Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Koji Windows je danas stabilan
STRANA 1 OD 2  
peterpan Koji Windows je danas stabilan 08.01.2023. 11:41 T68888

status: user
broj poruka: 776

Do skora sam koristio matori Windows 7 x64 i sve mi je radilo kako treba.
Posto je EOL, kao i Windows 8, na koji proizvod preci?

Dosta radim u offline rezimu, update i ostali features koliko sam video u windows 10 su izvan kontrole korisnika.

Prosto receno koji danas OS, na kome rade sve aplikacije i driveri je za preporuku? Stabilan, bez konstantnih banera, updateova koje ne zelim, pozadinskih procesa itd.
Bitno je da korisnik ima vecinom control kao na win7 ili 8 ili 8.1.

Moze i W10 ako ima neki tutorijal na jednom mestu kako pogasiti sve nepotrebne features i procese.


Takodje, ako neko moze da preporuci neki SW sa kojim mogu da sredim galeriju slika, da ukloni duplikate automatski, da sortira po datumu, uradi masovni rename fajlova itd.
Imam preko 3K slika koje treba sortirati, a manuelno ce uzeti poprilicno vremena.

Hvala unapred ljudi!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koji Windows je danas stabilan 08.01.2023. 13:08 #677997

status: user
broj poruka: 18930
Windows 7 je bio najstabilniji, i dalje je.

Ali, posto ne zelis vise da ga koristis, inace jos uvek mu radi update, onda ne znam sta da ti kazem, tvoje pitanje je kao da ih ima 50 verzija, pa sad koji je najstabilniji... Stabilan je i 10 i 11, mozda bih preporucio 10 pre nego 11.. I moze da se iskljuci update, napravljen je alat.

Za drugo pitanje mozes da koristis CMD:
https://www.makeuseof.com/tag/batch-rename-mass-delete-files-windows/

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Do skora sam koristio matori Windows 7 x64 i sve mi je radilo kako treba
:: Posto je EOL, kao i Windows 8, na koji proizvod preci
::
:: Dosta radim u offline rezimu, update i ostali features koliko sam video u windows 10 su izvan kontrole korisnika
::
:: Prosto receno koji danas OS, na kome rade sve aplikacije i driveri je za preporuku? Stabilan, bez konstantnih banera, updateova koje ne zelim, pozadinskih procesa itd
:: Bitno je da korisnik ima vecinom control kao na win7 ili 8 ili 8.1
::
:: Moze i W10 ako ima neki tutorijal na jednom mestu kako pogasiti sve nepotrebne features i procese
::
::
:: Takodje, ako neko moze da preporuci neki SW sa kojim mogu da sredim galeriju slika, da ukloni duplikate automatski, da sortira po datumu, uradi masovni rename fajlova itd
:: Imam preko 3K slika koje treba sortirati, a manuelno ce uzeti poprilicno vremena
::
:: Hvala unapred ljudi!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 za win 8 08.01.2023. 13:16 #677998

status: user
broj poruka: 4654
uskoro prestaje podrska, tj valjda nece dobijati vise security updates. Tako da ostaje samo 10 i 11. Sve jedno je, za sad 10ka se koristi i radi dobro, samo mora da bude na ssd u suprotnom se vuce kao djubre.


Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re 08.01.2023. 15:33 #677999

status: user
broj poruka: 776
Drajverska podrska za windows 7 je poprilicno ogranicena za HW/SW, pa mi ne igra ulogu, a windows 8 za sada radi ali cerujem da ce gubiti podrsku za uredjaje vremenom.

Ima li neka verzija win 10 koja je najstabilnija jer koliko sam primerio finalna cerzija, kao kod predhodinka, ne postoji.
I kako da se disable-uju svi nepotrebni servisi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 08.01.2023. 16:03 #678000

status: user
broj poruka: 4739

Šta radiš ti? Pričaš kao da ti treba OS za raketni program ili operacionu salu. Svaki Win 10 je stabilan i svi procesi su neophodni. Njihovim isključivanjem se pravi nestabilnost. Za svaku normalnu upotrebu nema nikakvih problema sa netaknutim ISO sa MS sajta. Ako ćeš da stavljaš neko iskasapljeno đubre ili da sam kasapiš uživaj u plodovima svog rada.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Instaliraš Win10 21h1 08.01.2023. 16:15 #678001

status: user
broj poruka: 1043


I Win10 debloater Titus nadji na Gugl I to ti je to

Možeš I 21h1 lot ltsc enterprise I imaće podršku do 2031 ili tako nesto, možda 2026 ne obraćam pažnju. Desetka je ok ali nista ne fali 11ici zavisi na kakvu mašinu instaliraš i da li treba da bypass tpm i ostalo što mora za 11 (ne kvari instalaciju taj bajpas)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Hvala na razumevanju 08.01.2023. 16:49 #678002

status: user
broj poruka: 776
Radim database merging sa poprilicno velikim bazama: 60colx50Krow.
U W7 i W8.1 radi bez problema, na 10 zakuca ceo sistem. To je osnovni razlog.
Radi se o istim uredjajima, pitanje je zato nastalo.

Upgrade racunara i LT ne dovodim u pitanje.

Samo stabilan Windows koji crpi resurse nista vise od W7 i W8


::
:: Šta radiš ti? Pričaš kao da ti treba OS za raketni program ili operacionu salu. Svaki Win 10 je stabilan i svi procesi su neophodni. Njihovim isključivanjem se pravi nestabilnost. Za svaku normalnu upotrebu nema nikakvih problema sa netaknutim ISO sa MS sajta. Ako ćeš da stavljaš neko iskasapljeno đubre ili da sam kasapiš uživaj u plodovima svog rada
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 08.01.2023. 17:17 #678003

status: user
broj poruka: 4739

Pa druže ako se baviš nekim ozbiljnim poslom ostavi to kako jeste i radi tu a za nešto drugo uzmi drugu mašinu. Tebi za baze podataka valjda ne trebaju nekakvi novi drajveri, šta će ti? Isto tako ne možeš očekivati da noviji OS ne zahteva više resursa od starijeg. Nisi napisao kakav hardver je u pitanju ali u svakom slučaju probaj da razdvojiš posao od zabave.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Excel nije nesto preterano zahtevan program 08.01.2023. 22:12 #678012

status: user
broj poruka: 776
I ne bih da gubim podrsku za drajvere

Masina je:
Asus MB P8P67
I5-2500K
2x4GB DDR3
Intel 330 SSD - 120GB
AMD R9-270x 2Gb DDR5

LT je Acer koji je poprilicno slab intel dual core na kome moze samo W10 da sve radi, za ethernet i wifi nikada nije imao drivere koji rade sa W7 ili W8, a ubuntu ne moze da okonca instalaciju zbog BIOS-a koji ga na neki nacin ne podrzava, vec samo preko live USB-a.

I to je jedini razlog zasto se raspitujem za stabilniju verziju windowsa. Inace da imam jace nesto ne bih mnogo brinuo o resusima koje uzima OS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Excel nije nesto preterano zahtevan program 08.01.2023. 23:02 #678013

status: user
broj poruka: 18930
Nema sanse da Ubuntu ne prolazi zbog biosa, zavisi koja verzija... Ako moze live, moze i obican, cudi me da si tek tako odustao, a bitno ti je za posao... Ubuntu sam instalirao bez problema, kako na legacy, tako na UEFI, recimo jedan specifican ASUS, koji samo prihvata Windows 10.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: I ne bih da gubim podrsku za drajver
::
:: Masina je
:: Asus MB P8P6
:: I5-2500
:: 2x4GB DDR
:: Intel 330 SSD - 120G
:: AMD R9-270x 2Gb DDR
::
:: LT je Acer koji je poprilicno slab intel dual core na kome moze samo W10 da sve radi, za ethernet i wifi nikada nije imao drivere koji rade sa W7 ili W8, a ubuntu ne moze da okonca instalaciju zbog BIOS-a koji ga na neki nacin ne podrzava, vec samo preko live USB-a
::
:: I to je jedini razlog zasto se raspitujem za stabilniju verziju windowsa. Inace da imam jace nesto ne bih mnogo brinuo o resusima koje uzima OS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 08.01.2023. 23:28 #678015

status: user
broj poruka: 4739

Hoćeš da kažeš da si probao Win 10 na obe mašine i da ti puca na obe? Koja verzija Win 10?
I koliko memorije uzimaju te baze? Ni Photoshop sam nije zahtevan ali ako ubaciš 30 slika jeste itekako.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Re: Excel nije nesto preterano zahtevan program 09.01.2023. 08:37 #678016

status: user
broj poruka: 776

Instalira ubuntu ali Grub ne moze instalirati.
Pokusavao sam par godina povremeno sa razlicitim verzijama, cak i Linux mint ali ne moze da boot-uje u Linux. Ovde sam pisao: https://forum.benchmark.rs/threads/problem-pri-instaliranju-linuxa.431455/#post-5565379
I posle dana i dana istrazivanja sam odustao jer videh da resenja nema. Radi mi W10 kako tako, ali ceca obrada podataka otpada, samo blagi surf i poneko kuckanje


:: Nema sanse da Ubuntu ne prolazi zbog biosa, zavisi koja verzija... Ako moze live, moze i obican, cudi me da si tek tako odustao, a bitno ti je za posao... Ubuntu sam instalirao bez problema, kako na legacy, tako na UEFI, recimo jedan specifican ASUS, koji samo prihvata Windows 10
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: I ne bih da gubim podrsku za drajver
:: ::
:: :: Masina je
:: :: Asus MB P8P6
:: :: I5-2500
:: :: 2x4GB DDR
:: :: Intel 330 SSD - 120G
:: :: AMD R9-270x 2Gb DDR
:: ::
:: :: LT je Acer koji je poprilicno slab intel dual core na kome moze samo W10 da sve radi, za ethernet i wifi nikada nije imao drivere koji rade sa W7 ili W8, a ubuntu ne moze da okonca instalaciju zbog BIOS-a koji ga na neki nacin ne podrzava, vec samo preko live USB-a
:: ::
:: :: I to je jedini razlog zasto se raspitujem za stabilniju verziju windowsa. Inace da imam jace nesto ne bih mnogo brinuo o resusima koje uzima OS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: 09.01.2023. 08:43 #678017

status: user
broj poruka: 776
Provericu verziju, trenutno sam na W8 (PC) i hteo sam da ponovo da vratim W10/11. Samo da imam podrsku drivera i softvera sada i u buduce.
Excel fajlovi su od oko 30mb-50mb, samo treba prekalkulisanje baze sa pokretanjem makro-a. BTW photoshop i obrada RAW radi korektno na W10 na LT, za nijansu sporije ali ne zabada ceo sistem.

::
:: Hoćeš da kažeš da si probao Win 10 na obe mašine i da ti puca na obe? Koja verzija Win 10
:: I koliko memorije uzimaju te baze? Ni Photoshop sam nije zahtevan ali ako ubaciš 30 slika jeste itekako
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Mani se Windowsa druze 09.01.2023. 11:10 #678018

status: user
broj poruka: 268
I budi uporan sa instalacijom Linuxa.
Ja sam ne danima, vec mesecima istrazivao i isprobavao razlicite distribucije i na kraju sam uspeo. Kakav Mint, Ubuntu, imas na stotine alternativa.
Da, neki nece da se butuju, nece grub da se instalira, ali mnogi opet hoce.
Probaj Antix Linux, meni je oziveo laptop koji je zena htela da baci, apsolutno sam odusevljen sistemom. Svi drajveri se instaliraju automatski, sistem brz i stabilan, ne moze da se updejtuje bez tvoje autorizacije, ne moze nista da se instalira i obrise bez tvoje dozvole - potpuna kontrola.
Zauzece RAM-a nakon buta 138MB! WIN 10 nakon buta 2GB!
Windows je djubre koje nikad ne bih koristio da nisam pasionirani gejmer.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 09.01.2023. 11:41 #678019

status: user
broj poruka: 4739

Nije đubre nego sve ima svoju namenu i arhitekturu.
To je ko da kažeš da je meso đubre ali moraš da ga jedeš jer ne možeš samo hleb. Glupost.

Ko zna zašto mu ne radi. Verovatno koristi narodne verzije i slična veselja.

Windows je đubre bla bla.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 09.01.2023. 12:07 #678020

status: user
broj poruka: 3342
Da te ne bedacim, moras ovako sa W10 sistemom, a bas sa tom plocom (imam P8P67 Pro rev.3.1), s obzirom da ti zakucava sistem.

Prvo proveri na kojoj frekvenciji ti radi memorija, originalno.
Udji u BIOS i za RAM ukljuci XMP, a za frekvenciju postavi originalnu. Npr. 1600.
Iskljuci sve C stavke, osim C1. (ovo moram da proverim kad dodjem kuci). Za sada mozes i bez toga, samo odradi RAM

Snimi BIOS i izadji.

Instaliraj sve drajvere za plocu sa ASUS sajta.
Za chipset: Intel chipset-10.1.18228.8176-public-mup
Za LAN: PROWinx64 isto sa Intel sajta.

Proveri u device manageru da li ti nesto fali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Win11 09.01.2023. 12:29 #678021

status: user
broj poruka: 17084
Kupi original za par eura

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-11-pro-cd-key-compare-prices/

I ako nećeš update bilo koje vrste staviš metered connection i kraj, mada što bi ako imaš original...

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:32 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 09.01.2023. 13:23 #678027

status: user
broj poruka: 18930
Није мислио буквално, али у праву је човек, добар део Windows 10/11 система је ђубре, са милијарду позадинских сервиса и глупости за које нико не зна да постоје и чему служе..

@Dex, нема то везе са лиценцирањем, исти андрак.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Nije đubre nego sve ima svoju namenu i arhitekturu.
:: To je ko da kažeš da je meso đubre ali moraš da ga jedeš jer ne možeš samo hleb. Glupost
::
:: Ko zna zašto mu ne radi. Verovatno koristi narodne verzije i slična veselja.
::
:: Windows je đubre bla bla
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 09.01.2023. 14:08 #678031

status: user
broj poruka: 4739

Meso je đubre jer ne znam šta sve ima i čemu služi.
I auto mi malo sumnjiv. Ko zna šta ima od delova i čemu služe i da li rade.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 09.01.2023. 14:47 #678032

status: user
broj poruka: 18930
Домаће месо није ђубре, а и чувено поређење са аутомобилим.. Промашио си поређење 100%.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Meso je đubre jer ne znam šta sve ima i čemu služi
:: I auto mi malo sumnjiv. Ko zna šta ima od delova i čemu služe i da li rade
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ma stavi 10 ili 11 09.01.2023. 15:33 #678035

status: user
broj poruka: 1043


I ostavi phone fax service ostavi telemetriju biometrics I još 1000 gluposti. Sve ti to treba a fax nećeš za 40 života koristiti ni telefonira je, da ne nabrajam dalje brdo nepotrebnih servisa koje treba gasiti od pentiuma do ryzena svuda

Verovatno nisi video ni čuo ni probao za domaće meso slaninu šunku kobasicu mlevenu par sati nakon klanja životinje koja je jela čisto i normalno bez koncentrat i hemije. Kad budeš nekad, reci ces ovde uf kako je dobro domaće
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Koji Windows je danas stabilan 09.01.2023. 17:27 #678045

status: user
broj poruka: 1986
svaki s kojim ne izlazis na internet, dalje je stvar ukusa kako ces da ga `osuris` da bidne brzi / stabilniji, zna se naci stosta korisno na archive.org

______________________
https://ufile.io/nw5b594o
`become a light onto the nations`
https://youtu.be/fzbIP-4ZwFY

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Za tebe micika 09.01.2023. 18:16 #678048

status: user
broj poruka: 1043
Skini xto toolbox

https://github.com/xemulat/XToolbox


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Ma stavi 10 ili 11 10.01.2023. 19:15 #678085

status: user
broj poruka: 3342
Pozdravila te tona Japanaca koji jos uvek koriste fax.


::
::
:: I ostavi phone fax service ostavi telemetriju biometrics I još 1000 gluposti. Sve ti to treba a fax nećeš za 40 života koristiti ni telefonira je, da ne nabrajam dalje brdo nepotrebnih servisa koje treba gasiti od pentiuma do ryzena svud
::
:: Verovatno nisi video ni čuo ni probao za domaće meso slaninu šunku kobasicu mlevenu par sati nakon klanja životinje koja je jela čisto i normalno bez koncentrat i hemije. Kad budeš nekad, reci ces ovde uf kako je dobro domaće
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 10.01.2023. 20:20 #678086

status: user
broj poruka: 4739

Domaće.


Domaće meso, domaća rakija, jebeš internet, presudila mu čakija.

Ne izlazi napolje, ne zovi ništa, ne zovi Japan, Srbija je čista.

Ne zovi program, obriši sve, nikad koristi, šta ti je bre?

Mi smo ludaci, radimo svašta, skini proces, nek radi mašta.

Sve je bezveze, sve je ništa, uništi kod, kaže ti Pišta.


Neko te čeka.


Čeka tebe, čeka i mene, za svaki redak spremaju se šeme.

Iza svakog ugla, čeka te vugla, matrix je in, ko će da gugla.

Svemir je širok, prisutan Keba, ugao oštar, neko te vreba.

Zaboravi prostor, zaboravi vreme, misli na dupe, sedi na teme.


Neko te gleda.


Neko te vidi, neko te zna, ja sam ti, i ti si ja.

Kad pomisliš nešto, ne misli ništa, sve je zauvek i sve je ništa.

Uvek je prazno, uvek je puno, Mercedes je mali a Fiat je Uno.

O gaće moje da li ste tamo, Berza je velika, samo to znamo.


Da li je?


Da li je malo?

Da li je moglo, više i fino?

Jok i nije, mala sleziiiiino. (Ćao Ana.)

Ja i moj papagaj šetamo šorom.

Pomalo vraćeni, premalo shvaćeni, za jebeno više nismo ni plaćeni.


Brrrrrrrrr.... ć. Hee. Šta ti je BRE?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Mani se Windowsa druze 12.01.2023. 17:13 #678114

status: user
broj poruka: 776
@Vexlord, hvala puno, ovo mi je bas trebalo
@Ispucutura
Moze li pomoc oko ubacivanja linuxa na LT kao dualboot?
Koji bi po proceni sigurno mogao da instalira uspesno mbr/grub/grub2/etc?

:: I budi uporan sa instalacijom Linuxa
:: Ja sam ne danima, vec mesecima istrazivao i isprobavao razlicite distribucije i na kraju sam uspeo. Kakav Mint, Ubuntu, imas na stotine alternativa
:: Da, neki nece da se butuju, nece grub da se instalira, ali mnogi opet hoce
:: Probaj Antix Linux, meni je oziveo laptop koji je zena htela da baci, apsolutno sam odusevljen sistemom. Svi drajveri se instaliraju automatski, sistem brz i stabilan, ne moze da se updejtuje bez tvoje autorizacije, ne moze nista da se instalira i obrise bez tvoje dozvole - potpuna kontrola
:: Zauzece RAM-a nakon buta 138MB! WIN 10 nakon buta 2GB
:: Windows je djubre koje nikad ne bih koristio da nisam pasionirani gejmer
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs