Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Nenormalne brzine punjenja na novim telefonima
STRANA 1 OD 1
perrakojot Nenormalne brzine punjenja na novim telefonima 23.03.2024. 20:27 T69222

status: user
broj poruka: 988

Imao sam nov Poco X3Pro koji je dosao sa 33W superbrzim punjacem koji je u vreme izlaska telefona bio top topova, bateriju od 5160 miliampera je punio za 64 minuta od 0-100% u realnom vremenu sam merio i telefo je bio topao ali ne zabrinjavajuce topao tokom punjenja...

Kupio sam naslednika Poco X5pro koji je dosao sa 67W superbrzim punjacem koji napuni telefon od 0-100% za jedva 45 minuta i baterija se bas jako ugreje, zabrinavajuce topla bude...

Da li je tehnologija stvarno toliko napredovala da ta suluda brzina punenja novog Poco X5 nece uticati na brzo propadanje baterije, ili je prihvatljivije da ga punim sa punjecem od Poca X3Pro koji i dalje imam koji je 33W i napuni telefon za sat vremenena i telefon bude prihvatljivo mlak tokom punjenja..

Takodje imam osecaj da se baterija sporije prazni kad ga punim slabijim punjacem, mozda tripujem... Sta mozete da mi preporucite, da ga punim sa 33W ili 67W???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: Nenormalne brzine punjenja na novim telefonima 23.03.2024. 22:43 #681580

status: user
broj poruka: 1006
::Sta mozete da mi preporucite, da ga punim sa 33W ili 67W???

Kada ti treba brzo punjenje, koristi 67W. U svakom drugom slučaju, onaj drugi. :D

Svaka baterija bazirana na litijumu ima svoj životni vek, 500-600 ciklusa punjenja/ pražnjenja. To što misliš da ti se baterija sporije prazni kada je puniš sporijim punjačem - da, tripuješ. Brzina pražnjenja zavisi od stepena uzjahanosti hardvera, celokupnog.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 HW info 24.03.2024. 10:43 #681581

status: user
broj poruka: 323
Instaliraj Device hw info.
Proveri temperaturu baterije dok se puni sa 67w.
Mislim da sve preko 50 stepeni nije normalno.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Samo guraj 24.03.2024. 15:57 #681582

status: user
broj poruka: 6643
Malo si zaostao u praćenju. Top punjenja idu na 120W, tako da je ovih 67w ništa posebno. Bacićeš telefon pre nego što baterija skikne, dosadiće ti.
LM, šta je suština? Mala Kineska fora, pravo bezbedno punjenje bez imalo značajne degradacije same baterije, i dalje je oko 33W... i, UPRAVO TO imaš i dalje na telefonu koji se puni na 67W ali i na onom koji se puni na 120W. To je zato što se baterije na ovim telefonima, u stvari sastoje od dve spojene baterije od 33W, odnosno, od 4 od 33W - ukupno se pune sa 67W, ilil 120W, i toliko snage i isporučuju (dobro, ne toliko naravno), ali, samo punjenje je podeljeno na dve ili četiri odvojene baterije tako da se u stvari ne forsiraju ništa više od prethodno dokazano bezbednih baterija od 33W. Svaka od spoojenih baterija se tu puni sa max 33W, to je suština.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ja uzeo redmi note 13 pro plus 25.03.2024. 10:12 #681585

status: user
broj poruka: 3737
i dosao punjac od 120W uz njega.

Da, greje se baterija ali nista drasticno.

Zena ima redmi note pro 10 nesto manje od cetiri godine i punjac od 67W.

Baterija i dalje drzi solidno i sa telefonom nije bilo ni najamnjeg problema.

Sa druge strane prosli samsung A71 je riknuo punjac (33W), a potom i C konektor na telefonu. Zamena oko 5000.

Kada punim moj telefon na 67W i 120W punjacu ne vidim razliku u vremenu punjenja...tako da mislim da je vise marketinski trik tih 120W.

support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Ja uzeo redmi note 13 pro plus 25.03.2024. 12:07 #681586

status: user
broj poruka: 1470
Za 120w moraš da uključiš funkciju u settings, nešto tipa boost charging, i radi samo sa isključenim ekranom.
Black Wolf

:: i dosao punjac od 120W uz njega
::
:: Da, greje se baterija ali nista drasticno.
::
:: Zena ima redmi note pro 10 nesto manje od cetiri godine i punjac od 67W
::
:: Baterija i dalje drzi solidno i sa telefonom nije bilo ni najamnjeg problema.
::
:: Sa druge strane prosli samsung A71 je riknuo punjac (33W), a potom i C konektor na telefonu. Zamena oko 5000.
::
:: Kada punim moj telefon na 67W i 120W punjacu ne vidim razliku u vremenu punjenja...tako da mislim da je vise marketinski trik tih 120W
::
:: support normalit
::
:: GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - 25.03.2024. 13:25 #681588

status: user
broj poruka: 1470
Što se tiče samog trošenja baterije, grejanja itd. od kada sam pre par godina uzeo realme sa 33w punjačem, skontao sam da mi je mnogo bitnije i praktičnije brzo punjenje od samog radnog veka baterije kao i od dnevnog trajanja baterije. Mogu pričati šta hoće ali super brzo punjenje šteti bateriji, i ona definitivno neće trajati kao neka koja se puni 15w. Ali barem iz ličnog iskustva na mom relamiju nakon više od 2 god korišćenja ta degradacija je u nekim normalnim razmerama, ali definitivno ne bi potrajla tipa 5god. Sada ima neki xiomi sa 67w koji ima očajnu bateriju (snapdragon 8 gen 1), ali to mi opet ne smeta, pošto kući imam brzi punjač a kupio sam i za auto 50w punjač, tako da sam skoro uvek u mogućnosti da dopunim 50% za 10-15min. Uptime na telefonima bude nekada par meseci, i onda ga ručno restartujem da se malo oporavi i očisti. Uglavnom osim ako nisi osoba koja planira da drži telefon 5god. ovo ne bi trebalo da te zabrinjava.
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @wolf 26.03.2024. 10:44 #681594

status: user
broj poruka: 3737
aha...vidi stvarno...nasao u opcijama `boost charging speed`

Mislim da stvarno nema potreba da to palim. Mada cu probati jednom cisto da vidim trip.

I ovo na 67W je sasvim ok. Za deset minuta napuni sa 30 na okvirno 80%.
Baterija je ionako nova i drzi dobro.

Mislim da je to sa baterijama dosta dobro reseno s obzirom na zenin note 10 pro cija baterija sasvim solidno drzi i nakon cetiri godine.

Moram da primetim jednu zanimljivu stvar.
Xiaomi na sva usta reklamira 120Hz ekran i 120W charging power ali su po defaultu opcije iskljucene.

Ovo za ekran sam slucajno provalio kada sam rekao kolegi da ne primecujem razliku izmedju 60 i 120Hz i onda mi covek kaze pa moras da podesis refresh rate na 120.

support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko 120Hz 26.03.2024. 15:05 #681599

status: user
broj poruka: 6643
.... je, suštinski, povezano sa 120W ili koliko je već max snaga punjenja, jer, srče bakteriju max. A realno, ne vidiš ništa (vredno akanja baterije). Natera te ako već nisi koristio.
Ceo hype je autosugestija. Kao što je svojevremeno bila 3d funkcija monitora ali i gomila drugih `novotarija` i izuma koji su u osnovi, go q, bezvezni, trivijalni.
Daklem, kad uključiš max osvežavanje, shvatiš zašto je bilo isključeno po default-u i zašto ti treba max punjenje :-)

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: 120Hz 26.03.2024. 16:03 #681600

status: user
broj poruka: 3737
Apsolutno se slazem da 120Hz trosi bateriju duplo brze, ali nakon nekog vremena sam se navikao na smooth swipe. Sad kad prebacim na 60hz primetim `seckanje` u animaciji.

Verovatno
support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: .... je, suštinski, povezano sa 120W ili koliko je već max snaga punjenja, jer, srče bakteriju max. A realno, ne vidiš ništa (vredno akanja baterije). Natera te ako već nisi koristio
:: Ceo hype je autosugestija. Kao što je svojevremeno bila 3d funkcija monitora ali i gomila drugih `novotarija` i izuma koji su u osnovi, go q, bezvezni, trivijalni
:: Daklem, kad uključiš max osvežavanje, shvatiš zašto je bilo isključeno po default-u i zašto ti treba max punjenje :-
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Hvala svima na odgovorima bio sam opravdano odsutan par dana 27.03.2024. 21:38 #681617

status: user
broj poruka: 988
Evo citao sam sta se pisalo primenjivao neke dodatne testove i stvari koje ste pisali... Ovako...

SCENARIO 1- 10% baterije imam, ukljucim na punjac od 33W u TACNO 22h da se puni, 22.55h telefon na 100%, ostavim telefon preko noci BEZ KORISCENJA , probudim se 8 sati kasnije baterija na 99%

SCENARIO 2- imam10% baterije , ukljucim na punjac od 67W u TACNO 22h da se puni i tacno u22. 42 minuta imam 100% baterije, dakle osetno brze puni i osetno toplija baterija, ali ujutro kad pogledam telefon koji nisam ni malo koristio u toku noci on ima 96% baterije... 99% vs 96% za isto vreme praznjenja tokom noci, razlika postoji definitivno...

PROCENTI BATERIJE ZNACAJNO BRZE OPADAJU KADA GA PUNIM PUNJACEM OD 67W... I RAZLIKA NIJE ZANEMARLJIVA...

JA VREMENA UVEK IMAM, I AKO CE MI ZNACAJNO PRODUZITI VEK TRAJANJA BATERIJE AKO GA PUNIM 15 MINUTA DUZE SA PUNJACEM OD 33W TAKO CU I RADITI, A OVAJ BRZI OD 67W CU KORISTITI U POSEBNIM PRILIKAMA KAD JE NEKA NEPREDVIDJENA ZURBA... IZVINJAVAM SE SVIMA NA VELIKIM SLOVIMA, PO 1246-I PUT BLOKIRAO CAPS NA CUVENOJ A4TECH TASTATURI IZ DOBA JURE :) VOLIM JE , NE MENJA MI SE IAKO ME PONEKAD ZEZA... ZNAM DA ME KOLEGE KOJE SE TESKO RASTAJU OD
STVARI RAZUMEJU, NISAM VIKAO NI NA KOGA DOK SAM PISAO VELIKA SLOVA :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs