Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
koji 3d za enterijer
STRANA 1 OD 1
saa koji 3d za enterijer 17.01.2008. 21:39 T7605

status: user
broj poruka: 124

upisao sm arhitekturu i zanima me jel prvenstveno pucaju na neki odredjeniji program sto cu imati i na ispitima i je sve jedno s kojim bih ja krenuo da vezbam 1st kroz tutorijale itd

radio bih ulavnom enterijere pa ak neko ovde radi i to da m preporuci programe da bih se ja usredsredio samo na rad u njima thnx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Za arhitekte 17.01.2008. 22:36 #39840

status: user
broj poruka: 2909
1.Za 2D i 3D modeling:AutoCAD ili AutoCAD Architecture...Ma sta ti ko reko AutoCAD je daleko najbolji i najprecizniji program koji treba da koriste i arhitekte i gradjevinci.
2.Za animacije i za dopunu 3D modela:3D`S MAX ili Maya....(trava,kosa,krzno,vremenski uslovi(sneg,kisa,vetar...)
3.Za render:suvo savrsenstvo od programa Maxwell Render.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saa reeeee 17.01.2008. 23:14 #39848

status: user
broj poruka: 124



a jel maxwell kao plugin za 3ds max?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: reeeee 17.01.2008. 23:44 #39855

status: user
broj poruka: 2909
:: a jel maxwell kao plugin za 3ds max
Moze da radi i kao plugin za MAX,Maya,SolidWorks,Rhino,Cinema 4D,SketchUp,FormZ,LightWave,itd....ali u paketu imas i Maxwell Studio,Maxwell Material Editor i Maxwell Render koji rade potpuno zasebno.
Ja licno uvek eksportujem iz MAXa u Maxwell Studio zato sto ima ogromnu bazu materijala i tu podesavam kamere,svetla,rezoluciju i sve ostalo.Pa tek onda saljem na render.E sad render kod Maxwella traje ubedljivo najduze,ali zato baci pogled na rezultate: http://www.maxwellrender.com/
a ovo je baza materijala (oko 5000) i svi su besplatni: http://mxmgallery.maxwellrender.com/ranking_scripts.php#page=1&mode=0&category=6&id=227


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kojetoje savet iskusnog kolege 18.01.2008. 05:52 #39896

status: user
broj poruka: 108

posto si mlad i ambiciozan najbolje je da upoznas sve programe
i da sam shvatis prednosti i mane...a kad postanes iskusan
znaces da je vreme najvrednije pa ce ti prioritet biti da posao
bude uradjen na vreme...
Maxwell daje genijalne rezultate ali ako nemas brutalan kompjuter i makar
10 sati za renderovanje jedne slike onda to nije software za tebe...
isprobaj i ArchiCAD + Artlantis to su alati pravljeni samo za arhitekte
prednost im je brzina u izradi kompletne projektne dokumentacije
a mana ogranicene mogucnosti u dizajnu i renderu, ipak
rezultati mogu da budu vise nego zadovoljavajuci http://web.mac.com/nicolasrivera/Site/Home.html
...uz malo dorade u Photoshopu..
@DaSickSyst
ne razumem sta znaci neprecizan program?
to je najcesca zamerka autoCAD korisnika upucena ka ostalim... i vec mi je poprilicno
smesno to sve pogtovo sta sam se do sada najvise nagledao brljotina od crteza upravo
iz autoCAD-a... to naravno ne znaci da autoCAD ne valje nega da doticni ne znaju da ga
koriste...isto vazi i za ostale software...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: savet iskusnog kolege 18.01.2008. 16:48 #39950

status: user
broj poruka: 2909
::
:: posto si mlad i ambiciozan najbolje je da upoznas sve program
:: i da sam shvatis prednosti i mane...a kad postanes iskusan
:: znaces da je vreme najvrednije pa ce ti prioritet biti da posao
:: bude uradjen na vreme...
:: Maxwell daje genijalne rezultate ali ako nemas brutalan kompjuter i maka
:: 10 sati za renderovanje jedne slike onda to nije software za tebe..
:: isprobaj i ArchiCAD + Artlantis to su alati pravljeni samo za arhitekt
:: prednost im je brzina u izradi kompletne projektne dokumentacij
:: a mana ogranicene mogucnosti u dizajnu i renderu, ipak
:: rezultati mogu da budu vise nego zadovoljavajuci http://web.mac.com/nicolasrivera/Site/Home.html
:: ...uz malo dorade u Photoshopu.
:: @DaSickSys
:: ne razumem sta znaci neprecizan program
:: to je najcesca zamerka autoCAD korisnika upucena ka ostalim... i vec mi je poprilicno
:: smesno to sve pogtovo sta sam se do sada najvise nagledao brljotina od crteza uprav
:: iz autoCAD-a... to naravno ne znaci da autoCAD ne valje nega da doticni ne znaju da g
:: koriste...isto vazi i za ostale software..
Bas tako...Sta sam se sve naslusao od ljudi koji kritikuju AutoCAD....A jednostavno neznaju da koriste program...Bukvalno pocev od:`kote su sa strelicama i to mi se ne svidja.` do `ekran ne moze da se podeli na 4 dela kao u 3D studiju`...Gluposti...Ljudi treba da nauce da i kote i apsolutno sve sto se tice crteza mozes da izaberes i podesis jednom i nikad vise,a sto se tice skorijeg bisera za podelu ekrana,AutoCAD 12 koji je radio iz DOSa je imao opciju podele ekrana na koliko god delova zelis isto kao i svi posle njega....Masu takvih i slicnih gluposti sam se naslusao od ljudi koji navodno znaju da rade u AutoCADu.
I ja sam prvo radio u ArchiCADu jer mi je delovao odlicno (vrlo jenostavan program,brzo se crta bez nekog posebnog predhodnog poznavanja rada na racunaru,itd),a onda sam video da jednostavno neke stvari ne mogu da se urade i poceo sam da radim paralelno i u AutoCADu,prvo sam mislio da ne postoji gluplji program medjutim sto sam vise ucio to sam vise shvatao da je jednostavno to program koji meni treba i da mi zavrsava apsolutno sve potrebe mnogo jednostavnije i bolje od ArchiCADa...SVE ALI SVE mozes da nacrtas u 2 ili 3D i to vrlo jednostavno samo ako znas kako i za sve postoji mnogo nacina samo treba znati koji je laksi,a koji je tezi nacin.Tek nakon godinu ili dve aktivnog rada u AutoCADu sam shvatio koliko je to OBIMAN program.
PS.
Mislim da sam najvise para za vreme studiranja zaradio od ljudi koji su radili/rade u ArchiCADu i to za ispit Unutrasnja arhitektura(enterijer)...Jedan od zadataka je bio dizajniranje namestaja za dati objekat(normalno bez koriscenja blokova iz baze Archi ili AutoCADa)....E taj semestar sam se opario samo tako...Verovao ili ne svi koji su radili u ArchiCADu(a nisu znali da rade u AutoCADu) su morali da placaju da im neko to uradi...A bilo ih je puno...E tad sam stvarno pricao ziveo ArchiCAD. :))))))


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saa reeee 19.01.2008. 01:32 #40029

status: user
broj poruka: 124



sad me zanima AutoCad architect ili je to autocad ili archi cad da m neko bolje objasni thnx poz
tu poostoje dva ili tri programa
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: reeee 19.01.2008. 12:01 #40046

status: user
broj poruka: 2909
:: sad me zanima AutoCad architect ili je to autocad ili archi cad da m neko bolje objasni thnx po
:: tu poostoje dva ili tri program
AutoCAD Architecture 2008 je ustvari nova verzija Autodeskovog Architectural Desktopa,ili drugim recima AutoCAD i ArchiCAD su spojeni u jedan program sa AutoCAD okruzenjem.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs