Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Researchers record the screams of the damned!!!
STRANA 14 OD 14
SkyFire Zasto bi se ko izblamirao??? 13.06.2009. 17:11 #121181

status: user
broj poruka: 18472
Ne treba imati komplexe bilo kakve vrste.Ja sam pobornik da se sve kaze u oci,ako je moguce licem u lice bez i malo zaobilaznenja vec sve direktno..Bez ikakvog foliranja i podizilazenje nekom drugom..Ko ce kako da prihvati moj stav,ono sto ja kazem,iznesem je njegova licna stvar.Nije moja sramota sto cu u nesto da verujem niti sto cu to javno da kazem,sramota je tudja onog koji ce tome da se podsmeva sa dozom ponizavanja i komplexom vise vrednosti..
Ja sam vam ispricao onaj slucaj sa likom u blizini mog kraja..Prica je 100% tacna,svedoci.Hm..Jedino da vam povedem pola populacije mog grada da posvedoce .Ali cenim da ljudima koji su zaista tesko skepticni i koji traze objasnjenje u najmanji atom da ce i tad to tesko prihvatiti tj nece ni zeleti iako im istina stoji pre ocima..
Ljudi koji nose izvesne `moci` se tesko javnosti exponiraju,zele da budu sto manje primeceni,da vode svoj zivot sto je moguce normalnije jer ne zele da prestavljaju ruglo siroj narodnoj masi i predmet za proucavanje..Svako od njih je svestan da je naord u startu skeptican i zato i izbegavaju bilo kakvo javno exponiranje..Sam dar koji poseduju je i jedno proklestvo koje moraju da nose sa sobom.
Za Ostrog sam i ja cuo,ne mogu da kazem da sam uveren 100% za te neke cudotvorne `moci` ali mogu da kazem da nesto postoji..Inace ovo se ne odnosi na DSS-a,verujem sve sto je rekao,nemam razloga za bilo kakvu nevericu..

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 Re: Zasto bi se ko izblamirao??? 13.06.2009. 17:23 #121187

status: user
broj poruka: 362
Nisi me bas najbolje razumeo, ali nema veze. Uzivo bi se mnogo bolje razumeli...

life`s a bitch...and then you die.

:: Ne treba imati komplexe bilo kakve vrste.Ja sam pobornik da se sve kaze u oci,ako je moguce licem u lice bez i malo zaobilaznenja vec sve direktno..Bez ikakvog foliranja i podizilazenje nekom drugom..Ko ce kako da prihvati moj stav,ono sto ja kazem,iznesem je njegova licna stvar.Nije moja sramota sto cu u nesto da verujem niti sto cu to javno da kazem,sramota je tudja onog koji ce tome da se podsmeva sa dozom ponizavanja i komplexom vise vrednosti.
:: Ja sam vam ispricao onaj slucaj sa likom u blizini mog kraja..Prica je 100% tacna,svedoci.Hm..Jedino da vam povedem pola populacije mog grada da posvedoce .Ali cenim da ljudima koji su zaista tesko skepticni i koji traze objasnjenje u najmanji atom da ce i tad to tesko prihvatiti tj nece ni zeleti iako im istina stoji pre ocima.
:: Ljudi koji nose izvesne `moci` se tesko javnosti exponiraju,zele da budu sto manje primeceni,da vode svoj zivot sto je moguce normalnije jer ne zele da prestavljaju ruglo siroj narodnoj masi i predmet za proucavanje..Svako od njih je svestan da je naord u startu skeptican i zato i izbegavaju bilo kakvo javno exponiranje..Sam dar koji poseduju je i jedno proklestvo koje moraju da nose sa sobom
:: Za Ostrog sam i ja cuo,ne mogu da kazem da sam uveren 100% za te neke cudotvorne `moci` ali mogu da kazem da nesto postoji..Inace ovo se ne odnosi na DSS-a,verujem sve sto je rekao,nemam razloga za bilo kakvu nevericu.
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Zasto bi se ko izblamirao??? 13.06.2009. 17:38 #121194

status: user
broj poruka: 18472
Heh.Pa sad ti mene nisi razumeo.Generalno sam govorio o zivotu i stavovima,kako se treba postavljati i da nema potrebe za osecaj nekog blama..Mi zivimo u svetu gde se 90% populacije folira.Jedno pricaju a drugo misle..Ja sam tip koji sto na umu to na drumu..Ko ce kako da me prihvati njegov problem..Ja cu uvek da budem posten i da tezim da budem sto bolji covek i napredniji i uspesniji.Ko kakvo misljenje ima o meni to je totalno nebitna stvar.Mi zivimo za sebe,za nase porodice a ne za druge.E sad sto je u nasem narodu poznato da vole da zive tud zivot to je sasvim druga stvar.
Nego sebe sam dao kao primer,ovo ima mnogo sire razmere..Zakljucak je ocigledan.

I Want to believe - The truth is out there





:: Nisi me bas najbolje razumeo, ali nema veze. Uzivo bi se mnogo bolje razumeli..
::
:: life`s a bitch...and then you die
::
:: :: Ne treba imati komplexe bilo kakve vrste.Ja sam pobornik da se sve kaze u oci,ako je moguce licem u lice bez i malo zaobilaznenja vec sve direktno..Bez ikakvog foliranja i podizilazenje nekom drugom..Ko ce kako da prihvati moj stav,ono sto ja kazem,iznesem je njegova licna stvar.Nije moja sramota sto cu u nesto da verujem niti sto cu to javno da kazem,sramota je tudja onog koji ce tome da se podsmeva sa dozom ponizavanja i komplexom vise vrednosti.
:: :: Ja sam vam ispricao onaj slucaj sa likom u blizini mog kraja..Prica je 100% tacna,svedoci.Hm..Jedino da vam povedem pola populacije mog grada da posvedoce .Ali cenim da ljudima koji su zaista tesko skepticni i koji traze objasnjenje u najmanji atom da ce i tad to tesko prihvatiti tj nece ni zeleti iako im istina stoji pre ocima.
:: :: Ljudi koji nose izvesne `moci` se tesko javnosti exponiraju,zele da budu sto manje primeceni,da vode svoj zivot sto je moguce normalnije jer ne zele da prestavljaju ruglo siroj narodnoj masi i predmet za proucavanje..Svako od njih je svestan da je naord u startu skeptican i zato i izbegavaju bilo kakvo javno exponiranje..Sam dar koji poseduju je i jedno proklestvo koje moraju da nose sa sobom
:: :: Za Ostrog sam i ja cuo,ne mogu da kazem da sam uveren 100% za te neke cudotvorne `moci` ali mogu da kazem da nesto postoji..Inace ovo se ne odnosi na DSS-a,verujem sve sto je rekao,nemam razloga za bilo kakvu nevericu.
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 Re: Re: Re: Zasto bi se ko izblamirao??? 13.06.2009. 17:49 #121200

status: user
broj poruka: 362
Ok, onda se slazemo 100%, a i imamo cak mozda i 100% isti stav, a za sve ovo mi je veoma drago:) Bas me zanima, koje si godiste? Mozes i preko maila ako ti vise odgovara. Sa ovim zvanicno zavrsam postove u ovoj temi...

life`s a bitch...and then you die.

:: Heh.Pa sad ti mene nisi razumeo.Generalno sam govorio o zivotu i stavovima,kako se treba postavljati i da nema potrebe za osecaj nekog blama..Mi zivimo u svetu gde se 90% populacije folira.Jedno pricaju a drugo misle..Ja sam tip koji sto na umu to na drumu..Ko ce kako da me prihvati njegov problem..Ja cu uvek da budem posten i da tezim da budem sto bolji covek i napredniji i uspesniji.Ko kakvo misljenje ima o meni to je totalno nebitna stvar.Mi zivimo za sebe,za nase porodice a ne za druge.E sad sto je u nasem narodu poznato da vole da zive tud zivot to je sasvim druga stvar
:: Nego sebe sam dao kao primer,ovo ima mnogo sire razmere..Zakljucak je ocigledan
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
:: :: Nisi me bas najbolje razumeo, ali nema veze. Uzivo bi se mnogo bolje razumeli..
:: ::
:: :: life`s a bitch...and then you die
:: ::
:: :: :: Ne treba imati komplexe bilo kakve vrste.Ja sam pobornik da se sve kaze u oci,ako je moguce licem u lice bez i malo zaobilaznenja vec sve direktno..Bez ikakvog foliranja i podizilazenje nekom drugom..Ko ce kako da prihvati moj stav,ono sto ja kazem,iznesem je njegova licna stvar.Nije moja sramota sto cu u nesto da verujem niti sto cu to javno da kazem,sramota je tudja onog koji ce tome da se podsmeva sa dozom ponizavanja i komplexom vise vrednosti.
:: :: :: Ja sam vam ispricao onaj slucaj sa likom u blizini mog kraja..Prica je 100% tacna,svedoci.Hm..Jedino da vam povedem pola populacije mog grada da posvedoce .Ali cenim da ljudima koji su zaista tesko skepticni i koji traze objasnjenje u najmanji atom da ce i tad to tesko prihvatiti tj nece ni zeleti iako im istina stoji pre ocima.
:: :: :: Ljudi koji nose izvesne `moci` se tesko javnosti exponiraju,zele da budu sto manje primeceni,da vode svoj zivot sto je moguce normalnije jer ne zele da prestavljaju ruglo siroj narodnoj masi i predmet za proucavanje..Svako od njih je svestan da je naord u startu skeptican i zato i izbegavaju bilo kakvo javno exponiranje..Sam dar koji poseduju je i jedno proklestvo koje moraju da nose sa sobom
:: :: :: Za Ostrog sam i ja cuo,ne mogu da kazem da sam uveren 100% za te neke cudotvorne `moci` ali mogu da kazem da nesto postoji..Inace ovo se ne odnosi na DSS-a,verujem sve sto je rekao,nemam razloga za bilo kakvu nevericu.
:: :: ::
:: :: :: I Want to believe - The truth is out there
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst @Nikopol74 13.06.2009. 17:56 #121204

status: user
broj poruka: 2909
Sve je OK.
Nema apsolutno nikakve potrebe da mi se izvinjavas,ako se neko lose izrazio to sam ja.Moj prethodni post stvarno zvuci kao da te optuzujem za nesto,a to mi nije bila namera...
Pozdrav jos jednom i iskljucujem se sa ove teme.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Zasto bi se ko izblamirao??? 13.06.2009. 18:02 #121209

status: user
broj poruka: 18472
Poslacu ti na mail a za ubuduce sredstvo komunikacije cemo se dogovoriti

I Want to believe - The truth is out there





:: Ok, onda se slazemo 100%, a i imamo cak mozda i 100% isti stav, a za sve ovo mi je veoma drago:) Bas me zanima, koje si godiste? Mozes i preko maila ako ti vise odgovara. Sa ovim zvanicno zavrsam postove u ovoj temi..
::
:: life`s a bitch...and then you die
::
:: :: Heh.Pa sad ti mene nisi razumeo.Generalno sam govorio o zivotu i stavovima,kako se treba postavljati i da nema potrebe za osecaj nekog blama..Mi zivimo u svetu gde se 90% populacije folira.Jedno pricaju a drugo misle..Ja sam tip koji sto na umu to na drumu..Ko ce kako da me prihvati njegov problem..Ja cu uvek da budem posten i da tezim da budem sto bolji covek i napredniji i uspesniji.Ko kakvo misljenje ima o meni to je totalno nebitna stvar.Mi zivimo za sebe,za nase porodice a ne za druge.E sad sto je u nasem narodu poznato da vole da zive tud zivot to je sasvim druga stvar
:: :: Nego sebe sam dao kao primer,ovo ima mnogo sire razmere..Zakljucak je ocigledan
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: Nisi me bas najbolje razumeo, ali nema veze. Uzivo bi se mnogo bolje razumeli..
:: :: ::
:: :: :: life`s a bitch...and then you die
:: :: ::
:: :: :: :: Ne treba imati komplexe bilo kakve vrste.Ja sam pobornik da se sve kaze u oci,ako je moguce licem u lice bez i malo zaobilaznenja vec sve direktno..Bez ikakvog foliranja i podizilazenje nekom drugom..Ko ce kako da prihvati moj stav,ono sto ja kazem,iznesem je njegova licna stvar.Nije moja sramota sto cu u nesto da verujem niti sto cu to javno da kazem,sramota je tudja onog koji ce tome da se podsmeva sa dozom ponizavanja i komplexom vise vrednosti.
:: :: :: :: Ja sam vam ispricao onaj slucaj sa likom u blizini mog kraja..Prica je 100% tacna,svedoci.Hm..Jedino da vam povedem pola populacije mog grada da posvedoce .Ali cenim da ljudima koji su zaista tesko skepticni i koji traze objasnjenje u najmanji atom da ce i tad to tesko prihvatiti tj nece ni zeleti iako im istina stoji pre ocima.
:: :: :: :: Ljudi koji nose izvesne `moci` se tesko javnosti exponiraju,zele da budu sto manje primeceni,da vode svoj zivot sto je moguce normalnije jer ne zele da prestavljaju ruglo siroj narodnoj masi i predmet za proucavanje..Svako od njih je svestan da je naord u startu skeptican i zato i izbegavaju bilo kakvo javno exponiranje..Sam dar koji poseduju je i jedno proklestvo koje moraju da nose sa sobom
:: :: :: :: Za Ostrog sam i ja cuo,ne mogu da kazem da sam uveren 100% za te neke cudotvorne `moci` ali mogu da kazem da nesto postoji..Inace ovo se ne odnosi na DSS-a,verujem sve sto je rekao,nemam razloga za bilo kakvu nevericu.
:: :: :: ::
:: :: :: :: I Want to believe - The truth is out there
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 13.06.2009. 18:13 #121212

status: user
broj poruka: 2270
@nikopol
U stvari, izgleda da smo gledali iste emisije, mada mnogo više informacija crpim iz literature nego sa TVa.
Sećam se te devojčice `sa rentgenskim vidom` iz Rusije, imala je uspeh od 44%, falilo joj je još 11% da bi se rezultat smatrao značajnijim od slučajnosti. Pored pločice u glavi nije videla ni veštački kuk (ili koleno beše).
Što se tiče telepata, čini mi se da znam na šta misliš: amerikancu su 50-tih i 60-tih najmili ljude `sa 6-im čulom` da im opišu ruske nuklearne baze tako što će se koncentisati na tačku na mapi. Oficiri su bili zapanjeni sa kolikom preciznošću su opisasli baze, čije su vazdušne snimke već imali. Zaključci eksperimenta su bili da su njihove vizije precizne i pouzdane. Tek je kasnije istraživanje dalo prave odgovore: oni su se služili onim što svaki dobar astrolog odavno primenjuje: generičkim opisom. Naime, sve ruske nuklearne baze su međusobno dosta slične, bar onoliko koliko je potrebno da bi jedan generički opis stvorio iliziju tačnog opisa. Istraživači su primetili da broj grešaka i nepreciznosti opisa, koji su dali telepate, u stvari isti ako se uzme konkretna baza ili bilo koja druga ruska baza. Drugim rečima, opis koji je delovao kao da je namenjen nekoj konkretnoj bazi se podjednako precizno odnosio i na bilo koju drugu. Sve ostalo je bilo u glavama oficira koji su ih testirali. Tako da ne bih rekao da su mnogo telepati mnogo bolje prošli.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 Re: re 13.06.2009. 18:26 #121214

status: user
broj poruka: 362
Eto, ipak cu se vratiti za ovaj odgovor u diskusiju, ali nemoj ici dalje, osim u novoj temi ili preko skype-a:) Za prvih par recenica si u pravu. Ali za ruske naucnike ne, jer nisam mislio na njih. Za tvoju informaciju, ja imam telepatiju, mada veoma zakrzljalu, ili nerazvijenu, a imas je i ti, samo mozda to pripisujes necemu drugom. Necu nastavljati ovo, osim pod uslovom koji sam ti rekao u prvoj recenici ovog odgovora (recimo skype), ali znam da postoji telepatija, i povremeno citam necije misli, kao i svi. Ali to ne znaci da isto mislim o telekinezi. Ali da, verujem u telekinezu. A u telepatiju ne verujem, za nju znam da postoji, samo sto za dokaz koji ti trazis, morao bi da `citam` dovoljno misli da bi ti poverovao (recimo bar 20%, zar ne), a to jednostavno ne mogu (niti mnogi drugi), ili mogu a ne znam, zar ne? Prave telepate i ostali cudotvorci se cuvaju iza zatvorenih vrata, jer bi nastao haos. Ponavljam, sta god da mi odgovoris, necu ti odgovorit osim ako ne predjemo na skype (danas cu da ga instaliram). Iskreno, mislim da otvaranje nove teme, iako sam to predlozio, ipak nema smisla na forumu gde se 95% prica o tehnologijama...

life`s a bitch...and then you die.

:: @nikopo
:: U stvari, izgleda da smo gledali iste emisije, mada mnogo više informacija crpim iz literature nego sa TVa
:: Sećam se te devojčice `sa rentgenskim vidom` iz Rusije, imala je uspeh od 44%, falilo joj je još 11% da bi se rezultat smatrao značajnijim od slučajnosti. Pored pločice u glavi nije videla ni veštački kuk (ili koleno beše)
:: Što se tiče telepata, čini mi se da znam na šta misliš: amerikancu su 50-tih i 60-tih najmili ljude `sa 6-im čulom` da im opišu ruske nuklearne baze tako što će se koncentisati na tačku na mapi. Oficiri su bili zapanjeni sa kolikom preciznošću su opisasli baze, čije su vazdušne snimke već imali. Zaključci eksperimenta su bili da su njihove vizije precizne i pouzdane. Tek je kasnije istraživanje dalo prave odgovore: oni su se služili onim što svaki dobar astrolog odavno primenjuje: generičkim opisom. Naime, sve ruske nuklearne baze su međusobno dosta slične, bar onoliko koliko je potrebno da bi jedan generički opis stvorio iliziju tačnog opisa. Istraživači su primetili da broj grešaka i nepreciznosti opisa, koji su dali telepate, u stvari isti ako se uzme konkretna baza ili bilo koja druga ruska baza. Drugim rečima, opis koji je delovao kao da je namenjen nekoj konkretnoj bazi se podjednako precizno odnosio i na bilo koju drugu. Sve ostalo je bilo u glavama oficira koji su ih testirali. Tako da ne bih rekao da su mnogo telepati mnogo bolje prošli.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 13.06.2009. 19:05 #121225

status: user
broj poruka: 2270
Poštujem tvoj stav da ne nastavljaš diskusiju, zato za kraj neću navoditi nove argumente samo razjašnjavam nešto oko statistike:
Ne postoji neki određen procenat uspeha (npr 20%) koji neko mora da postigne da bi mu rezultat bio priznat. On uveliko zavisi od testa i projektovane verovatnoće slučajnog pogodka. Znači, da bi nečiji rezultat bio validan on mora biti statistički značajno bolji od očekivanog slučajnog nagađanja. Tako ćeš u svakoj studiji videti sledeću rečenicu : `rezultat je statistički značajan sa p=0.05`. To znači da je veza između razmatranih promenjivih značajna sa samo 5% šansi da bude slučajnost. To je rezultat koji se očekuje za uspeh.
Znači, nije to do mene, šta bih ja priznao. To je precizno definisana naučna procedura. Ako budeš u prilici da pišeš magistarski rad ili doktorat, na nekoj katedri gde je neophodno istraživanje, MORAĆEŠ da sprovedeš i detaljno opišeš upravo ovakvu proceduru (i dobiješ neke zaključke, naravno).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 14 OD 14
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs