Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Davanje otkaza zbog neisplacenih zarada-savet
STRANA 1 OD 1
perrakojot Davanje otkaza zbog neisplacenih zarada-savet 26.01.2024. 11:35 T69190

status: user
broj poruka: 988

Brat radi u firmi gde mu mesecima ne isplacuju ni platu ni putne troskove, a naravno putuje u drugi grad radi posla... Do sada je dugovanje preko 1500 eura, skoro 2000 eura i receno mu je da nece uskoro ni dobiti novac. On ne zeli dalje da sam od svojih para (ustedjevine) finansira put i rad i vreme u propaloj firmi koja ga ne placa. Koja prava ima ako napusti firmu zbog neisplacenih zarada i putnih troskova? Da li nakon sporazumnog raskida ugovora firma mora da mu isplati sve pare? Da li prilikom prekida rada u nekoj firmi mora da potpise papir da su mu sve zarade isplacene, i ako mora da li da ga ne potpisuje dok ne dobije sve pare koje mu duguju? Da li ima jos nesto sto treba znati covek koji je ostecen?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Davanje otkaza zbog neisplacenih zarada-savet 26.01.2024. 12:15 #681271

status: user
broj poruka: 18940
Зашто питаш тако деликатне ствари овде, нека се консултује са правником/адвокатом. Чак и да је неко имао такав случај, опет разни детаљи могу да утичу на ствари.

Оно што сигурно знам, је да ако потпише споразумни раскид, губи апсолутно било какво право да нешто наплати од фирме, потписао или не потписао, али свакако ако буде споразумно, то значи да добија нешто на потпис и пристаје споразумно. Зар то није логично?

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Brat radi u firmi gde mu mesecima ne isplacuju ni platu ni putne troskove, a naravno putuje u drugi grad radi posla... Do sada je dugovanje preko 1500 eura, skoro 2000 eura i receno mu je da nece uskoro ni dobiti novac. On ne zeli dalje da sam od svojih para (ustedjevine) finansira put i rad i vreme u propaloj firmi koja ga ne placa. Koja prava ima ako napusti firmu zbog neisplacenih zarada i putnih troskova? Da li nakon sporazumnog raskida ugovora firma mora da mu isplati sve pare? Da li prilikom prekida rada u nekoj firmi mora da potpise papir da su mu sve zarade isplacene, i ako mora da li da ga ne potpisuje dok ne dobije sve pare koje mu duguju? Da li ima jos nesto sto treba znati covek koji je ostecen?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Raskid ugovora 26.01.2024. 12:20 #681272

status: user
broj poruka: 5696
Obicno moras pismeno da obavestis poslodavca o raskidu mesec dana unapred (bilo sa tvoje strane ili da je uzajamno). Firma bi morala da se pismeno obaveze oko isplate zaostalih plata, dana godisnjeg odmora ako su preostali i sl. Ne potpisujes da si dobio zaostali novac ukoliko on vec nije legao.

Ja sam pre 10ak godina nakratko radio kod losih poslovnih firmi poput Autokomerca i Europolisa koji nisu ispostovali dogovor niti prakse dobrih namera. Takvo iskustvo pak nisam iamo kod drugog tadasnjeg `tajkuna`koji je sve maksimalno ispostovao. Isti slucaj je bio i u Credit Agricole, uprkos nedostaktu organizacije i sigurnosnih mera sa njihove strane, sve je bilo ispostovano u kratkom roku. Verujem da je vecina manjiih firmi poput ove 2 koje sam pomenuo - nemam lepo mislenje o istim...

Na srecu takvih problema nemam od kada sam poceo da radim za strane kompanije u Srbiji i u inostranstvu.

Pozdrav
`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Kao sto rece imarkovic 26.01.2024. 12:41 #681273

status: user
broj poruka: 3737
Konsultacije sa advokatom...ako ima dokaze o neisplacenim zaradama samo tuzba, racun bude brzo blokiran i ceka se naplata.

Ja sam imao takvu situaciju, podneo tuzbu i sve bilo reseno za dva meseca.
support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Pitam ovde 26.01.2024. 12:51 #681274

status: user
broj poruka: 988

Bas da brat ne mora da placa advokata, ako postoji neko sa slicnim iskustvom. Bratu je cilj da dobije plate koje mu duguju i radije bi to da uradi bez advokata, zato pitam i da li firma daje papir koji kaze da su mu zarade isplacene. ako to potpise a zarade nisu isplacene znaci da pare nikad videti nece... Znaci prvo pare da legnu na racun pa onda potpisivanje...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 26.01.2024. 13:00 #681275

status: user
broj poruka: 1620
Ako po ugovoru ima napismeno da plada ide mesečno, do određenog dana u mesecu, a u određenom iznosu, oni su ti koji su neplaćanjem povredili radni odnos i raskid ugovora se može obaviti jednostrano i trenutno.
Još ako ih snimi kada izgovaraju da neće ništa da mu isplate, na konju je (inače, nek ima u vidu da kod nas i video slabo prolazi na sudu, audio skoro nikako, ali uvek je dobro imati tako nešto uz sebe).

Advokat, tužba za nadoknadu neisplaćenog iznosa, kamate, troškova pravnika (za koje će pri završetku postupka naknadno biti određen iznos), eventualni pretrpljeni stres (treba bilo kakav izveštaj lekara, poželjno iz državne ustanove - ako je iz privatne, da bude validna klinika i onda izveštaj da se zabeleži u kartonu u lokalnom dz. Fiskalni račun privatnika se prilaže uz tužbu i nadoknađuje).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: 26.01.2024. 13:37 #681276

status: user
broj poruka: 988
Ima napismeno do kada se isplacuja plata i u kojem iznosu, sve je prekrseno od strane poslodavca. Posao je radio maksimalno korektno hvaljen vise puta od svih mogucih kolega... Nakon sto mu je pred 20 ljudi receno - ko nece da ceka pare tamo su vam vrata, brat se pokupio i otisao i nije se pojavljivao vise na poslu, sa tim da je javio odmah da vise nece dolaziti... Bukvalno se pozvao na rec vlasnika firme ko ne moze da ceka pare tamo su vrata... Iz firme mu nude sporazumni raskid ugovora uz obavezu da mu u roku od 30 dana isplate sve zaostale plate i putne troskove? I uracunali su mu godisnji odmor koji mu sleduje, tako da je trenutno ``na godisnjem`` jos nista nije potpisao...Da li da potpise to sporazumno sa rokom 30 dana da mu se sve isplati?


:: Ako po ugovoru ima napismeno da plada ide mesečno, do određenog dana u mesecu, a u određenom iznosu, oni su ti koji su neplaćanjem povredili radni odnos i raskid ugovora se može obaviti jednostrano i trenutno
:: Još ako ih snimi kada izgovaraju da neće ništa da mu isplate, na konju je (inače, nek ima u vidu da kod nas i video slabo prolazi na sudu, audio skoro nikako, ali uvek je dobro imati tako nešto uz sebe).
::
:: Advokat, tužba za nadoknadu neisplaćenog iznosa, kamate, troškova pravnika (za koje će pri završetku postupka naknadno biti određen iznos), eventualni pretrpljeni stres (treba bilo kakav izveštaj lekara, poželjno iz državne ustanove - ako je iz privatne, da bude validna klinika i onda izveštaj da se zabeleži u kartonu u lokalnom dz. Fiskalni račun privatnika se prilaže uz tužbu i nadoknađuje)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 26.01.2024. 14:01 #681277

status: user
broj poruka: 1199
Ako u tome pise da se firma obavezuje da cemo sve to biti isplaceno, onda neka potpise, ako ne ispalte onda su ga nagrabusili ali je ovo Srbija pa kao sto su rekli, konsultacije sa advokatom.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: 26.01.2024. 14:01 #681278

status: user
broj poruka: 4661
Ja to sporazumno ne bih potpisivao, jer ako sporazumno potpise valjda gubi pravo na naknadu od biroa. Plus on nije dao otkaz jer NE ZELI da radi, nego zbog toga sto je poslodavac prekrsio ugovor, tako da prvo tuzba pa onda sve ostalo. U ugovorima pise da poslodavac MORA da isplati zaradu od proslog meseca u roku od 30 dana u tekucem mesecu, do kraja meseca. Ovde isto to rade u Nisu, i nikom nista, jos se prave pametni pa daju sve privremene ugovore pa cekaju da istekne i onda zaposljavaju druge, i tako vrte non-stop. Najbolje advokata da konsultuje, ali vrv tuzba je najbolje resenje, jer niko ne postuje zakon, niti je kaznjen zbog nepostovanja.



Ryzen7 5700x 4,6Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Kingston 1tb m2
PowerColor rx 6800 16gb
FSP Hydro 700w
Windows 10 Pro 64-bit


:: Ima napismeno do kada se isplacuja plata i u kojem iznosu, sve je prekrseno od strane poslodavca. Posao je radio maksimalno korektno hvaljen vise puta od svih mogucih kolega... Nakon sto mu je pred 20 ljudi receno - ko nece da ceka pare tamo su vam vrata, brat se pokupio i otisao i nije se pojavljivao vise na poslu, sa tim da je javio odmah da vise nece dolaziti... Bukvalno se pozvao na rec vlasnika firme ko ne moze da ceka pare tamo su vrata... Iz firme mu nude sporazumni raskid ugovora uz obavezu da mu u roku od 30 dana isplate sve zaostale plate i putne troskove? I uracunali su mu godisnji odmor koji mu sleduje, tako da je trenutno ``na godisnjem`` jos nista nije potpisao...Da li da potpise to sporazumno sa rokom 30 dana da mu se sve isplati
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: Re: 26.01.2024. 15:18 #681279

status: user
broj poruka: 988
Ne treba mu naknada od biroa, radio je samo 5 meseci u toj firmi i mislim da ni nema pravo na naknadu od biroa, zeli samo da dobije svoje zaradjene pare i zaostale putne troskove i da ode mirnim putem...Desavalo se da mu ne uplate zdravstveno osiguranje bukvalno po 10 dana u mesecu ne bude osiguran, jedan mesec mu 12 dana nisu uplatili zdravstveno tako da je prvih 12 dana u mesecu bio neosiguran sa neoverenom zdravstvenom knjizicom, da mu se ne daj Boze nesto dogodilo - kod lekara ne moze bez osiguranja tj overene zdravstvene knjizice, Ugovore mu cepkali na svaki mesec, pa po nedelju dana svakog meseca je radio bez potpisanog ugovora, bukvalno zove ljude nadlezne za to podseti ih 3 dana pre isteka ugovora da mu produze ugovor, oni to urade posle 10 dana i 5 podsecanja da to urade, opsti haos kakva firma...ma svasta se desavalo tamo....


:: Ja to sporazumno ne bih potpisivao, jer ako sporazumno potpise valjda gubi pravo na naknadu od biroa. Plus on nije dao otkaz jer NE ZELI da radi, nego zbog toga sto je poslodavac prekrsio ugovor, tako da prvo tuzba pa onda sve ostalo. U ugovorima pise da poslodavac MORA da isplati zaradu od proslog meseca u roku od 30 dana u tekucem mesecu, do kraja meseca. Ovde isto to rade u Nisu, i nikom nista, jos se prave pametni pa daju sve privremene ugovore pa cekaju da istekne i onda zaposljavaju druge, i tako vrte non-stop. Najbolje advokata da konsultuje, ali vrv tuzba je najbolje resenje, jer niko ne postuje zakon, niti je kaznjen zbog nepostovanja.
::
::
::
:: Ryzen7 5700x 4,6Gh
:: Asus Tuf Gaming B450 Plus I
:: G. Skill Aegis 32gb 3000mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Kingston 1tb m
:: PowerColor rx 6800 16g
:: FSP Hydro 700
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: Ima napismeno do kada se isplacuja plata i u kojem iznosu, sve je prekrseno od strane poslodavca. Posao je radio maksimalno korektno hvaljen vise puta od svih mogucih kolega... Nakon sto mu je pred 20 ljudi receno - ko nece da ceka pare tamo su vam vrata, brat se pokupio i otisao i nije se pojavljivao vise na poslu, sa tim da je javio odmah da vise nece dolaziti... Bukvalno se pozvao na rec vlasnika firme ko ne moze da ceka pare tamo su vrata... Iz firme mu nude sporazumni raskid ugovora uz obavezu da mu u roku od 30 dana isplate sve zaostale plate i putne troskove? I uracunali su mu godisnji odmor koji mu sleduje, tako da je trenutno ``na godisnjem`` jos nista nije potpisao...Da li da potpise to sporazumno sa rokom 30 dana da mu se sve isplati
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @perrakojot 26.01.2024. 15:47 #681280

status: user
broj poruka: 3737
Stvar je jasna,

ako ima na papiru, neka angazuje advokata.

Pazi ja sam radio u drzavnom preduzecu davnih dana...kasnilo sest plata, a radis ko magarac.

Meni prekipelo, otisao kod advokata i kao sto rekoh za dva meseca stiglo resenje o prinudnoj naplati. Blokada racuna i cekanje na uplatu.

Nadam se samo da ih nije jos neko tuzio...jer onda staje u red na naplatu...da ne pominjem da pravna lica imaju prednost u odnosu na radnike (privatna lica).

Bitno je i da se odreaguje na vreme. Neke moje kolege su oklevale kao bice bolje (stizu dolari) i izvisili za lovu.

support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mora da ima obracunske listice za mesece gde ga nije isplatio 26.01.2024. 21:21 #681281

status: user
broj poruka: 7695
Po zakonu poslodavac je duzan da da obracunske listice sa naznakom da nije isplatio platu za taj mesec i da da obrazlozenje za to ,ako ne daje onda inspekcija rada.Sa time moze u sudu preko sudskog naloga
da se izvrsi prinudna naplata uz predlog za izvrsenje(pise advokat ili neko ko se razume u pravo),ako poslodavac ima novac na racunu ,ako nema to je problem ,onda ide oduzimanje imovine u protivvrednosti neisplacenih plata.Malo je komplikovano to je zakonski put.
Ali generalno ,ako radi i kasni plata 2 meseca ,napustaj firmu odmah ,ta firma je u finansijskim
problemima i ostanak tu je produzenje agonije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Status 27.01.2024. 00:12 #681283

status: user
broj poruka: 323
Brat je zapošljen:
1. Stalni radni odnos?
2. Na određeno?
3. Privremeno povremeni poslovi?

Ako je ovo treće, ima pravo samo da ode.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Status 27.01.2024. 01:53 #681284

status: user
broj poruka: 4661
To je sledece sto sam hteo da pitam. Ali bez obzira ako je dobio ugovor u ugovoru pise u clanovima kako se vrsi isplata, ako nije navedeno da se plata isplacuje za predhodni mesec do kraja TEKUCEG meseca onda je to vec problem dokazati. Plus sav rad bez ugovora se ne racuna za isplatu. Tako da po meni tuzba najbolje da se podigne, pa po svim clanovima da se tuzi...

Njegov opis tog radnog mesta gde je radio me original podseca na market gde sam bio mesec dana. Sto najjaca fora, ova zemlja i ljudi su toliko postali maloumni i lopovi da iako im trazis ugovor jer taj neko ZELI da radi, oni opet ne daju ugovor :D




Ryzen7 5700x 4,6Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Kingston 1tb m2
PowerColor rx 6800 16gb
FSP Hydro 700w
Windows 10 Pro 64-bit


:: Brat je zapošljen
:: 1. Stalni radni odnos
:: 2. Na određeno
:: 3. Privremeno povremeni poslovi
::
:: Ako je ovo treće, ima pravo samo da ode.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Odgovor 27.01.2024. 13:51 #681285

status: user
broj poruka: 988
Brat je zaposlen na odredjeno vreme, prvi mesec je bio na crno, onda 3 meseca mu se svaki mesec produzavan ugovor sa obaveznim kasnjenjem potpisivanja od po nedelju dana, ne prijavljivanjem na zdravstveno osiguranje i po 12 dana, da bi od januara potpisao ugovor na 3 meseca, ali kad mu je receno da nema plata narednih nekoliko meseci, i jos plus mu duguju za zadnja 3 meseca skoro 2000 eura, odlucio je da nema para da finansira putovanja na posao i nemanje para za zivot i odlucio je da prestane da radi u toj firmi koja je finansijski u losem stanju. Ima na svakom ugovoru do kada mu se isplacuje plata - do zadnjeg dana u mesecu za prethodni mesec, ali ako su krsili zakon da ga nisu prijavljivali na zdravstveno osiguranje po 12 dana, i da nije potpisivao ugovor prvih 7 dana u mesecu svakog meseca, sta da ocekuje vise od te firme??? Sada samo zeli da ode i da uspe da dobije pare koje mu duguju... Voleo bi da se sve resi mirno i bez advokata... Zato i pitam na forumu za savete, advokati kostaju a plus ne zeli brat da staje na zulj firmi koja propada...Duga prica zasto, nije zbog straha ili bilo cega slicnog, nego zbog ljudi sa kojima se vrhunski zblizio u toj firmi i njegova tuzba ce direktno uticati na njemu drage ljude koji su ostali tamo da rade jer bolje nemaju... Dakle, ako se na papiru za raskid ugovora obavezu da ce sve zarade koje duguju mom bratu biti isplacene u narednih 30 dana, da potpise???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bbocko re... 27.01.2024. 13:56 #681286

status: user
broj poruka: 187
A cime ti se bavi tvoj brat i koja je firma u pitanju? Jer ovo sto si napisao mi je potpuno neverovatno da se poslodavac tako ponasa u 2024. godini gde u svim sferama fale ljudi. Ovako nesto je bilo moguce pre 20 godina, gde je poslodavac mogao da kaze `ako ti neces ima ko hoce`, danas je to potpuno nemoguce. Odnos zaposleni-poslodavac se okrenuo za 180 stepni. Bukvalno poslodavca mozes da ucenjujes.. Ovo pisem iz perspektive mog posla i rada u Beogradu. Jedino ako je neka mala sredina ovako ponasanje poslodavca moze da prodje. I iz mog iskustva nema goreg poslodavca od Srbina. Strane firme postuju zakon o radu 1000%.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Ugovor 27.01.2024. 14:20 #681287

status: user
broj poruka: 323
Okači Ugovor.
Ako hoćeš da ti neko pomogne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: re... 27.01.2024. 14:39 #681288

status: user
broj poruka: 988
Mala sredina je u pitanju, i meni je nestvarno da se ovako nesto dogadja u 2024-oj godini, pogotovo sto je brat bio apsolutno savrsen radnik, bez tackice i bez ijedne greskice na poslu, a stvarno ne bih spominjao imena firme i slicno bas zbog toga sto mu tamo radi dosta prijatelja sa kojima namerava da nastavi druzenje, pa bi svako spominjanje imena firme moglo da dovede do stete ljudima koji su mom burazu dragi... Firma nema para to je problem, da imaju para nista od ovoga se nebi dogodilo... Niko nebi savrsenog radnika ovako gazio da ima para... Jer tako savesnog radnika kao sto je moj buraz ...Ali NAJISKRENIJE KAZEM jako tesko se nalazi u danasnje vreme....


:: A cime ti se bavi tvoj brat i koja je firma u pitanju? Jer ovo sto si napisao mi je potpuno neverovatno da se poslodavac tako ponasa u 2024. godini gde u svim sferama fale ljudi. Ovako nesto je bilo moguce pre 20 godina, gde je poslodavac mogao da kaze `ako ti neces ima ko hoce`, danas je to potpuno nemoguce. Odnos zaposleni-poslodavac se okrenuo za 180 stepni. Bukvalno poslodavca mozes da ucenjujes.. Ovo pisem iz perspektive mog posla i rada u Beogradu. Jedino ako je neka mala sredina ovako ponasanje poslodavca moze da prodje. I iz mog iskustva nema goreg poslodavca od Srbina. Strane firme postuju zakon o radu 1000%
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re: re... 27.01.2024. 14:49 #681289

status: user
broj poruka: 6643
.... mlade ste generacije, a prostor je ideološki obojen i prebojen više puta. Danas komunisti nisu popularni, a kamoli da neko prizna da su u nečemu bili u pravu. LM, ja na tu temu samo mogu da kažem kako nije slučajno kako su komunisti pobedili u 2. svetskom ratu, bez obzira na tradicije, kraljevinu, imena i ratnike iz (slavnog) 1. svetskog rata u ravnogorskom pokretu.
Srpski gazda i srpski kapitalizam, mogli bi da budu uzrok. Ništa se tu promenilo nije. Nije tačno da mi možemo samo da budemo loši radnici, nego, kako tek možemo da budemo loše gazde....
Na samu temu: verovatno im nije prvi put. Dobra strana je što bi trebao da postoji neko ko je već to prošao ili prolazi, radi saveta, loša strana je da su verovatno dobro promislili i ili našli caku kako da ne budu oštećeni ili su računali na rizik.
Tužba.


Budale računaju na sreću.

:: Mala sredina je u pitanju, i meni je nestvarno da se ovako nesto dogadja u 2024-oj godini, pogotovo sto je brat bio apsolutno savrsen radnik, bez tackice i bez ijedne greskice na poslu, a stvarno ne bih spominjao imena firme i slicno bas zbog toga sto mu tamo radi dosta prijatelja sa kojima namerava da nastavi druzenje, pa bi svako spominjanje imena firme moglo da dovede do stete ljudima koji su mom burazu dragi... Firma nema para to je problem, da imaju para nista od ovoga se nebi dogodilo... Niko nebi savrsenog radnika ovako gazio da ima para... Jer tako savesnog radnika kao sto je moj buraz ...Ali NAJISKRENIJE KAZEM jako tesko se nalazi u danasnje vreme...
::
::
:: :: A cime ti se bavi tvoj brat i koja je firma u pitanju? Jer ovo sto si napisao mi je potpuno neverovatno da se poslodavac tako ponasa u 2024. godini gde u svim sferama fale ljudi. Ovako nesto je bilo moguce pre 20 godina, gde je poslodavac mogao da kaze `ako ti neces ima ko hoce`, danas je to potpuno nemoguce. Odnos zaposleni-poslodavac se okrenuo za 180 stepni. Bukvalno poslodavca mozes da ucenjujes.. Ovo pisem iz perspektive mog posla i rada u Beogradu. Jedino ako je neka mala sredina ovako ponasanje poslodavca moze da prodje. I iz mog iskustva nema goreg poslodavca od Srbina. Strane firme postuju zakon o radu 1000%
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 27.01.2024. 22:36 #681290

status: user
broj poruka: 2998
Ugovor u ruke i kod advokata.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Ortaci 28.01.2024. 00:13 #681291

status: user
broj poruka: 323
Ti prijatelji tvog brata koji rade u firmi XYZ primaju platu i zadovoljni su?
Ili i oni rade bez para?
Rekao si da brat putuje u drugi grad, s sad je to malo mesto?

Puno stvari je nelogično u celoj priči.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Ortaci 28.01.2024. 13:17 #681293

status: user
broj poruka: 1992
lose mu lego prazan burek u 6:30,

preporuka https://ibb.co/cc8h29g

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Ti prijatelji tvog brata koji rade u firmi XYZ primaju platu i zadovoljni su
:: Ili i oni rade bez para
:: Rekao si da brat putuje u drugi grad, s sad je to malo mesto
::
:: Puno stvari je nelogično u celoj priči.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Ortaci 28.01.2024. 14:32 #681294

status: user
broj poruka: 988
Nije nista nelogicno samo si pogresno shvatio. Tamo kad je poceo da radi je stekao puno novih prijatelja koje jako voli ceni i postuje, oni nemaju izbora pa rade tamo bez para i kad dobiju na kasicicu oni zadovoljni jer bolje nemaju, grad moze biti veliki i mali on putuje iz velikog grada u mali grad , ja bi mali grad nazvao mala sredina, nista tu nejasno nema...


:: Ti prijatelji tvog brata koji rade u firmi XYZ primaju platu i zadovoljni su
:: Ili i oni rade bez para
:: Rekao si da brat putuje u drugi grad, s sad je to malo mesto
::
:: Puno stvari je nelogično u celoj priči.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Ugovor 28.01.2024. 23:25 #681295

status: user
broj poruka: 323
Nisam pravnik, ali mislim da ni Toma Fila ne može pomoći dok ne pročitao Ugovor.

Ako hoćeš besplatnu pomoć, okači Ugovor a zatamni podatke o bratu i firmi.
Ima ovde i pravnika i sigurno će pomoći.

Ako nećeš, onda dobar advokat.
Neće biti besplatno.
Možda i bude, ako je čista situacija i advokat dobar.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Ok 30.01.2024. 09:50 #681299

status: user
broj poruka: 988



Hvala svima na savetima, svaki smo dobro proucili i brat i ja, odluka je doneta, naredni oeriod ce pokazati ds li je bila prava odluka. Jos jednom hvala svima koji su pomogli...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs