Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 10 ALT+TAB
STRANA 1 OD 1
quna Windows 10 ALT+TAB 04.02.2024. 16:37 T69193

status: user
broj poruka: 1636
Skoro sam presao sa win7 na win10 i zanima me u cemu je fora sa ALT+TAB i igrama, na win7 mi normalno minimizuje igru, ja pogledam mail ili sta god, ALT+TAB nazad u igru i sve ok.
Na win10 mi igru otera u windowed mode, ne podigne mi drugu aplikaciju u fokus, na prozor igre ne mogu ni da kliknem da ga vratim u fullscreen, dakle sve spetlja, na kraju uspem da se vratim u igru ali je toliko iritatno da sam batalio to i da radim...
U cemu je fora?
Takodje mi ni SHIFT+TAB vise ne radi za podizanje Steam-a dok sam u igri...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed `window$` dugme bi trebalo da ti minimizuje igru. 04.02.2024. 21:44 #681312

status: user
broj poruka: 10988
Kod mene to tako radi - igra, sa sve zvukom svojim ``potone`` u pozadinu i desktop udje u prvi plan. Ako je neka aplikacija radila u pozadini (na primer, brauzer), onda ona ``ispliva`` u prvi plan...
Kada je igra u pozadini, misem/kursorom na taskbar (po default-u donja linija), klik na ``potisnutu`` igru i opa!, eto je u full screen-u jope...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ... 04.02.2024. 22:17 #681313

status: user
broj poruka: 4661
ne minimizuje se uvek igra kad se proba da se switchuje sa alt+tab, takodje vrv su u exclusive full screen, pa onda nema ili ne dopusta minimize. Zato borderless ili windowed. Takodje win 10 ima xbox game bar pa je po defoltu valjda ukljucen pa menja funkciju pojedinih precica.




Ryzen7 5700x 4,6Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Kingston 1tb m2
PowerColor rx 6800 16gb
FSP Hydro 700w
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 04.02.2024. 23:23 #681314

status: user
broj poruka: 1636
Isprobacu sa Win dugmetom, to nisam probao, pa da vidim kako se ponasa. Jasno je da neke igre ne trpe alt+tab, to je bilo i ranije, ali mi se desava na igrama gde je radilo bez problema.
Ovo sa Steamom me bas nervira jer ne mogu da odgovorim na poruke koje cujem da su mi stigle.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ... 05.02.2024. 08:35 #681315

status: user
broj poruka: 1328
Nereaguju ni sve igre na Win dugme jer ga isključe po default-u jer može da smeta. U maximized Windowed modu bi trebalo da radi svuda.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Isprobacu sa Win dugmetom, to nisam probao, pa da vidim kako se ponasa. Jasno je da neke igre ne trpe alt+tab, to je bilo i ranije, ali mi se desava na igrama gde je radilo bez problema.
:: Ovo sa Steamom me bas nervira jer ne mogu da odgovorim na poruke koje cujem da su mi stigle.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 05.02.2024. 08:59 #681316

status: user
broj poruka: 1992
https://www.wisecleaner.com/wise-hotkey.html

mozda ima nesto bolje, ali i u free varijanti daje 3 aplikacije,
da li pri igranju u okviru radnog vremena uranja/izranja ne bih znao,
ako ne, naci ce se vec njemu slican app koji bolje radi

btw
http://tinyurl.com/49tnkdw9


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 05.02.2024. 10:40 #681317

status: user
broj poruka: 1199
Na Windows 11 isto sranje, ALT TAB uzas ... Windows key moze da se koristi ali je bas smor.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 05.02.2024. 19:58 #681319

status: user
broj poruka: 2155



to je zato sto si kao i ja naviako da ti sve aplikacije budu iskljucene da ne trose resurse kad igras igre.
Win 10 to ne voli, ili probaj da imas aktivnu aplikaciju pre nego sto startujes igru ili dok igras pritisni CTRL+ESC, da pozove star meni pa odatle startuj aplikaciju.

U nekim igrama lepo radi alt+tab ali u nekima mora ctrl+esc, vremen se priviknes na novi sistem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 08.02.2024. 09:50 #681321

status: user
broj poruka: 1992
mada jeste misterija:

Windows 7 SP1 X64 14in1 OEM ESD en-US SEP 2023 {Gen2}

[ FEATURES ]

* UEFI-ready
* (Use attached Rufus USB-tool to make UEFI-bootable)
* Diagnostics and Recovery Toolset 10.0 (boot.wim only)
* install.wim(s) compressed to recovery format (install.esd)

* Additional integrated drivers:
* Universal USB3.x drivers in winre.wim and install.wim
* nVME drivers in winre.wim and install.wim
* (W)Lan drivers in winre.wim and install.wim

zasto se i dalje izbacuju `nova` izdanja sa win10pe okruzenjem

+- SamDrivers_23.10.iso, 40.7 GB


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: re: 11.02.2024. 13:33 #681326

status: user
broj poruka: 1636
Pa sta znam, ostavim ja Firefox gotovo uvek ukljucen sa nekom muzikom na YT, a i Steam ostane upaljen full - ne u tray-u, sto je jos jedna glupa stvar, recimo ako pokusam da makad ugasim reklamu koja uvek iskoci kad se startuje Steam odmah otera igru u windowed, tj prakticno cim igri oduzmem fokus ona ide u windowed. Pritom ni ALT+ENTER ne radi. Bas smor. Rekoh da pitam, mozda ima neko novo opste podesavanje za fullscreen-windowed za koje ne znam, bas glupo, ovo se poslednji put desavalo na win95 kad su igre bile u Dos-u :D


::
::
::
:: to je zato sto si kao i ja naviako da ti sve aplikacije budu iskljucene da ne trose resurse kad igras igre.
:: Win 10 to ne voli, ili probaj da imas aktivnu aplikaciju pre nego sto startujes igru ili dok igras pritisni CTRL+ESC, da pozove star meni pa odatle startuj aplikaciju
::
:: U nekim igrama lepo radi alt+tab ali u nekima mora ctrl+esc, vremen se priviknes na novi sistem.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Re: re: 12.02.2024. 20:39 #681335

status: user
broj poruka: 2155

hmm... proveri drajvere za graficku.


:: Pa sta znam, ostavim ja Firefox gotovo uvek ukljucen sa nekom muzikom na YT, a i Steam ostane upaljen full - ne u tray-u, sto je jos jedna glupa stvar, recimo ako pokusam da makad ugasim reklamu koja uvek iskoci kad se startuje Steam odmah otera igru u windowed, tj prakticno cim igri oduzmem fokus ona ide u windowed. Pritom ni ALT+ENTER ne radi. Bas smor. Rekoh da pitam, mozda ima neko novo opste podesavanje za fullscreen-windowed za koje ne znam, bas glupo, ovo se poslednji put desavalo na win95 kad su igre bile u Dos-u :D
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: to je zato sto si kao i ja naviako da ti sve aplikacije budu iskljucene da ne trose resurse kad igras igre.
:: :: Win 10 to ne voli, ili probaj da imas aktivnu aplikaciju pre nego sto startujes igru ili dok igras pritisni CTRL+ESC, da pozove star meni pa odatle startuj aplikaciju
:: ::
:: :: U nekim igrama lepo radi alt+tab ali u nekima mora ctrl+esc, vremen se priviknes na novi sistem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs