Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Zeitgeist Moving Forward
STRANA 2 OD 12  
mslavko82 Re: ... 29.01.2011. 01:05 #289056

status: user
broj poruka: 726
Tehnološki, ljudska civilizacija je mnogo napredovala i svakim danom napredujemo po malo. Nije moguće imati proboj kakav je bio u XIX veku svakih 100 godina, ali tehnološki - stvarno se ide napred, i to sasvim solidno. Međutim, civlizacijski, društveno - ide se u pogrešnom smeru, delom upravo zbog tehnološkog razvoja, a delom zbog klanjanja idolima - bez obzira da li je reč o Mr. Dolaru - kapitalizam, religiji - hrišćanstvo, islam, papa i muftije ili nečemu trećem - a ima ih koliko hoćeš. I društveno gledano, nismo mi ič odmakli od Rimljana, štaviše - nazadovali smo...

Stvarnost je iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola!

:: @nexu
:: aktuelna civilizacija, i pored svih svojih mana, je evolutivni korak od majmuna, neolita, ,rimljana itd... svaki korak ima svoje tockove, viruse, atomske bombe, peniciline, internet, ponekog don kihota... a svima je zajednicka ljudska glupost i korumpiranost. to se nece promeniti. nikad. jos jedna zajednicka stvar je da svako vreme ima neki driving force, bila to slepa vera u bozanstva, svemocnog faraona ili sta vec. sad je to potrosacko drustvo koje ipak gura napred tehnologiju/industriju,dok u drugi plan baca neke druge aspekte kvalitetnog zivljenja. i bice dok ne dodje nesto drugo. videcemo st
:: __________________________________________________
:: http://img339.imageshack.us/img339/9292/retardlz.jp
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ha, ha, ha... kakva rasprava... 29.01.2011. 02:10 #289069

status: user
broj poruka: 7761
Sta kazu u jednoj zajebanciji ako verujete u medjunarodne zavere onda ste definitivno sa ovih porostora ili jos blize pripadnih srpske nacije...

Inace pre nedelju dana mi se ovde u KL pridruzio kolega, prvi put u svojih radnom veku je otisao u
inostranstvo, njegova prva reakcija je bila citiram:

`jebote iz kog rezervata samo mi dosli`

Haug i tebi majstore dobro dosao u zemlju u razvoju, zamisli tek kakve su razvijene zemlje.

Paradajz republika je na nivou nerazvijenih zemalja, sve sto je razvijeno u srbiji je sistem za kontrolu uma ono poput Pinka, Blej92( za one koji mislie da su avangarda), RTS, Narodna Banka Srbije, itd...

Pa cim posaljes lovu u Srbiju odma neko hoce da naplati porez, natera te da platis socijalno itd... mora stoka od necega da zivi a pri tome nece da radi...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 29.01.2011. 02:49 #289072

status: user
broj poruka: 1013
Jedina opsija za opstanak ljudske civilizacije je odrzivi razvoj. Ekonomija bazirana na pametnom koriscenju ljudskih i materijalnih reursa. U prevodu znaci da radna snaga nisu robovi vec ljudi a sirovine nisu nepresusne vec se moraju racionalno koristiti i reciklirati. To je jedino logicno i razumno.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- ... 29.01.2011. 02:56 #289073

status: user
broj poruka: 6083
Ne verujem da su se dohvatili i religije..tu niko nikada nije promenio misljenje. Najbolje je ne ulaziti u takvu raspravu, samo sam zakacio erestun i phph sta su pisali, i ne bih se slozio sa erestunom, previse je to povrsno i generalizovano, ima tu mnogo slojeva, zato je najbolje ne pokretati raspravu o tome, isto ko ati nvdia, niko da promeni misljenje nece..

LG 42LD420 da su se i religije , Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
loce masina 29.01.2011. 03:29 #289080

status: user
broj poruka: 400

citav balkan je u masini... a i sire. dok ljudi kao sto je bio koca popovic ne budu spremni da podju u sumu nema promene. prvi zilj bi bio minirati toplane, pa kad radijatori postanu hladni mozda bi se ljudi lakse angazovali za revoluciju. :)
poz!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Jos jedan podatak za razmisljanje... 29.01.2011. 06:43 #289085

status: user
broj poruka: 7761
Suzuki swift u indiji kosta 7000US$ a kod nas svega 12000E.

Pomnoziti, sabrati oduzeti i shvatiti koliko nas barabe deru, znaci nije malo nego je preko 100%.

Mislite o tome...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac Re: Re: Re: @Mixx 29.01.2011. 11:35 #289112

status: user
broj poruka: 488
1.Nisam ja rekao da je za ideje potreban novac, novac je potreban za realizaciju ideja!!!!

2.Da li ti znas koliko vremena i novca se utrosi da bi se od bilo kakav novi proizvod napravio, odnosno koliko je potrebno resursa da se od ideje dodje do gotovog proizvoda koji najcesce ne ispadne kao sto je tim strucnjaka zamislio vec se kroz razna ispitivanja i testiranja proizvod doradjuje dok se ne dodje do finalnog oblika proizvoda koji se ponudi
potrosackom drustvu?

3.Da li je Tesla isao po prirodi ili deponijama da trazi bakar, gvozdje, svetlo!?,.... ili mu je prvo Edison to omogucio, a kasnije kad je stao `na noge` on se i sam snalazio za sredstva koja su mu potrebna za realizaciju ideja

4.Trampa? Ti svokodnevno trampis nesto, odes u prodavnicu i hleb trampis za 50din, mleko za 80din... Sve je pocelo kako ti kazez od koza i krava, a vremenom je i to evuliralo, posle su se ljudi trampili raznim predmetima od bakra,gvozdja,srebra,zlata,zlatnog novca, papirnog novca za ~50god iskljucivo elektronskog novca(novac u danasnjem obliku ce biti raritet)....




:: Nije uopste tacno da je potreban novac za ideje. Ljudi dolaze do ideja zbog mozga, a ne zbog novca. Ideje dolaze tako sto ti posmatras stvari u okolini, a i sire. Kako je medved dosao na ideju da upotrebi stap da iscacka mrave iz stabla? Zasigurno ne novcem :) Mozak bato, mozak. Imaju li eskimi novac? Nemaju, ali opet su dosli na ideju da izgrade Iglo da bi ziveli u tome. Novac nije bio potreban coveku da izmisli vatru, tako sto je izumeo trenje ili pronasao kremen. Mogu da nastavim sa milijardu primera gde za ideju nije potreban novac, niti ce ikada biti potreban
::
:: Tesla je i bez novca imao ideje i pravio je te ideje, ali zbog `economic system` bio mu je potreban novac da bi kupovao. Ali opet je umro u sobi 2 sa 2 i to siromasan na neki nacin. I da znas, njega nije zanimao novac, nego da olaksa ljudima zivot, da svi imaju for free. Ali oni koji su imali novac to im se nije dopalo. Da u to vreme nije ikada postojao ekonomski monterani sistem Tesla u svakom slucaju je imao ideje i znao kako da ih ostvari, tako sto je koristio prirodne resurse, bakar, gvozdje, munju, zvuk, svetlo....and so on
::
:: E bas taj novac nama upropastava bolju buducnost.
::
:: Cak i ova planeta i sve na njoj, nije stvorena uz pomoc novca, nego je jednostavno stvorena. Kako?...bem li ga. I to da bude bas ovakva
::
:: Da uprostim na najosnovnije: Trampa. Tu nije bio potreban novac - 50 sekira za kravlje meso. Onaj koji ti je dao meso dobice 50 sekira, ali iskoristice 30 sekira da uzme kozu. Onaj koji je dao kozu ima sada 4 koze, ali ima i 30 sekira. Da bi sa na kraju svelo da svako ima po sekiru, po kravu, po kozu, po LCD monitor, po misa, po automobil
::
:: @Mix
:: Pa kako je krenulo, nece bas biti najbolje. :) Mi stvarno padamo u ponor, a ono dizanje na noge je cisto mazanje ociju da ne bi izleteo neki global riot. Toga se oni `Novcani` plase. Da ne nastradaju isti
::
::
:: :: Ljudske ideje bez novca tog potrosackog drustva ne bi bile ostvarljive, one bi ostale u glavi ili na papiru nekog `ludog` naucnika. Celo ovo sadasnje drustvo se razvilo uz 99% pomoc novca, jer da nema novca za istrazivanja niceg novog ne bi bilo, a novac se dobija iz potrosackog drustv
:: :: Setite se samo Tesle sta bi sve on napravio samo da je u to vreme imao podrsku u vidu novc
:: ::
:: ::
:: :: :: Naravno da smo imali istoriju kakva jeste i kako su je pisali neki, ali sve sto je napravljeno kroz istoriju, pa i ti virusi i bombe i sve ostalo uvek ima svoju dobru i losu stranu. Pocevs od najosnovnijeg - kamen. Mozes da izgradis kucu, a mozes i nekome glavu da razbijes cisto iz hira. :) Na nama je da odaberemo sta cemo sa time. A uglavnom to je kretalo na losu stranu
:: :: :: Potrosacko drustvo ne gura napred industriju, ljudske ideje je guraju. A ljudske ideje nastaju posmatranjem okoline.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx Re: Jos jedan podatak za razmisljanje... 29.01.2011. 11:48 #289116

status: user
broj poruka: 2937
pa sto ne uvezes par komada? odlicna je zarada
___________________________________________________
http://img339.imageshack.us/img339/9292/retardlz.jpg

:: Suzuki swift u indiji kosta 7000US$ a kod nas svega 12000E
::
:: Pomnoziti, sabrati oduzeti i shvatiti koliko nas barabe deru, znaci nije malo nego je preko 100%
::
:: Mislite o tome..
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 29.01.2011. 15:56 #289181

status: user
broj poruka: 3346
@Oreshac

Edison mu nije omogucio, on je mu je samo prosirio mogucnosti. To jest razni Rotshildi i ostali su bili glavni u tome. Tesla je pravio i budzio ovde, mnogo pre Edisona. :) A jbg, posto i do danasnjeg dana na sam vrh svega je postavljen novac, koji je dobio vecu vrednost nego zivot sam, sta da radis :)

Generalno gledajuci, trampa ti i dalje postoji u procesu proizvodnje i konzumacije. Samo je umesan novac u to, da bi se lenstine bogatile na stvaran rad i ideje drugih. Tako da imas bankare, politicare, koji ne proizvode nista konkretno, a oduzimaju ti tuku i nogu na konto tvog rada i doprinosa na ovoj planeti. A zasigurno bankar i politicar ne proizvode `leba, paradajza, 10 sa lukom.
Ne nego oni samo premestaju vec postojece konkretne stvari iz tacke A u tacku B iz B u C, iz C u A. Tumbaju suplje u prazno i uvek su u dobitku. Imas scenu u ZG gde ti je to lepo receno. Ako vec gledas monetarni sistem, po kom osnovu naucnik koji radi na leku za rak/sidu/vaginu pektoris zaradjuje 60-100 hiljada godisnje, a ovaj koji presipa iz supljeg u prazno milione? Ili gradjevinar koji rizikuje svoj zivot da bi izgradio nama domove, zajedno sa arhitektom koji nadgleda gradnju, a moze da ga ubije cigla sa 30-tog sprata.....slucajno)?

Ljudi su ziveli i dalje zive (neka plemena) bez para, pa zive nikad bolje. Mozda nemaju kompjutere i ostale Prada torbice. Ali njima je dobro, uzivaju u prirodi, zderu, seru, smeju se, pa cak prave i torbice od kore drveca i lijana. Ipak ti torba sluzi da stavis nesto u nju.
Onii jednostavno zive od rada i ideja koje medjosobno dele sa ostalima.

Jedino realno i fizicki sto mozes da uradis sa novcem je da ga spalis da bi ti sluzio za ogrev, da napises nesto na njemu, da napravis deci papirnati avioncic ili da ti sluzi kao cevka da smrces kokain :) Ali stvarnu i konkretnu vrednost nema. Jebeno parce papira na kome je nesto nazvrljano. Ekvivalent tome je i kamen, ako bi uklesao 1000 na njemu. :) Koliko god kamen sluzio kao gradjevinski materijal ili izvor minerala.

Edit: Znas da te izrada novcanice kosta vise nego sama novcanica? :) Po nekoj tupavj vrednosti 1 papirnati dolar(sve sa bojama i nitnama i hologramima) te kosta 1 i nesto dolara :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 29.01.2011. 16:19 #289193

status: user
broj poruka: 1797
Ako si gledao prvi deo Zeitgeista onda si video da je prva stvar religija.
Nisam se ja dohvatio nicega, niti sam pisao povrsno i generalizovao, samo nisam hteo da ulazim u raspravu oko toga niti cu sad...
inace mogu o tome dan i noc ako hoces...
__________________________________________________________
Velg Bort Livet

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- ??? 29.01.2011. 16:20 #289194

status: user
broj poruka: 6083
Vidim pominjete Edison pomogao Tesli.. jel vi znate sta je to djubre uradilo Nikoli?! Nemate pojma sta pricate..zbog njega je nikola otisao da kopa kanale, covek je bio car, moja omiljena licnost u istoriji.

LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac Re: ... 29.01.2011. 16:26 #289196

status: user
broj poruka: 488
Drago mi je da smo se slozili da bez novca ideja ostaje ideja i nista vise, sto znaci da je novac sredstvo bez koga nasa buducnost ne bi bila moguca.

Sa ovim zavrsavam jer ne zelim jos vise da sirim temu i da komentarisem tvoje glupe opaske o plemenima koja zive nikad bolje!? Mogu o tome samo da ti kazem da npr. uzmes neku nacionalnu geografiju mozez i na nasem jeziku i pogledas tekstove o africkim plemenima, a mozez i da guglas pa da vidis kako zive ti ljudi



:: Edison mu nije omogucio, on je mu je samo prosirio mogucnosti. To jest razni Rotshildi i ostali su bili glavni u tome. Tesla je pravio i budzio ovde, mnogo pre Edisona. :) A jbg, posto i do danasnjeg dana na sam vrh svega je postavljen novac, koji je dobio vecu vrednost nego zivot sam, sta da radis :
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac Re: ??? 29.01.2011. 16:33 #289204

status: user
broj poruka: 488
Sta je uradio?
Zaposlio ga kao inzinjera kad je Tesla stigao u USA i zajebo ga za novac. Nikola je ispao glup zato sto je verovao Edisonu na rec umesto da je napravio ugovor


:: Vidim pominjete Edison pomogao Tesli.. jel vi znate sta je to djubre uradilo Nikoli?! Nemate pojma sta pricate..zbog njega je nikola otisao da kopa kanale, covek je bio car, moja omiljena licnost u istoriji.
::
:: LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apoll
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug Re: ... 29.01.2011. 16:41 #289218

status: user
broj poruka: 978
lepo izneto, novac je samo konvencija za trgovinu. nema nikakvu vrdnost osim vrednosti koju prisvoji od ljudskog rada.

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, ASUS EAH 3870 512mb gddr4, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800 i stetocina X7 X-750F

:: @Oresha
::
:: Edison mu nije omogucio, on je mu je samo prosirio mogucnosti. To jest razni Rotshildi i ostali su bili glavni u tome. Tesla je pravio i budzio ovde, mnogo pre Edisona. :) A jbg, posto i do danasnjeg dana na sam vrh svega je postavljen novac, koji je dobio vecu vrednost nego zivot sam, sta da radis :
::
:: Generalno gledajuci, trampa ti i dalje postoji u procesu proizvodnje i konzumacije. Samo je umesan novac u to, da bi se lenstine bogatile na stvaran rad i ideje drugih. Tako da imas bankare, politicare, koji ne proizvode nista konkretno, a oduzimaju ti tuku i nogu na konto tvog rada i doprinosa na ovoj planeti. A zasigurno bankar i politicar ne proizvode `leba, paradajza, 10 sa lukom
:: Ne nego oni samo premestaju vec postojece konkretne stvari iz tacke A u tacku B iz B u C, iz C u A. Tumbaju suplje u prazno i uvek su u dobitku. Imas scenu u ZG gde ti je to lepo receno. Ako vec gledas monetarni sistem, po kom osnovu naucnik koji radi na leku za rak/sidu/vaginu pektoris zaradjuje 60-100 hiljada godisnje, a ovaj koji presipa iz supljeg u prazno milione? Ili gradjevinar koji rizikuje svoj zivot da bi izgradio nama domove, zajedno sa arhitektom koji nadgleda gradnju, a moze da ga ubije cigla sa 30-tog sprata.....slucajno)
::
:: Ljudi su ziveli i dalje zive (neka plemena) bez para, pa zive nikad bolje. Mozda nemaju kompjutere i ostale Prada torbice. Ali njima je dobro, uzivaju u prirodi, zderu, seru, smeju se, pa cak prave i torbice od kore drveca i lijana. Ipak ti torba sluzi da stavis nesto u nju.
:: Onii jednostavno zive od rada i ideja koje medjosobno dele sa ostalima
::
:: Jedino realno i fizicki sto mozes da uradis sa novcem je da ga spalis da bi ti sluzio za ogrev, da napises nesto na njemu, da napravis deci papirnati avioncic ili da ti sluzi kao cevka da smrces kokain :) Ali stvarnu i konkretnu vrednost nema. Jebeno parce papira na kome je nesto nazvrljano. Ekvivalent tome je i kamen, ako bi uklesao 1000 na njemu. :) Koliko god kamen sluzio kao gradjevinski materijal ili izvor minerala
::
:: Edit: Znas da te izrada novcanice kosta vise nego sama novcanica? :) Po nekoj tupavj vrednosti 1 papirnati dolar(sve sa bojama i nitnama i hologramima) te kosta 1 i nesto dolara :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: ??? 29.01.2011. 16:42 #289219

status: user
broj poruka: 3346
Tesko da je Tesla glup :) Nego tesla je hteo da podeli svima nesto besplatno, ali kad su ovi videli sta radi, nije ni cudo sto su ga izmuzli i ostavili ga da umre u 2x2 bez icega. A Tesla se inace gadio novca. Njemu je bilo dovoljno da ima da izgradi nesto, zbog trenutnog monetarnog sistema i to je to. problem je sto smo svi mi konzumenti naivcine. Sutra ce ti doci baja, vlasnik novca i ima da ti oduzme kucu i kompjuter i omanjeg psa, jer ti to nisi kupio svojim parama, nego parama kreatora istih. `Ali ja sam kupio kucu svojim parama. - Nisi, To su nase pare` A samo nije platio `porez` koji je mnogo manje vrednosti nego sto ima u stanu. Jer ti dolaze `da procenjuju`.


:: Sta je uradio?
:: Zaposlio ga kao inzinjera kad je Tesla stigao u USA i zajebo ga za novac. Nikola je ispao glup zato sto je verovao Edisonu na rec umesto da je napravio ugovo
::
::
:: :: Vidim pominjete Edison pomogao Tesli.. jel vi znate sta je to djubre uradilo Nikoli?! Nemate pojma sta pricate..zbog njega je nikola otisao da kopa kanale, covek je bio car, moja omiljena licnost u istoriji.
:: ::
:: :: LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apoll
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toocool re 29.01.2011. 16:51 #289221

status: user
broj poruka: 1092
uh sunce ti, gde ste otisli, teologija, nauka, filozofija, ....
a sve je krenulo oko novog Zeitgeist-a
:)


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1511568

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac Re: Re: Re: ??? 29.01.2011. 16:52 #289222

status: user
broj poruka: 488
Lupio si i ostao si ziv :)
Ako nemas pri ruci neku relevantnu knjigu o Teslinom zivotu idi na Wikipediu i kucaj Tesla i onda procitaj tekst pa se javi da diskutujes


:: Tesko da je Tesla glup :) Nego tesla je hteo da podeli svima nesto besplatno, ali kad su ovi videli sta radi, nije ni cudo sto su ga izmuzli i ostavili ga da umre u 2x2 bez icega. A Tesla se inace gadio novca. Njemu je bilo dovoljno da ima da izgradi nesto, zbog trenutnog monetarnog sistema i to je to. problem je sto smo svi mi konzumenti naivcine. Sutra ce ti doci baja, vlasnik novca i ima da ti oduzme kucu i kompjuter i omanjeg psa, jer ti to nisi kupio svojim parama, nego parama kreatora istih. `Ali ja sam kupio kucu svojim parama. - Nisi, To su nase pare` A samo nije platio `porez` koji je mnogo manje vrednosti nego sto ima u stanu. Jer ti dolaze `da procenjuju`
::
::
:: :: Sta je uradio?
:: :: Zaposlio ga kao inzinjera kad je Tesla stigao u USA i zajebo ga za novac. Nikola je ispao glup zato sto je verovao Edisonu na rec umesto da je napravio ugovo
:: ::
:: ::
:: :: :: Vidim pominjete Edison pomogao Tesli.. jel vi znate sta je to djubre uradilo Nikoli?! Nemate pojma sta pricate..zbog njega je nikola otisao da kopa kanale, covek je bio car, moja omiljena licnost u istoriji.
:: :: ::
:: :: :: LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apoll
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Re: ??? 29.01.2011. 17:07 #289233

status: user
broj poruka: 6083
Bas to. Dogovorili se za kintu, tesla se razbio od posla, uradio sve vrh, i kad slepac trebalo da mu da pare, kaze na foru koje pare, zar ne znas za americki humor? Ma seme i pleme mu.. stoka. I tesla se lepo covek pokupi i ode da kopa, mamu im americku zabagrelu. Steta sto nije imao kintu, svi bismo furali struju za dz, al to nikako ne odgovara kanibalima koji sve hoce u svoju cmarulju da strpaju, dabogda se najeli jednom.

LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

:: Sta je uradio?
:: Zaposlio ga kao inzinjera kad je Tesla stigao u USA i zajebo ga za novac. Nikola je ispao glup zato sto je verovao Edisonu na rec umesto da je napravio ugovo
::
::
:: :: Vidim pominjete Edison pomogao Tesli.. jel vi znate sta je to djubre uradilo Nikoli?! Nemate pojma sta pricate..zbog njega je nikola otisao da kopa kanale, covek je bio car, moja omiljena licnost u istoriji.
:: ::
:: :: LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apoll
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: Re: Re: ??? 29.01.2011. 17:27 #289244

status: user
broj poruka: 3346
Ahahaha, kupio. Pa da je `po tvojim knjigama` Tesla bi do svoje smrti bio zilijarder. Summa summarum, sjebali `tower of free energy`? Izgradio im elektranu, osvetlio im ceo grad, napravio im cuda-muda, a sta je dobio zauzvrat? uzeli mu tehnologju, i dali mu 3 kikirikija da glodje dok ide kuci. Zajebavali ga za kontakt sa vanzemaljcima, zajebavali za to sto je u stanju da napravi earthquake machine, govorili da je to ludost, a sve mu maznuli.

Svi patenti se nalaze u USA, a kod nas je ostalo kinder jaje na tesla coil-u. I jos par `dzidza-bidza`. Odjebao ga je nas kralj, odjebali ga oni tamo. Svako na svoj nacin. U svakom slucaju koji god doprinos je doneo ovoj planeti, a hteo je da bude free, mi sada uzivamo u carima onoga sto je trebalo biti free, a muzu i nas kao i njega sto su.


:: Lupio si i ostao si ziv :
:: Ako nemas pri ruci neku relevantnu knjigu o Teslinom zivotu idi na Wikipediu i kucaj Tesla i onda procitaj tekst pa se javi da diskutuje
::
::
:: :: Tesko da je Tesla glup :) Nego tesla je hteo da podeli svima nesto besplatno, ali kad su ovi videli sta radi, nije ni cudo sto su ga izmuzli i ostavili ga da umre u 2x2 bez icega. A Tesla se inace gadio novca. Njemu je bilo dovoljno da ima da izgradi nesto, zbog trenutnog monetarnog sistema i to je to. problem je sto smo svi mi konzumenti naivcine. Sutra ce ti doci baja, vlasnik novca i ima da ti oduzme kucu i kompjuter i omanjeg psa, jer ti to nisi kupio svojim parama, nego parama kreatora istih. `Ali ja sam kupio kucu svojim parama. - Nisi, To su nase pare` A samo nije platio `porez` koji je mnogo manje vrednosti nego sto ima u stanu. Jer ti dolaze `da procenjuju`
:: ::
:: ::
:: :: :: Sta je uradio?
:: :: :: Zaposlio ga kao inzinjera kad je Tesla stigao u USA i zajebo ga za novac. Nikola je ispao glup zato sto je verovao Edisonu na rec umesto da je napravio ugovo
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Vidim pominjete Edison pomogao Tesli.. jel vi znate sta je to djubre uradilo Nikoli?! Nemate pojma sta pricate..zbog njega je nikola otisao da kopa kanale, covek je bio car, moja omiljena licnost u istoriji.
:: :: :: ::
:: :: :: :: LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apoll
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilivojeS Re: re 29.01.2011. 19:16 #289273

status: user
broj poruka: 439
Хех, ајд кажи шта је то догма а шта је то лаж.

ПАЛИ НАРОДЕ - ОСМИЦА ЈЕ ЗАКОН!

:: Sve religije su suštinski iste, bez obzira što zagovaraju drugačije metode za svoje širenje, sve se zasnivaju na laži i dogmi
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 29.01.2011. 19:31 #289276

status: user
broj poruka: 1013
religija se temelji na autoritetu
nauka se temelji na istini koja se utvrdjuje zdravorazumskim temeljnim posmatranjima, eksperimentima, merenjima, matematikom, i ponavljanjima.

religija bazirana na dogmi - zapisano je u nekoj staroj knjizi ciji je autor nepoznat da je neko nekad imao viziju nekog ko mu je reko da je recimo intel i7 920 brzi od amd x6 t1100. Ja verujem i duboko osecam da je to istina.
nauka bazirana na znanju - uzmes intel i7 920 i amd x6 t1100 i testiras ih u laboratoriskim uslovima. Uradis grafikon brzina za koje obavljaju relevantne operacije. Izvuces zakljucak ko je brzi.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx Re: ... 29.01.2011. 19:35 #289279

status: user
broj poruka: 2937
i kazes dogmasu da prestane da troluje. i ukines veronauku u skolama. i uvedes crkvi da placa pdv ko svi ostali. i... mogu ovako do sutra
___________________________________________________
http://img339.imageshack.us/img339/9292/retardlz.jpg

:: religija se temelji na autoritet
:: nauka se temelji na istini koja se utvrdjuje zdravorazumskim temeljnim posmatranjima, eksperimentima, merenjima, matematikom, i ponavljanjima
::
:: religija bazirana na dogmi - zapisano je u nekoj staroj knjizi ciji je autor nepoznat da je neko nekad imao viziju nekog ko mu je reko da je recimo intel i7 920 brzi od amd x6 t1100. Ja verujem i duboko osecam da je to istina
:: nauka bazirana na znanju - uzmes intel i7 920 i amd x6 t1100 i testiras ih u laboratoriskim uslovima. Uradis grafikon brzina za koje obavljaju relevantne operacije. Izvuces zakljucak ko je brzi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilivojeS ... 29.01.2011. 19:51 #289289

status: user
broj poruka: 439
Све се темељи на ауторитету. И вера и наука и све остало. Ја верујем теби, ти верујеш уџбенику и његовом писцу, писац уџбеника другим писцима, тј. истраживачима, они изворима, итд. Све је засновано на вери - на поверењу, да је баш онако како нас нека научна књига учи. Јеси ли ти баш лично извршио електролизу воде, па да знаш да се састоји од два молекула водоника и једног молекула кисеоника?
Јеси ли се возио некад аутобусом а да си ушао у њега без вере да је возач психофизички здрава особа која баш тог дана није одлучила да изврши самоубиство?
Примера има премного.

Религија је као и наука базирана на ИСТИНИ. Наука зна за непорециве истине које су у статусу догме. Само што их не зовемо догмама, не значи да их у науци нема. Сувише сте оптерећени нетачним тумачењима појма `догма` и` догматизма`. То је комунистички манир.

Догма је рецимо, да је вода смеша два гаса у тачно предвиђеном односу, како рекох горе. Уколико би било само једног молекула кисеоника вишка, то више не би била вода, но водоник пероксид или хидроген који додајеш приликом фарбања косе (видим да немаш седих). Онај који би узвикивао да је та научна истина ДОГМА био би у праву, а онај који би опонирао овој истини, говорећи да се ДОГМИ треба ослобађати (па у том смислу и ове) био би будала.
Опет, примера има много...

ПАЛИ НАРОДЕ - ОСМИЦА ЈЕ ЗАКОН!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Evo i subtitle za Zeitgeist: Moving Forward (2011) 29.01.2011. 19:59 #289293

status: user
broj poruka: 7695
Ko bude pretvarao film u AVI .
http://alturl.com/3z6hw




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx ... 29.01.2011. 20:05 #289297

status: user
broj poruka: 2937
preveliki off, ne bih dalje
___________________________________________________
http://img339.imageshack.us/img339/9292/retardlz.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 12  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs