Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
B3-Phenom stigao uz SB 700
STRANA 1 OD 1
BataCele B3-Phenom stigao uz SB 700 22.03.2008. 00:27 T8888

status: user
broj poruka: 1532
Prvi testovi Phenom X4 9600 - B3 stepping:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3260&p=3
http://www.tomshardware.com/2008/03/18/amd_phenom/

Sa ranije najavljenim (sada pristiglim) B3 steping-om dobijen neocekivan rast performansi (od 3 do 73%, u zavisnosti od programa), iako se za sada testira na plocama sa SB 600 i prethodnim verzijama BIOS-a. Tokom narednih dana dodatna testiranja slede.

Stigle prve ploce sa novim SB 700:

http://www.nokytech.net/foxconn_integre_le_sb_700_sur_-6519-a.html

Ko prvi kod nas proba, neka javi.

Pre nekoliko meseci izrazio sam zelju da na mom stolu zablista jedan B3-Phenom X4 uz plocu sa SB 700 i ATI HD 3870 za manje od 400 jevreja. Zvucalo je odvec optimisticki tada, a za koju nedelju... ima da razbucamo Intel Q6600 i ostalu decurliju :))))

A rekoh lepo mart-april.

Alo, bre, Intel !!! Obaraj cene !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Au, bre BC 22.03.2008. 01:00 #48571

status: user
broj poruka: 5696
ti navalio na taj AMD-ATi koncern i ne pustas ga :-) Iskreno, Intel je mnogo bolje, kvalitetnije i stabilnije resenje. Iskreno, cak i najeftiniji modeli se tako lako i stabilno klokuju da nema smisla vise uzimati AMD s obzirom na male razlike u ceni. Intel ima i bolje BOX coolere, ma moj favorit je Intel-nVidia a ne AMD-ATi :-)


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tihimil re 22.03.2008. 02:02 #48575

status: user
broj poruka: 216



samo pravi amdeovci mogu razumeti ...nisu performanse u pitanju,vec dusa :)...poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
thedamager re 22.03.2008. 02:15 #48577

status: user
broj poruka: 176
Ploče za AMD su neuporedivo jeftinije...

MKV rulz!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Re: Machine 22.03.2008. 07:44 #48583

status: user
broj poruka: 1532
He he. Nije bas tako.

Razlike u cenama su znacajne. Ako B3-Phenom 9600 bude kostao kao obican 9600, a Intel ne obori cene za Q6600, samo nerazuman covek ce da tvrdi da je bolje kupiti isto ili slabije, a za vise para. (Pa jos cene maticnih ploca, kulera, napajanja...)

Trenutno, cak i 9600 nudi vise za ulozene pare (skoro 40 jevreja jeftiniji, a sigurno ne toliko slabiji).

Sto se tice stabilnosti, i tu Intel polako gubi bitku vec neko vreme, a posebno ako se nastavi trend Spider platforme.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: re 22.03.2008. 08:50 #48586

status: user
broj poruka: 729
:: samo pravi amdeovci mogu razumeti ...nisu performanse u pitanju,vec dusa :)...po

Eh, ja sam koristio samo AMD procesore još od K5-100 i imao sam silnih problema sa programima, drajverima, igrama i tek je kombinacija AMD + nVidia čipset bila relativno pouzdana i nije pravila MNOGO problema. Prošlo leto sam menjao mašinu i uzeo Intel C2D + P35 i nisam imao NIJEDAN problem, te sam kao fan AMD-a ubrzo video da je Intel po pitanju stabilnosti u ukupnom radu za tri koplja ispred AMD-a. A duša...? Pa, više se ne nervira...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Re: Machine 22.03.2008. 09:14 #48587

status: user
broj poruka: 1574
:: He he. Nije bas tako
::
:: Razlike u cenama su znacajne. Ako B3-Phenom 9600 bude kostao kao obican 9600, a Intel ne obori cene za Q6600, samo nerazuman covek ce da tvrdi da je bolje kupiti isto ili slabije, a za vise para. (Pa jos cene maticnih ploca, kulera, napajanja...
::
:: Trenutno, cak i 9600 nudi vise za ulozene pare (skoro 40 jevreja jeftiniji, a sigurno ne toliko slabiji)
::
:: Sto se tice stabilnosti, i tu Intel polako gubi bitku vec neko vreme, a posebno ako se nastavi trend Spider platforme

Aj neka je i intel slabiji od AMD-a, ali se jednim laganim klokom postizu performase kojima AMD ne moze da primirise, znaci nema tu neke velike price.. A i razlike u cenama za ploce nisu toliko ogomne, nego je kod Intel ploca mnoogo veci izbor, pa samim tim i raspon u ceni.. A onaj koj zeli da stabilno koristi Intel procesor moze da kupi i plocu od 70 eura, ako ne i jeftinije i da nema bas nikakvih problema sa njom.. AMD je naravno na veoma dobrom putu da pobrka Intelu koce, ali to jos uvek nije tako..znaci ostaje nam da cekamo jos bolje, jace i jeftinije i overklokabilnije procesore iz AMD-a koji ce moci da uzburkaju Intelovu prevlast na trzistu..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Batacele 22.03.2008. 09:39 #48589

status: user
broj poruka: 3738
Mi bi mogli da otvorimo radnju ovde za valjanje spajdera kada stigne B3. Ti volis AMD/ATI, ja imam direktan kontakt u ATI-ju. Samo ih zovnemo i krenemo(pojednostavljeno).
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp od modela do modela... 22.03.2008. 09:40 #48590

status: user
broj poruka: 359
Imaooo, imaoooo saaam... AMD-aaa...
Sada imam jednu gorku uspomenuuuu...

secate se one Kebine pesme? Keba kvin!
Elem, dobar je i AMD ali ako cemo da renderujemo - dajte braco, svi znamo ko je i zasto bolji. I zbog kesha, i zbog instrukcionog seta i ostalih gluposti.
Za igrice ne znam, ali za home-surf-office varijantu AMD je sasvim mudar izbor.

Ko zivi od kompa - uzece intel. ko zivi za komp - uzece AMD (ovo je samo metaforicno, nemam namere nikoga da vredjam)

p.s.
Ali svaka cast AMD-u za one prve Athlone i kombinaciju sa nForce chipsetima - stvarno su bili odlicni! Pogotovu s aspekta finansije&performanse.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp HeHeHeHe!! 22.03.2008. 12:41 #48595

status: user
broj poruka: 486


Opet rat!
Znas kako do pre 8-9 meseci dami je neko pomenuo da uzmem Intel bi ga gadjao sa necim ili nedaj boze da mi kaze za graficku da uzmem nvidiu jos gore bi prosao!! Drzim igraonicu vec 6 godina i 5 godina samo amd i ati su mogli da dodju u obzir!!

Sad ruku an srce ne vredi mora da se prizna Intel je bas dosta bolji a sem ovih novih 790 ploca nemzoes da kazes da ploca dobra za AMD iako ona kosta 50 evra kad ne vredi ni tih 50 evra!!!
Koji god model da uzmes od Intela nebito iz koje kategoreji on gura preko 3.0Ghz za svaki dan!!
Da ne prcamo o grafickim karta o drejverima i ostalim glupostima ma ne vredi truda pa to ti je!! Koliko ljudi sad ima problema sa drejveriam za ATI ja mislim sigurno 80% ljudi koji imaju ATI. Jeste da je najbolja grafikca kartica 3870X2 to stoji!!

Nemoj da me neko pogresno razume u igraonici imam 8 racuanra AMD X2 sa ATI grafickim 1950 Pro i ostlao je Intel 2 6300, 2 Q6600,2 2200E sa 8800 GT 512.


Aj u zdravlje!!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic crnke plavuse... 22.03.2008. 15:25 #48602

status: user
broj poruka: 78

Mene sve ove AMD - Intel price podsecaju na ono: Da li vise volis crnke ili plavuse... .)))

Sve je to nekako isti diavo. Mislim, realno, pogledajte cene i lako cete shvatiti, za 90% stvari i za 90% korisnika je koliko para toliko muzike. Phenom kosta 150 eurea, a Q6600 200 eurea, pa sad gle cuda Phenom je tacno toliko sporiji od Q6600, hmmmm..... Can you see a patern emerging? .))))

Mislim, generalno ovako gledano, 90% ljudi ne koristi u fulu kompove koje imaju. Moj cale ima Celeron D na 2.53, na kome se Windows dize za citavih 15,5 sekundi, on na njemu radi pripremu za stampu i boli ga uvo da ga menja. Ja imam P4 945 4,4 GHz koji je za moje pojmove do dzadza brz, i kod mene se Windows dize za 31 sec... Hmmmmmmmmmmmmm... A imam i vise memorije i brzi Hard Disk.... Hmmmmmmmmmmmm.......

Poenta price je kupite ono najbrze za sta imate para... 90% ljudi nikada nece nista ni da klokuje, a i zasto bi? Kome treba procesor na 16Ghz za surfanje internetom.... .)))))

Btw, na laptopu imam AMD-a X2 i savrseno sam zadovoljan, nikada nisam imao problema. Stoni komp, vid`li ste koji je i isto nikad nisam imao problema. Instaliram Windows kad promenim plocu i procesor, dakle otprilike na svakih godinu i po dana, prema tome....

Tako da... Jos jednom kolko love tolko buke... .))))

p.s.

Razmisljam se da uzmem tog Phenom-a, jer bi mi bilo lepo da imam 4 grafika za zauzece procesora umesto dva... .)))))))))))))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646169.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs