih, ne kažem da nema.

:: Na ono što ne crkava je 10 godina.
SVE crkava, pa čak i inverter motori (i Bosch, i Gorenje, i Miele, i Vox, i Samsung...).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: moje iskustvo 17.01.2024. 02:01 #681221

status: user
broj poruka: 1620
:: Pouka price, masina za ves ne bi trebalo da bude u kupatilu, jer sada su pune elektronike i vlaga ce na kraju da izazove neki kvar, a i koroziju na limenim delovima. Drugar je stavio u predsoblje svoju, sproveo dovod i odvod, masina mu je kao nova posle 15 godina rada, samo zamenjen lezaj (gorenje u pitanju doduse).

To o čemu pričaš ima neke logike, ali elektronika će češće da crkne od curenja iznutra, nego zbog spoljnih uticaja. Isto tako, vlaga ništa manje nije smetala analognim elektromehaničkim delovima u starim mašinama - čak naprotiv, pa izjava `sada su pune elektronike` ništa ne predstavlja.
Ni automobili pre 30+ godina nisu imali ABS, ESP, EBD itd. - da li to znači da bi ih danas radije vozio umesto auta iz npr. 2015. godine zato što imaju manje ili ništa od elektronike? Ja ne bih.

Ali, mani se `amerskih` budalaština... Ako ću da biram između eventualnog troška oko kupovine nove mašine na svakih 10-15 godina i potencijalnog curenja vode po ostatku stana, gde nema slivnika, a postoji mogućnost nastanka mnogo veće materijalne štete usled nekog trivijalnog kvara na samoj mašini, uvek ću se opredeliti za držanje u kupatilu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs