Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Zeitgeist Moving Forward
STRANA 12 OD 12
pasduh ... 01.02.2011. 15:27 #290499

status: user
broj poruka: 451
Četa mala ali odabrana ....

one way or another

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 01.02.2011. 15:50 #290515

status: user
broj poruka: 4054



.. mnogo strasni ti demoni u .rar obliku ..

ajde dajte 1 primer chuda .. ali JEDAN .. pa da probamo naucno da vam ga objasnimo .. ali ne primere kao. Perina zena je zanela dok je Pera bio na sluzbenom putu .. to je chudo samo za peru ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddim @milivoje i isprani mozgovi 01.02.2011. 16:01 #290520

status: user
broj poruka: 214
Zdravo Milivoje!
za pochetak - otkud ti informacija da sam ateista?! ja se ne izjashnjavam kao ateista jer to vuche i neke druge stvari sa time. Ja se vodim zdravim razumom a ne mistikom i chudima - nevidjenim i nedokazanim.

za pochetak evo par pitanja ( a dokins mi je medju omiljenima jer ZNA lepo da postavi pitanje) - gde je dokaz da je tvoj bog isus ikada postojao? voleo bih i dokaz za pretvaranje vode u vino. Dokazom ne smatram izjavu onoga koji laze ili samo naivno izmishlja ( biblija).
Tako da ako izuzmesh bibliju kao `dokaz` - a to je zbirka pricha koju sam mogao i ja da sastavim da nemam pametnija posla, onda izvoli lepo dokazi sve shto tvrdish. A do Ostroga i gomile manastira sam bio, posetio, video razne `relikvije` i iz Ukrajine i iz Rusije i tu chuda nema - sem u ljudskoj gluposti koja chuva koshchicu-dve i tripuje se da ta koshchice leche rak i sidu - jeah right!
Da je to nekoga izlechilo bilo bi na Discavery-ju :-) a ovako pali seljaka - mozda ti i poveruje.
da je religija zgodna stvar za kontrolu mase - vala jeste! josh je zgodniji i nuklearni rat da se smanji broj populacije ljudi na zemlji na optimalnih 100.000 i tada bi bilo divno svima - i ljudima i ostalim zivim bicima koje svakodnevno ugnjetavamo.

Poredjenje sa ovcom je jasno - ovca se pazi, ovca se neguje, ovca se shtiti ali da bi se zaklala, pojela, i koza iskoristila - ne gaji se zbog ljubavi, nego zbog mesa i koze! zato je poredjenje sa pastirom tako dobro - on voli svoju ovcu jer od nje dobija mesinu!!! a mozda je i kresne kad niko ne gleda... zashto fali deo priche o isusu do neke 30-e godine... ja mislim da su ga uhvatili sa ovcom kako je mnogo `voli` i proterali iz sela ali su taj deo cenzurisali kada su pisali bibliju u 15-om , 16-om veku ( king James ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meni ne treba `pastir` i tu se vidi moja sloboda! vama `vernicima` treba i sama vasha nemoc da budete sami sebi dovolji vas chini `ovcama`. meni ne treba neko da mi kaze shta je dobro shta je loshe jer:
` ceo univerzum zna razliku izmedju dobrog i losheg`
- K-pax Kevin Spacey

JA TVRDIM DA SE ISUS */@#$%^ U BULJU SA MUHAMEDOM, javio mi se polu andjeo sa 4-og nivoa i to shapnuo.... a ti dokazi suprotno! :-)

shto lepo ne kazesh - jeste, znamo svi, izmishljena pricha za decu da bi porasla u dobre ljude, malo ih sad zastrashimo i posle budu dobri kad vec ne umemo pravilno da ih vaspitamo. Bash sa tim prichama o andjelima, bogovima, i svim tim `mnogo bitnim ali jbg nevidljivim stvarima` pravite teshke debile od inache inteligentih ljudi.
ako ti se javljaju bogovi, andjeli, demoni, arhandjeli, panovi, shrumpfovi i ekipa - onda je pravo vreme da predjesh na jache lekove - xanax, prozak itd... obichan trougao na pakovanju ti vishe nije dovoljan!

Samo trazim da DOKAZESH bilo shta od toga!!!!! DOKAZ da je to zbog toga shto ti tvrdish a ne zbog toga shto to tvrdi neki muhamed... izvoli pa javi kad odustanesh.
ponavljam - za svako tvoje objashnjenje bilo cheka na ovoj planeti postoji josh bar 20 gotovo identichnih objashnjenja i nijedno NE OBJASHNJAVA!!!

ako te ne mrzi napishi chudo i izvor a ja cu ti dati kontra chudo i osporiti izvor - i to u rekordnom roku!
odmah da ti osporim izvor - biblija - pisao chovek relativno skoro i to verovatno mrtav navaren!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck @codeus 01.02.2011. 16:25 #290526

status: user
broj poruka: 1886
`ajde dajte 1 primer chuda .. ali JEDAN .. pa da probamo naucno da vam ga objasnimo`

Objasni kako je iz ničega, ex nihilis, iz matematičke tačke, bezgranično manje of vrha čiode, pre 13.7 milijardi godina nastao Univerzum koji se prostire na DESETINE MILIJARDI SVETLOSNIH GODINA?
Ili smatraš da `nije čudo` da iz beskonačno sitne i beskonačno guste, beskonačno mnogo vrele tačke - nastane ovoliki Univerzum?

Objasni kako i zašto je Univerzum tako fino podešen/baždaren - da bi i najmanja varijacija bilo koje kosmološke konstante bila faktor koji onemogućava nastanak galaksija, planeta - i na kraju, života?


`The premise of the fine-tuned universe assertion is that a small change in several of the dimensionless fundamental physical constants would make the universe radically different. As Stephen Hawking has noted, `The laws of science, as we know them at present, contain many fundamental numbers, like the size of the electric charge of the electron and the ratio of the masses of the proton and the electron. ... The remarkable fact is that the values of these numbers seem to have been very finely adjusted to make possible the development of life.``

http://en.wikipedia.org/wiki/Fine-tuned_Universe

Objasni kako je mali kult, od svega 15-16 ljudi, koga je započeo jedan drvorezac - koji je bio i prezren i ubijen, i čije su pristalice isto pobijene - postao, za vrlo kratko vreme (300 godina) - religija najmoćnijeg Carstva na svetu, i najdominantnija religija danas?

Objasni to, gordošću i malenim umom zavedeni čoveče, pa onda otvori usta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavko82 Cenim da će da doteraju do 1000, pa da pripomognem :) 01.02.2011. 16:44 #290534

status: user
broj poruka: 726
Milivoje, nisu postojale škole, već se Sava obrazovao od učenih ljudi iz inostranstva. A onda je Rastko uticao da se knjige masovno prepisuju i množe u srpskim manastirima, i da se isti koriste i kao obrazovni centri - kao što je tada u ostatku sveta bilo... A Sava je inače vrlo mlad otišao iz Srbije, upravo da bi naučio štošta.

A ova vaša rasprava da li ima Boga ili nema i čiji je veći, odavno je izgubila smisao. Niti ti, kao hrišćanin, smeš da nekoga ubeđuješ u svoju veru - jer hrišćanstvo govori o tome da tuđe poštuješ čak i kad oni tebe ne poštuju - niti oni imaju pravo da pljuju po veri, samo zato što smatraju da je glupost i da nema naučnu potporu - a to je opet izraz nekog osnovnog vaspitanja. I jedni i drugi ste omašili... debelo...

Ja sam temu o Svetom Savi izdvojio, jer nije vezana sa time da li Boga ima ili nema, već sa time što mi Srbi i rođene majke možemo da se odreknemo ako vidimo da je tuđe dvorište zelenije...

Stvarnost je iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Dr. Francis S. Collins, DIREKTOR `HUMAN GENOME PROJECTa` 01.02.2011. 16:46 #290535

status: user
broj poruka: 1886
`I am a scientist and a believer, and I find no conflict between those world views.

As the director of the Human Genome Project, I have led a consortium of scientists to read out the 3.1 billion letters of the human genome, our own DNA instruction book. As a believer, I see DNA, the information molecule of all living things, as God`s language, and the elegance and complexity of our own bodies and the rest of nature as a reflection of God`s plan.


http://articles.cnn.com/2007-04-03/us/collins.commentary_1_god-dna-revelation?_s=PM:US




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 01.02.2011. 16:47 #290537

status: user
broj poruka: 1013
Ono jes, tesko da bi retard poput Hokinga ili ludak poput Tesle mogli da pariraju razumevanju kosmosa jednog starca Tadeja (iz manastira Vitovnice) koji se molio svaki dan i citao jednu knjigu celog zivota.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck @mslavko82 01.02.2011. 16:53 #290541

status: user
broj poruka: 1886
`Niti ti, kao hrišćanin, smeš da nekoga ubeđuješ u svoju veru - jer hrišćanstvo govori o tome da tuđe poštuješ čak i kad oni tebe ne poštuju`

Izvini, ali ovo je notorna glupost, propagirana sa Zapada, iz zemalja gde ima milijardu protestantskih sekti - svaka sekta sa svojim stavovima i `istinama`, i gde niko ne može da izađe na kraj sa njima.

Ja pre slušam Njega:

Isus, Jevanđelje po Mateju poglavlje 10:27: `27 Šta vam govorim u tami, kazujte na vidiku. i šta vam se šapće na uši, propovedajte s krovova.`

`32 A koji god prizna mene pred ljudima, priznaću i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
33 A ko se odrekne mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
34 Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju. nisam došao da donesem mir nego mač.
35 Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene:
36 I neprijatelji čoveku postaće domaći (najbliži, bližnji) njegovi.`



Zato vodi računa šta pričaš, ako se u tematiku preterano duboko ne razumeš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavko82 Re: @mslavko82 01.02.2011. 16:59 #290545

status: user
broj poruka: 726
Ne kapiraš ništa, zar ne? Ne bi razumeo ni da te ujede posred bulje... Ali ja ti objašnjavati neću. Da sam bolji čovek, možda i bih, ali nisam - žao mi je!
Kraj ki u bioskop, laku noć !

Stvarnost je iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola!

:: `Niti ti, kao hrišćanin, smeš da nekoga ubeđuješ u svoju veru - jer hrišćanstvo govori o tome da tuđe poštuješ čak i kad oni tebe ne poštuju
::
:: Izvini, ali ovo je notorna glupost, propagirana sa Zapada, iz zemalja gde ima milijardu protestantskih sekti - svaka sekta sa svojim stavovima i `istinama`, i gde niko ne može da izađe na kraj sa njima.
::
:: Ja pre slušam Njega
::
:: Isus, Jevanđelje po Mateju poglavlje 10:27: `27 Šta vam govorim u tami, kazujte na vidiku. i šta vam se šapće na uši, propovedajte s krovova.`
::
:: `32 A koji god prizna mene pred ljudima, priznaću i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima
:: 33 A ko se odrekne mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
:: 34 Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju. nisam došao da donesem mir nego mač
:: 35 Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene
:: 36 I neprijatelji čoveku postaće domaći (najbliži, bližnji) njegovi.`
::
::
:: Zato vodi računa šta pričaš, ako se u tematiku preterano duboko ne razumeš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddim Objashnjenje 01.02.2011. 17:03 #290547

status: user
broj poruka: 214
Poshtovani FatTurd-u:
objashnjenje koje trazish je objashnjenje jedne teorije. Za to se obrati nekom struchnom da ti da dokaze koji idu u prilog teoriji i izuzetke koji ne idu u prilog teoriji. Kada ti budu izneseni dokazi koji se mogu eksperimentalno ponoviti bezbroj puta onda se to objedini u jednu teoriju. za vishe informacija o teorijama i teoremama :
http://en.wikipedia.org/wiki/Theory

tebe u sushtini zanima jedna teorija - izvoli informishi se kod adekvatno informisanih osoba i to je kraj. ne ochekuj od bilo koga da ti daje odgovore na neke od najkomplaksijih teorija za chije razumevanje su potrebne decenije vrlo usmerenog shkolovanja. u prevodu - ne budi glup i nerazuman.

Za drugo objashnjenje evo odgovora: isto kako je i `kult` islama postao popularan! isto kako su i nacisti postali popularni u svoje vreme u `svom` mestu. Objashnjenje- ako ti do sad nije jasno, je u tome da su uradili `pravu` stvar u pravo vreme - iskoristili momenat i uradili neshto za svoju korist.
A prvo odgledaj Zeitgeist prvi deo i onda mi reci da i pored Horusa, Anubis-a, Gilgamesh-a i ostale bolumente sad odjednom isus je potpuno nova pricha i skroz je to to originalno i pravo. Opet- pogledaj zeitgeist pa vidi koliko je identichnih pricha kao isusovih ( rodjen 24dec, imao 12 apostola, umro pa se predomislio, pa sin bozji itd....) bilo pre isusove priche. E kad sagledash da je pricha u koju verujesh vec vidjena jedno 15 puta pre i da je chist plagijat sa novim primesama onda preispitaj to u shta verujesh.

ne budi glup - Question EVERYTHING !!!!!!!

a poshto sam ja tebi objasnio neshto na fin nachin sad ti meni objasni:
zashto je hrishcnaski bog Evu napravio od Adamovom levog rebra a ne od desnog?
jel desno nije pogodno za pravljenje zena ili shta? Jel si to samo prihvatio ili si se malo zapitao kad su ti tu prichu prodali?

hvala unapred!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck @p*ckindim 01.02.2011. 17:18 #290554

status: user
broj poruka: 1886

Idiote, SVE je čudo, pa i Veliki Prasak - dok se ne objasni.
A teško da će biti objašnjen - jer je nemoguće `pomiriti` kvantnu mehaniku i opštu teoriju relativiteta.

Zato tvoja neuspela zamena teza - sa natucanjem meni na oči `šta je teorija`, šta je ovo ili ono - ne pije vodu.
Bežiš od direktnog pitanja - kao što svi ateisti rade, kada im se postavi dovoljno dobro i DUBOKO pitanje.


A što se tiče ovog ili onog rebra - kada sam ja to rekao da imam odgovor na SVAKO pitanje?


Islam se, DEBILOIDU, probijao delimično MAČEM - a delimično time što u Islamu postoji zapovest da se BUKVALNO UBIJE SVAKO KO ODLUČI DA NAPUSTI ISLAM.
Takođe, u pojedinim delovima Zemlje se probijao i zbog toga što dozvoljava NASILJE i POLIGAMIJU - stvari koje su tako `mile & drage` mnogim muškarcima.

`Ako li ko napusti islam - ubij ga.`
`if anyone leaves Islam, kill him. (Quran 4:89)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrniGrujan Re: Objashnjenje 01.02.2011. 17:28 #290561

status: user
broj poruka: 128
Evo ja ću da ti objasnim.

Razlog je to što se leva strana u mnogim kulturama uzima za baksuznu, Kron je nakon kastracije podigao genitalije Urana levom rukom, levom nogom se kreće u rat, ustajanje na levu nogu nije dobra ideja.
Znači - leva strana je izvor sveg zla, a u hrišćanskoj doktrini (a i mnogim drugima) žena je predstavljana kao izvor iskušenja, loš uticaj kojeg se treba čuvati a ekstremniji su znali da je smatraju izaslanikom nečastivog.

Kad smo već kod nečastivog, ne znam kako ovaj PhatPhuck može da se izdaje za hrišćanina s ovakvim komentarima, poznajem sledbenike sotone sa prijatnijom dispozicijom.

::
:: a poshto sam ja tebi objasnio neshto na fin nachin sad ti meni objasni
:: zashto je hrishcnaski bog Evu napravio od Adamovom levog rebra a ne od desnog
:: jel desno nije pogodno za pravljenje zena ili shta? Jel si to samo prihvatio ili si se malo zapitao kad su ti tu prichu prodali
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 01.02.2011. 17:29 #290562

status: user
broj poruka: 4054



gde bas nadje nastanak svemira ? .. pazi kad neznam TACNO .. ali naslucujem .. i nikako mi mozak nezadovoljava teza da je to bog stvorio za 7 dana ... ili 6 .. 6 dana je pisalo na nebu `sjutra neradimo` ..

koja je to tvoja teorija po tom pitanju ?

a u davna vremena vladari su donosili odluku koja je religija ZVANICNA za njihovo carstvo .. a ne NAROD ... od sutra na snazi je TA religija .. ko se povinuje zivece ..

religija je uvedena kao PRAVILA za ZIVOT u prvim organizovanim naseljima .. a zapovesti kao zakonik .. kako to da je crkva donela odluku da egipatska knjiga mrtvih `zvanicno` nepostoji ..najstariji pisani dokument.. u njoj je inace spisak zapovesti 100-200 komada iz kojih je hriscanstvo izvuklo 10 bozijih zapovesti .. ??



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 12 OD 12
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs